2NE1 Having Fun in a Bathroom for Their 1st MV Teaser for ‘Do You Love Me’

2NE1 ‘Do You Love Me’ Klibinin İlk Fragmanında Banyoda Eğleniyor

Blackjackler hazır olun, bir kaç gün sonra 2NE1 yazın yayınlayacakları dört parçadan ikincisi olan “Do You Love Me”yi yayınlayacaklar.

Sıkı çekim programları arasında, single yayınlanmasıyla birlikte profesyonel klip yayınlanması artık demode oldu. Bunun yerine, 2NE1 ev yapımı bir klip tercih etti.

Kızlar kendilerini gerilla tarzında çektiler. Klipte, 2NE1 kısa bir banyo sahnesi çekmek için hazırlanıyor gibi görünüyor. Kızlar eğlenceli bir klip için beklentileri yükselterek net bir şekilde patlama yaşatıyor. Hayran şarkının “2NE1-tarzı” olmasını istiyorlar.

“Do You Love Me” 7 Ağustos’ta yayınlanacak.

LikeAStar

Blackjacks get ready, only a few more days until 2NE1 release their second of four summer digital singles, “Do You Love Me”.

Due to tight filming schedules, plans for a professional-style music video had to be scrapped to keep with the single’s release date. Instead, 2NE1 have opted for a home-made style music video.

Filmed guerilla-style by the girls themselves. In the clip, 2NE1 look to be preparing to shoot some footage for the music video in a small bathroom. The girls clearly are having a blast, which is raising expectations for a really fun music video. Fans also get to hear snippets of the upbeat “2NE1-style” song.

“Do You Love Me” will be released on August 7th.

05.08.13 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.