Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talk Talk Korea: A quest to find Korea in your country
#1
Talk Talk Korea: A Guest to Find Korea in Your Country
Talk Talk Kore: Ülkenizde Kore'yi Bulmak İçin Bir Arayış

[Resim: JDnNAq.jpg]
Talk Talk Kore yarışması, tüm dünyanın Kore'ye karşı olan inanılmaz yeteneklerini, büyük tutkusunu ve sevgisini bir kez daha ortaya koymaya hazırlanıyor. Talk Talk Kore yarışması, şimdi beşinci yılında, 26 Mayıs'tan 28 Haziran'a kadar sürecek.

Ülkende Kore'yi buldun mu? Kore'nin pop müziği, TV şovları ve filmleri Doğu Asya ve diğer yerlerdeki popülaritesinde büyümeye devam ederken, kesinlikle Kore'ye ait bir medyayı ülkenin kendisine gitmeden de tadını çıkarabileceğiniz, size yakın bulabileceğiniz bir parça Kore bulunuyor.

Kore pop kültürü ihracatının giderek artan popülaritesi, burada "Kore Dalgası" ya da Hallyu gibi yerel olarak stilize edilen Kore'nin, günümüzde popülaritesinin zirvesinde olan ve beklenenin ötesine geçen yumuşak gücüdür. Kore'den TV şovları ve pop müziklerinin bu çılgınlığının başarısı ile birlikte, Kore pembe operaları, Koreli pop müziği, Kore modası ve Korece yiyeceklerine özel ilgi gösterilerek, Koreli işler bütünüyle tanıtıldı. Kore, dünya çapında çeşitli alanlarda tanınmaya devam edecektir. Kore'deki bu büyüyen popülerlikten yararlanan pek çok başarılı medya ihracatçısı, yeni yakalanan uluslararası başarısında büyük keyif alırken, Kore pop kültürünün sunduğu en iyi şeylerden keyif alıyor ve pop şarkıları, TV şovları ve filmleri.

En çok beklenen Talk Talk Kore yarışmasının bir başka yılı ile Kore'deki pop kültürünü ve Kore ile ilgili her şeyi gösteren heyecanlı yolculuk, tüm dünyayı bir kez daha konuşacak ve muhteşem yetenekleri, büyük tutkuyu ve sevgiyi sergileyecek. herkes Kore'ye doğru. En popüler pop gruplarından biri olan Winner, bu yıl Talk Talk Korea yarışmasının ülkenizde Kore'yi bulmasıyla onaylandı. Beş konu kategorisi mevcut bulunuyor: mutfak, güzellik ve stil, müzik ve TV şovları, kültürel miras-gelenekler ve Kore Yarımadası'nda bu yılın özel konusu. Gönderimizin fotoğraf veya video klipler, grafik romanlar veya çizgi romanlar, çevrim içi veya çevrimdışı, resimler, diğer grafik sanatı formları veya daha fazlası aracılığıyla ifade edilecektir.

Talk Talk Kore teması bu yıl kendi ülkenizde Kore'yi nerede bulabileceğinize vurgu yapıyor. Çevrenizdeki yerlere bir göz atın. Kore gerçekten orada mı? Kore senin etrafında mı? Kore'yi aramaya başlayalım ve birlikte heyecan verici bir yolculuğun tadını çıkaralım.

[Resim: qvPpjW.jpg]
2018 Talk Talk Kore yarışmasında kategorilerden biri müzik ve TV şovları.

Kore pop müziğinin, Doğu Asya'daki ve diğer yerlerdeki TV şovları ve filmlerinin giderek artan popülerliğiyle, kesinlikle kendi evinizde bulabileceğiniz Kore'nin bir parçası var. Başka bir bakış atın. Televizyon seyrediyorsanız ya da bir dizi Kore dizisi operası gördüyseniz, o zaman Kore'nin bir parçasını buldunuz. Koreli pop kültürünün bu büyüyen ihracatı, ilk olarak, Kore mirasını ve geleneklerini, hikayeye ve genel olarak bir bütün olarak dramatik etkilere bir cazibe katmak için sergileyen Kore dizisi operalarının yayılmasıyla başladı. Her zaman bir hit olan pembe dizilerin yanı sıra, sürekli olarak çeşitli müzik listelerine hakim olan şarkıların yanı sıra sosyal medyada da trend olan müzik videolarıyla pop müziği de var. Hem şekerlemeler hem de pop müzik Kore'nin pop kültürünün ihracatının bu günlerde neden bu kadar başarılı olmasının başlıca nedenleri olsa da, biz sadece kendi evlerimizde Kore'yi görmüyoruz. Televizyonda ve internette öne çıkan Kore ile ilgili pek çok şey görüyoruz.

[Resim: nlLpRl.jpg]
2018 Talk Talk Kore yarışmasındaki kategorilerden biri güzellik ve stil.

Kore ile ilgili bir şey bulma arayışımıza devam ettikçe, henüz kendimiz gibi, Kore mirası ve geleneğinden büyük ölçüde etkilendiğimizden evimizin çok ötesine geçmeyeceğiz. Korenin şenlikli ve operalara olan sevgimiz ve Kore pop müziğinin keyfini her an ve sonra da Kore moda dünyasında sıklıkla gördüğümüz Kore modasını ve tarzlarını taklit etmeye ve hatta taklit etmeye çalıştık. Kendini bil. Kendi kişisel gardırobunuz için bir ilham kaynağı oluştururken ve idoller gibi olmaya çalışın. Hayatında hala bir parça daha Kore buldun. Figüratif olarak, Kore senin içinde, değil mi?

Evimizin dışındaki yolculuğa devam eden Koreli pop kültürü ihracatının, bugün yaşamımızın ve içinde yaşadığımız toplumun her yönünü etkileyici bir şekilde etkilediğini göreceğiz. Mahalledeki en sevdiğim yerler arasında dolaşırken, Kore'nin her yerinde, himaye ettiğimiz dükkanlarda her şeyin olduğu gerçeğini inkar edemeyiz ve hatta bunu neredeyse her gün yaptığımızın farkında bile değiliz. Etrafınıza bir göz atın. Kore de orada mı?
Dans, insanları topluma bağlanan etmenleri tasvir eden, insan doğasının karmaşıklıkları ile karşılaştığı mücadeleyi anlatıyor.

Şu anda kullandığımız modern teknolojiler ve Kore'nin sektörün önde gelen ülkelerinden biri ile, Kore'nin bir başka büyük bölümünü yaşıyoruz. Daha ileri teknoloji söz konusu olduğunda, Kore'nin, özellikle de akıllı telefonlarla sunabileceği çok şey var, ki bu sizin için, günlük hayatımızı çok daha kolaylaştıran modern televizyonlar ve diğer ev aletleriyle birlikte. Bunların dışında, tıpkı yakınınızdaki alışveriş merkezlerinde olduğu gibi, Kore modası ve kozmetik ürünleri artık Kore güzellik ve stil kitlerini en iyi şekilde sunarak Kore idolü görünümünüze mükemmel bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Orada oldukça fazlası var. Kore'de bir sürü eğlenceli alışverişe sahip olmak gibi mi?

[Resim: b6JpGd.jpg]
2018 Talk Talk Kore yarışmasında kategorilerden biri mutfak yarışı.

Kırsal bölgenizi keşfetmek bazen sizi Kore'ye de yönlendirebilir. Kore dizileri ve pop müziği gerçekten popüler olsa da ve yıllardır hepimizin tadını çıkarırken, Kore mutfağı da dünyanın her yerinde özel Kore restoranları ve yiyecek mağazaları bulabileceğiniz küresel pazarda kendi adını oluşturuyor. Harika Kore yemekleri servis edilir. Bu restoranlarda servis edilen enfes sağlıklı yemekler ile Kore mutfağına özgü davet edici yiyecekleri ve lezzetli tatları deneyimleyebilirsiniz. En popüler temsilcisi Kore gıda, bibimbap karışık pirinç, büyük tatma gimbap pirinç rulo, tuzlu sığır eti bulgogi ve barbekü samgyeopsal, baharatlı henüz ferahlatıcı kimchi jjigae ve baharatlı tavada kızartılmış tavuk dakgalbi, hafif baharatlı erişte ve naengmyeon soğuk erişte gibi çorbalar var , kalguksu ve manduguk pot etiket çorbası, güzel aromalı yan yemekler dizisi, şüphesiz Kore mutfağı bizim için çok masaya sahiptir. Kore'yi yiyeceklerle bulmak çok zorlayıcı bir deneyim olsa da, Kore'nin bölgedeki Kore mahallelerini ya da dostluk parklarını ziyaret ederek Kore'yi, orada yaşayan insanların Kore evlerinin sıcaklığını yaşayabileceğini keşfedebilirsiniz. Ayrıca, tüm bölgedeki turistik yerler kadar iyi tanınan özel Korelilerin kendileri tarafından işletilen özel mağazalar, temalı restoranlar ve marketleri de inceleyebilirsiniz. Kore tam orada, o yüzden kendine bir bak!

[Resim: PDPNON.jpg]
2018 Talk Talk Kore yarışmasında kategorilerden biri miras ve gelenekler.

Kore'yi bulmak, Kral Sejong Enstitüleri, Kore Kültür Merkezleri ve Kore Turizm Ofisleri gibi kültürel ihracatın merkezi olarak, ülkenizde çeşitli etkinlikler, işbirlikçi etkinlikler ve programlar aracılığıyla Kore ile ilgili her şeyi daha da geliştirmek için bulunduğunuz yerdedir. Koreli hükümet destekli kurumlar, Kore'ye, miras ve geleneklerden pop müzik ve makyaja kadar sizi sıcak bir şekilde karşılamaya ve yerel topluma ulaşmaya yardımcı olmak için oradalar. Bu girişimlerle, Korece dili öğrenmek için kendinizi çok heyecan verici bir şekilde kaydedebilirsiniz. Ayrıca, Kore'nin muhteşem geçmişine derinden kök salmış, miras ve geleneklerin muhteşem tarihi hakkında da bilgi edineceksiniz. Güzel dil dışında yemek pişirme becerilerinizi geliştirebileceğiniz yerlere katılabileceğiniz dersler de vardır. Koreli pop müziği veya geleneksel Kore müziği ile geleneksel Hanbok kıyafetleri giymeyi deneyimleyebileceğiniz, geleneksel Kore müzik enstrümanlarını çalmaya yönelik yeteneğinizi keşfedebileceğiniz, dans müziğinizde bir sonraki seviyeye çıkabilirsiniz. Örneğin, halk müziğinde kullanılan 12 telli gayageum ya da geleneksel Kore tarzı minhwa halk sanatını resmeterek sanatçıyı ortaya çıkarın. Ayrıca dünyaca ünlü Kore dövüş sanatı taekwondo hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kore her yerdedir. Yaşadığımız her yerde vardır. Ülkenin bir parçasını evinize, yakınınızdaki en sevdiğiniz yerlere, halkın ilgi çekici yerlerine ve alışveriş merkezlerine ve sizin gibi meraklılara hitap edecek şekilde çeşitli öğrenme kurumlarına ve etkileşimli merkezlere ulaşabilirsiniz.

Bizim araştırmamızla, Kore kültür ihracatının popülaritesinin bu kadar başarılı bir küresel eğilim olduğu ve Kore pop müziği ve TV şovlarıyla ana çekirdeği olarak Kore'yi daha fazla özümsemeye ve sevmeye devam edeceğimiz ortada. Kore'nin şu anda mutfağı, modası, müziği, filmi, teknolojisi ve daha fazlası aracılığıyla yarattığı uluslararası ilgiyle, kesinlikle Kore ile ilgili bir şeyler öğrenecek ve çevrenizdekileri deneyimleyecek ve ülkeyi keşfedeceksiniz. Ayrıca, Kore'nin yeni bir şöhretiyle, bu sadece bunun sadece etkili bir ülke olmadığını, aynı zamanda Asya'nın ruhunu taşıdığı Asya'daki en çok seyahat edilen yer olduğunu kanıtlıyor.

[Resim: PDPNl9.jpg]
2018 Talk Talk Kore yarışmasında kategorilerden biri Kore Yarımadası'nda barıştır.

Kore için muhteşem arayışımız sona eriyor gibi, eminim ki, kendi ülkenizde Kore'yi bulmak için orada çok daha fazla iz elde ettiniz ve bunlar gözlemlerimizde sıklıkla gördüğümüz şeylerden sadece birkaçı. Bununla birlikte, size en yakın Kore'yi bulabileceğinizi biliyorum. Bu arada, hayatınızın en büyük tutkusunu daha da keşfetmek ve geliştirmek için harika bir şok olacaktır.

Talk Talk Kore, beşinci yılında, çeşitli içerik türleri oluşturarak Kore için yetenek, tutku ve sevginizi sergileyebileceğiniz küresel bir yarışmadır. 16 Mayıs'tan 28 Haziran 2018'e kadar sürecek ve milliyetten bağımsız olarak herkese açıktır.

Kaynak/ Source

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]

Alıntı
#2
English

[Resim: JDnNAq.jpg]
The Talk Talk Korea contest is set to showcase once again the amazing talents, great passion and love that the entire globe has toward Korea. The Talk Talk Korea contest, now in its fifth year, will run from May 26 to June 28.

Have you found Korea in your country? As Korean pop music, TV shows and movies continue to grow in popularity across East Asia and elsewhere, there's surely a piece of Korea that you can find near you, where you can enjoy some Korean media without flying to the country itself.

This growing popularity of Korean pop culture exports, stylized here domestically as "The Korean Wave" or Hallyu, is Korea's flourishing soft power, which has gone beyond what was expected and is at the peak of its popularity these days. With the success of this craze for TV shows and pop music from Korea, with special attention paid to Korean soap operas, Korean pop music, Korean fashion and Korean food, Korean things have been promoted in all their entirety. Korea will continue to be recognized in various fields worldwide. While many successful media exporters in Korea who are taking advantage of this growing popularity take great delight in their newly seen international success, people are also enjoying the best that Korean pop culture has to offer, and going crazy over their pop songs, TV shows and movies.

With yet another year of the most awaited Talk Talk Korea contest, the exciting journey to showcase Korean pop culture and everything about Korea will surely be the talk of the entire globe once again, as it will showcase the amazing talents, great passion and love that everyone has toward Korea. Endorsed by one of the most popular pop groups, Winner, the Talk Talk Korea contest this year is all about finding Korea in your country. There are five subject categories: cuisine, beauty & style, music & TV shows, heritage & traditions, and then peace on the Korean Peninsula, this year’s special topic. Your submission can be expressed through photographs, video clips, graphic novels or comic strips, either online or offline, paintings, other forms of graphic art, or more.

The Talk Talk Korea theme this year puts an emphasis on where you can find Korea in your own country. Take a look at the places around you. Is Korea really out there? Is Korea around you? Let's start our search for Korea and enjoy an exciting journey together.

[Resim: qvPpjW.jpg]
One of the categories in the 2018 Talk Talk Korea contest is music & TV shows.

With the growing popularity of Korean pop music, TV shows and movies in East Asia and elsewhere, there's certainly some part of Korea that you can find in your own home. Take yet another look. If you're hooked on watching TV or you've seen a series of dubbed Korean soap operas, then you’ve found part of Korea. This growing export of Korean pop culture was first driven with the spread of Korean soap operas that often showcased Korean heritages and traditions to add some appeal to the story and to the overall dramatic effect as a whole. Besides the soap operas that are always a hit, pop music is there as well, with songs that are constantly dominating various musical charts, along with music videos that are always trending on social media. While both soap operas and pop music are the main reasons why Korean exports of pop culture are doing so well these days, we aren't just seeing Korea right in our own homes. We often see things about Korea featured on TV and online.

[Resim: nlLpRl.jpg]
One of the categories in the 2018 Talk Talk Korea contest is beauty & style.

As we go on our quest to find anything Korean, we’ll not go far beyond our homes just yet, as we, ourselves, have been greatly influenced by Korean heritage and tradition. With our love for Korean soap operas and our enjoyment of Korean pop music every now and then, we also learned to embrace and even try to imitate Korean fashion and styles we frequently see in the Korean entertainment world. Know yourself. While setting an inspiration for your own personal wardrobe and try to be like your idols. You're already found yet another piece of Korea in your life. Figuratively, Korea is within you, right?

Continuing the journey outside our homes, we will see even more how Korean pop culture exports have impressively influenced every aspect of our lives today and society in which we live. As we wander through our favourite spots in the neighbourhood, we cannot deny the fact that there’s everything about Korea everywhere, in the shops we patronize, and we even aren’t even aware that we do this almost every day. Have a look around you. Is Korea out there as well?

With the modern technologies that we are currently using, and Korea's one of the leading countries in the industry, we are enjoying yet another great part of Korea. When it comes to more advanced technology, Korea has a lot to offer, particularly smartphones, which, for sure, you use, along with cutting-edge TVs and other home appliances that makes our daily lives so much easier. Apart from these, just like in the shopping malls near you, Korean fashion and cosmetics are now all over the place, offering the best of Korean beauty and style kits so that you can perfectly achieve your Korean idol look. There are a lot of them. It's like you're having a whole lot of fun shopping in Korea right?

[Resim: b6JpGd.jpg]
One of the categories in the 2018 Talk Talk Korea contest is cuisine.

Exploring your countryside can sometimes lead you to Korea, too. While Korean soap operas and pop music are indeed popular, and we've been enjoying all of them for years now, Korean cuisine is also making its own name in the global market, where you can find Korean restaurants and food shops dotted everywhere, that serve wonderful Korean food. With the deliciously healthy meals served in these restaurants, you get to experience the inviting food and bursting flavors distinct to Korean cuisine. From the most popular representative Korean food, bibimbap mixed rice, there's great-tasting gimbap rice rolls, savoury beef bulgogi and barbecue samgyeopsal, spicy yet refreshing kimchi jjigae and spicy stir-fried chicken dakgalbi, lightly seasoned noodles and soups such as naengmyeon cold noodles, kalguksu and manduguk pot sticker soup, to array of beautifully flavoured side dishes, Korean cuisine without a doubt has a lot on the table for us. While finding Korea through food is an overwhelming experience, you can also discover Korea by visiting Korean neighborhoods or friendship parks in your area where one can experience the warmth of the Korean homes of the people who live there. Besides, you can also check out specialty shops, themed restaurants and grocery stores run by real Koreans themselves, which are as well-appreciated as a tourist spots by the whole community. Korea is just right there, so check it out for yourself!

[Resim: PDPNON.jpg]
One of the categories in the 2018 Talk Talk Korea contest is heritage & traditions.

Finding Korea is also within your reach, as hubs of cultural exports, such as King Sejong Institutes, Korean Cultural Centers and Korean Tourism Offices, are located in your country to further promote everything about Korea through various activities, collaborative events and programs. These Korean government supported institutions are there to welcome you warmly to Korea, from heritage and traditions through to pop music and makeup, and to help reach out to the local community. With these initiatives, you can sign up yourself to learn the Korean language in very exciting way. You'll also get to learn about Korea’s amazing history of heritage and traditions, deeply rooted in its great history. Other than the beautiful language, there are also classes that you can attend where you can improve your cooking skills. You can take your dancing talents to the next level through Korean pop music or traditional Korean music where you also get to experience wearing traditional Hanbok attire, discover your talent for playing traditional Korean musical instruments, like the 12-stringed gayageum zither used in folk music, or unleash the artist in you by painting traditional Korea-style minhwa folk art. You can also learn more about the globally-famous Korean martial art taekwondo.

Korea is everywhere. It's in all the places we live. You can find a piece of the country in your home, your favorite places near you, in public attractions and shopping centers, as well as in various learning institutions and interactive hubs purposely set-up to cater enthusiasts like you.

Through our quest, it's evident that the popularity of Korean cultural exports is such a successful global trend, and with Korean pop music and TV shows as its main core, we will continue to absorb and love Korea, more and more. With the international attention that Korea has now through its cuisine, fashion, music, film, technology and more, you'll definitely learn something about Korea, and experience and find the country all around you. Also, with Korea’s newfound fame, this just proves that it's not only an influential country, but also the most sought after travel destination in Asia, where it’s dubbed the soul of Asia.

[Resim: PDPNl9.jpg]
One of the categories in the 2018 Talk Talk Korea contest is peace on the Korean Peninsula.

As our amazing search for Korea comes to an end, I'm sure there are a lot more traces out there for you to find Korea in your own country, and these are just few of the things we often see through our observations. With that being said, I know you'll be able to find Korea near you. Along the way, this will give you a great shock to discover and improve even more your life’s greatest passion.

Talk Talk Korea is a global contest, which is now on its fifth year, where you can showcase your talent, passion and love for Korea by creating various types of content. It will run from May 16 to June 28, 2018, and it's open to all people, regardless of nationality.

wisdom117@korea.kr

Kaynak/ Source

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]

Alıntı
#3
Çerkigem @duiguu ile katıldık. Yarışma sonuçlanınca burada da paylaşacağız. Hanbok kategorisinden şansımızı deniyoruz. ^^ Emeğine sağlık. Alkis
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise