Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Tomb of a Faithful Dog
#1

The Tomb of a Faithful Dog / Sadık Köpeğin Mezarı

[Resim: pPrDkL.png]

ToSeongMyeon’da UiGyeonChong adındaki mezar bulunur. Kendisini her yerde takip eden köpeğine çok düşkün adam, pazar kurulduğu gün içkide ölçüyü fazla kaçırdı. Eve dönerken yolda uyuya kaldı. Mevsimlerden sonbahardı. Ani bir sonbahar yangını çıkmıştı ve yerde uyuyakalmış adama doğru gittikçe yaklaşıyordu. Köpek, sahibini uyandırmak için her yolu denedi; havladı, kıyafetlerini çekiştirdi... Uykuya iyice dalmış sarhoş adama bunların etkisi olmadı; adam uyanmadı. Köpek, yangını söndürüp efendisini kurtarabilmek için kendini ateşin üstüne attı. Adam uyandığında yangın devam ediyordu, köpeği ise tamamen yanmıştı. Neler olduğunu anlayan adam, köpeğin sadakatinden o kadar etkilendi ki, köpeğine mezar yaptı ve mezara, sadık köpeğin mezarı anlamına gelen UiGyeonChong adını verdi.

Çeviri: Maria

The Tomb of a Faithful Dog

There is a tomb named UIGYEONCHONG in TOSEONGMYEON, YONGSANGU. A man, who was very fond of his dog, which followed him everywhere, overdrank himself on a market day. On his way back home, he fell asleep on the road. It was autumn, and there was a bushfire, which got closer and closer to the sleeping man. His dog tried every effort to wake him up, barking, pulling his clothes and so on. The man, who was much drunk and asleep so soundly, did not budge. The dog stopped the fire from burning his master by tumbling himself on the fire to extinguish it. When he woke up, the fire was still burning and he found his dog dead all burnt. He came to understand what happened and was so deeply moved by his dog's faithfulness that he gave it a proper burial and named its tome UIGYEONCHONG, the tomb of a faithful dog.
Alıntı
#2
Köpekler ve atlar en sadık hayvanlar. Bazen düşünüyorum da insanları hayvanlardan üstün kılan zihin/düşünme yeteneği olsa da hayvanların sadakatleri ve kalbi insanların %90'ında mevcut değil. Hal böyle olunca insanlar hayvanlardan düşüebilme yeteneğiyle fark alsa ne olur almasa ne olur....
Böyle hikayeler beni hep etkiler. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler. ^^
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Smile

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr
#4everpcy
• Bir kez kaçar uçurtması,
sonra gökyüzüne küser insan.
Alıntı
#4
Böyle dostlarımız olmalı. cry
Teşekkürler ablacım. Smile
Alıntı
#5
Zaman ne kadar değişirse değişsin, köpekler her zaman sadık. cry

Teşekkürler. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise