Original ‘Dream High’ cast to cameo in ‘Dream High 2’

South Korea (대한민국)

‘Dream High’ın oyuncuları ‘Dream High 2’de küçük rollerde görünecekler

KBS’in ‘Dream High’ dizisinin oyuncuları, dizinin ilk sezonunun hayranlarını sevindirmek için ‘Dream High 2’de küçük bir rolde görünme sözü verdiler.

2PM üyeleri Taecyeon ve Wooyoung, miss A üyesi Suzy, T-ara üyesi Eunjung ve IU, dizinin devam sezonuna desteklerini göstermek için özel olarak görüneceklerini açıkladılar. Her bölüme biraz hareket katmak için küçük rollerde yer alacaklar.

‘Dream High’ın ilk sezonu, Kim Hyun Joong, Super Junior üyeleri Leeteuk ve Eunhyuk, 2PM üyeleri Nichkhun ve Chansung ve Dal Shabet gibi idollerin diziye küçük rollerde konuk olmalarıyla bilinir.

Min-Hee Chang^^
Fans of the first season of KBS‘s ‘Dream High‘ can rejoice, as the original cast has promised a cameo appearance in ‘Dream High 2‘!

2PM‘s Taecyeon, Wooyoung, miss A‘s Suzy, T-ara‘s Eunjung, and IU have revealed that they will be making a special appearance in the sequel to lend their support to the series. They’ll be taking on minor cameo roles to add a bit of spice to each episode.

The original ‘Dream High’ was known for incorporating an impressive line-up of cameo appearances made by the likes of Kim Hyun Joong, Super Junior‘s Leeteuk, Eunhyuk, 2PM‘s Nichkhun, Chansung, and Dal Shabet.

30.12.2011 – allkpop

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Original ‘Dream High’ cast to cameo in ‘Dream High 2’”

  1. damla dedi ki:

    her hafta sonu hiç kaçırmadan izliyorum bu filmi herkesin izlemesini öneririm inanın çok beğeneceksiniz

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.