′I Miss You′ to Start Airing in Japan

′I Miss You′ Japonya’da Yayınlanmaya Başlayacak

I Miss You dizisi 28 Mart tarihinden itibaren Japonya’da yayınlanmaya başlayarak Park Yoo Chun sevgisinin yayılmasını sağlayacak.

Dizi, bir hallyu kanalı olan DATV’de Japonca altyazı ile yayınlanacak. Korece versiyonu gibi 21 bölüm şeklinde yayınlanacak.

I Miss You yayınlandığı dönemde Kore’de oldukça popülerdi ve dizide rol alan yıldızlar yurt dışında da ünlü olarak tanındığı için, dizinin Japonya’da da çok popülarite kazanması bekleniyor.

Dizinin yayınlanması, Park Yoo Chun’un grubunun eski Japon ajansı Avex’e karşı kazandığı davanın ardından ülkede yayınlanacak ilk dizisi olması açısından özel bir önem taşıyor.

I Miss You dizisinde Park Yoo Chun, Yun Eun Hye ve Yoo Seung Ho rol alıyor.

primadonna

I Miss You will start airing in Japan from March 28, spreading the JYJ Park Yoo Chun love.

The drama will air through DATV, a hallyu channel, with Japanese subtitles. It will run for the same 21 episodes as the Korean version.

I Miss You was highly popular in Korea while it aired, and it is expected to gather much popularity in Japan also as its stars are well-known to be popular overseas.

The airing of the drama is especially meaningful in that it is Park Yoo Chun′s first drama to air in the country following his group′s winning a lawsuit over its former Japanese agency Avex.

I Miss You stars Park Yoo Chun, Yun Eun Hye and Yoo Seung Ho.

06.03.2013 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.