Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seoul to Discuss Currency Market Intervention Report With IMF Next Week
#1
Seoul to Discuss Currency Market Intervention Report With IMF Next Week
Seoul Gelecek Hafta IMF ile Döviz Piyasası Müdahale Raporunu Tartışacak

SEOUL, 13 Nisan (Yonhap)

Ülkenin baş ekonomik politikacısı Cuma günü yaptığı açıklamada, Güney Kore piyasa müdahalelerinin kayıtlarını nasıl açıklayacağına dair döviz piyasası ile ilgili konuları, önümüzdeki hafta Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşeceğini söyledi.

Seoul'ün maliye bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, Güney Kore döviz piyasasındaki şeffaflığı artırmak ve döviz kurlarını etkileme şüphesinden bir hamlede kendisini temizlemek için döviz piyasasındaki müdahalelerinin ayrıntılarını açıklamayı düşündüğünü söylemişti.

Güney Kore'nin mali makamları sürekli olarak döviz piyasasına müdahale etmediklerini ancak aşırı tek yönlü hareketlere karşı "yumuşatma operasyonları" gerçekleştirdiklerini iddia ettiler.

Maliye Bakanı Kim Dong-yeon gazetecilere verdiği demeçte, "Döviz piyasası müdahalelerinin kayıtlarının nasıl yapılacağı ve nasıl gösterileceği ABD ile halledilmesi gereken bir şey değil, mesele tüm dünyayla” dedi.

Kim, konuyu IMF başkanı Christine Lagarde ile önümüzdeki hafta Washington'da yapılacak olan G-20 maliye bakanları ve merkez bankası governorler toplantısının oturum aralarında tartışacağını söyledi.

Bu hafta başında Kim, ABD'nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile telefon görüşmesi yaptı ve Güney Kore'nin Washington'un para birimi manipülatör listesine dahil edilmemesi gerektiğini vurguladı.

ABD Hazine Bakanlığı, bu ay kendi yarıyıllık para raporunu yayınlayacak.

Geçtiğimiz Ekim ayında Washington Güney Kore'yi "izleme listesi"nde tuttu, ancak bir para manipülatörü olarak belirlemedi, çünkü Seoul bir para manipülatörünün dikkate alınması için üç kriterin -ticaret fazlasının, cari hesap fazlasının ve piyasa müdahalesinin- sadece ikisini bir araya getirdi.

Washington, ABD’nin Amerikan ihracatını haksız bir şekilde dezavantajlı kıldığı ve ticaret ortaklarına bir avantaj sağladığını iddia ettiği uluslararası bir ticaret sisteminin yükünü taşıyamayacağını ve buna katlanamayacağını söyleyerek, haksız para birimi uygulamalarına karşı saldırgan bir tutum sergileyeceğine söz verdi.

English

SEOUL, April 13 (Yonhap)

South Korea will discuss currency market-related issues, such as how to reveal records of its market interventions, with the International Monetary Fund (IMF) next week, the country's chief economic policymaker said Friday.

Seoul's finance ministry said earlier that South Korea is considering disclosing details of its interventions in the foreign exchange market in a move to boost transparency and clear itself of suspicion of influencing exchange rates.

South Korea's financial authorities have persistently claimed they do not interfere in the foreign exchange market but engage in "smoothing operations" against extreme one-sided movements.

"Whether to and how to reveal records of currency market intervention is not something that should be done with the United States," Finance Minister Kim Dong-yeon told reporters. "The issue is (what we have to do) with the whole world."

Kim said he will discuss the issue with the IMF's chief, Christine Lagarde, on the sidelines of the G-20 finance ministers and central bank governors meeting slated to be held in Washington next week.

Early this week, Kim held phone talks with U.S. Treasury Secretary Steven Mnuchin stressing that South Korea should not be included on Washington's currency manipulators list.

The U.S. Treasury Department is set to release its semiannual currency report this month.

Last October, Washington kept South Korea on its "monitoring list" but did not designate it as a currency manipulator, as Seoul met only two out of three criteria to be considered a currency manipulator -- trade surplus, current account surplus and market intervention.

Washington has vowed to aggressively keep tabs on and combat unfair currency practices, saying the U.S. cannot and will not bear the burden of an international trading system that, it claims, unfairly disadvantages American exports and gives an edge to its trading partners.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/

>>> https://www.facebook.com/koreaorganizationtourism/
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise