Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Survey: Workers Ambivalent About 52-hour Maximum Workweek
#1
Survey: Workers Ambivalent About 52-hour Maximum Workweek
Anket: İşçiler Yaklaşık 52 Saatlik Maksimum Çalışma Haftası Hakkında Kararsız

[Resim: pnRdRz.jpg]

SEOUL, 11 Haziran (Yonhap)

Pazartesi günü yerel bir istihdam portal sitesi tarafından yapılan anket sonuçlarının gösterdiğine göre Güney Koreli işçiler, verimliliği artırmak için önümüzdeki ay yürürlüğe girecek olan 52 saatlik maksimum çalışma haftasıyla ilgili, gelir azaltılabileceği için karışık duygular içerisindeler.

300'den fazla çalışanı bulunan şirketlerde 905 işçinin katıldığı yakın tarihli bir ankette Job Korea, yanıt verenlerin en fazla verimi elde etmek için üretkenlik beklediklerini, ancak fazla mesai için yapılan ödemelerin azalmasıyla ilgili endişelerini dile getirdiklerini ortaya çıkardı.

İş servis firması bir açıklamada, katılımcıların yüzde 50,4'ünün, maksimum çalışma haftasını 68 saatten 52'ye düşürmenin en büyük başarısı olarak verimliliği artırması olduğunu düşündüklerini söyledi.

Ayrıca, kısaltılmış çalışma haftasının iyi bir iş-yaşam dengesinin sağlanmasında anahtar faktör olacağını da söylediler.

Öte yandan, ankete katılanların yüzde 55,2'si, azalan çalışma haftası yürürlüğe girdikten sonra fazla mesai yapmak zorunda kaldıklarını, ancak fazla mesai ücreti almadıklarını ifade ettiler.

2016 yılında her bir Güney Korelinin ortalama 2.069 saat çalıştığı ve bu rakamın Ekonomik ve İşbirliği Geliştirme Örgütü üyesi ülkeler arasında en yüksek rakamlardan biri olduğu bildirildi.

Hayat kalitesini yükseltmek ve daha fazla iş üretmek isteyen yeni yasa haftalık olarak 40 saate kadar sınırlanıyor ve 12 saate kadar fazla mesaiye izin veriyor.

English

SEOUL, June 11 (Yonhap)

South Korean workers have mixed feelings about the 52-hour maximum workweek due to effect next month as it could help improve productivity but reduce income, a survey by a local employment portal site showed Monday.

In a recent survey of 905 workers at companies with more than 300 employees, Job Korea found the respondents expected productivity to improve the most, but they also expressed concerns over a decrease in payments for overtime work.

On the positive side, 50.4 percent of the respondents picked improved productivity as the biggest merit of reducing the maximum workweek from 68 hours to 52, the job service firm said in a statement.

They also said the shortened workweek would be a key factor in achieving a good work-life balance, it said.

On the other hand, 55.2 percent of the respondents replied that they are more concerned about having to work overtime after the reduced workweek takes effect but not receiving overtime pay, the statement said.

In 2016, South Koreans reportedly worked 2,069 hours each on average, one of the highest figures among member countries of the Organization for Economic and Cooperative Development.

Seeking to improve quality of life and generate more jobs, the new bill limits weekly hours to 40 hours a week and allows up to 12 hours of overtime.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
Ellerine sağlık süperim. Kalp
☆♡ Duygu ♡☆
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
#4
Survey: Workers Ambivalent About 52-hour Maximum Workweek
Translated by Yusra YUCEER

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise