Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Science & Technology News from Korea
Yazar Mesaj
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 347
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #781
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung 5th-Most Admired Firm in Canada

Samsung Kanada’daki Ençok Beğenilen 5.Şirket Oldu

Samsung Electronics Co., Kanada'da beşinci en beğenilen firma seçildi ve bir endüstri takipçisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin 2016'da Galaxy Note 7'nin askıya alınan üretimi ile ilgili itibarını geri kazandığını söyledi.

Kanadalı araştırmacı Leger'ın açıkladığı rapora göre Samsung Electronics, Kanada'nın En Beğenilen Şirketleri 2018 Sıralamasında beşinci sırada yer almak için 75 puanlık bir ün kazandı.

ABD BT devi Google listede ilk sırada yer alırken ardından Kanadalı Shoppers Drug Mart ve Kanadalı Tire. ile Japonya'nın Sony Corp. dördüncü sırada yer aldı.

2015 ve 2016 yıllarında yedinci sırada yer alan Güney Koreli teknoloji devi, bir yıl önce yayınlanan Not 7 akıllı telefonlarında kullanılan pillerle ilgili güvenlik skandalı nedeniyle 2017 yılında 24. sıraya geriledi.

Lejyon Yürütme Başkan Yardımcısı Christian Bourque raporunda “Geçen sene, Kanada üretimini kapattığı için Heinz, patlayan telefonu için Samsung ve 'Puan krizi' yönetimi için Air Miles Kanadalıların cezalandırdığı isimlerden sadece birkaçı. Bir yıl sonra ise, sadece Samsung bir zamanlar olduğu yere geri döndü.” şeklinde açıklama yaptı.

Samsung Electronics ayrıca Y neslinden ankete katılanlar arasında veya 1980 ile 2000'lerin başında doğanların katıldığı ankette 10. sırada yer aldı.

Samsung'un daha küçük Güney Koreli rakibi LG de bir önceki yıla kıyasla 30'uncu sıraya yükseldi. Ledger, araştırmanın 28 endüstri bölümünden 241 şirket üzerinde yapıldığını söyledi.

gulnursen


Samsung Electronics Co. was named the fifth-most admired firm in Canada, an industry tracker said Monday, recovering its reputation tainted by the suspended production of the Galaxy Note 7 in 2016.

According to the report announced by Canadian researcher Leger, Samsung Electronics earned a reputation score of 75 to rank at fifth place in the 2018 Ranking of Canada's Most Admired Companies.

U.S. IT giant Google topped the list, followed by Canada's Shoppers Drug Mart and Canadian Tire. Japan's Sony Corp. ranked at fourth place.

The South Korean tech giant, which ranked at seventh in 2015 and 2016, slipped to 24th place in 2017 after suffering from the safety scandal involving batteries used on the Note 7 phablet released a year earlier.

"Last year, Canadians punished Heinz for closing its Canadian production, Samsung for its exploding phone and Air Miles for its management of the 'points crisis,' just to name a few. A year later, only Samsung has made it back to where they once were," Leger's Executive Vice President Christian Bourque said through the report.

Samsung Electronics also placed at the 10th spot in the survey conducted among millennial respondents, or those born between 1980 and the early 2000s.

Samsung's smaller South Korean rival LG also moved a notch up from the previous year to stand at 30th place. The research was conducted on 241 companies from 28 industrial segments, Ledger said.

16.04.2018 YONHAP NEWS

[Resim: XP5BWo.jpg]

SS501

30.11.10
16-04-2018 21:03
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,312
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #782
RE: Science & Technology News from Korea


16-04-2018 22:24
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 347
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #783
RE: Science & Technology News from Korea
Doctors Diagnose Skin Cancer with AI-Based Deep Learning

Doktorlar, AI Tabanlı Derin Öğrenme İle Cilt Kanserini Teşhis Ediyor

Bir Seoul hastanesi Salı günü yaptığı açıklamada, Güney Koreli tıp doktorlarından oluşan bir grubunun yapay zeka (AI) teknolojisine dayalı derin bir öğrenme sistemi kullanarak bir cilt kanseri vakasını teşhisi ettiğini söyledi.

Asan Tıp Merkezi, Chang Sung-eun liderliğindeki doktorlarından oluşan bir ekibin, bir tür cilt kanseri olan kötü huylu melanomu kontrol etmek ve deşifre etmek için bir AI sisteminin kullanılabildiğini söyledi.

Diğer bazı cilt kanseri türlerinden daha nadir görülen melanom, erken dönemde yakalandığında tedavi edilebilir. Ancak, akciğerlere veya diğer iç organlara metastaz yaparsa tehlikeli olabilir.

AI sistemi, 12 farklı türde kötü huylu melanoma ve bazal hücreli karsinom gibi diğer kanser hücresi türlerinin yaklaşık 20.000 görüntüsünü öğrenmek için programlandı ve daha sonra bunları % 90'lık bir doğruluk oranıyla ayırt edebildi.

Chang, “AI modelini kullanmak, cilt kanserinin erken teşhisine ve tedavisine yardımcı olacaktır” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bulguları, Journal of Investigative Dermatology'nin son baskısında yayınlandı.

gulnursen


A group of South Korean medical doctors successfully diagnosed a case of skin cancer using a deep learning system based on artificial intelligence (AI) technology, a Seoul hospital said Tuesday.

Asan Medical Center said a team of its doctors, led by Chang Sung-eun, was able to utilize an AI system to check and decipher malignant melanoma, a type of skin cancer.

Melanoma, which is less common than some other types of skin cancer, is curable when caught at an early stage. However, it can be dangerous if it metastasizes to the lungs or other internal organs.

The AI system was trained to learn some 20,000 images of 12 different kinds of malignant melanoma and other kinds of cancer cells, such as basal cell carcinoma, and later was able to distinguish them with an accuracy rate of 90 percent.

"Using the AI model will eventually help the early diagnosis and treatment of skin cancer," said Chang.

Their findings were published in the latest edition of the Journal of Investigative Dermatology.

17.04.2018 YONHAP NEWS

SS501

30.11.10
(Bu Mesaj 17-04-2018 17:32 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
17-04-2018 17:13
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 347
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #784
RE: Science & Technology News from Korea
Scientists Develop AI-Based Deep Learning Drug Interaction, Prediction System

Bilim Adamları AI Tabanlı Derinlemesine İlaç Etkileşimi Ve Tahmin Sistemi Geliştiriyor

Hükümet, Salı günü yaptığı açıklamada, Güney Koreli bir grup bilim insanının ilaçlar arasındaki etkileşimleri kesin olarak tahmin edebilen yapay zekaya (AI) dayalı derin bir öğrenme sistemi geliştirdiğini söyledi.

Bilim ve Bilişim Bakanlığı'na göre, Kore İleri Teknoloji ve Fen Bilimleri Enstitüsü (KAIST) Lee Sang-yup tarafından yönetilen ekip, çeşitli ilaçlar arasında ne tür bir etkileşim oluşacağını belirlemeyi çok daha kolay hale getirebilecek sözde derin ilaç-ilaç etkileşimleri (DDI) teknolojisini geliştirdi

DDI, farklı ilaçların bir araya getirilmesinin neden olduğu yan etkilerin önlenmesine yardımcı olacağı için hem ilaç geliştirmede hem de klinik uygulamada önemli bir husustur. Konvansiyonel yöntemler sadece ilaçlar arasında ne tür etkileşimlerin olabileceğini tahmin edebilir ancak ayrıntılı farmakolojik eylemleri yapamaz.

Yetkililer, KAIST ekibinin DDI ekstraksiyonunun performansını artırmak için derin öğrenme teknolojisini kullandığını söyledi. DeepDDI, doğruluk oranı yüzde 92.4'lük yükseklikte olan toplam 192.284 ilaçtan ilaca arasındaki etkileşimi tahmin edebilir.

Ek olarak, en son DeepDDI ilaçlar ve gıda arasındaki etkileşimleri tahmin etmek için kullanılabilir.

Lee, "Son araştırmalar, dördüncü sanayi devriminin merkezlerinden biri olarak kabul edilen hassas tıbbın geliştirilmesi için temel bir teknoloji olarak hareket edebilir."şeklinde açıklama yaptı.

Araştırma bakanlık tarafından finanse edildi ve önde gelen bir ABD bilimsel dergisi olan Ulusal Bilimler Akademisi'nin son baskısında yayınlandı.

gulnursen


A group of South Korean scientists have developed a deep learning system based on artificial intelligence (AI) that can precisely predict interactions between drugs, the government said Tuesday.

According to the Ministry of Science and ICT, the team led by Lee Sang-yup of the Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) developed the so-called deep drug-drug interactions (DDI) technology, which can make it far easier to determine what kind of interaction will occur between various drugs.

DDI is an important consideration in both drug development and clinical application as it can help prevent side effects caused by combining different drugs. Conventional methods could only predict what kind of interactions could occur between drugs but not detailed pharmacological actions.

The KAIST team used the deep learning technology to improve the performance of DDI extraction, officials said. DeepDDI can predict a total of 192,284 drug-to-drug interactions, with its accuracy rate standing at a high 92.4 percent.

In addition, the latest DeepDDI can be used to predict interactions between drugs and food.

"The latest research can act as a base technology for the development of precision medicine, considered one of the centerpieces of the fourth industrial revolution," Lee said.

The research was funded by the ministry and has been published in the latest edition of Proceedings of the National Academy of Sciences, a leading U.S. scientific journal.

17.04.2018 YONHAP NEWS

[Resim: 6J0X2l.jpg]

SS501

30.11.10
17-04-2018 20:44
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 347
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #785
RE: Science & Technology News from Korea
LG Group Opens Research Center in Western Seoul

LG Grup, Batı Seoul'de Araştırma Merkezi Açıyor

Güney Kore'nin teknoloji ve kimya holdingi LG Grup Cuma günü yaptığı açıklamada, Batı Seoul'de teknolojik olanaklarını desteklemeyi amaçlayan yeni bir araştırma kompleksi başlattığını söyledi.

LG Vekil Yönetim Kurulu Başkanı Koo Bon-Joon yaptığı açıklamada, "İnsanlar ve teknolojiler ülkemizde doğal kaynaklaradan yoksun en iyi varlıklar" dedi.Ve ekledi; "Araştırma ve geliştirme projelerine yatırım yapmak ve profesyonelleri teşvik etmek, bir şirketin dördüncü sanayi devriminin ana akışında devam etmesi için temel karşılıktır."

Koo, 4 trilyon wonluk (3.74 milyar ABD Doları) bir yatırımı içeren LG Bilim Park'ının vizyona destek vereceğini vurguladı.

LG Grup, kompleksin 2020 yılına kadar LG Electronics Inc. LG Display Co, LG Chem Ltd ve farklı sektörlerden diğer kardeş şirketleri dahil olmak üzere bu yıl 17.000 çalışanla başlayarak 22.000 araştırmacıya ev sahipliği yapacağını söyledi.

Kompleks esas olarak elektronik ve kimyasal teknolojileri geliştirmeye, OLED ekranlara, otomotiv parçalarına, beşinci nesil ağa, robotlara ve kendi kendine sürüş veya yapay zeka teknolojileri üzerine odaklanacak.

LG Group ayrıca farklı alanlardaki araştırmacıların bu kompleks'te daha kolay bir şekilde ilişki kurabileceğini iddia etti. Örneğin, LG Uplus Corp.'un 5G ağ çözümü LG Electronics'in otomotiv parçalarıyla ve LG Innotek Co. tarafından geliştirilen sensörler ile birleştirilebilir.

LG Science Park ayrıca çok büyük bir 3 boyutlu yazıcı da dahil olmak üzere çeşitli üst düzey araştırma tesisleriyle de övünüyor.

LG, diğerlerinin yanı sıra, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ'ler), yeni girişimcileri ve üniversiteleri komplekse davet ederek “açık inovasyon ekosistemi” dediği şeyi destekleyecek.

Şirket; "Güney Koreli KOBİ'ler ve girişimciler, LG'nin teknolojilerini ve küresel altyapısını daha rekabetçi hale gelmek için kullanabilir, küresel pazara dokunabilir ve paylaşılan büyümenin iyi bir örneğini oluşturabilirler," şeklinde açıklama yaptı.

Komplekste Ortak bir Laboratuar ile Qualcomm da mevcut olacak. ABD'li teknoloji şirketi, gelecek nesil bağlantılı otomobil çözümleri geliştirmek için LG Electronics ile ortak araştırmalar yürütüyor.

LG, Araştırma kompleksi, ayrıca yakındaki Magok Ar-Ge kümesinde faaliyet gösteren 100 şirket olduğundan, grubun bölgeyi Silikon Vadisinin Güney Kore versiyonu haline getirmesinde öncü bir rol oynayacağını iddia ederek rekabet ettiğini söyledi.

İş grubu, kompleksin çevre dostu olduğunu da vurguladı. Bağlı şirketlerin farklı araştırma merkezlerini bir araya getirerek, LG enerji tüketimini yüzde 38 oranında azaltabileceğini söyledi. Kompleksin 20 yapısının çoğu, güç üretmek için güneş ışığı modülleri ile birlikte geliyor.

LG, kompleksin, insanların hayatlarını zenginleştirmek için elektronik, kimyasal, biyo ve AI teknolojilerini daha derinden çalışacağını ve aynı zamanda iş grubunun sürdürülebilir büyümesine zemin hazırlayacağını söyledi.

gulnursen


South Korea's technology and chemical conglomerate LG Group said Friday it launched a new research complex in western Seoul aimed at bolstering its technological capabilities.

"People and technologies are the best assets in our country, which lacks natural resources," said LG Vice Chairman Koo Bon-Joon said in a statement. "Investing in research and development projects and fostering professionals are the fundamental answer for a company to sustain in the major flow of the fourth industrial revolution."

Koo highlighted that LG Science Park, which involved an investment of 4 trillion won (US$3.74 billion), will lend support to the vision.

LG Group said the complex will house 22,000 researchers by 2020, starting with 17,000 staffs this year from major affiliates, including LG Electronics Inc., LG Display Co., LG Chem Ltd., and other sister companies from different industries.

The complex will mainly focus on enhancing electronics and chemical technologies, with emphasis placed on OLED displays, automotive parts, fifth-generation network, robots, and self-driving or artificial-intelligence technologies.

LG Group also claimed that researchers of different fields will be able to more easily form ties at the complex. For instance, the 5G-network solution of LG Uplus Corp. can combine with LG Electronics' automotive parts, along with sensors developed by LG Innotek Co.

The LG Science Park also boasts various high-end research facilities, including a very large 3-D printer.

Among others, LG will promote what it calls an "ecosystem of open innovation," inviting small and medium enterprises (SMEs), start-ups, and universities to the complex.

"South Korean SMEs and ventures can utilize technologies and global infrastructure of LG to become more competitive and tap the global market, becoming a good example of shared growth," the company said.

Qualcomm will also be present, with a Joint Lab at the complex. The U.S. tech company has been rolling out joint researches with LG Electronics to develop next-generation connected automobile solutions.

LG said its research complex is competitive as there are also 100 companies in operation at the nearby Magok R&D cluster, claiming the group will play a leading role in making the region a South Korean version of Silicon Valley.

The business group highlighted that the complex is environmentally-friendly. By bringing different research centers of affiliates together, LG said it will be able to cut energy consumption by 38 percent. Most of the 20 building of the complex will also come with solar-light modules to generate power.

LG said the complex will study deeper into electronics, chemical, bio, and AI technologies to enrich the lives of people, and also build grounds for the business group's sustainable growth.

20.04.2018 YONHAP NEWS

[Resim: XPmW2D.jpg]

SS501

30.11.10
20-04-2018 13:20
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS