Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Teşekkürler.
Alıntı
Moon: Manufacturing Innovation Should Be at Center of Growth

Moon: Üretim Buluşları Büyümenin Merkezinde Olmalıdır

Hükümetin eleştirilmesine gönderme yaparak, odaklanmış bir sanayi politikasına odaklanan Başkan Moon Jae-in, ülkenin üretim gücünü yükseltmek için görüşte bulunarak kendilerinde kusur bulma çağrısında bulundu.

Sanayi bakanlığının 2019 politika hedefleri Salı günü yaptığı bir brifingde, Moon oto ve gemi inşa sektörlerini barındıran bölgelerin devletin yenilikçi büyümeye olan etkisini hissetmediğini söyledi.

Bir ulusun en iyisinin ne olduğu konusunda üstünlük sağlamaya devam ettiğini belirterek, imalat sanayinde buluşların yenilikçi, kapsayıcı bir ekonomi inşa etmek için hükümetin endüstriyel kalkınma politikasının temel dayanağının olması gerektiğini söyledi.

Artan sorun giderme ve iletişim için çağrı yapan Moon, hükümetin üretimi canlandırmak için bir rönesans stratejisi hazırlaması gerektiğini söyledi. Akıllı fabrikalar ve akıllı ekonomik bölgeler inşa etmenin yanı sıra geleceğin büyüme alanlarını tanımlamak gibi yenilikçi stratejilerle ileriye doğru bir adım atılabileceğinden emin olduğunu söyledi.

Bakan, hükümetin uzun vadede sanayi sektörünün kalkınması için bir plan taslağı çizerken ana sektörler için zorlukları hafifletmek için kısa vadeli tedbirlerin uygulamalı olduğunu da sözlerine ekledi.

edaozgul33


Addressing criticism the government lacks a focused industrial policy, President Moon Jae-in has called for a dose of bone-deep self-reflection in order to upgrade the country's manufacturing strength.

At a briefing of the industry ministry's 2019 policy objectives Tuesday, Moon said regions housing the auto and shipbuilding sectors are not feeling the effects of the state's drive for innovative growth.

Noting that continuing to excel in what a nation does best is essential, he said innovation in the manufacturing industry should be the key pillar of the government's industrial development policy to build an innovative, inclusive economy.

Calling for enhanced trouble-shooting and communication, Moon said the government needs to prepare a renaissance strategy to revive manufacturing. He said he was confident a leap forward could come via innovative strategies such as building smart factories and smart economic zones, as well as identifying growth areas of the future.

He added the government should implement short-term measures to ease difficulties for key industries, while charting a blueprint for the industrial sector's development in the long-run.

18.12.2018 - KBS World

[Resim: 181218112106-87.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise