Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unionized Bank Workers Vote to Go on Strike
#1
Unionized Bank Workers Vote to Go on Strike
Sendikalaştırılan Banka Çalışanları Greve Gitmek İçin Oy Verdi

SEOUL, 7 Ağustos (Yonhap)

Yetkililer, Güney Koreli bankalarda çalışan sendikalı işçilerin Salı günü, daha kısa çalışma haftası sisteminin ve diğer bekleyen önemli meselelerin getirilmesiyle ilgili olarak yönetim ile bir anlaşmazlık halinde greve gitmek üzere oy kullandığını söyledi.

Karar, yetkililere göre saat 6'da sona eren oylamada verildi. İşçilerin ayrıntılı eylem planı Perşembe günü açıklanacak.

Bir yetkili, yüzde 90'ın üzerinde kişinin oylamayı kabul ettiğini ve bunun yüzde 90'ından fazlasının hareketi onayladığını gösterdiğini belirtti.

KB Kookmin, KEB Hana ve Woori Bankaları da dahil olmak üzere, 33 yerel kredi kuruluşundan ve Kore Finansal Sanayi Birliği kapsamındaki ilgili kurumlardan bazı 100.000 işçi, gün içinde erken oy kullanmaya başladı.

Finansal firmaların işgücü ve yönetimi, en fazla haftalık çalışma saatlerini bir önceki 68 saatten 52'ye düşürmek için 300'den fazla çalışanı olan şirketlere çağrıda bulunan yeni çalışma haftası sisteminin uygulanmasına ilişkin orta yol bulmakta başarısız oldu.

Yetkililere göre, iki taraf da emeklilik yaşının ve tepe ücret sisteminin uzatılmasının değiştirilmesi konusunda güçlüklerle karşı karşıya bulunuyor.

Banka çalışanları, Eylül 2016'da, performansa dayalı bir ödeme sisteminin uygulamaya konulmasını protesto etmek için şimdiye kadar üç genel grev yaptı.

[Resim: dBLYlZ.jpg]

English

SEOUL, Aug. 7 (Yonhap)

Unionized workers at South Korean banks voted Tuesday to go on strike amid a feud with management over the introduction of the shorter workweek system and other key pending issues, officials said.

The decision was made in voting that ended at 6 p.m., according to the officials. The workers' detailed action plan will be announced on Thursday.

Preliminary counting showed that more than 80 percent of the workers participated in the voting, of which over 90 percent approved the move, an official said.

Some 100,000 workers at 33 local lenders and relevant institutions under the Korea Financial Industry Union, including KB Kookmin, KEB Hana and Woori Banks, began to vote earlier in the day.

The labor and management of the financial firms have failed to find middle ground regarding the implementation of the new workweek system that calls on companies with more than 300 employees to reduce the maximum weekly working hours to 52 from the previous 68 hours.

The two sides also have been at odds over amending the extension of the retirement age and the wage peak system, according to the officials.

The bank workers have staged three general strikes so far, with the latest in September 2016 in protest against the introduction of a performance-based pay system.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
Unionized Bank Workers Vote to Go on Strike
Sendikalaştırılan Banka Çalışanları Greve Gitmek İçin Oy Verdi
Translated by Yüsra Yüceer

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz Yüsra. Smile
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise