Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seonjong / 선종 (Goryeo)

Seonjong Kore'nin Goryeo Hanedanligi'nin 13. hükümdari oldu.Sunjong'un küçük kardesiydi ve Sunjong tahta onun geçmesini istedi.Ikisi de Munjong'un ogullariydi.Seonjong hükümdarligi sirasinda kültür ilerlemesine, özellikle Budizmin ilerlemesine kendisini adadi.O, Song China'nin bir sürü eserini getirdi.Bu eserleri Beopheungsada depoladi ve sakladi.

Çeviri:esra köksal

ENGLISH
Seonjong of Goryeo (1049-1094, r. 1083-1094) was the 13th ruler of the Goryeo dynasty of Korea. He was the younger brother of Sunjong, who briefly preceded him on the throne; they were both the sons of Munjong.During his reign, Seonjong devoted himself particularly to the advancement of culture, especially Buddhism. He had many writings brought from Song China and had them stored and distributed at Beopheungsa.
Alıntı
Paylasim için tesekkürler canim emegine saglik... Opucuk
MinozM
[spoiler]
Chansung
[/spoiler]
Alıntı
tanitim içim tesekkürler esram kendisini budizme adamasina sasirdim eserlerini bulup depolamasi hosuma gitti eserlere zarar gelmez Biggrin Biggrin BiggrinOpucuk
Çok istesemde eskisinden nadir ağlarım
Zaman geçer önümden çığlıklar atarak
Umudum ellerimde bir avuç kül

[spoiler]mavibaslikliprenses.tumblr.com | Fotoblog
TWITTER | INSTAGRAM
DBSK~INFINITE
Yüsra
♡ süslü zze'm, encıl, yosu'm, thismyfriend'im, pers'im, RA :O ♡
♔ Beyan[/spoiler]

Alıntı
paylasim için tesekkürler.Onay

Alıntı
Tesekkür ederiz konu için. Smile
Güzel bir tanitim olmus Esracim. Alkis
[Resim: bfl1za.jpg]
❤❤RAIN / 비❤❤ Se7en / A+ / Changjo / ELF / VIP / TripleS / Boice / Inspirit / Hottest

Alıntı
Onay Tanitim için tesekkürler Esra'cim AlkisAlkisAlkis
Alıntı
(26-06-2009, Saat: 0:27)esra köksal demiş ki:

Seonjong Kore'nin Goryeo Hanedanligi'nin 13. hükümdari oldu.Sunjong'un küçük kardesiydi ve Sunjong tahta onun geçmesini istedi.Ikisi de Munjong'un ogullariydi.Seonjong hükümdarligi sirasinda kültür ilerlemesine, özellikle Budizmin ilerlemesine kendisini adadi.O, Song China'nin bir sürü eserini getirdi.Bu eserleri Beopheungsada depoladi ve sakladi.

Çeviri:esra köksal

ENGLISH
Seonjong of Goryeo (1049-1094, r. 1083-1094) was the 13th ruler of the Goryeo dynasty of Korea. He was the younger brother of Sunjong, who briefly preceded him on the throne; they were both the sons of Munjong.During his reign, Seonjong devoted himself particularly to the advancement of culture, especially Buddhism. He had many writings brought from Song China and had them stored and distributed at Beopheungsa.

Tesekkürler Esracigim,güzel bir konu olmus..OpucukOnay
Song II Gook Ve Papatya

Alıntı
geçmise önem veren bir hükümdarmis
tesekkürler
Gelmen neden bu kadar uzun sürüyor ???
1720.gün
Alıntı
Paylasimin için tesekkürler Smile
MUSLER'AŞK'
İtirazım var bu yalan dolana 
Benim şu dertlere ne borcum var ki tuttu yakamı bırakmıyor