Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Science & Technology News from Korea
Yazar Mesaj
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #731
RE: Science & Technology News from Korea
S. Korea to Complete Ion Accelerator By 2021

Güney Kore 2021 Yılına Kadar İyon Hızlandırıcıyı Tamamlayacak

BİT bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Güney Kore, projeye 1.4 trilyon won (1,2 milyar ABD Doları) enjekte ederek 2021 yılına kadar planlanan nadir bir izotop hızlandırıcı yapımını tamamlayacağını söyledi.

Metropol i şehri olan Daejeon'da bulunan ağır iyon doğrusal hızlandırıcı bloğu, temel bilimlerde ileri araştırmalara yönelik istikrarlı ve seyrek izotop ışınları üretmektir. Bloğun adı RAON, Korece mutluluk anlamına geliyor.

Bilim Bakanlığı ve BİT'teki görev gücü ekibi bu yılın sonuna kadar kurulacak olan bloğu tamamlama kararı aldığını açıkladı.

Boşluklar, bilim insanlarının çok hafif hidrojenden ağır uranyuma kadar parçacıkları hızlandırmasına olanak tanıyan lineer hızlandırıcının bir parçasıdır ve bu normal olarak doğada bulunmayan nadir izotopların keşfedilmesine yol açabilir.

RAON'un tamamlanmasının ardından bilim adamları, kolayca çalışılamayacak kadar geniş bir yelpazede araştırma yapabilecek ve hatta yeni buluşlara ve oluşumlara neden olabilecekler.

gulnursen


South Korea will complete the construction of a planned rare isotope accelerator by 2021 by injecting 1.4 trillion won (US$1.2 billion) into the project, the ICT ministry said Wednesday.

The heavy ion linear accelerator complex located in the central city of Daejeon is to produce variety of stable and rare isotope beams to further research in basic science. The complex is named RAON, which means happiness in Korean.

A task force team at the Ministry of Science and ICT said it has decided to complete the complex that was initially set to be built by late this year.

The cavities are part of the linear accelerator that can allow scientists to accelerate particles from very light hydrogen to heavy uranium that may lead to discoveries of rare isotopes that are not normally found in nature.

With the completion of RAON, scientists will be able to probe a wide range of matters that cannot be easily studied and even lead to new discoveries and creations.

06.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: AydzMp.jpg]

SS501

30.11.10
06-12-2017 19:41
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #732
RE: Science & Technology News from Korea
LG Unveils First Luxury Smartphone in S. Korea

LG, Güney Kore'de İlk Lüks Akıllı Telefonu Duyurdu

LG Electronics Inc Perşembe günü yaptığı açıklamada, zirkonyum seramik sırtlı ilk lüks akıllı telefonunun satışa başlayacağını söyledi.

Güney Kore teknoloji devi, LG Signature Edition akıllı telefonunun bu ayın sonunda raflara gireceğini ve sadece 300 cihazın genel olarak satılacağını söyledi. LG, yalnızca cihazın garanti hizmetleri için personeli görevlendirmiştir ayrıca talep üzerine cihaz üzerindeki kullanıcıların adları da değiştirilebilir, dedi.

Şirket, aşınmaya ve paslanmaya dirençli olan zirkonyum seramik maddenin ürünün uzun bir süre için "basit ve narin tasarım" dediği şeyin devam etmesine yardımcı olacağını söyledi.

6 inçlik akıllı telefon, ince çerçeveler ile OLED FullVison ekranın yanı sıra V30 akıllı telefonunda da kullanılan çok parlak bir F1.6 diyafram açıklığına sahip çift objektifli arka kamera ile birlikte geliyor.

Kullanıcıların yüksek kaliteli videolar, fotoğraflar ve müzik dosyalarından tasarruf etmesine olanak tanıyan 256 gigabayt yerleşik kapasite cihazın diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor. Bang & Olufsen tarafından üretilen bir Bluetooth modelini de içeren iki kulaklıkta cihazla birlikte veriliyor.

Android'in en yeni işletim sistemi Oreo'da çalışan cihaz, LG tarafından geliştirilen ve geleneksel kredi kartı makinelerinde de kullanılabilen bir ödeme platformu olan LG Pay'ı da destekliyor.

Endüstri kaynakları, cihazdaki fiyat etiketinin 2 milyon won (1.827 ABD Doları) olacağı tahmininde bulundu.LG Electronics yetkilileri, fiyatın henüz sabit olmadığını ancak amiral gemilerinden önemli ölçüde daha yüksek olacağını ima ettiğini söyledi.

gulnursen


LG Electronics Inc. said Thursday it will start the sales of its first luxury smartphone with a zirconium ceramic back.

The South Korean tech giant said the LG Signature Edition smartphone will hit shelves later this month, with just 300 devices to be sold overall. LG said it has allocated staff exclusively for the warranty services of the device, and it can also carve the names of users on the device upon request.

The company said the zirconium ceramic material, which is resistance to abrasion and corrosion, will help the product maintain what it calls a "simple and delicate design" for a long period.

The 6-inch smartphone comes with a OLED FullVison display with thin bezels, along with the dual-lens rear camera that has a very bright F1.6 aperture, also adopted on the V30 smartphone.

Other key features include the 256 gigabyte built-in capacity, allowing users to save a vast volume of high-quality videos, photos and music files. It also comes with two earphones, including a Bluetooth model, made by Bang & Olufsen.

Running on Android's latest operating system, Oreo, the device also supports LG Pay, a payment platform developed by LG that can be used on traditional credit card machines as well.

Industry sources said the price tag on the device is estimated at 2 million won (US$1,827). Officials from LG Electronics said the price has not been fixed yet but hinted it will be significantly higher than its flagships.

07.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: 2EVpkd.jpg]

SS501

30.11.10
07-12-2017 19:05
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #733
RE: Science & Technology News from Korea
Study: S. Korea Has World's Fastest LTE Speed

Araştırma: G. Kore, Dünyanın En Hızlı LTE Hızına Sahip

Yeni bir araştırmanın verileri, Güney Kore'nin yedi büyük ülkeden daha hızlı, uzun vadeli evrim ağı hizmetleri sunduğunu gösteriyor.

Kore Telekomünikasyon İşletmecileri Birliği (KTOA) Pazartesi günü, yedi ülkenin sekiz şehrinde gelişmiş 4G mobil şebeke servislerinin kalitesi hakkında yakın tarihli bir araştırmanın sonucunu açıkladı.

Ankete katılan hiçbir ülke geçen yılın Aralık ayında Güney Kore hükümeti tarafından incelenen Güney Kore'nin LTE veri aktarım hızıyla eşleşemedi.

KTOA anketinde Toronto, saniyede 69.56 MB veya Mbps'de LTE indirme hızına ulaştı.

Bunu 42.32 Mbps'de 43 18 Mbps ve Tokyo izledi. 30.05 Mbps'de en yavaş olan ise New York oldu.

Geçen yıl Bilim, BİT ve Gelecek Planlama araştırmalarına göre, Güney Kore'nin LTE ağı üzerinden ortalama indirme hızı 120.09 Mbps, Toronto'dan yaklaşık 1.7 kat daha hızlıydı.

Güney Kore'de LTE ortalama yükleme hızı 41.83 Mbps, yani Toronto'nun 1.6, New York’’dan ise üç kat fazla hızlı olduğu görüldü.

Arzu Can


A new survey shows that South Korea is providing faster long-term evolution network services than seven major countries.

The Korea Telecommunications Operators Association(KTOA) Monday announced the result of a recent survey on the quality of the advanced 4G mobile network services in eight cities in seven foreign countries.

None of the surveyed countries matched South Korea’s LTE data transfer speed as surveyed by the South Korean government in December last year.

In KTOA survey, Toronto topped in LTE download speed at 69-point-56 mega bits per second, or Mbps.

That was followed by 43-point-18 Mbps and Tokyo at 42-point-32 Mbps. New York was the slowest at 30-point-05 Mbps.

According to the Ministry of Science, ICT and Future Planning research last year, the average download speed through South Korea’s LTE network was 120-point-09 Mbps, about one-point-seven times as fast as Toronto.

The LTE average upload speed in South Korea was 41-point-83 Mbps, or one-point-six times that of Toronto and three times that of New York.

11.12.2017 – KBS World

[Resim: g9Q875.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
11-12-2017 11:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #734
RE: Science & Technology News from Korea
LG Electronics May Adopt Iris Scanner For Next Flagship: Sources

Kaynaklar : LG Electronics, Bir Sonraki Amiral Gemisi İçin İris Tarayıcıyı Kullanabilir

Sanayi kaynakları, LG Electronics Inc. en yeni teknoloji eğilimlerini takip etmek amacıyla Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu için bir iris tarayıcı oluşturabileceğini söyledi.

Hollanda merkezli LetsGoDigital'e göre, Güney Koreli akıllı telefon üreticisi geçtiğimiz günlerde Dünya Entellektüel Mülkiyet Örgütü'ne iris tarayıcı teknolojisi ile ilgili bir patent başvurusunda bulundu.

Endüstri gözlemcileri, LG Electronics'in muhtemelen önümüzdeki amiral gemisi, LG G7 için bu özelliği benimseme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

LG Electronics'in bu yıl piyasa çıkan akıllı telefonları G6 ve V30 sadece parmak izi taramayı destekledi.

Parmak izlerine kıyasla iris tarayıcıları daha sert bir güvenlik olarak değerlendirildiğinden, küresel teknoloji devleri bu teknolojiyi mobil cihazlarında uygulamak istiyorlar.

Samsung Electronics’ın, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 7 akıllı telefonunda ilk olarak bir iris tarayıcı ekledi. Cihaz, batarya sorunlarından ötürü kısa ömürlü olmasına rağmen, iris tarayıcı teknolojisini diğer amiral gemisi akıllı telefonlarına dahil etti.

gulnursen


LG Electronics Inc. may adopt an iris scanner for its next flagship smartphone, industry sources said Monday, in a move to keep abreast of the latest technology trends.

According to the Netherlands-based LetsGoDigital, the South Korean smartphone maker recently filed a patent related to iris-scanner technology to the World Intellectual Property Organization.

Industry watchers said it is highly likely that LG Electronics may adopt the feature for its upcoming flagship, presumably the LG G7.

LG Electronics' G6 and V30 smartphones launched this year only supported fingerprint screening.

As iris scanners are considered to be tougher security compared to fingerprints, global tech giants have been seeking to implement the technology in their mobile devices.

Samsung Electronics first shipped an iris scanner on its Galaxy Note 7 phablet released last year. Although the device was short-lived due to battery problems, Samsung has since incorporated iris-scanner technology into its other flagship smartphones.

11.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: YOo65D.jpg]

SS501

30.11.10
11-12-2017 20:21
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #735
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung, Amazon to Start Streaming Premium Video Content

Samsung Ve Amazon, Premium Video İçeriği Akışına Başlıyor

Samsung Electronics Co., Salı günü, ABD merkezli Amazon.com'u olan premium TV'leri aracılığıyla en yeni Yüksek Dinamik Aralık (HDR) 10 Plus teknolojisini kullanan videoların akışına başlayacağını açıkladı.

Anlaşmaya göre, Samsung'un üst seviye QLED ve UHD TV kullanıcıları, Çarşamba günü başlayacak olan Amazon Prime Video akış uygulaması aracılığıyla kaliteli içeriğin tadını çıkarabilirler. HDR 10 Plus teknolojisi, Samsung tarafından tanıtılan yüksek çözünürlüklü video içeriği için yeni nesil standarttır.

Samsung, HDR-10 Plus içeriğinin akışlı bir hizmet vasıtasıyla ilk kez verileceğini belirtti.

HDR teknolojisi, ekranların karanlık alanları daha koyu hale getirmek gibi renklere bağlı parlaklığı optimize ederek canlı görüntüler sunmasını sağlar.

Platformda "The Grand Tour", "The Tick" ve "The High Castle'daki Adam" olmak üzere yaklaşık 100 TV şovu ve filmi HDR 10 Plus standardıyla sağlanacak. Samsung ve Amazon gelecekte başlık sayısını genişletmeyi planlıyor.

Samsung Electronics, HDR 10 Plus teknolojisinin "ekosistem" dediği şeyi canlandırmak için çeşitli adımlar attığını da söyledi.

Eylül ayında Samsung, ABD’nin ABD 20th Century Fox ve Japonya merkezli Panasonic Corp. ile olan işbirliğini de açıkladı.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Tuesday it will start the streaming of videos that utilize the latest High Dynamic Range (HDR) 10 Plus technology via its premium TVs with the U.S.-based Amazon.com.

Under the agreement, users of Samsung's high-end QLED and UHD TVs can enjoy quality content through the Amazon Prime Video streaming application starting Wednesday. The HDR 10 Plus technology is a next-generation standard for high-resolution video content promoted by Samsung.

Samsung said it marks the first time for HDR-10 Plus content to be provided through a streaming service.

The HDR technology allows screens to deliver vivid displays by optimizing brightness depending on colors, such as making dark areas darker.

Around 100 TV shows and movies will be provided with the HDR 10 Plus standard through the platform, including "The Grand Tour," "The Tick" and "The Man in the High Castle." Samsung and Amazon plan to expand the number of titles down the road.

Samsung Electronics said it also has been making various steps to vitalize what it calls the "ecosystem" of the HDR 10 Plus technology.

In September, Samsung also announced its cooperation with U.S. 20th Century Fox and Japan-based Panasonic Corp. in the field.

12.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: 9DjZ13.jpg]

SS501

30.11.10
12-12-2017 17:54
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
GülK Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 298
Üyelik Tarihi: 06-12-2016
Rep Puanı: 12
Mesaj: #736
RE: Science & Technology News from Korea
American AI specialist Tom Mitchell in Seoul

Amerikalı Yapay Zeka Uzmanı Tom Mitchell Seoul'de

Carnegie Mellon Üniversitesi'nde Amerikalı bir bilgisayar uzmanı ve profesör olan Tom Mitchell , 12 Aralık 2017 tarihinde Seoul'de düzenlenen uluslararası bir yapay zeka Konferansı'nda açılış konuşması yaptı.

GülK


Tom Mitchell, an American computer scientist and a professor at Carnegie Mellon University, delivers a keynote speech at an international artificial intelligence conference in Seoul on Dec. 12, 2017.


12.12.2017 - Yonhap

[Resim: 1GRAV1.jpg]
12-12-2017 20:46
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #737
RE: Science & Technology News from Korea
LG Joins Hands With Charlie Puth To Promote V30 in U.S.

LG, ABD'de V30'u Tanıtmak İçin Charlie Puth İle İşbirliği Yaptı

LG Electronics Inc Çarşamba günü yaptığı açıklamada, V30 ile birinci sınıf akıllı telefonlar için dünyanın en iyi pazarına girme stratejisi doğrultusunda ABD'de popüler şarkıcı Charlie Puth'la bir pazarlama programı hazırladığını söyledi.

Güney Koreli şirket, katılımcıların Puth tarafından yapılan "Attention" şarkısını kaydettiği ve şarkılarını yükleyebildiği "LG ile Sing With Singing" projesini başlattığını açıkladı.Cuma gününe kadar devam eden yarışma kapsamında kazanan LG V30 akıllı telefonu ve LG ev eğlence sistemi ile birlikte 5.000 ABD doları değerinde ödül alacak.

Şirket, kazananın ayrıca sanatçı ile şarkı söyleme fırsatı bulacağını söyledi.

LG, ayrıca, kullanıcıların günlük hayatlarının fotoğraf ve videolarını gönderebilecekleri "Bu Gerçek" kampanyasını ABD'de yürütüyor.

Şirket, ziyaretçiler, hikayelerini V30 akıllı telefon aracılığıyla yükleyebildiği kampanyanın off-line olaylarının ABD'deki büyük şehirlerde yapıldığını söyledi.

V30 ilk kez Ekim ayında ABD'de piyasaya sürüldü. Cihazda iki lensli bir arka kamera bulunuyor ve bunlardan bir tanesi akıllı telefon endüstrisinin F1.6 diyaframını benimsiyor ki LG'nin üst düzey sesle ilgili performansları da ürünün büyük bir gücüdür.

gulnursen


LG Electronics Inc. said Wednesday it has rolled out a marketing program in the United States with popular singer Charlie Puth in line with the company's strategy to tap deeper into the world's top market for premium smartphones with the V30.

The South Korean company said it launched the "Sing With LG project", where participants can sing and upload their records of the song "Attention" by Puth. Under the contest that runs through Friday, the winner will receive the LG V30 smartphone, along with the LG home entertainment system, valued at US$5,000.

The company said the winner will also have an opportunity to sing with the artist.

LG is also carrying out the "This is Real" campaign in the U.S., where users can post photos and videos of their everyday lives.

The company said off-line events of the campaign are being held at major cities in the U.S., where visitors can upload their stories through the V30 smartphone.

The V30 was first released in the U.S. in October. The device boasts a dual-lens rear camera, with one of the lenses adopting the smartphone industry's top aperture of F1.6. High-end audio-related performances are also a major strength of the product, LG added.

13.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: MarE41.jpg]

SS501

30.11.10
13-12-2017 20:57
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #738
RE: Science & Technology News from Korea
Kakao To Raise US$1 Bln Via GDR Sales

Kakao, GDR Satışları Yoluyla Kazancını 1 Milyar Dolar Yükseltti

Güney Kore'nin önde gelen cep telefonu operatörü Kakao Corp, birleşme ve satın alma projeleri için kullanılacak olan yurtdışı yatırımcılara hisse satarak kazancının 1 milyar ABD Doları tutarında artacağını söyledi.

Kakao Corp, yönetim kurulunun, Singapur Borsası'nda listelenecek olan küresel mevduat makbuzları (GDR) düzenleyerek nakit artırma planını onayladığını söyledi. İşlem Şubat ortasında tamamlanacak.

Endüstri gözlemcileri, üretilen fonların yapay zeka bölümündeki firmanın rekabet gücünü güçlendirmek için çekirdek teknolojileri güvence altına alacaklarını söyledi. Kakao ayrıca çeşitli oyun, çizgi film ve müzik içerik sağlayıcılarında da kazanç elde etmeyi planlıyor.

Kakao, programın küresel bilgi ve telekomünikasyon teknolojisi şirketleri ile yarışmalara hazırlanmak ve geleceğin güvenli büyüme motorlarını hedeflediğini söyledi. Yetkili,arıca potansiyel ve karlılığı olan şirketleri kurmaya çalışacağını da ekledi.

2016 yılında Kakao, 1.87 trilyon won (1.71 milyar dolar) olarak gerçekleşecek olan anlaşma ile LOEN Entertainment Inc'de yüzde 76.4 hisse satın aldı.LOEN, Güney Kore'nin önemli müzik akış servisi MelOn'u yönetiyor.

gulnursen


South Korea's top mobile messenger operator Kakao Corp. said Friday it will raise US$1 billion by selling shares to overseas investors, which will be used for merger and acquisition projects.

Kakao Corp. said its board of directors approved the plan to raise the cash by issuing global depository receipts (GDRs), which will be listed on the Singapore Exchange. The process will be finished around February.

Industry watchers said the funds generated will be used to secure core technologies to beef up the firm's competitiveness in the artificial intelligence segment. Kakao also plans to acquire stakes in various game, cartoon and music content providers.

Kakao said the program is aimed at preparing for competitions with global information and telecommunications technology companies, and secure growth engines for the future. It will seek to secure companies with potential and profitability, it added.

In 2016, Kakao purchased a 76.4 percent stake in LOEN Entertainment Inc. at a deal estimated at 1.87 trillion won (US$1.71 billion). LOEN operates South Korea's major music streaming service MelOn.

15.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: LOLVZj.jpg]

SS501

30.11.10
15-12-2017 21:23
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #739
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung Electronics to Release Mid-Range Galaxy A8 Globally in Jan.

Samsung Electronics, Orta Sınıf Galaxy A8'i Ocak Ayında Küresel Olarak Piyasaya Sürecek.

Samsung Electronics Co., Salı günü, yaptığı açıklamada Çinli rakiplerinin fiyat açısından rekabetçi cihazlarını sergilemesiyle başa çıkmak için son bir hamle olarak orta sınıf Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus akıllı telefonların global satışlarını Ocak ayında başlatacağını açıkladı.

Güney Kore teknoloji devi Galaxy A8 akıllı telefonun ön tarafında çift mercekli bir kamera yer alan ilk Galaxy cihazı olduğunu söyledi. Ürünler arka yüzünde 16 megapiksel kamerasının yanı sıra 16 megapiksel ve 8 megapiksel kameraları ile öz çekim için gelecek.

Samsung, yeni akıllı telefonların premium modelleriyle aynı Sınırsız Ekran’ı kullanacağını ve daha basit bir tasarım için yan çerçeveleri ortadan kaldırdığını söyledi.Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus, sırasıyla 5,6 inç ve 6 inç boyutlarında ekranlarla geliyor.

Şirket, 18.5: 9 ekran oranının, kullanıcıların hem 16: 9 hem de 21: 9 video içeriğinden tam olarak yararlanmalarını sağlayacağını belirtti.

Galaxy A8 akıllı telefon, popüler mobil ödeme sistemi Samsung Pay ve akıllı telefonlar kullanılmadığında bile önemli bilgileri ekranda gösteren Always On Display de dahil olmak üzere Samsung'un ileri teknoloji cihazlarının en üst düzey özelliklerini barındırıyor.

Cihazlar su ve toza karşı dayanıklılık için IP68 sertifikalıdır. Ayrıca, Samsung'un sanal gerçeklik kulaklığına da Galaxy A modeli olarak ilk kez bağlanıyor.

Galaxy A8 ve A8 Plus, siyah, gri, altın ve mavi olmak üzere dört renkte gelecek. Akü kapasitesi sırasıyla 3.000 mAh ve 3.500mAh'dir.

Samsung, ayrıntılı yayınlanma tarihinin ülkeler arasında farklılık göstereceğini söyledi.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Tuesday it will start global sales of the mid-range Galaxy A8 and Galaxy A8 Plus smartphones in January in the latest move to cope with the rise of Chinese rivals rolling out price-competitive devices.

The South Korean tech giant said the Galaxy A8 smartphone is the first Galaxy device to adopt a dual-lens camera on the front. The products will come with 16-megapixel and 8-megapixel cameras for selfies, along with a 16-megapixel camera on the back.

Samsung also said the new smartphones will come with the same Infinity Display as its premium models, eliminating side bezels for a simpler design. The Galaxy A8 and the Galaxy A8 Plus come with displays sized at 5.6 inches and 6 inches, respectively.

The company said the 18.5:9 display ratio will allow users to fully enjoy both 16:9 and 21:9 video content.

The Galaxy A8 smartphone retains many of top features of Samsung's high-end devices, including the popular mobile payment system Samsung Pay, and Always On Display which posts key information on screen even when smartphones are not in use.

The devices are IP68 certified for resistance to both water and dust. It also connects to Samsung's virtual-reality headset for the first time as a Galaxy A model.

The Galaxy A8 and A8 Plus will come in four colors -- black, grey, gold and blue. The battery capacity stands at 3,000mAh and 3,500mAh, respectively.

Samsung said the detailed release date will differ among countries.

19.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: jQZy5D.jpg]

SS501

30.11.10
19-12-2017 20:42
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 366
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #740
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung to Showcase Slim Sound Bar at CES 2018

Samsung, CES 2018'de İnce Ses Çubuğunu Sergileyecek

Samsung Electronics Co, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Las Vegas'taki gelecek ay düzenlenecek Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda yeni bir ses çubuğu yayınlayacağını söyledi.

Samsung, açıklamasında NW700 olarak adlandırılan ses çubuğunun, mevcut ürünlere kıyasla çok daha ince olmasından dolayı duvara monte TV'ler için optimize edildiğini söyledi.

Güney Kore teknoloji devi, ayrıca 53.5 milimetre olan ince ses çubuğunun ses ayarları ile spor ve müzikten filmlere kadar farklı ayarlar için ayarlanabileceğini söyledi.

İnce tasarımı olmasına rağmen, şirket ses çubuğunun dört alçak titreşimli hoparlör de dahil olmak üzere yedi hoparlörle donatıldığını söyledi.

Samsung, yeni ses çubuğunun tüketicilerin dikkatini çekmeye devam edeceğini umduğunu belirtti ve dokuz yıl üst üste küresel ses çubuğu pazarında 1 numara olarak yer aldığını da ekledi.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Wednesday it will introduce a new sound bar at next month's Consumer Electronics Show in Las Vegas.

The sound bar, named the NW700, is optimized for wall-mounted TVs by being significantly slimmer than existing products, said Samsung.

The South Korean tech giant said the 53.5-millimeter-thin sound bar can adjust audio for different settings from sports and music to movies.
Despite the slim design, the company said the sound bar is equipped with seven speakers, including four woofers.

Samsung expressed hope that the new sound bar will continue to grab consumers' attention, noting it has been standing as the No. 1 player in the global sound bar market for nine consecutive years.

20.12.2017 YONHAP NEWS

[Resim: lbl5PX.jpg]

SS501

30.11.10
20-12-2017 18:54
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS