Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Weather & Transportation News From Korea
Yazar Mesaj
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #1561
RE: Weather & Transportation News From Korea
Jeju Air to Operate Irregular Routes to SE Asia by Early 2018

Jeju Air, 2018'in Başında Güneydoğu Asya'ya Düzensiz Seferler Düzenleyecek

Pazartesi günü Güney Kore'nin önde gelen bütçe taşıyıcısı Jeju Air Şirketi, kış mevsimi boyunca daha fazla talep edilen yurtdışı seferini karşılamak için eyalet havaalanlarından Güneydoğu Asya ülkelerine düzensiz seferler düzenleyeceklerini açıkladı.

Jeju Air yaptığı açıklamada 29 Aralık'tan Şubat'a kadar, Jeju Uluslararası Havalimanı'ndan Filipinler'de Manila'ya, Tayland'da Chiang Mai'ye ve Vietnam'da Da Nang'a uygun fiyatlı düzensiz uçuşlar sunmayı planladığını söyledi.

Ayrıca, 4 Ocak'tan 25 Şubat'a kadar Cheongju Uluslararası Havalimanı'ndan Tayland'da Bangkok'a, Tayvan'da Taipei'ye ve Moğolistan'da Ulaanbaatar'a giden güzergahlarda seferler sunmayı planladığını söyledi.

Jeju Air, filosunda halihazırda 31 olan uçak sayısını gelecek yılın sonuna kadar 39'a çıkaracağını açıkladı. 189 koltuklu B737-800, Jeju Adası ve Güneydoğu Asya ülkeleri güzergahları arasındaki seferlerin güçlenmesine katkı sağlayacak.

Zeynep Nermin


SEOUL, Dec. 25 (Yonhap) -- Jeju Air Co., South Korea's leading budget carrier, will operate irregular routes from provincial airports to Southeast Asian countries to meet a higher outbound travel demand during the winter season, the company said Monday.

From Jeju International Airport, the low-cost carrier plans to offer irregular flights to Manila in the Philippines, Chiang Mai in Thailand and Da Nang in Vietnam from Dec. 29 through February, Jeju Air said in a statement.

It also plans to offer services on routes from the Cheongju International Airport to Bangkok in Thailand and Taipei in Taiwan and Ulaanbaatar in Mongolia from Jan. 4 through Feb. 25, it said.

Jeju Air said it will increase the number of planes in its fleet to 39 by the end of next year from the current 31. The 189-seat B737-800 that will be leased going forward will help strengthen its services on routes between Jeju Island and Southeast Asian countries.

25.12.2017- Yonhap News

[Resim: 2ACb8.jpg]
(Bu Mesaj 25-12-2017 21:57 değiştirilmiştir. Değiştiren : Minsu94.)
25-12-2017 21:01
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #1562
RE: Weather & Transportation News From Korea
Weather Agency Predicts Colder Winter

Hava Ajansı Daha Soğuk Bir Kış Öngörüyor

Salı günü Güney Kore hava ajansı, yarımada üzerinde kıtasal yüksek basıncın genişlemesi nedeniyle ocak ayının ortalama yıldan daha soğuk olacağını belirtti.

Ajans, ülkenin kıtasal yüksek basınç ve hareketli yüksek basınç alanları nedeniyle bazı iniş ve çıkışlar yaşayabilecek olmasına rağmen şubat ayı için ortalama sıcaklık tahmininde bulundu.

Ajans, 2018 PyeongChang Olimpiyatlarının düzenleneceği Gangwon Eyaleti'nde kuru şartlarla birlikte karın şiddetle yağmasını bekliyor.

Ayrıca mart ayında da uzun bir kuraklık olması olasılığı ile birlikte normal sıcaklıklar görüleceği tahmin ediliyor. Çoğu günlerin ılık ve kuru olması bekleniyor.

Zeynep Nermin


South Korea's weather agency said Tuesday that the month of January is likely to be colder than the average year, as continental high pressure expands across the peninsula.

The agency predicts average temperatures for February, although the country may see some ups and downs due to continental high pressure and migratory anti-cyclones.

In Gangwon Province, where the 2018 PyeongChang Olympics will be held, the agency expects dry conditions but a heavy fall of snow.

March is also forecast to see normal temperatures with the possibility of an extended drought. Most days are expected to be mild and dry.

26.12.2017- KBS World News

[Resim: 2ADTs.jpg]
26-12-2017 20:38
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #1563
RE: Weather & Transportation News From Korea
Gov't to Implement Emergency Fine Dust Reduction Measures

Hükümet, Acil İnce Tozu Azaltma Önlemlerini Uyguluyor

Güney Kore, planı yürürlüğe koyduktan on ay sonra ilk defa ince tozu azaltmak için acil önlemler almaya hazırlanıyor.

Çevre Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, Cuma günkü tedbirlerin Cumartesi günü saat 06.00 - 09.00 arasında Seoul, Incheon ve Gyeonggi Eyaletinde resmen yürürlüğe gireceği bildirildi.

Bu karar, büyük Seoul metropol alanı için havadaki ince toz seviyelerinin kötüleşmesine bağlı olarak ortaya çıktı. Perşembe günü saat 16'dan beri, ince toz parçacıklarının ortalama konsantrasyonu Seoul ve Incheon'da 57 mikrogram / metreküp, Gyeonggi Eyaletindeki metre küp başına 63 mikrogram olarak gerçekleştiği biliniyor.

Hava uzmanları, kötü toz seviyelerinin de Cumartesi günü bu alanları etkileyeceğini tahmin ediyor.

Acil durum sistemi kapsamında, karbon dioksit emisyon şirketleri, ilgili şehirleri devreye sokan müteahhitleri inşa ederken, eyaletlerde ince toz emisyonunu önlemek için önlemler alacaklardır.

Arzu Can


South Korea is set to implement emergency measures to reduce fine dust for the first time, ten months after it introduced the plan.

The Environment Ministry said Friday the measures will officially take effect between 6 a.m. and 9 p.m. Saturday in Seoul, Incheon and Gyeonggi Province.

This comes amid worsening fine dust levels in the air for the greater Seoul metropolitan area. As of 4 p.m. Thursday, the average concentration of fine dust particles stood at 57 micrograms per cubic meter in Seoul and Incheon and 63 micrograms per cubic meter in Gyeonggi Province.

Weather experts forecast bad levels of fine dust will also affect these areas on Saturday.

Under the emergency system, carbon dioxide emitting companies will be required to reduce usual operations, while building contractors commissioned by the respective cities and the province will take measures to curb the emission of fine dust.

29.12.2017 – KBS World

[Resim: MaOnpg.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 29-12-2017 15:33 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
29-12-2017 15:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Hanba Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 103
Üyelik Tarihi: 26-02-2017
Rep Puanı: 3
Mesaj: #1564
RE: Weather & Transportation News From Korea
Cold Weather to Grip S. Korea Throughout Week

Soğuk Hava G.Kore'de Hafta Boyunca Hakim Olacak

Dondurucu soğuğun Güney Kore'de bu hafta tekrar etkili olması bekleniyor. Kore Meteoroloji Idaresi (KMA) pazartesi günü, dondurucu havanın salı günü ortaya çıkmaya başlayacağını ve önümüzdeki hafta hafiflemeden önce perşembe ve cuma günü zirve yapacağını tahmin etti.

Ajansın verdiği orta vadeli bir tahmine göre bu perşembe ile önümüzdeki perşembe arasında ülke genelinde mevsim normallerine göre sıcaklıklar daha düşük olacak.

Perşembe gününün en düşük seviyesinin eksi 16 ila eksi 6 derece arasında olacağı ve cuma günü eksi 17 ila eksi 7 derece arasında değişeceği tahmin edilerek bu kış şimdiye kadar eksi 18 ila eksi 3 arasında en düşük seviyeye ulaşarak 12 ve 13 Aralık'taki en soğuk günler olarak kaydedilen durum ile benzer.

Hanba


Bitter cold is expected to grip South Korea again this week. The Korea Meteorological Administration(KMA) on Monday forecast that frigid weather will begin to set in on Tuesday and peak Thursday and Friday before easing next week.

According to an intermediate-term forecast from the agency, temperatures across the country between Thursday and Thursday of next week will be lower than seasonal norms.

Thursday’s morning lows are expected to hover between minus 16 and minus six degrees Celsius and on Friday, between minus 17 to minus seven degrees, similar to the coldest days recorded so far this winter on December 12th and the 13th, when morning lows ranged between minus 18 and minus 3 degrees.

08.01.2018-Kbs World
[Resim: 1JP9RD.jpg]
08-01-2018 20:29
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
dalnim Çevrimdışı
K-F CEO
*******
Korea-Fans CEO

Mesajlar: 5,183
Üyelik Tarihi: 18-07-2011
Rep Puanı: 348
Mesaj: #1565
RE: Weather & Transportation News From Korea
Teşekkür ederiz. ^^
08-01-2018 23:50
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #1566
RE: Weather & Transportation News From Korea
Cold Snap Grips Nation, West Coast to See Heavy Snowfall

Ulus, Kısa Süren Soğuktan Etkileniyor ve Ülkenin Batı Kıyılarında Ağır Kar Yağışları Görülecek

Zaten ülkeyi sarmış olan şiddetli soğuk algınlığıyla birlikte termometrelerin de Perşembe günü daha da düşeceği öngörülüyor.

Çarşamba sabahı Kore Meteoroloji İdaresi’nın son verilerine göre Gyeonggi Eyaletinin kuzey kesiminde ve Gangwon Eyaletindeki Taebaek Dağlarının batı bölgeleri için soğuk hava dalgasıyla ilgili bir uyarı yayınladı.

Hava durumu ajansı, Perşembe günü sıcaklığın daha da düşeceğini ve sabahın en düşük sıcaklığının Seoul'de ve çevredeki bölgelerde -10 santigrat derece civarında olacağını tahmin ediliyor.

Hava idaresi, 'özel bir soğuk hava dalgası uyarısının genişletilmesi ve öğleden sonraki sıcak hava etkisinin de Perşembe günü itibarı ile sıfırın altında kalması bekleniyor "denildi.

Ajans özellikle, Güney Chungcheong Eyaleti ve Jeolla Eyaletlerin'de Cuma sabahına kadar 5 ila 15 santimetre arasında kar yağacağını tahmin ediyor.

20 santime kadar karın Kuzey ve Güney Jeolla eyaletinin batı kıyılarında düşmesi ve Cuma gününe kadar ise Jeju Adasının dağlık bölgeleri için 50 santimetre oranında kar yağışının olacağı tahmin ediliyor.

Arzu Can


With a cold snap already gripping the nation, the mercury is expected to plunge even further on Thursday.

The Korea Meteorological Administration on Wednesday morning issued a cold wave advisory for the northern parts of Gyeonggi Province and the region west of the Taebaek Mountains in Gangwon Province.

The weather agency forecast that the temperature will further drop on Thursday, with morning lows expected to stand at around minus ten degrees Celsius in Seoul and its surrounding areas.

The weather agency said a special cold wave advisory is expected to be expanded and afternoon highs are likely to remain below zero on Thursday.

In particular, the agency projected that South Chungcheong Province and the Jeolla Provinces will see snowfall of between five and 15 centimeters through Friday morning.

Snow of up to 20 centimeters is expected to fall on the west coasts of North and South Jeolla Province while up to 50 centimeters of snow is expected for the mountainous regions of Jeju through Friday.

10.01.2018 – KBS World

[Resim: XP2NB3.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 10-01-2018 12:36 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
10-01-2018 12:36
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #1567
RE: Weather & Transportation News From Korea
Jeju Int'l Airport's Runways Reopen After Being Closed Due to Snow

Jeju Uluslararası Havaalanı’nın Pistlerinin Kar Nedeniyle Kapanmasından Sonra Yeniden Açılıyor

Jeju Uluslararası Havaalanı'nda kullanılan pist, şiddetli kar yağışı nedeniyle iniş pistlerinin geçici olarak kapatılmasından sonra perşembe günü sabah saat 11: 10'dan itibaren normalleştirildi.

Kore Havaalanları Şirketi'nin Jeju bürosuna göre, pistlerden karı kaldırmak için uçuş hizmetleri perşembe günü sabah saat 8.33'dan itibaren askıya alındı.

Başlangıçta, havaalanı yetkilileri hava istasyonlarını sabah saat 09.45'de yeniden açmayı planlıyorlardı ancak saat 11'e kadar geciktirmek zorunda kaldılar.

Saat sabah 10.00'dan itibaren, havaalanında mahsur kalmış olduğu tahmin edilen yaklaşık iki bin yolcuyla birlikte 29 uçuş iptal edildi ve 38 uçuş ertelendi.

MinSu94


Runway use at Jeju International Airport normalized from 11:10 a.m. Thursday after airstrips were tentatively closed earlier in the day due to heavy snowfall.

According to the Korea Airports Corporation’s Jeju office, flight services were suspended from 8:33 a.m. Thursday in order to remove snow from the runways.

Initially, airport authorities planned to reopen the airstrips from 9:45 a.m. but had to delay the time until 11 a.m.

As of 10 a.m., 29 flights were canceled and 38 were delayed, with some two-thousand passengers estimated to be stuck in the airport.

11.01.2018 – KBS World News

[Resim: 762OGN.jpg]

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
11-01-2018 13:57
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 363
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #1568
RE: Weather & Transportation News From Korea
Incheon Airport's New Terminal Opens

Incheon Havalimanı'nın Yeni Terminali Açıldı

12 Ocak 2018'de Seoul'un batısında yer alan Incheon Uluslararası Havaalanı'ndaki ikinci yolcu terminalinin üstünde bir uçak uçtu. Yeni terminalin açılış töreni, 18 Ocak'ta başlayacak resmi işlemle aynı gün yapılacak.

aylincygrc


A plane flies over the second passenger terminal of Incheon International Airport, west of Seoul, on Jan. 12, 2018. The opening ceremony for the new terminal was held the same day with official operation slated to start on Jan. 18.

12.01.2018 – Yonhap News

[Resim: 2Bbh1.jpg]

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
12-01-2018 19:52
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #1569
RE: Weather & Transportation News From Korea
Snow-covered Han River

Karla Kaplanan Han Nehri

Seoul'daki Han Nehri, yoğun kar yağışı nedeni ile 13 Ocak 2018 tarihinde karla kaplandı.

Arzu Can


A frozen Han River is covered with snow on Jan. 13, 2018, in Seoul.

13.01.2018 – Yonhap

[Resim: 5DRj4d.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
13-01-2018 12:50
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
dalnim Çevrimdışı
K-F CEO
*******
Korea-Fans CEO

Mesajlar: 5,183
Üyelik Tarihi: 18-07-2011
Rep Puanı: 348
Mesaj: #1570
RE: Weather & Transportation News From Korea
Teşekkür ederiz. ^^
13-01-2018 14:02
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS