Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 4 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T.O.P (Choi Seung Hyun / 최승현)
Yazar Mesaj
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #1
T.O.P (Choi Seung Hyun / 최승현)
T.O.P (Choi Seung Hyun / 최승현)

[Resim: tumblrm6sq1l2iny1ravr0x.jpg]

İsmi: Choi Seung-hyun (최승현)
Aynı zamanda T.O.P, Tempo, Tabi isimleriyle de bilinir.
Doğum Tarihi: 4 Kasım 1987
Doğum Yeri: Seoul, Güney Kore
Kan Grubu: B
Fiziksel Özellikleri: 181 cm boy, 65 kg
Yetenekleri: Rap, beatbox, şarkı yazma, akıcı İngilizce
Tarzı: Hip Hop, K-Pop
Mesleği: Rapper, şarkıcı, besteci, söz yazarı, beatboxer, aktör, prodüktör, model
Aktif Olduğu Yıllar: 2006–günümüz
Şirketi: YG Entertainment
Eğitim: Danguk Üniversitesi Film ve Tiyatro Bölümü


|| English ||

Birth Name: Choi Seung-hyun (최승현)
Also known as T.O.P, Tempo, Tabi
Born: November 4, 1987 / Seoul, South Korea
Blood Type: B
Physique: 181cm, 65kg
Talents: Rap, beatbox, song writing, fluent in English
Genres: Hip hop, K-pop
Occupations: Rapper, singer, composer, lyricist, beatboxer, actor, record producer, model
Years Active: 2006–present
Labels: YG Entertainment
Education: Danguk University Film and Theatre Department


[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 20-06-2014 21:27 değiştirilmiştir. Değiştiren : Aralidia.)
16-03-2010 23:27
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #2
RE: T.O.P ( Choi Seung Hyeon / 최승현)

Geçmişten Günümüze T.O.P

2007–2009

Grubun albüm ve single parçalarının çıktığı süreç devam ederken T.O.P solo kariyeri için çalışmaya başladı. Nisan 2007’de Big Bang grubunun üyeleri olan Taeyang ve G-Dragon ile Lexy’in ‘Rush’ albümündeki ‘Super Flay’ single parçasında beraber çalıştı. Sonraki yaz, Red Roc’ın ‘Hello’ isimli müzik videosunda aktör olarak oynadı. Big Bang grubunun oyunculuk işine girişen ilk üyesi olarak, KBS2'nin ‘I Am Sam’ dramasında okulun en kavgacısı Chae Musin rolünde oynadı. Ayrıca 10 Kasım 2007’de MBC ‘Music Core’ da MC rolünü aldı, ertesi yılın nisan ayında istifa etti. 2008 yılında, R&B artisti Gummy ile beraber Gummy’in ‘Comfort’ albümündeki ‘I am Sorry’ şarkısı ile, emektar şarkıcı Uhm Jung Hwa’nın ‘D.I.S.C.O’ single parçası için ve ZiA’nın ‘I Only See You’ single parçası için işbirliği yaptı. Aynı yıl Dankook Üniversitesi tiyatro bölümüne kabul edildi.

T.O.P, solo kariyerini daha sonraya koyarak Big Bang grubunun tanıtım faaliyetlerine katıldı. Big Bang’in tanıtım faaliyetlerinden bir yıl sonra, Kore televizyon draması Iris dizisiyle eleştirmenlerce beğenilen katil Vick rolü ile oyunculuğa geri dönüş yaptı. T.O.P, dizinin jenerik müziği ‘Hallelujah’ şarkısı için Taeyang ve G-Dragon ile kayıt yaptı. Iris dizisinden sonra Big Bang üyesi Seungri ile beraber genç ergenlik draması ‘My 19’da rol aldı.

2010–2012

T.O.P'un oynadığı 71: Into the Fire adlı film Haziran 2010'da gösterime girdi. Onun oyunculuğu çokça iyi değerlendirme ve övgü aldı, yıl sonuna kadar da birçok aktör ödülünü kazandı. Film Güney Kore'de 2010 yılında gösterime giren ilk yapım olarak bir haftada 1 milyon kez izlendi. T.O.P ilk solo çıkışı için hazırlanmaya başladı. Ocak 2010'da Big Bang Big Show konserinde yeni solo şarkısı "Turn It Up"ı seslendirdi. YG Şirketi 14 Haziran 2010 tarihinde "Turn It Up" şarkısının teaserını yayınladı, 21 Haziran 2010'da müzik videosuyla çıkış yaptı. Teaserı Youtubeda 48 saat içinde 200.000 den fazla izlenme sayısına ulaştı. Müzik video klibi Güney Kore'de öğlen saatlerinde yayınlandıktan sonra sadece birkaç dakika içinde 1.000.000dan fazla izlenme ve binlerce beğeni aldı. iTunes'da dünya çapında şarkısı yayılan ilk Güney Koreli şarkıcı oldu. 29 Ekim 2010'da yapılan 47. Grand Bell Film Ödüllerinde Hallyu Popülerlik Ödülünü kazandı.

Kasım 2010'da YG Şirketi T.O.P ve (Bigbang) grup arkadaşı G-Dragonla "GD ve TOP" adıyla bir albüm yayınlacaklarını duyurdu. Albüm öntanıtımı Seoul'de Yeongdeungpo Times meydanında yapıldı ve dünya çapında da Youtube'dan canlı yayınlandı. Albümlerinin tanıtımı için ikili 3 şarkılarını yayınladı; "High High," "Oh Yeah," ve "Knock out." 3 şarkı da albüm içinde ön plana çıktı. "Oh Yeah" ve "High High" sırasıyla 2. ve 3 olurken zirve de "Knockout" şarkısı yer aldı ve albüm ticari başarı elde etti. Noel arifesinde yayınlanan albüm 200.000 kopya ön siparişle listelere bir numaradan giriş yaptı.

Ekim 2011'de T.O.P daha önce Japonya ve Tayvan da yayınlanan Absolute Boyfriend draması Güney Kore uyarlamasında Kim Ha Neul'la, Japon manga karakteri mükemmel robot erkek arkadaşı canlandırması için aday gösterildi. Ancak her iki aktörün ajanslarından hiçbir onaylama gelmedi. T.O.P (Bigbang) grup arkadaşı G-Dragon ile birlikte İngiliz şarkıcı Pixie Lott'un Japonca albümünde yer aldı. Şarkının adı "Dancing On My Own"dur.

T.O.P 2011 yılında Look Dergisinin kapağında yer aldı. Fotoğraf çekimi New York Brooklyn'de Ünlü fotoğrafçı Hong Jang Hyun'la yapıldı. Calvin Klein'ın kış sezonu askeri ceket ve siyah kot modelliğini yaptı. T.O.P markanın reklam filminde de oynadı.

Haziran 2012'de T.O.P aktör Jo Sung-hayla yaklaşan aksiyon filmi Alumni de oynayacağını onayladı. Yanlış anlaşılma sonucu suçlanmakta olan Kuzey Kore casusunun oğlunu canlandırdı. Kim Yoo Jung da dramada T.O.P'un küçük kız kardeşini oynadı.

2013–günümüz

Alumni filminin çekimleri bir yıldan fazla sürdü. Film çekimleri sırasında T.O.P elinden yaralandı. 21 Eylülde T.O.P cam parçaları arasında bir dövüş sahnesi çekiyordu. Elini yanlışlıkla bir cam parçasıyla yaraladı ve o gün elinin ameliyat edilmesi gerekti. Filmin çekimleri birkaç haftalığına durdu ama eline rağmen Bigbang’in Dünya Turu’na devam etti.
Filmin çekimleri 21 Ocakta, Yongin- Gyeonggi’de sona erdi. 5 aktör arasındaki dönüm noktası 21 Ocakta Yong-In, Gyeonggido’da çekilmişti. Bu T.O.P’nin küçük kız kardeşini ve arkadaşını korumaya çalıştığı önemli bir sahneydi. Ayrıca aksiyonu ve duygusallığı aynı anda yansıtmaya çalıştığı ve rol yeteneğini gösterdiği bir sahneydi. Film çekiminin sonunda başrol oyuncuları bunu bir pasta üzerindeki mumları üfleyerek kutladı.

5 Ekimde Alumni’deki karakteriyle Busan Uluslararası Film Festivali’nin (BIFF) bir ödül töreni olan Asia Star Awards’da Rookie Ödülü’nü kazandı. Bu törende 4 kategoride aday olan tek Koreli aktördü.

15 Kasım 2013'de Doom Dada isimli bir single çıkarttı ve aynı gün müzik videosu da yayınlandı.


|| English ||


2007–2009

Following the release of the band's albums and singles, T.O.P. began working on his solo career. In April 2007, he was featured with fellow Big Bang members Taeyang and G-Dragon on singer Lexy's single "Super Fly" for her album Rush. Later that summer, he appeared as an actor in Red Roc’s "Hello" music video. He later became the first member of Big Bang to venture into acting, starring in the KBS2 drama, I Am Sam, portraying the school's top fighter, Chae Musin. He also took the role of MC of MBC's Music Core on November 10, 2007, only to resign in April of the following year. In 2008, he collaborated with R&B artist Gummy on the song "I'm Sorry" for her album Comfort, veteran singer Uhm Jung Hwa for her single "D.I.S.C.O." and ZiA for her single "I Only See You". That same year, he was also admitted to Dankook University, to the theater department.

T.O.P later put his solo career on hold while he joined his group BIG BANG for their promotional activities. After more than a year of promoting Big Bang's materials, he returned to acting, playing the assassin Vick in the critically acclaimed Korean television drama Iris. T.O.P. also recorded the song "Hallelujah" for the drama's soundtrack with Taeyang and G-Dragon. Following Iris, T.O.P. and his fellow Bigbang member Seungri appeared in the teenage suspense drama, My 19.

2010–2012

T.O.P appeared in the movie, 71: Into the Fire, released on June 2010. He received many good reviews and praises for his acting; and eventually won many actor awards at the end of the year. The movie hit 1 million views in a week, making it the first movie of 2010 to reach that number of views in South Korea. He is also in preparation for his solo debut. During Big Bang's Big Show concert in January 2010, T.O.P. performed his new single "Turn It Up." YG Entertainment released a music video teaser for "Turn It Up" on June 14, 2010 which revealed the release date for the full music video to be June 21, 2010. The teaser itself received over 200,000 views within 48 hours of its original posting on YouTube. The official music video was released at noon in South Korea, with over 1,000,000 views and thousands of comments in just a few minutes. He is also the first Korean artist to have his song release worldwide on iTunes. On 29 October 2010, he won the Hallyu Popularity Award in the 47th Grand Bell Film Awards.

In November 2010, YG Entertainment announced T.O.P and bandmate G-Dragon would release a collaboration album under the name "GD and T.O.P". Preceding the release of the album, the duo held a world-wide premiere showcase for their album at Times Square in Yeongdeungpo of Seoul, South Korea, which was also broadcast live on YouTube. To promote their album, the duo released three singles: "High High," "Oh Yeah," and "Knock out." All three singles preceded the release of the album. The singles attained commercial successes: "Knockout" was a chart topper while "Oh Yeah" and "HighHigh" both peaked at #2 and #3 respectively. The album was released on Christmas Eve, and debuted at number one with pre-orders of 200,000 copies.

In October 2011, it was announced that T.O.P. had been tapped as the male lead to star opposite Kim Ha Neul in Absolutely Him, the South Korean remake of Absolute Boyfriend, a Japanese manga about a perfect robot boyfriend that has already been adapted into both a Japanese and Taiwanese live action drama. However, there is no confirmation from both actors' agencies yet. T.O.P featured in English artist Pixie Lott's Japanese album along with fellow member G-Dragon. The song is titled "Dancing On My Own".

T.O.P won the cover of 1st Look Magazine in 2011. The photoshoot took place in Brooklyn, New York and was shot by renowned photographer Hong Jang Hyun. He modeled Calvin Klein's winter military jacket and black jeans. He had also filmed a video for the brand at that time.

In June 2012, T.O.P has been confirmed to star in the upcoming action film, Alumni, with actor Jo Sung-ha. He will play the son of a North Korean spy who is falsely accused. Kim Yoo Jung will play T.O.P.'s little sister in the drama.

2013–present

The filming of the movie Alumni took over more than a year to finish filming due to a change of the director and Choi Seung Hyun schedule with his group Big bang interfering. During filming of the movie T.O.P suffered an injury on the back of his hand. On September 21, T.O.P was filming a combat scene that took place near a piece of glass. He unfortunately hurt his hand on a glass fragment and is reported to have been admitted to the hospital for surgery on the same day. Filming of the movie had to be stopped for a few weeks, but despite his injury he continued to be with Bigbang throughout their world tour.

The movie finished filming on January 21, 2013 in Yongin City, Gyeonggi Province, South Korea. The climax between five actors in the movie was filmed on January 21 in Yong-In, Gyeonggido. It was an important scene where T.O.P tried to protect his little sister and his friend. He had to show his wide range of acting abilities as he had to take care of both the action and emotions in the scene. At the end of the filming, the main actors blew out candles on a cake to celebrate the end of the filming.

On October 5, 2013 he won the Rookie Award at the Asia Star Awards the official party of the Busan International Film Festival (BIFF) for his character in Alumni. The only Korean actor that won an award in the ceremony, which gave away awards in four categories.

T.O.P unveiled his upcoming solo album Doom Dada which is set to be revealed November 15, 2013 with a teaser image. The music video will be released the same day.

Source (Kaynak)


[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 20-06-2014 20:45 değiştirilmiştir. Değiştiren : Aralidia.)
16-03-2010 23:29
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #3
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
• Albüm •

GD & TOP

• Single •

Big Boy - Since 2007 (2006)
Friend (Feat. Taeyang) - Friend, Our Legend OST (2007)
Act Like Nothing's Wrong (Feat. Kim Jieun) - Always (2007)
Hallelujah (Feat. G-Dragon & Taeyang) - Iris OST (2009)
Turn it Up (2010)
Because - 19 OST (2010)
Of All Days - GD & TOP (2011)
Oh Mom (2011)
Doom Dada (2013)

• Filmler •

Story of Men (2008)
Nineteen (2009)
71: Into the Fire (2010)
Iris the Movie (2011)
Commitment (2013)
Tazza 2 (2014)

• Diziler •

I Am Sam (2007)
Iris (2009)

• Ödüller •

2010
47th Grand Bell Ödülleri - Hallyu Popülaritesi
Style Icon Ödülleri - Yeni Sinema İkonu
31st Blue Dragon Film Ödülleri - En iyi Yeni Aktör
31st Blue Dragon Film Ödülleri - Popülerlik Ödülü
Max Film Ödülleri - En iyi Yeni Aktör

2011
47th Baeksang Arts Ödülleri - En iyi Yeni Aktör
47th Baeksang Arts Ödülleri - Popülerlik Ödülü

2013
17th BIFF Asia Star Ödülleri - Rookie Ödülü

• Reklam Filmleri •

North Face
Endoser Reebok
Endoser Millet
Sunny Ten Sparkling Ade
G-market
NII
Baskin Robbins 31
French Cafe
LG
Calvin Klein Jeans


|| English ||


• Album •

GD & TOP

• Single •

Big Boy - Since 2007 (2006)
Friend (Feat. Taeyang) - Friend, Our Legend OST (2007)
Act Like Nothing's Wrong (Feat. Kim Jieun) - Always (2007)
Hallelujah (Feat. G-Dragon & Taeyang) - Iris OST (2009)
Turn it Up (2010)
Because - 19 OST (2010)
Of All Days - GD & TOP (2011)
Oh Mom (2011)
Doom Dada (2013)

• Movie •

Story of Men (2008)
Nineteen (2009)
71: Into the Fire (2010)
Iris the Movie (2011)
Commitment (2013)
Tazza 2 (2014)

• Drama •

I Am Sam (2007)
Iris (2009)

• Awards •

2010
47th Grand Bell Awards - Hallyu Popularity
Style Icon Awards - New Icon (Movie)
31st Blue Dragon Film Awards - Best New Actor
31st Blue Dragon Film Awards - Popularity Award
Max Movie Award - Best New Actor

2011
47th Baeksang Arts Awards - Best New Actor
47th Baeksang Arts Awards - Popularity Award

2013
17th BIFF Asia Star Awards - Rookie Awards

• TV commercials / advertisements •

North Face
Endoser Reebok
Endoser Millet
Sunny Ten Sparkling Ade
G-market
NII
Baskin Robbins 31
French Cafe
LG
Calvin Klein Jeans

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 20-06-2014 21:26 değiştirilmiştir. Değiştiren : Aralidia.)
16-03-2010 23:31
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #4
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 88177056.png]
[Resim: 75058182.png]
[Resim: 24549193.jpg]
[Resim: 43301357.png]
[Resim: 47206748.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:55 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:32
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #5
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 41124604.jpg]
[Resim: 82218151.jpg]
[Resim: 10051778.jpg]
[Resim: 59214445.jpg]
[Resim: 59930371.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:56 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #6
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 36049694.jpg]
[Resim: 82642760.jpg]
[Resim: 14710842.jpg]
[Resim: 21062921.jpg]
[Resim: 34235058.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:56 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:36
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #7
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 94415132.jpg]
[Resim: 63204840.jpg]
[Resim: 89041047.jpg]
[Resim: 72942356.jpg]
[Resim: 11635523x.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:56 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:37
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #8
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 75391319.gif]
[Resim: 46136810.gif]
[Resim: 24035417.jpg]
[Resim: 72710100.jpg]
[Resim: 14253825.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:41 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:38
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #9
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 74751668.jpg]
[Resim: 19076520.jpg]
[Resim: 92143702.jpg]

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 06-05-2014 3:28 değiştirilmiştir. Değiştiren : kıday baksı.)
16-03-2010 23:40
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hiraru Dışarıda
♥TATW & ASOT♥
*
Member : 회원

Mesajlar: 9,731
Üyelik Tarihi: 13-02-2007
Rep Puanı: 737
Mesaj: #10
RE: T.O.P (Choi Seung Hyeon / 최승현)
[Resim: 60393088boibc.gif]
[Resim: 37458052.jpg]
[Resim: 81371714.jpg]
[Resim: 10593133.jpg]
Opucuk Opucuk

[Resim: Mhh7P.jpg]
(Bu Mesaj 22-05-2012 21:41 değiştirilmiştir. Değiştiren : ^^tubi^^.)
16-03-2010 23:41
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS