Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Science & Technology News from Korea
Yazar Mesaj
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #671
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung Opens AI Lab at University of Montreal

Samsung Montreal Üniversitesi'nde AI Laboratuarını Açtı

Samsung Electronics Co, Pazartesi günü Kanada merkezli Montreal Üniversitesi'nde yapay zeka (AI) teknolojileri için bir araştırma laboratuarı açarak, küresel teknoloji devlerinin ana alanı olarak ortaya çıkmış bu alana derinlemesine yaklaştığını söyledi.

Samsung Electronics, araştırmacılarının AI teknolojilerini incelemek için Prof. Yoshua Bengio ve üniversitenin diğer öğrencileri ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

Ekip, sesli ve görsel tanıma, yorumlama, kendinden sürüş ve robot teknolojileri için anahtar algoritmalar geliştirmeye odaklanacak.

Samsung, laboratuarın Güney Koreli teknoloji devinin daha yetenekli bir iş gücünü güvence altına almasını ve AI teknolojisi yeteneklerini güçlendirmesine yardım etmesini beklediğini söyledi.

Şirket, Akıllı telefonlarının kendi AI platformu olan Bixby ile donatılmış olmasından dolayı , sektörü daha da derinleştiriyor.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Monday it opened a research lab for artificial intelligence (AI) technologies at Canada-based University of Montreal last month, tapping deeper into an area which has emerged as a main area of focus for global tech giants.

Samsung Electronics said its researchers will team up with Prof. Yoshua Bengio and other students of the university to study AI technologies.

The team will focus on developing key algorithms for voice and visual recognition, interpretation, self-driving and robot technologies.

Samsung said the lab is expected to help the South Korean tech giant secure a more talented workforce and bolster its AI technology capabilities.

The company has been tapping deeper into the industry, with its smartphones being equipped with its own AI platform, the Bixby.

25.09.2017 YONHAP NEWS

[Resim: 2EgJbv.jpg]

SS501

30.11.10
25-09-2017 18:23
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #672
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung to Shut Down Music-Streaming App Milk

Samsung Müzik Akışı Uygulaması Milk’i Kapatacak

Samsung Electronics Co, Salı günü yaptığı açıklamada, müzik akışı uygulaması olan Milk’i Ekim ayında kapatmayı ve bunun yerine güncel Samsung Music çalarıyla hizmet vermeyi planladığını belirtti.

Güney Koreli teknoloji devi , Apple Inc.'in iTunes'uyla rekabet etmek için uygulamayı ilk olarak 2014 yılında hizmete soktu.

Milk servisi Güney Kore, ABD, Çin, Avustralya, Yeni Zelanda ve Malezya'da başlatıldı, ancak endüstri gözlemcileri, şirketin yeterli sayıda kullanıcı sağlayamadığını söyledi.

Bu nedenle, Samsung, geçen yıldan bu yana büyük ülkelerdeki servislerini kapatıyor ve uygulamanın tam kapanışını da 23 Ekim'de gerçekleştirecek.

Şirket, Samsung Music'in gruplandırma da dahil olmak üzere kullanıcılara kapsamlı bir müzik servisi sağlayacağını açıkladı. Müzik içeriği ise Soribada A.Ş. tarafından sağlanacak.

Samsung Electronics yetkilisi, "Kullanıcıların rahatlığı için Milk markasını kaldırmaya ve Samsung Music aracılığıyla birleşik bir müzik çalar sağlamaya karar verdik" şeklinde bir açıklama yaptı.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Tuesday it plans to close down its music-streaming app Milk in October, and instead provide the services through its updated Samsung Music player.

The South Korean tech giant first kicked off the service in 2014 to compete with Apple Inc.'s iTunes.

The Milk service was launched in South Korea, the United States, China, Australia, New Zealand and Malaysia, but the company failed to secure enough users, industry watchers said.

Accordingly, Samsung has been closing down the service in major countries since last year, with the full shut down slated for Oct. 23.

The company said Samsung Music will provide comprehensive music service to users including streaming. The music contents will be provided by Soribada Inc.

"We decided to remove the Milk brand for users' convenience, and to provide a unified music player through Samsung Music," an official from Samsung Electronics said.

26.09.2017 YONHAP NEWS

[Resim: DyMjWl.jpg]

SS501

30.11.10
26-09-2017 20:03
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #673
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung's Galaxy Advertisement Wins 7 Titles at Clio Awards

Samsung'un Galaxy Reklamı Clio Ödülleri'nde 7 Başlıkta Kazandı

Samsung Electronics Co. Perşembe günü yaptığı açıklamada Galaxy akıllı telefon reklamının New York'ta düzenlenen 58. Clio Ödülleri'nde yedi ödül kazandığını söyledi.

Güney Koreli teknoloji devi, "Devekuşu" olarak adlandırdığı reklamın kısa filmde bir altın ve yönetmenlik, görüntü yönetmelikleri, animasyon ve görsel efektler de dört gümüş kazandığını söyledi. Samsung, ayrıca düzenleme ve müzik için iki bronz ödül aldı.

Samsung Electronics, Clio Ödülleri'nin Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali ve New York Festivali ile birlikte dünyanın ilk üç reklam yarışması arasında yer alabileceğini söyledi.

Şirketin "Devekuşu" adlı reklamı, "Yapamayacağınız şeyi yapın" temasıyla oluşturulan iki dakikalık bir film. Reklamın merkezinde de sanal gerçeklik kulaklığıyla gökyüzünde uçan tecrübeli bir devekuşu bulunmakta.

Haziran ayında reklam Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nden tam yedi ödül kazandı.

Şirket, Hem Cannes Lions hem de Clio Ödülleri'nde ödül alan "Devekuşu" için “ Samsung'un engelleri aşmak ve imkânsızı imkânlı hale getirme konusundaki kararlılığını yansıtan duygusal bir eser " şeklinde açıklama yaptı.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Thursday its Galaxy smartphones advertisement won seven awards from the 58th Clio Awards held in New York.

The South Korean tech giant said its advertisement dubbed "Ostrich" won one gold in short film and four silvers in directing, cinematography, animation and visual effects. Samsung also won two bronzes for editing and music.

Samsung Electronics said the Clio Awards can be considered one of the world's top three advertising competitions, along with the Cannes Lions International Festival of Creativity and the New York Festival.

The company's advertisement, "Ostrich," is a two-minute film that was produced under the theme "Do what you can't." It centers on an ostrich that experiences flying in the sky through a virtual-reality headset.

In June, the advertisement also won seven awards from the Cannes Lions International Festival of Creativity.

"'Ostrich,' which has now won awards both at Cannes Lions and the Clio Awards, is an emotional piece that conveys Samsung's commitment to defying barriers and making the impossible, possible," the company said.

28.09.2017 YONHAP NEWS

[Resim: V3L0MB.jpg]

SS501

30.11.10
(Bu Mesaj 28-09-2017 17:12 değiştirilmiştir. Değiştiren : gulnursen.)
28-09-2017 16:38
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #674
RE: Science & Technology News from Korea
BOE Beats LG Display in LCD Panel Shipments

BOE, LCD Ekran Sevkiyatlarında LG Display'i Geride Bıraktı

Endüstri kaynaklarının Pazar günü yaptığı açıklamaya göre, Güney Kore'nin önde gelen ekran üreticisi LG Display Co, Ağustos ayında 9 inç büyüklüğündeki LCD panellerin sevkiyatlarında Çinli rakibinin gerisinde kaldı.

IHS Markit tarafından derlenen verilere göre, Çin merkezli BOE Technology Group, bu alanda Ağustos ayında 13 milyon adetlik panel satışı gerçekleştirdi; bununla birlikte LG Display sadece 11.6 milyon adet satabildi.

Ay içinde 9 inç veya daha büyük panellerin küresel sevkiyatı 62 milyon adede çıkarak, Temmuz ayına göre % 6,6 arttı.

Bu ikilinin dışında, Tayvan merkezli Innolux Corp 10.02 milyon, Samsung Display Co ise 5.64 milyon adet panel satışı gerçekleştirdi.

Endüstri gözlemcileri, Güney Kore teknoloji devlerinin, LCD panel sektöründe atılgan bir şekilde yatırım yapan Çinli şirketlerin arasında 55 inç veya daha geniş ultra-HD üretimlerini artırmaya odaklandıklarını açıkladı.

Samsung Display ve LG Display, Ağustos ayında küresel Ultra HD TV panel pazarının sırasıyla yüzde 26,3 ve yüzde 23,8'ini aldılar.

gulnursen


South Korea's leading display maker LG Display Co. fell behind its Chinese rival in shipments of LCD panels sized 9 inches or wider in August, industry data showed Sunday.

According to the data compiled by IHS Markit, China-based BOE Technology Group sold 13 million units of panels in the segment in August, versus 11.6 million units sold by LG Display.

The global shipment of panels sized 9 inches or bigger came to 62 million units in the month, up 6.6 percent from July.

Taiwan-based Innolux Corp. followed with 10.02 million units, and Samsung Display Co. posted 5.64 million units.

Industry watchers said South Korean tech giants have focused on expanding the production of high-end Ultra HD ones sized 55 inches or wider amid Chinese firms' aggressive investment in the LCD panel sector.

Samsung Display and LG Display took up 26.3 percent and 23.8 percent of the global Ultra HD TV panel market in August, respectively.

01.10.2017 YONHAP NEWS

[Resim: WGEXY8.jpg]

SS501

30.11.10
01-10-2017 17:13
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #675
RE: Science & Technology News from Korea
Design and Technology are Keywords at Gwangju Design Biennale

Tasarım ve Teknoloji, Gwangju Tasarım Bienalinde Anahtar Kelimelerdir

Teknolojik gelişme insan hayatını nasıl etkileyecektir? Bu soru, şu anda güneybatı kentinde gerçekleşmekte olan 2017 Gwangju Tasarım Bienalinin merkezindedir.

Organizatör,bu küresel olayın, yeni teknolojik gelişmelerin birleşmesinin gelecekte yaşam biçimlerini nasıl değiştireceğini ve değişikliklerin tasarımda hangi rolü oynayabileceğini incelediğini belirtti.

8 Eylül'de açılan bienale, İngiltere, İtalya ve Çin dahil olmak üzere 34 ülkenin 500 tasarımcısı katıldı ve 370 işletmede 1.200 tasarım öğesi getirdi. Gwangju Tasarım Merkezi, kent tarafından 2005 yılında başlatılmasından bu yana her yıl etkinliklerini gerçekleştirdi.

Gösterideki tasarım öğeleri ve projelerin içinde , "Akıllı Obje", "Akıllı Ev ve Kent", "Topluluk Paylaşımı", "Akıllı Sağlık Hizmeti", "Geleceğin Hareketliliği", "Alışverişin Geleceği" ve "Yeni ve Yenilenebilir Enerji" kategorileri yer alıyor.

İngiltere'den James Auger ve Hollanda'dan Fleur Simons da dahil olmak üzere birçok küresel sanatçı ve tasarımcı, yeni teknolojileri kullanarak yaşlanan bir toplumun, sağlık ve çevreye , yapay zeka, internet ürünleri , robotik, 3 boyutlu baskı ve büyük veriler gibi kendi yaratıcı çözümlerini oluşturmayı sergiliyorlar.

Ayrıca, 18 ülkeden yedisini bulan birçok eğitim kurumu gelecek temalı projelerinin sonuçlarını gösterdi.

İngiltere'nin Kraliyet Sanat Koleji, İnternet Ürünleri ve Yapay Zeka üzerine kurulu bir fitness platformu olan "Groove" u sergiliyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)ise "Yarının Yakıt İstasyonu" nu sergiliyor. Kore'nin Seul Üniversitesi, gelişmekte olan ülkelerdeki çocuklar için kullanılacak bir eğitim sistemi olan "Eşit Muamele İçin Eğitim" i bir araya getirdi.

Bienal'in baş yönetmeni Chang Dong-hoon'a, "Geleceğin tasarımı, bir öykü sunacak daha anlamlı değerler üretmeli, yaratıcılık ve empatik yeteneklere odaklanırken, hepsi yapay zeka ve otomasyonla değiştirilemez " şeklinde açıklama yaptı.

Etkinlik 23 Ekim'e kadar sürecek.

gulnursen


How will technological development influence human life? The question is at the center of the 2017 Gwangju Design Biennale that is currently taking place in the southwestern city.

The organizer said the global event looks at how the confluence of new technological advances will change lifestyles in the future and what role design may play in the changes.

The biennale, which opened Sept. 8, has brought in some 1,200 design items from 500 designers and 370 enterprises of 34 countries, including Britain, Italy and China. The Gwangju Design Center has run the event every other year since the city launched it in 2005.

The design items and projects on view fall into categories that include "Smart Object," "Smart House and City," "Sharing Community," "Smart Healthcare," "Mobility in the Future," "Future of Shopping" and "New and Renewable Energy."

Many global artists and designers, including James Auger from Britain and Fleur Simons from the Netherlands, are showcasing their own creative solutions to an aging society, health care and environment, using new technologies, such as artificial intelligence, the Internet of Things, robotics, 3-D printing and big data.

Also many educational institutions -- 18 from seven countries -- have shown the results of their future-themed projects.

Britain's Royal College of Art is showing "Groove," a fitness platform based on the Internet of Things and artificial intelligence. The Massachusetts Institute of Technology (MIT) is showcasing "The Fuel Station of Tomorrow." Korea University in Seoul put together "Education for Equals," an educational system to be used for children in developing nations.

"Design of the future should produce more meaningful values that deliver a story, while focusing on creativity and empathic abilities, not all of which can be replaced by artificial intelligence and automation," said Chang Dong-hoon, the biennale's chief director, in a statement.

The event runs through Oct. 23.

03.10.2017 YONHAP NEWS

[Resim: o688am.jpg]

SS501

30.11.10
(Bu Mesaj 03-10-2017 20:43 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
03-10-2017 20:35
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
nazozgen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 193
Üyelik Tarihi: 04-07-2017
Rep Puanı: 8
Mesaj: #676
RE: Science & Technology News from Korea
Companies Are Investing More in Renewables

Şirketler Yenilebilir Kaynaklara Yatırım Yapıyorlar

Kore Enerji Şirketleri, kömür ve nükleer bağımlılığını azaltmak için yenilebilir kaynaklara yatırımı arttırmaya yöneliyorlar şeklinde açıklamada bulundu muhalif vekili pazartesi günü.

Muhafazakar Kore Özgürlük Partisi sözcüsü Lee Che-ik'in yaptığı açıklamaya göre, Kore Elektrik Kurumu, 2030 yılına kadar yenilebilir kaynaklar üzerinden 13.5 gigawattlık elektrik günü üretmek için 54 trilyon Won (47 milyar dolar) harcamayı düşünüyor.

Kore, 2030'a kadar %20'lik, 67.7 gigawattlık, güç üretmeye hazırlamak için yenilebilir kaynakların hisselerini yükseltmeyi amaçlıyor. Şu sıralar, yenilenebilir enerji kaynakları ülkenin elektriğinin 17.2 gigawattlık kısmını üretiyor açıklaması geldi karşıt ve resmi kaynaklardan.

Ülke, son zamanlarda, en eski nükleer santralini devre dışı bıraktı ve Başkan Moon Jae-in'in ülkeyi nükleer ve kömür santrallerinden kurtarıp yerine yenilebilir temiz enerji kaynaklarının kullanımını arttırmaya yönelik yeminin ardından, Ulsan'daki iki nükleer reaktör yapısını beklemeye başladı.

Haziran'da Jae-in, yeni nükleer santrallerle ilgili her planı rafa kaldırmaya söz vermiş ve kullanım süresi bitecek olan her reaktöre karşı eyleme geçilmesini duyurmuştu. Kore, 24 nükleer reaktöre sahip ve bu reaktörler ülkenin tüm gücünün %30'unu üretiyor.

Moon aynı zamanda , 2022'ye kadar, sera gazlarının etkisi azaltması için 10 yıllık kömür santrallerinin kapatılması sözünü vermişti.

nazozgen


Korean energy companies are pushing to increase their investment in renewable sources to reduce dependence on nuclear and coal power, an opposition lawmaker said Monday.

The Korea Electric Power Corporation is considering a plan to spend 54 trillion won ($47 billion) to generate 13.5 gigawatts of electricity through renewable means by 2030, according to Lee Che-ik, a representative from the conservative Liberty Korea Party.

Korea is seeking to increase the portion that renewable energy makes up in power generation to 20 percent, or 67.7 gigawatts, by 2030. Currently, renewable energy generates 17.2 gigawatts of the country’s electricity, the lawmaker said, citing official reports.

The country recently decommissioned its oldest nuclear power plant and put on hold the construction of two nuclear reactors in Ulsan in the wake of President Moon Jae-in’s vow to boost the supply of power from clean and renewable energy sources while weaning the country off nuclear and coal-fired plants.

In June, he promised to scrap all existing plans for new nuclear power plants and letting the operation of any reactors nearing the end of their initial life cycles expire. Korea has 24 nuclear reactors that generate about 30 percent of the country’s total power.

Moon has also pledged to shut down 10 aging coal-fired power plants by 2022 in a move aimed at reducing greenhouse gas emissions.

07.10.2017 - KoreajoonGang Daily
07-10-2017 17:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #677
RE: Science & Technology News from Korea
iPhone 8 Preorders in S. Korea Likely To Begin Oct. 27: Sources

Kaynaklar: Güney Kore'de İphone 8 Ön Siparişleri 27 Ekim'de Başlayacak

Endüstri kaynaklarından Pazar günü yapılan açıklamaya göre, Apple'ın iPhone 8'in Kasım ayının başında Güney Kore'de satışa sunulması bekleniyor.

Konuyla yakından ilgili olan telekomünikasyon sektöründeki bazı kaynaklar, ülkenin üç ana mobil operatörünün 27 Ekim'de iPhone 8 ve 8s modelleri için ön siparişler almaya başlayacağını söyledi.

Yetkililer, Apple'ın en yeni akıllı telefonunu 3 Kasım'da resmi olarak satışa sunacağını ve aynı zamanda tarihin bir hafta kadar ileriye alınmasının da düşünüldüğünü söylediler.

Giriş modelinin vergiler dahil yaklaşık 1 milyon won (872 ABD Doları) perakende olması bekleniyor.

Güney Kore, iPhone 8 sürümünün satışa çıktığı üçüncü ülke olarak listede yer aldı. Endüstri gözlemcileri başlangıçta Ekim ortasında bir satış bekliyorlardı, ancak programın bu yıl 10 günlük Chuseok sonbahar hasat tatilinden ötürü ertelendiği tahmin ediliyor.

Apple'ın yeni "A11 Bionic" imalatıyla yeni iPhone dünyaya ilk kez 22 Eylül'de ABD, Japonya, Çin, Avustralya ve İngiltere dahil 25 seçkin ülkede piyasaya sürüldü.

gulnursen


Apple's iPhone 8 is expected to go on sale in South Korea in early November with preorders beginning late this month, industry sources said Sunday.

Several telecom industry sources familiar with the matter said the country's three main mobile carriers are likely to begin receiving preorders for iPhone 8 and 8s models on Oct. 27.

They aim to formally release Apple's latest smartphone on Nov. 3 and are also weighing advancing the date by one week, they said.

The entry model is expected to retail at around 1 million won (US$872) including taxes.

South Korea was on the third list of countries for the iPhone 8 release. Industry watchers initially expected a mid-October release, but the schedule has supposedly been delayed due to the 10-day Chuseok fall harvest holiday this year.

Armed with the Apple's new "A11 Bionic," the new iPhone was first released on Sept. 22 in 25 select countries, including the U.S., Japan, China, Australia and Britain.

08.10.2017 YONHAP NEWS

SS501

30.11.10
08-10-2017 19:22
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,457
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #678
RE: Science & Technology News from Korea
Teşekkürler. Smile


Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!!

BIGBANG


08-10-2017 21:54
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #679
RE: Science & Technology News from Korea
LG Uplus Tests UHD IPTV on 5G Platform

LG Uplus, 5G Platformunda UHD IPTV'yi Test Etti

Güney Kore'nin 3 numaralı mobil taşıyıcı, LG Uplus Corp., Pazartesi günü 5G ağ ortamında ultra yüksek tanımlı (UHD) kaliteli TV servisini başarıyla test ettiğini açıkladı.

LG Uplus, Batı Seoul'deki Sangam ofis binasından bir internet protokol televizyonuna (IPTV) veri göndermek için Çinli ağ devi Huawei tarafından 5G ekipmanı kullandığını açıkladı.

Şirket, verilerin yoğun bir ortamda 5G şebekesinin kapasitesini göstermek için evlere internet erişimi sağlamak amacıyla 28 GHz spektrumda sabit kablosuz erişim (FWA) teknolojisini kullandı.

UHD televizyon, 1080p gerçek HD video çözünürlüğü için dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor ve dolayısıyla verilerin düzgün aktarımı için daha fazla bant genişliği gerektiriyor.

Şirket, yeni iletişim teknolojisinin ticarileştirilmesinin, birçok insanın evde sabit hatlar kurmak zorunda kalmanın rahatsızlığı olmadan UHD TV izlemeyi ve yüksek kaliteli seç-izle hizmetini sağlayacağını söyledi.

gulnursen


LG Uplus Corp., South Korea's No. 3 mobile carrier, said Monday it has successfully tested an ultra high-definition (UHD) quality TV service in a 5G network environment.

LG Uplus said it used 5G equipment by Chinese networking giant Huawei to send data to an internet protocol television (IPTV) from its Sangam office building in western Seoul.

The company used fixed wireless access (FWA) technology at 28 GHz spectrum to provide internet access to homes to demonstrate 5G network's capacity in a data intensive environment.

UHD television offers four times the resolution of 1080p true HD video and consequently requires a lot more bandwidth for the smooth transfer of data.

The company said the commercialization of the new communications technology would enable many people to watch UHD TV and high-quality video-on-demand service without the inconvenience of having to install fixed lines at home.

09.10.2017 YONHAP NEWS

SS501

30.11.10
09-10-2017 13:36
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #680
RE: Science & Technology News from Korea
Samsung to Release Refurbished Galaxy Note 7 in Malaysia

Samsung, Malezya'da Yenilenmiş Galaxy Note 7'yi Piyasaya Sürecek

Samsung Electronics Co Perşembe günü yaptığı açıklamada, Güney Kore'de satışlarına başladıktan aylar sonra Galaxy Note 7'nin Ekim ayı sonlarında Malezya'da yenilenmiş bir sürümünü yayınlayacağını söyledi.

Galaxy Note FE, şarj edilirken alev alan bataryalar nedeniyle geçen yıl raflardan çekilen Galaxy Note 7 akıllı telefonundan üretildi. Galaxy Note FE, geçen yılın amiral gemisindeki tüm özelliklere sahip ancak güvenlik endişelerini gidermek için daha küçük bir pil kapasitesi ile geliyor.

Samsung, daha önce Temmuz ayında Güney Kore'de yenilenmiş cihazı piyasaya sürdü ve büyük ilgi gördü. Güney Kore için tahsis edilen yaklaşık 400.000 adet Galaxy Note FE iki ayda satıldı.

Güney Koreli teknoloji devi 25 Ekim'de Malezya'da cihazı 2599 Malezya Ringgiti fiyatıyla (616 ABD Doları) satışa çıkaracağını açıkladı.

Cihaz, Samsung'un ses tanıma sistemi Bixby'nin kısmi bir versiyonu ile donatılmış olacak. Bu özellik, hatırlatıcıları zamanlamak için kullanılabilir. Cihaz ayrıca göz tarayıcı, mil kalemi ve suya ve toza dayanıklılığı ile böbürleniyor.

Samsung, şu anda başka ülkelerde Galaxy Note FE'nin denizaşırı olarak satışa çıkması için planları olmadığını söyledi.

gulnursen


Samsung Electronics Co. said Thursday it will release a refurbished edition of its Galaxy Note 7 in Malaysia late October, months after starting its sales in South Korea.

The Galaxy Note FE is made from the Galaxy Note 7 smartphone that was pulled from the shelves last year due to batteries catching fire while being recharged. The Galaxy Note FE has all the features of last year's flagship phablet but comes with a smaller battery capacity to assuage safety concerns.

Samsung earlier released the refurbished device in South Korea in July, which was hugely popular here. Around 400,000 units of the Galaxy Note FE allocated for South Korea sold out in two months.

The South Korean tech giant said it will release the device in Malaysia on Oct. 25 at a price tag of 2,599 Malaysian Ringgit (US$616).

The device will be equipped with a partial version of Samsung's voice recognition system Bixby. It can be used to schedule reminders. The device also boasts an iris scanner, a stylus pen, and is resistant to water and dust.

Samsung said it currently does not have plans for the overseas release of the Galaxy Note FE in other countries.

12.10.2017 YONHAP NEWS

[Resim: WGYgJE.jpg]

SS501

30.11.10
12-10-2017 20:18
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS