2NE1′s CL wears fishnet stocking: “Are you ready?”

South Korea (대한민국)

2NE1 Üyesi CL’den Geri Dönüş Çağrısı: “Hazır Mısın?”

2NE1 grubunun lideri CL onu güçlü ve seksi gösteren cazibesiyle dönüşlerini duyurdu.

25 Haziranda grubun ajansı YG Entertainment CL’nin fotoğrafını, kendi resmi blog sayfası YG Life’ta yayınladı.

Siyah-beyaz resimde CL file çorabi ve leopar desenli yüksek topuklu ayakkabılarıyla seksi görünüyor. Saç modeli ve ceketi ise doğal ama güçlü görünmesini sağlıyor.

Ajans fotoğrafın üzerine “Hazır mısınız?” yazarak grubun dönüşünü bildirdi. Ayrıca ajans “2NE1 Coming Soon” yazılı bir logo yayınladı.

Ajans grubun Temmuz ayında Kore’de bir performans ile döneceğini açıkladı. Grubun Kore’de son albümü bir yıl önce yayınlanmıştı.

Grup 28 ve 29 Temmuzda Seoul Olimpiyat Parkı’nda kendi özel konserini verecek. Bu konser grubun dünya turnesi konserlerinin ilk konseri olacak.

Ajans açıklama yaptı: “Michael Jackson’ın This Is It ve Divinity Roxx konserlerinin kareografı olan ve Beyonce’ın tur bandına liderlik yapan Travis Payne, grubun ilk dünya turnesi New Evolution için yardımcı olacak.”

Grup gezerken Avrupa, Asya ve Amerikada’ki hayranlarıyla buluşacak.

hifa

2NE1′s leader CL recently announced their return by showing off her powerful and sexy charms.

On June 25, the group’s agency, YG Entertainment, released a new picture of CL on their official blog YG Life.

In the black and white picture, CL looks sexy in fishnet stocking and leopard-patterned high heels. Her hairstyle and jacket make her look natural but powerful.

The agency wrote the phrase ‘Are you ready?’ in the picture and announced the group’s return. The agency also posted a new logo for the group saying, ’2NE1 Coming Soon!’

The agency said the group will return to performing in Korea in July. It has been a year since the group released their last album in Korea.

The group will hold their exclusive concert at Olympic Park in Seoul on July 28 and 29. This is the first concert from their first world tour.

The agency says, “Travis Payne, who was a choreographer for Michael Jackson’s concert This Is It and Divinity Roxx, a leader for Beyonce’s tour band, will help the group’s first world tour New Evolution.”

The group will meet their worldwide fans while touring Asia, the Americas, and Europe.

25.06.2012-en.korea

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.