Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
South Korea - Timeline (2013-2014)
#1
South Korea - Timeline (2013-2014)

Yeni Gerilimler

2013 Ocak - Güney Kore, kendi topraklarından fırlatılan roketi kullanarak ilk kez yörüngeye bir uydu fırlattı. Kuzey Kore roketi yörüngeye bir uydu yerleştirdikten haftalar sonra geldi.

2013 Mart - Güney Kore Kuzey'i, bankaları ve yayıncıları bilgisayar sistemlerini geçici olarak kapatan bir siber saldırıyla suçladı.

2013 Eylül - Kuzey ve Güney Kore, Kaesong ortak endüstriyel kompleksi ve telefon hattını yeniden başlattı.

2013 Aralık - Çin tek taraflı olarak tartışmalı Socotra Rock'ı da kapsayacak şekilde Doğu Çin Denizi'ndeki kendi genişletilmiş hava savunma bölgesini duyurduktan iki hafta sonra, Güney Kore de genişletilmiş hava savunma bölgesini duyurdu.

2014 Mart - Kuzey ve Güney Kore, 20 yıl boyunca bölgedeki en büyük Güney Amerika askeri tatbikatı sırasında, tartışmalı batı deniz sınırında denize ateş açtı.

[Resim: RDYg5j.jpg]

English

New Spike in Tensions

2013 January - South Korea launches a satellite into orbit for the first time using a rocket launched from its own soil. Comes weeks after a North Korean rocket placed a satellite in orbit.

2013 March - South Korea accuses North of a cyber-attack that temporarily shuts down the computer systems at banks and broadcasters.

2013 September - North and South Korea reopen Kaesong joint industrial complex and hotline.

2013 December - South Korea announces expansion of air defence zone, two weeks after China unilaterally announced its own extended air defence zone in East China Sea to include disputed Socotra Rock.

2014 March - North and South Korea exchange fire into sea across the disputed western maritime border during largest South-US military training exercise in region for 20 years.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise