Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Ruling Bloc to Hold 1st High-Level Meeting on Jan. 21

İktidar Bloğu 21 Ocak'ta 1. Üst Düzey Görüşme Yapacak

İktidar partisi, hükümet ve başkanlık ofisi, yılın ilk üçlü üst düzey toplantısını 21 Ocak'ta gerçekleştirmeyi planlıyor.

İktidardaki bloğun toplantıyı, devletin işlerine ilişkin vizyonları paylaşmaya ve Şubat ayındaki olağanüstü parlamento oturumunda bekleyen tasarılarına odaklanması bekleniyor.

Diğer olası gündemler arasında, küçük işletme sahiplerine yönelik asgari ücret zammının getirdiği politikalar ve düşük gelirliler için iş yaratma planları yer almaktadır.

İktidardaki Demokrat Parti'nin bir yetkilisi, toplantıların Lunar Yeni Yıl tatili öncesinde gerçekleşmesiyle kamu geçim kaynaklarıyla ilgili politikaların üst sıralarda olacağını umuyor.

edaozgul33


The ruling party, the government and the presidential office plan to hold their first trilateral high-level meeting of the year on January 21st.

The ruling bloc is expected to focus the meeting on sharing visions in running state affairs and discussing how to pass pending bills in February’s extraordinary parliamentary session.

Other possible agendas include policies for small business owners hit by substantial minimum wage hikes, and job creation schemes for low-income earners.

An official of the ruling Democratic Party expected policies related with public livelihoods will be a top agenda as the meeting takes place ahead of the Lunar New Year holiday.

09.01.2019 - KBS World

[Resim: 181212030353-70.jpg]
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Gov't Plans Special Amnesty to Mark Centennial of Independence Movement

Hükümet, Bağımsızlık Hareketi'nin Yüzüncü Yıldönümü İçin Özel Af Planlıyor

Hükümet, Japon sömürge döneminde meydana gelen 1 Mart Bağımsızlık Hareketi'nin 100. yıldönümü vesilesiyle ikincil suçlulara özel aflar vermeyi düşünüyor.

Adalet Bakanlığının, savcılardan büyük ölçekli af için olası adayların bir listesini sunmasını isteyerek ilgili adımların atıldığı bilinmektedir.

Listedeki pek çok kişinin, bir ABD füze savunma kalkanının konuşlandırılmasına ya da Jeju Adası'ndaki bir donanma üssünün inşasına ya da Sewol feribot olayıyla ilgili olarak yıllarca çeşitli mitinglere katılan göstericiler olduğuna inanılıyor.

Hükümet ayrıca trafik kurallarını ihlal eden ya da küçük ekonomik suçlara zaman ayıran çok sayıda insanı affedebilir.

Ancak, kamu görevlileri de dahil olmak üzere yolsuzluk suçlularının dahil edilmeleri beklenmiyor.

Başkan Moon Jae-in'in kampanya vaatlerinden biri, toplumdan reform çabalarının bir parçası olarak rüşvet, güven istismarı veya zimmete para geçirmek gibi suçlardan mahkum olan insanları hapishaneler ile kısıtlamaktı.

edaozgul33


The government is pushing to grant minor offenders special pardons on the occasion of the 100th anniversary of the March First Independence Movement that took place during the Japanese colonial era.

The Justice Ministry is known to have begun related steps by asking prosecutors' offices to submit a list of possible candidates for the large scale amnesty.

Many on the list are believed to be protesters who were involved in various rallies over the years such as against the deployment of a U.S. missile defense shield or the construction of a Navy base on Jeju Island or relating to the Sewol ferry incident.

The government may also likely pardon a large number of people serving time for minor economic offenses or violating traffic rules.

However, those convicted of corruption, including public officials, are not expected to be included.

One of President Moon Jae-in's campaign pledges was to restrict pardons for people convicted of crimes such as bribery, breach of trust or embezzlement as part of efforts to reform society.

10.01.2019 - KBS World

[Resim: 190110090837-41.jpg]
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Moon Pledges "Cooperative Politics" in 2019

Moon, 2019 Yılı İçin ''İşbirliği Politikası'' Sözü Verdi

Başkan Moon Jae-in, bu yıl rakip partileri ve iktidar hükümetini içeren daimi bir danışma organının çalışmasıyla "işbirlikçi politikaları" kurumsallaştırmaya söz verdi.

İktidar partisinin ana liderlerinin, Cuma günü başkanlık bürosunda düzenlenen 80 dakikalık öğle yemeğinde, Moon iktidardaki Demokrat Partiden istişare organının ikinci toplantısını hızla düzenlemesini istedi.

Başkan, ekonomiyi canlandırmakla ilgili tasarıları geçirme çabalarını ve ayrıca kovuşturma da dahil olmak üzere devlet kurumlarının reformu için çalışmalarını istedi.

Üst düzey yetkililer arasındaki usulsüzlüklere odaklanan bir soruşturma kurumu oluşturma yasası ile ilgili olarak Moon, böyle bir kuruluşun savcılığın yeniden düzenlenmesi ve başkanlık makamının yolsuzluktan uzak durması ve etki altında kalması yönünde tedbirli olduğunu söyledi.

İstişare organından yapılan açıklamada, Demokrat Parti Ana Lideri Hong Young-pyo, zorlu tasarıların geçtiğimiz yıl iki taraflı işbirliğiyle geçmesini sağladığını söyledi. Yeni yılda işbirlikçi politika uygulamalarına devam etme sözü verdi.

edaozgul33


President Moon Jae-in has pledged to institutionalize "cooperative politics" this year through the operation of a standing consultation body involving rival parties and the ruling government.

During an 80-minute luncheon held with the floor leadership of the ruling party at the presidential office on Friday, Moon asked the ruling Democratic Party to swiftly arrange a second meeting of the consultative body.

The president urged efforts to pass bills related to reviving the economy and also work toward reforming state institutions, including the prosecution.

Regarding a bill on creating an investigative agency focused on irregularities among senior officials, Moon said such an agency is geared toward reforming the prosecution and keeping the presidential office free of corruption and influence peddling.

Speaking of the consultation body, Democratic Party Floor Leader Hong Young-pyo said it enabled challenging bills to pass last year through bipartisan cooperation. He vowed to continue the practice of cooperative politics in the new year.

11.01.2019 - KBS World

[Resim: 190111030803-72.jpg]
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Moon Invites 130 Biz Leaders for Meeting

Moon 130 İş Liderini Toplantıya Çağırdı

Başkan Moon Jae-in, salı günü gerçekleşecek olan ülkenin en büyük iş toplantısı için 130 kadar lideri davet etti.

Pazartesi günü basına Moon'un ofisinin söylediğine göre; toplantının, iş liderleri ile iletişimle birlikte ekonomiyi arttırmak ve özel sektör ile işbirliğinde yenilikçi büyümeye zemin hazırlamak için organize edildiğini açıkladı.

Salı günü gerçekleşecek olan toplantının katılımcıları arasında ülkenin en büyük ilk 5 holding liderleri de yer alıyor; Samsung Elektronik, Hyundai Motor, SK Grup, LG Grup ve Lotte Grup.

Bu, ayrıca, Başkan Moon'un geçen hafta gerçekleştirdiği küçük-orta halli iş liderleri toplantısının devamı niteliğinde.

Başkan daha önce kendisinin küçük dükkan sahipleri ve işçi liderleriyle de toplantı yapacağını açıkladı.

nazozgen


President Moon Jae-in has invited some 130 leaders of the country's largest businesses for a meeting on Tuesday.

In a press release Monday, Moon's office said the meeting has been organized to give a boost to the economy through communication with the business leaders and to set the groundwork for innovative growth in cooperation with the private sector.

Participants of Tuesday's meeting will include leaders of the country's top five conglomerates namely, Samsung Electronics, Hyundai Motor, SK Group, LG Group and Lotte Group.

It also follows President Moon's meeting with small- and medium-sized business leaders last week.

The president earlier said he will also hold separate meetings with small shop owners and labor leaders.

14.01.2019 - KBS World Radio

[Resim: qdj4VV.jpg]
Alıntı
S. Korea, Japan Open Talks in Singapore on Radar Row

G. Kore ve Japonya, Singapur'da Radar Sınırı Hakkında Görüşmeler Başlattı

Güney Koreli ve Japon askeri yetkililer, Tokyo’daki Güney Koreli bir savaş gemisinin yangın kontrol radarını Japon devriye uçağına yönlendirdiği yönündeki iddiaları çevreleyen tartışmalar üzerine Singapur’da çalışma düzeyinde görüşmeler yaptılar.

İki taraf, Güney Kore’deki Singapur Büyükelçiliği’nde müzakereleri başlattı. Öğleden sonra, mekanı Japonya Büyükelçiliği'ne taşıdılar.

Güney Kore’nin bir donanma yardımcısı tarafından temsil edildiği söylenirken, Japonya’nın bir Hava Kuvvetleri teğmeni tarafından temsil edildiği bildirildi.

İki taraf, görüşmelerde radyo sinyali verilerinin kontrol edilmesi ve benzer olayları önleme yollarına odaklanıyor.

Seoul, üç bin 200 tonluk destroyer gemisi Great Gwanggaeto’nun 20 Aralık’ta Doğu Denizi’ne sürüklenen bir Kuzey Kore gemisine yardım etmek için insani bir operasyon gerçekleştirdiğini savunuyor. Ayrıca, Japon uçağının, gemiyi "tehdit" eden alçak bir rakımda uçtuğunu vurguluyor.

Güney Kore ordusundan bir yetkili, Seoul ve Tokyo’nun Singapur’u yakın mesafe olması nedeniyle çalışma düzeyinde görüşmeler için bir mekan olarak seçtiklerini ve buranın her iki ülkenin de büyükelçiliklerine ev sahipliği yaptığını söyledi.

edaozgul33


South Korean and Japanese military officials are holding working-level talks in Singapore on the controversy surrounding Tokyo's claims that a South Korean warship directed its fire-control radar toward a Japanese patrol aircraft.

The two sides opened the negotiations at South Korea’s Embassy in Singapore. Later in the afternoon, they moved the venue to Japan’s Embassy.

South Korea is said to be represented by a Navy vice admiral while Japan is represented by an Air Force lieutenant general.

The two sides are focusing talks on checking radio signal data and ways to prevent similar incidents.

Seoul maintains that the three-thousand-200-ton destroyer Gwanggaeto the Great was carrying out a humanitarian operation to assist a North Korean vessel drifting in the East Sea on December 20th. It also stresses that the Japanese plane was flying at a low altitude, which was "threatening" to the ship.

An official of South Korea’s military said Seoul and Tokyo chose Singapore as the venue for the working-level talks given its proximity and as it houses embassies of both countries.
 
14.01.2019 - KBS World

[Resim: 190114022502-34.jpg]
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Ruling Party Rejects Two Independent Lawmakers' Requests to Join Party

İktidar Partisi, İki Bağımsız Milletvekilinin Partiye Katılma İsteğini Reddetti

İktidardaki Demokrat Parti (DP), iki bağımsız milletvekilinin partiye katılma talebini reddetti.

DP Genel Sekreteri Yun Ho-jung, partinin üyelik inceleme komitesinin Pazar günü bir genel kurul toplantısı yaptığını ve popüler partinin şu an olmayan küçük muhalifleri içindeki eski üyelerden Lee Yong-ho ve Son Kum-ju'nun taleplerini kabul etmemeye karar verdiğini söyledi.

Genel sekreter, bir muhalefet partisinin eski kilit yetkilileri olan iki milletvekilinin iktidar partisinin ilke ve politikalarına aykırı birçok faaliyette bulunduğunun söyledi.

Başbakan, milletvekillerinin yerel ve başkanlık seçimleri sırasında DP adaylarına karşı aktif bir şekilde kampanya yaptıklarını ve iktidardaki parti üyelerinin anlayış ve desteğini kazanmanın zor olduğunu da ekledi.

kubraulusoy


The ruling Democratic Party(DP) has disapproved two independent lawmakers' requests to join the party.

DP Secretary General Yun Ho-jung said that the party's membership review committee held a plenary session on Sunday and decided not to accept the requests of Reps. Lee Yong-ho and Son Kum-ju, former members of the defunct minor opposition People's Party.

The secretary general cited the two lawmakers, the former key officials of an opposition party, were confirmed to have engaged in many activities running counter to the ruling party's principles and policies.

He added the lawmakers also actively campaigned against DP candidates during the local and presidential elections, thus making it difficult to win understanding and support of the ruling party members.

14.01.2019 - KBS World

[Resim: P1noJ9.jpg]
Alıntı
S. Korea, Japan, China to Discuss Latin America Policies

Güney Kore, Japonya ve Çin, Latin Amerika Planını Konuşacak

Güney Kore, Çin ve Japonya'dan genel düzey yöneticiler perşembe günü Latin Amerika planını tartışmak için Tokyo'da toplanacak.

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı'nın söylediğine göre; üçlü buluşma, bölgedeki uluslararası ilginin artması için Merkez ve Güney Amerika ile üç ülkenin işbirliğini konuşacak.

Delegelerin ayrıca bu yılın ikinci yarısında Dominik Cumhuriyetinde gerçekleşecek olan Doğu Asya - Latin Amerika İşbirliği (FEALAC) 9. forumu için olan hazırlıkları tartışması bekleniyor.

2006'dan beri her yıl düzenlenen, üç yollu konuşma, Latin Amerika ve Karayip İlişkiler Güney Kore Genel Direktörü Jo Yung-joon önderliğinde olacak. Tartışmaya Japon ve Çin mevkidaşları Takahiro Nakamae ve Zhao Bentang da katılacak.

nazozgen


Director general-level diplomats from South Korea, China and Japan will gather in Tokyo on Thursday to discuss policies on Latin America.

Seoul’s Foreign Ministry said the trilateral meeting will discuss the three countries' cooperation with Central and South America amid heightened international interest in the region.

The delegates are also expected to discuss preparations for the ninth Forum for East Asia-Latin America Cooperation(FEALAC) set to be held in the Dominican Republic in the second half of this year.

Held every year since 2006, the latest three-way discussions will be led by South Korea’s Director-General for Latin American and Caribbean Affairs, Jo Yung-joon, along with his respective Japanese and Chinese counterparts, Takahiro Nakamae and Zhao Bentang.

16.01.2019 - KBS World Radio

[Resim: 16VRWY.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı
FM Kang to Attend Davos Forum Next Week

Dışişleri Bakanı Kang, Gelecek Hafta Davos Forumuna Katılacak

Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha, önümüzdeki hafta Salı'dan Cuma'ya İsviçre Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'na katılacak.

Perşembe günkü brifing sırasında güzergahını belirten Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Noh Kyu-duk, bakanın Davos Forumu'nda bir dizi açık ve kapalı oturuma katılacağını söyledi.

Oturumlar jeopolitik görünüm ve Kore Yarımadası'nın geleceği gibi konuları ve önemli konuklarla birlikte öğle yemeği toplantısını kapsayacak.

Sözcü, Bakan Kang'ın bu olayı Kore Yarımadası meseleleri ve küresel fikir liderleriyle diğer çeşitli uluslararası meselelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak için kullanacağını söyledi.

Noh, Kang 'ın Çarşamba günü "Kore Yarımadası'nda barış ve refah" ve Seoul’ün diplomatik politikasına kısa katılımcılar teması altında "ağ yemeği" düzenleyeceğini söyledi.

Ayrıca, forumdaki meslektaşı olan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile bir toplantıya zorlandığı da biliniyor.

kubraulusoy


Foreign Minister Kang Kyung-wha will attend the World Economic Forum in Davos, Switzerland held next week from Tuesday to Friday.

Announcing her itinerary during a Thursday briefing, Foreign Ministry spokesman Noh Kyu-duk said the minister will attend a number of open and closed-door sessions at the Davos Forum.

The sessions will include topics such as geopolitical outlook and the future of the Korean Peninsula as well as a luncheon meeting with key guests.

The spokesman said Minister Kang will use the occasion to exchange views on Korean Peninsula affairs and various other international issues with global opinion leaders.

Noh said Kang will also host a "networking dinner" on Wednesday under the theme of "peace and prosperity on the Korean Peninsula" and brief participants on Seoul's diplomatic policy.

She is also known to be pushing for a meeting with her U.S. counterpart, Secretary of State Mike Pompeo, on the sidelines of the forum.

17.01.2019 - KBS World

[Resim: MVozW7.jpg]
Alıntı
Korea Hints Japan Confused by Coast Guard Radar

Kore, Japonya'nın Sahil Güvenlik Radarı Nedeniyle Karıştı

Güney Kore ve Japonya arasındaki mevcut radar sınırına ilişkin yeni detaylar Kore sahil güvenlik gözetleme radarı sayesinde ortaya çıktı.

Bir askeri kaynak Cuma günü, bir Kore sahil güvenlik gemisinin söz konusu olay yerinde kendi radarını çalıştırdığını ve muhtemelen bir Japon uçağının bir savaş gemisinin yangın kontrol sisteminin kilitlenmesine neden olduğunu söyledi.

Japonya, Güney Kore’yi protesto etti ve Büyük Gwanggaeto’nun destroyerinin Deniz Kuvvetleri ve sahil güvenlik görevlileri geçen Aralık’ta Doğu Denizi’nde sıkıntılı bir balıkçı teknesini kurtardıklarında silah radarıyla uçağı hedef aldı.

Bir gözetleme radarının o gün daha küçük bir sahil güvenlik gemisi tarafından da etkinleştirildiğine dikkat çekerken, kaynak, yalnızca Japonya'nın radyo frekansı verilerini açıkladığında kesin ayrıntıların doğrulanabileceğini söyledi.

Radar anlaşmazlığı ilk ortaya çıktığında, böyle bir karışma olasılığı askeri uzmanlar tarafından arttırılmıştı.

İki ülke radar olayını tartışmak üzere bu hafta başlarında Singapur'da bir araya geldi ancak farkları azaltmada başarısız oldular.

Seoul, Tokyo’nun iddiasını reddetti ve Japonya’yı da Kore deniz gemisi tehdit altında olabilirdi gerekçesiyle uçaklarını o kadar alçalttığı için eleştirdi.

edaozgul33


New details have emerged in relation to the current radar row between South Korea and Japan, with the Korea coast guard pointing to its own surveillance radar.

A military source confirmed Friday that a Korean coast guard ship operated its own radar at the scene in question last month, possibly confusing a Japanese aircraft that it was locked in a warship's fire-control system.

Japan has protested against South Korea, claiming that the Gwanggaeto the Great destroyer aimed its weapon's radar at its plane when the Navy and the coast guards rescued a distressed fishing boat in the East Sea last December.

While noting that a surveillance radar was also activated by a smaller coast guard vessel that day, the source said exact details can be confirmed only if Japan discloses its radio frequency data.

The possibility of such a mix-up had been raised by military experts when the radar dispute first emerged.

The confirmation comes as the two countries met in Singapore earlier this week to discuss the radar incident but failed to narrow their differences.

Seoul has rejected Tokyo's claim while also blaming Japan for flying its aircraft so low that the Korean naval ship could have been threatened.

18.01.2019 - KBS World

[Resim: 190114022502-34.jpg]
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise