Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
PM returns home

Başbakan Ülkeye Döndü

Güney Kore Başbakanı Lee Nak-yon 30 Mart 2019'da, Mangola ve Çin gezisi sonrasında Seoul'ün güneyinde bulunan Seongnam'daki Seoul Hava Üssü'nden Güney Kore'ye döndü.

helvacı

South Korean Prime Minister Lee Nak-yon returns to South Korea through Seoul Air Base in Seongnam, just south of Seoul, after his trip to Mongolia and China, on March 30, 2019.

30.03.2019 - Yonhap News

[Resim: 2SMzX.jpg]
[Resim: LE7aRG.gif]
Alıntı
S. Korea's foreign minister

G. Kore Dışişleri Bakanı

Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha 29 Mart 2019'da Washington'da düzenlenen bir toplantıda Güney Koreli gazetecilere konuştu.

helvacı

South Korean Foreign Minister Kang Kyung-wha speaks to South Korean reporters at a meeting held in Washington on March 29, 2019.

30.03.2019 - Yonhap News

[Resim: 2SMAe.jpg]
[Resim: LE7aRG.gif]
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı
Moon Arrives in US for Summit with Trump

Moon, Trump İle Zirve İçin ABD'ye Geldi

Başkan Moon Jae-in, ABD Başkanı Donald Trump ile buluşma için Birleşik Devletler'e gitti.

Başkanlık ofisine göre; Moon, ziyaretine ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile görüşecek başlayacak ve akabinde yerel saate göre perşembe sabahı Başkan Yardımcısı Mike Pence ile buluşacak.

Moon daha sonra, cuma günü geç saatlerde Seoul'a dönmeden önce Trump ile genişletilmiş zirve için yaklaşık iki saatlik birebir bir toplantı gerçekleştirecek.

Moon'un ziyareti; Trump'ın Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile şubatta gerçekleştirdiği ama sonuçsuz kalan ikinci zirvenin devamı niteliğinde.

Trump ile olan zirve sırasında Moon'un, Washington'un "önemli meselesi" ve Pyongyang'ın "aşama meselesi" yaklaşımları arasında ara bulmayı denemesi bekleniyor.

Ayrıca Moon'un, perşembe günü toplantıdan sonra Trump'ı Seoul'a davet etmesi ve Kuzey Kore lideriyle başka bir zirve yapmaya ikna etmesi bekleniyor.

nazozgen


President Moon Jae-in has arrived in the United States for talks with U.S. President Donald Trump.

According to the presidential office, Moon will begin his visit by meeting with U.S. Secretary of State Mike Pompeo and National Security Adviser John Bolton, followed by a meeting with Vice President Mike Pence on Thursday morning, local time.

Moon will then hold one-on-one and extended summit meetings with Trump for about two hours before returning to Seoul late Friday.

Moon's visit follows Trump's second summit with North Korean leader Kim Jong-un in late February that ended without a deal.

During his summit with Trump, Moon is expected to try and mediate between Washington’s “big deal” approach and Pyongyang’s “phased deal” approach.

Moon is also expected to invite Trump to visit Seoul and may push for another summit with the North Korean leader after Thursday's meeting.

11.04.2019 - KBS World Radio

[Resim: JZjGYq.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı
Moon Heads Home after Summit

Moon Zirve'nin Ardından Seoul'a Döndü

Güney Kore Başkanı Moon, ABD Başkanı Donald Trump ile ABD-Kuzey Kore arasındaki nükleer toplantısını yeniden alevlendirmek için buluştuğu zirvenin ardından eve döndü.

Perşembe günü Beyaz Saray'da gerçekleşen toplantı sırasında Moon, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile yakın zamanda bir zirve istediğini söylerken Trump da Kuzey Kore'nin durumu hakkında Koreler arası zirve ve diğer toplantı durumları oldukça Moon'dan kendisini bilgilendirmesini istedi.

Başkanlık ofisinden kıdemli bir çalışanın söylediğine göre; devlet, Moon ABD gezisinden döner dönmez Koreler arası bir zirve düzenlemek istiyor. Ama yine de zirvenin ne zaman olacağı belli değil.

Bu arada Trump'ın açıklaması ise; Kuzey Kore lideri ile üçüncü bir zirvenin olması muhtemel ama aceleye gerek yok şeklinde.

Moon, cuma günü geç saatlerde Seoul'a dönmüş olacak.

nazozgen


South Korean President Moon Jae-in is heading home after a summit with U.S. President Donald Trump to rekindle nuclear talks between the U.S. and North Korea.

During talks at the White House on Thursday, Moon said he will seek a summit with North Korean leader Kim Jong-un soon, while Trump asked Moon to inform him of the North's position as soon as possible through an inter-Korean summit or other forms of contact.

A senior official at the presidential office said that the government will pursue an inter-Korean summit after Moon returns from his U.S. trip, adding nothing has been decided yet regarding the summit.

Meanwhile, Trump said a third summit with the North Korean leader could happen, but that he would not rush it.

Moon will arrive back home late Friday.

12.04.2019 - KBS World Radio

[Resim: lqAMzp.jpg]
Alıntı
S. Korea Mulls Sending Special Envoy to N. Korea for Inter-Korean Summit

Güney Kore, Koreler Arası Zirve İçin Kuzey Kore'ye Elçi Göndermeyi Düşünüyor

Başkanlık ofisi, yakın bir zamanda Koreler arası zirve düzenlemek için Kuzey Kore'ye özel elçi göndermeyi düşündüğünü söyledi.

Perşembe günü ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleşen zirve sırasında, Başkan Moon Jae-in; yakın gelecekte Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile ikili zirve yapmayı umduğunu söylemişti.

Üst düzey ofisinden kıdemli bir görevlinin cumartesi günü KBS'ye söylediğine göre; ilk adım olarak Kuzey Kore ile yeni bir Koreler arası zirve için irtibat kurmak gerekiyor daha sonra da bu hafta içinde konuyla ilgili adımlara geçilecek.

Ama yine de görevli; Moon'un salıdan itibaren 23 Nisan'a kadar Merkez Asya'ya tur planladığını belirtti. Bu da Koreler arası zirvenin ilk yıl dönümü olan 27 Nisan'da dördüncü zirveyi ayarlamanın zor olması anlamına geliyor.

Dördüncü zirvenin Mayıs ortalarında, Trump'ın 26 Mayıs Japonya ziyaretinden önce gerçekleşeceğiyle ilgili tahminler var.

nazozgen


The presidential office is reportedly considering sending a special envoy to North Korea to hold an inter-Korean summit at an early date.

During a summit with United States President Donald Trump on Thursday, President Moon Jae-in said he would seek a bilateral summit with North Korean leader Kim Jong-un in the near future.

A senior official at the top office told KBS on Saturday that the first thing to do would be to contact North Korea to tap the possibility of a fresh inter-Korean summit, expecting related steps to begin this week.

The official, however, said that considering Moon's planned tour to Central Asia from Tuesday to April 23, it would be difficult to hold a fourth summit on April 27th to mark the first anniversary of the first inter-Korean summit.

There are speculations that the fourth summit, if realized, is likely to come early or mid-May before Trump's visit to Japan set for May 26th.

14.04.2019 - KBS World Radio

[Resim: OvP9Nz.jpg]
Alıntı
Main Opposition Party to Discuss Members' Disparaging Remarks over Sewol Sinking
 
Ana Muhalefet Partisi Üyelerinin Sewol Batışı Üzerine Küçük Düşürücü Yorumlarını Görüşecek
 
Ana muhalefet Özgür Kore Partisi(ÖKP), Sewol felaketi kurbanlarının yaslı aileleri hakkında küçük düşürücü yorumlar yapan iki üyesini soruşturmak için disiplin komitesini toplayacak.
 
Partinin etik kurulu salı günü yaptığı açıklamada, Temsilci Chung Jin-suk ve eski meclis üyesi Cha Myung-jin’in cezalandırılıp cezalandırılmayacağına karar vermek için Cuma günü bir toplantı yapılacağını söyledi.
 
Parti kuralları uyarınca, etik kurul üyelerinin en az üçte biri tarafından talep edilmesi veya resmen partinin teftiş kurulu tarafından önerilmesi halinde iç disiplin süreci başlayacaktır.
 
Batma olayının beşinci yıldönümünden bir gün önce, pazartesi günkü bir facebook gönderisinde, partinin eski grup başkanı Chung, aileleri sevdiklerinin ölümlerini kendi çıkarları için kullanmakla suçladı.
 
Partinin Gyeonggi Eyaleti Bucheon'daki bölge ofisine başkanlık eden Cha, Facebook'ta da benzer görüşlerini dile getirdi.
 
Yaklaşan toplantıda ÖKP komitesi, ayrıca 1980 Gwangju demokrasi yanlısı harekete karşı iki meclis üyesi Kim Jin-tae ve Kim Soon-rye tarafından yapılan küçük düşürücü yorumlara ilişkin duraklatılmış tartışmaları sürdürmeyi planlıyor.
 
Sae Mira

 
The main opposition Liberty Korea Party(LKP) will convene a disciplinary committee to look into two of its members who made disparaging remarks about the bereaved families of the Sewol disaster victims.
 
The party’s ethics committee said Tuesday it will hold a meeting on Friday to decide whether to punish Representative Chung Jin-suk and former lawmaker Cha Myung-jin.
 
Under party rules, an internal disciplinary process will begin if it's demanded by at least one third of the ethics committee members or officially proposed by the party’s inspection committee. 
 
In a Facebook post on Monday, a day before the fifth anniversary of the sinking, Chung, the party’s former floor leader, accused the families of using their loved ones’ deaths for their own benefit.
 
Cha, who heads the party’s regional office in Bucheon, Gyeonggi Province, also voiced similar opinions on Facebook. 
 
During the upcoming meeting, the LKP committee also plans to resume stalled discussions on disparaging remarks made by two of its lawmakers, Kim Jin-tae and Kim Soon-rye, against the 1980 Gwangju pro-democracy movement.
 
16.04.2019 - KBSWORLD

[Resim: hv5rMe.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı
Moon Arrives in Turkmenistan for State Visit

Moon Devlet Ziyareti İçin Türkmenistan'a Geldi

Başkan Moon Jae-in, salı günü üç günlük devlet ziyareti için Türkmenistan'a geldi. Üç ulusun dahil olduğu üç günlük bu turda Özbekistan ve Kazakistan'a da gidecek.

Başkanlık ofisi Moon'un, ülkelerin ikili ilişkilerini güçlendirici yolları tartışmak için Başkan Gurbanguly Berdimuhamedow ile zirve öncesinde çarşamba günü resmi hoş geldin seremonisine katılacak.

Liderlerin enerji ve altyapı konusundaki işbirliğini güçlendirmek için yollar bulmaları bekleniyor. Zirve boyunca, Moon'un, yollar ve raylar inşa etmek amacıyla Merkez Asya ulusu altyapısı projeleri için Güney Koreli şirketlerin işletiminde Türkmenistan'ın işbirliğini istemesi muhtemel.

Perşembe günü Moon, Hyundai Mühendisliği tarafından yürütülen uluslararası ticaret birliği tarafından ülkenin batı eyaletinde kurulan Kiyanly Gaz Kimyasal Merkezi'ni ziyaret edecek.

Moon aynı gün Özbekistan'a geçecek.

nazozgen


President Moon Jae-in arrived in Turkmenistan for a three-day state visit on Tuesday, marking the start of his three-nation tour that will also take him to Uzbekistan and Kazakhstan.

The presidential office said Moon will attend an official welcoming ceremony on Wednesday before his summit with President Gurbanguly Berdimuhamedow to discuss ways to enhance the countries' bilateral relationship.

The leaders are expected to discuss ways to strengthen cooperation in energy and infrastructure. During the summit, Moon will likely ask for Turkmenistan's cooperation in facilitating South Korean companies' desire to participate in the Central Asian nation's infrastructure projects to build roads and railways.

On Thursday, Moon will visit the Kiyanly Gas Chemical Complex in the country’s eastern province which was built by an international consortium led by Hyundai Engineering.

Moon will head to Uzbekistan the same day.

17.04.2019 - KBS World Radio

[Resim: ADpavX.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise