2NE1 to conclude second mini-album promotions on this week’s ‘Inkigayo’

South Korea (대한민국)

2NE1 Bu Haftaki ‘Inkgayo’ Programı ile İkinci Mini Albüm Tanıtımını Sonlandırıyor

YG Entertaiment’ın 18 Ağustosta 2NE1’ın bu haftaki SBS ‘Inkigayo’ programı ile ikinci albüm tanıtım çalışmalarını bitireceklerini söyledi.

Nisan ayından beri kızlar ardarda “Don’t Cry”, “Lonely”, “I Am the Best”, “Hate You” ve “Ugly” popüler şarkılarını yayınlayarak uzun vadeli bir bir albüm tanıtımı yapmışlardı. İki aylık tanıtım çalışmaları bu haftaki aktivite ile sonlanacak. Kızlar bu sayede “Nolza” konserine hazırlıklara yoğunlaşabilecekler.

2NE1’ın ilk solo konseri 26 Ağustosta başlayarak 28 Ağustosta Seoul Olimpiyat Parkı Olimpiyat Salonu’nda son bulacak.

filizkarali

On August 18th, YG Entertainment announced that they would be concluding 2NE1’s promotional activities for their second mini-album with on SBS’s ‘Inkigayo‘ this week.
Since April, the girls have been on a long run with back-to-back releases of their hit tracks, “Don’t Cry“, “Lonely“, “I Am the Best“, “Hate You“, and “Ugly“. By concluding their two months of promotional activities this week, the girls will now be able to focus on their preparations for their ‘Nolza‘ concert.
2NE1’s first ever solo concert will kick off on August 26th and run through to the 28th at the Seoul Olympic Park Olympic Hall.

18.08.2011-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.