Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S. Korea to Accelerate Development of Five New Industries
#1
S. Korea to Accelerate Development of Five New Industries

Güney Kore Beş Yeni Endüstrinin Gelişimini Hızlandırıyor

[Resim: gOdYAN.jpg]
Ticaret, sanayi ve enerji bakanı Paik Un-gyu, 11 Mayıs 2018'de Seul'deki büyük şirketlerin üst düzey yetkilileriyle yaptığı toplantıda konuşuyor. (Yonhap)

SEUL, 11 Mayıs (Yonhap)

Güney Kore hükümeti, Cuma günü gelecek vaat eden beş endüstri için düzenleyici engelleri azaltacak ve yerel şirketlerin hızlı değişen teknoloji trendlerine öncülük etmesine ve kaliteli iş olanakları yaratmalarına yardımcı olmak için araştırma ve geliştirmelerini destekleyeceğini açıkladı.

Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı, devlet ve şirket yetkilileri ile beş yeni sektörün gelişimini hızlandırmak için uzmanlardan oluşan bir danışma organı oluşturdu -- elektrik ve otonom araçlar, Internet-of-things teknolojisini kullanan ev aletleri, yarı iletkenler ve ekranlar, yenilenebilir enerji ve biyoteknoloji.

Bakan, beş sektördeki büyük şirketlerin derlediği planların önümüzdeki beş yıl içinde, 200.000 yeni iş ile yaklaşık 16 trilyon won (14.9 milyon dolar) istihdam yaratılması tahmin ediliyor dedi.

Bakan Paik Un-Gyu açılış etkinliğinde yaptığı konuşmada, "Özel sektörün ve hükümetin bu yeni ortaya çıkan endüstriler için yenilikçi bir endüstriyel ekosistem yaratmak için birlikte çalışması gerekiyor." dedi.

Bakanlık, bu sektörlere harcanan Ar-Ge yatırımlarının oranının mevcut yüzde 30'dan, 2020'ye kadar yüzde 50'ye kadar artacağını ve işletmelerin inovatif ürünleri, teknolojileri ve hizmetleri gerçek pazarda test etmesine olanak tanıyacak bir "düzenleyici sanal alan" benimsemesini söyledi.

Hükümet, elektrikli araçlar ve hidrojen yakıtlı araçlar için altyapıyı genişletmek ve otonom araçlar için test merkezlerini desteklemek amacıyla yerel şirketlerle çalışacağına söz verdi.

Güney Kore, 2020 yılına kadar otoyollarında araba sürmeyi ve elektrikli araç sayısını 2022'ye kadar 350.000'e çıkarmayı planlamaktadır. Ayrıca, güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının oranını yükseltmek için merkezi olmayan enerji altyapısının kurulmasına yönelik yatırımları genişletmeyi amaçlamaktadır. rüzgar ve buhar santralleri.

Çeviri: Duiguu

~English~

SEOUL, May 11 (Yonhap)

South Korea will lower regulatory hurdles for five promising industries and support their research and development (R&D) to help local companies lead fast-changing technology trends and create quality jobs, the government said Friday.

The Ministry of Trade, Industry and Energy launched a consultative body composed of government and company officials as well as experts to accelerate development of five new industries -- electric and autonomous vehicles, home appliances using Internet-of-Things technology, semiconductors and displays, renewable energy and biotechnology.

The ministry said plans compiled by major companies in the five sectors are estimated to require 16 trillion won (US$14.9 billion) worth of investment in the next five years, creating about 200,000 new jobs

"The private sector and government need to work together to create an innovative industrial ecosystem for these emerging industries," Minister Paik Un-gyu said in a speech at the launch event.

The ministry said it will increase the percentage of R&D investment spent on these industries from the current 30 percent to 50 percent by 2022, and adopt a "regulatory sandbox" to allow businesses to test innovative products, technologies and services in the real market.

The government vowed to work with local companies to expand the infrastructure for electric vehicles and hydrogen-fueled cars and support testing centers for autonomous vehicles.

South Korea plans to put self-driving cars on its highways by 2020 and increase the number of electric vehicles to 350,000 by 2022. It also seeks to expand investment in establishing decentralized energy infrastructure to raise the ratio of renewable energy resources, such as solar, wind and steam power plants.

Kaynak / Source
☆♡ Duygu ♡☆
Alıntı
#2
S. Korea to Accelerate Development of Five New Industries
Translated by Duygu DEMIRCAN

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Opucuk
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#4
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise