Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shin Suk-ju / 신숙주 (Writer)
#1
Shin Suk-ju / 신숙주 (Writer)

[Resim: 1290492479687.jpg]

Adı: Shin Suk-ju
Dönemi: 1417 / 21 Haziran 1475
Mesleği: Yazar, siyasetçi


Shin Suk-ju, Joseon Hanedanlığı sırasında Koreli bir asker ve
siyasetçi oldu. O, 1461'den 1464'e ve 1471'den 1475 yılına kadar
Başbakan olarak görev yaptı. Yazi ismi Huihyundang ve Bohanjae'dir.



Takma Adı: Huihyundang ve Bohanjae.
Korece: 희현당 ve 보한재

Nezaket Adı: Beomong
Korece: 범옹

Öldükten Sonraki Adı: Moonchung
Korece: 문충

English


Name: Shin Suk-ju
Born: 1417 - June 21, 1475
Occupation: Writer, politician

Shin Suk-ju was a Korean politician and soldier during the Joseon
Dynasty. He served as Prime Minister from 1461 to 1464 and from
1471 to 1475. His pen name was Huihyundang, Bohanjae.

Pen name: Huihyundang and Bohanjae
Korean: 희현당 and 보한재


Courtesy name: Beomong
Korean: 범옹

Posthumous name: Moonchung
Korean: 문충



Kaynak / Source

Çeviri / Translation: Yüsra JaeJoong
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
Ayni zamanda basbakanlik da yapmis. o.O

Tanitim için tesekkürler. ~
Alıntı
#3
Tanıtım için teşekkürler. Alkis
[spoiler][Resim: xge78.gif]
[/spoiler]
Alıntı
#4
Paylaşım için teşekkür ederiz, emeğine sağlık. Smile
[Resim: 69932567.gif]

Sen,
gözlerimde kendini gördüğünde anlayacaksın sana olan esaretin güzelliğini...

Alıntı




Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise