Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Gov't to Launch New Committee to Tackle Sexual Violence against Women

Devlet Kadınlara Cinsel Saldırı Suçuyla Mücadele Etmek İçin Yeni Bir Komite Oluşturacak

Kadınlara yönelik cinsel şiddete ilişkin sorunların ele alınması için bu ayın sonuna doğru devlet tarafından işletilen bir komite kurulacak.

Cinsiyet Eşitliği ve Aile Bakanlığının pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre; yeni komite, cinsel şiddet, cinsel taciz ve dijital cinsel suçları ortadan kaldırmak için geçen sene Mart ayında kurulan kurum ile birleşeceklerini açıkladı.

Yeni komitenin resmi çalışmalarına 25 Aralıkta başlaması bekleniyor.

Bakanlık ayrıca, mevcut konseyin bu zamana kadar olan büyük başarılarını vurguladı. Buna cinsel tacizciler için hapis cezasını yükseltmek de dahil.

nazozgen


An integrated state-run committee is set to launch later this month to address pressing issues related to sexual violence against women.

The Ministry of Gender Equality and Family on Monday announced the new committee will merge with a council that was launched in March last year to root out sexual harassment, sexual violence and digital sexual crimes.

The new committee is scheduled to start official work on December 25th.

The ministry also highlighted major outcomes of the current council’s efforts thus far, including raising the maximum prison term for convicted sexual offenders.

09.12.2019 - KBS World Radio
Alıntı
Japanese Media Assesses Moon's New Year Press Conference

Japon Basını Moon’un Yeni Yıl Basın Konferansını Değerlendirdi

Japon basını, Güney Kore Başkanı Moon Jae-in'in Salı günü düzenlenen Yeni Yıl basın toplantısı sırasındaki sözlerinin, Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Korelileri zorla çalıştırma konusunda Seoul ve Tokyo arasında büyük bir boşluğun var olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Japon günlük gazetesi Yomiuri Shimbun, Moon’un geçmişte yapılacak en önemli şeyin kurbanın rızasını kazanacak bir şeyler yapmak olduğunu söylediğini aktardı. Gazete Güney Kore ve Japon Hükümetlerinin pozisyonlarının uzun süre ayrı düştüğünü yazdı.

Kyodo News, Moon'un Tokyo'ya da kurbanların konumunu dikkate alma konusunda çağrıda bulunduğunu bildirdi. Ancak Japon haber ajansı, iki ülke 1965'teki bağları normalleştirdiğinde imzalanan bir anlaşmanın tüm sömürge meselelerini çözdüğü yönündeki görüşüyle Tokyo'nun bunu kabul edip etmeyeceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

Bu arada, Japon kamu yayıncısı NHK, Moon'un Seul'ün bu yılki Tokyo Olimpiyatlarını başarılı hale getirmek için nasıl çalışacağını söylediğini vurgulayarak, ikili ilişkileri geliştirmek için bu fırsatı kullanmak istediğini söyledi.

Sae Mira


Japanese media say South Korean President Moon Jae-in’s remarks during his New Year press conference on Tuesday indicate a wide gap exists between Seoul and Tokyo on the issue of Japan’s use of forced Korean labor during World War Two.

The Japanese daily Yomiuri Shimbun noted that Moon said the most important thing was to find a solution that earns the victim’s consent. The paper said the positions of the South Korean and Japanese governments remain far apart.

Kyodo News reported that Moon urged Tokyo, too, to take the victims’ position into account. The Japanese news agency said, however, that it is uncertain whether Tokyo will accept this given its stance that a deal signed when the two nations normalized ties in 1965 settled all colonial issues.

Meanwhile, Japanese public broadcaster NHK highlighted how Moon said Seoul will work to make this year’s Tokyo Olympics a success, saying it shows he wishes to use the occasion to improve bilateral ties.

14.01.2020 - KBSWORLD

[Resim: 1pzj75.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise