2AM to Perform a Special Stage at Japan’s ‘Beat Connection’ Concert

2AM Japonya’daki ‘Beat Connection’ Konserinde Özel Bir Performans Sergileyecek

2AM’in bu ayın sonunda Japonya’daki konserde sahne alacağı haberinin yayınlanmasıyla, hem K-pop hem de J-pop sevenler bu ayı merakla bekleyecek gibi görünüyor!

‘Beat Connection’ Japonya’nın en sevilen hip hop ve R&B sanatçılarını 26-27 Ocak tarihlerinde Yokohama Arena’da düzenlenecek iki günlük konserde bir araya getiriyor. 2AM Toshinobu Kubota’nın “Missing“ şarkısını söyleyecek. Grup 27 Ocak tarihinde de yapımcılığını Toshinobu Kubota’nın üstlendiği 30 dakikalık bir performansla Japon hayranları eğlendirecek.

2AM‘in ilk tam uzunluktaki Japonca albümü ‘Voice‘ yayınlanmasından sonraki ilk gün Japonya’nın Tower Records listesinde 1. ve Oricon listesinde 3. oldu.

primadonna

It seems both K-pop and J-pop fans have something to look forward to this month as it has been revealed that 2AM will be performing at Japan’s ‘Beat Connection‘ concert later this month!

‘Beat Connection’ is gathering together Japan’s hottest hip hop and R&B artists at the Yokohama Arena for a two-day concert held from the 26th-27th. 2AM will be performing a cover of Toshinobu Kubota‘s “Missing“. They’ll also entertain Japanese fans on the 27th with a 30-minute performance produced by Toshinobu Kubota himself.

2AM‘s first full-length Japanese album ‘Voice‘ recently placed 1st on Japan’s Tower Records chart and 3rd on the Oricon chart the first day after its release.

11.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.