Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Teşekkür ederiz.

(28-11-2018, Saat: 21:41)kubraulusoy demiş ki: S. Korea to Deliver Pine Tree Disease Drugs to N. Korea

Güney Kore, Kuzey Kore'ye Çam Ağacı Hastalığı İlacını Verdi

Güney Kore, Kuzey Kore için ağaçlandırma konusundaki işbirliklerinin bir parçası olarak çam solma hastalığını tedavi etmek için 50 ton ilaç sağlayacak.

Perşembe günü Seoul’ün Birleşme Bakanlığı, genel müdürlük tarafından yönetilen 15 üyeli heyetine, Kuzey Kore sınır kenti Gaeseong’a ilaç dağıtacağını söyledi.

Gün sonunda, heyet, Kuzey Kore tarafındaki ormanları hastalıklara karşı korumak için ortak bir proje üzerinde Kuzey Koreli meslektaşı ile temel düzeyde bir toplantı düzenleyecektir.

Onlar, 22 Ekim'de ağaçlandırma işbirliği konusunda yapılan ikinci Kore ülkeleri arası görüşmeleri sırasında varılan anlaşmaların takip tedbirleridir.

Bakanlık, ilaçların kuzeyde uluslararası yaptırımlara tabi olmadığını söyledi.

kubraulusoy


South Korea will provide 50 tons of drugs to cure pine wilt disease for North Korea as part of their cooperation on forestation.

Seoul's Ministry of Unification said its 15-member delegation, led by a director-general-level official, will deliver drugs to the North Korean border city of Gaeseong on Thursday.

Later in the day, the delegation will hold a working-level meeting with its North Korean counterpart on a joint project to protect North Korean forests against diseases.

They are follow-up measures to the agreements reached during the second inter-Korean talks on forestation cooperation held on October 22nd.

The ministry said the drugs are not subject to international sanctions on the North.

28.11.2018 - KBS World

[Resim: LlYA2o.jpg]
Alıntı
Moon's Approval Rating Drops to Record Low 48.8%

Moon'un Onay Derecesi %48,8 Düşük Kaydedildi

Başkan Moon Jae-in'in onay derecesi geçtiğimiz yıl göreve başladığından beri ilk kez %50'nin altına indi.

Pollster Realmeter, Pazartesi ile Çarşamba arasında ülke çapında yaklaşık 1000 yetişkini araştırdı ve ankete katılanların %48,8'i başkanın iyi bir iş çıkardığına inanıyor. Bu, geçen haftaya göre 3,2 puan düşük gerçekleşmiş oldu.

Bu, anketörün okumasının ilk defa %50'nin altına düşmesiyle birlikte, ardı ardına dokuzuncu haftasında kayma yaşadı.

Katılımcıların %45,8'i, Moon'un performansı ile ilgili olarak 3,3 puanlık bir artışla olumsuz değerlendirmelere sahipti.

Yerel yayın kuruluşu TBS tarafından yürütülen anket %95'lik güvenirlik seviyesi ile birlikte artı veya eksi 2,5 puanlık hata payına sahiptir.

edaozgul33


President Moon Jae-in's approval rating has slipped below 50 percent for the first time since he took office last year.

Pollster Realmeter surveyed about one-thousand-500 adults nationwide between Monday and Wednesday and found 48-point-eight percent of respondents believe the president is doing a good job. That’s down by three-point-two percentage points from last week.

It's the first time the pollster's reading dropped below 50 percent, with the rating slipping for the ninth consecutive week.

Forty five-point-eight percent of the respondents had negative assessments about Moon's performance, up three-point-three percentage points.

The survey commissioned by local broadcaster TBS had a 95 percent confidence level with a margin of error of plus or minus two-point-five percentage points.

29.11.2018 - KBS World

[Resim: 181129095359-95.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Seoul to Host Forum on Cooperation with China, Japan

Seoul, Çin ve Japonya İle İşbirliği Forumuna Ev Sahipliği Yapacak

Güney Kore, Japonya ve Çin'den hükümet yetkilileri ve bilim adamları, üç taraflı işbirliğini görüşmek üzere Pazartesi günü Kore'nin Incheon şehrinde toplanacaklar.

Seoul Dışişleri Bakanlığı, Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin ve Japonya ile işbirliği konusunda yarı resmi seminere ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Üç ülkenin dışişleri bakanlarının müdür yardımcısı düzeyindeki yetkilileri ve sivil uzmanlar "üçlü işbirliği ve geleceği" konulu konferansa katılacaklar.

Katılımcılar, diplomasi, güvenlik ve ekonomi alanlarında ilerleyen işbirliğini ve bunu başarmak için yapılması gerekenleri tartışacaklar.

Seoul Dışişleri Bakanlığı, üçlü işbirliğini ilerletmek için sürekli olarak uzman seminerleri ve diğer çeşitli projeleri yürütmeyi planladığını söyledi.

koreanmylife


Government officials and scholars of South Korea, Japan and China will gather in Korea's Incheon City on Monday to discuss trilateral cooperation.

Seoul's Foreign Ministry said Friday that it is hosting the semigovernmental seminar on cooperation with China and Japan.

Deputy director-level officials of the three countries' foreign ministries as well as civilian experts will attend the forum themed on the "present and future of trilateral cooperation."

Participants will discuss deepening cooperation in areas of diplomacy, security and economy and practical measures to achieve it.

Seoul's Foreign Ministry said it plans to continuously carry out expert seminars and various other projects to advance three-way cooperation.

01.12.2018 - KBS World
[Resim: snsd_genie_jap_stamp_by_justsaynoriega-d2x1993.gif]
Alıntı
Moon Rejects Questions on Domestic Issues

Moon, İçişleri İle İlgili Soruları Reddetti

Başkan Moon Jae-in, Yeni Zelanda uçuşu sırasında yapılan soru-cevap oturumunda iç meselelerle ilgili soruları konuşmayı reddetti.

Pazar günkü uçuş sırasında ekonomi politikaları ve diğer iç sorunları tartışmak için tekrarlanan taleplere rağmen, Moon gazetecilere yalnızca dış politika ile ilgili konulara odaklanmalarını söyledi.

Bu, başkanlık yetkilileri tarafından usulsüzlük içeren son skandalı akıllara getirdi.

Moon’un basın sekreteri Yoon Young-chan daha sonra basına verdiği demeçte, Başkanın Salı günü eve döndükten sonra iç meseleler hakkında açıklama yapacağını söyledi.

koreanmylife


President Moon Jae-in has spurred controversy, refusing to take questions related to domestic issues during an in-flight question-and-answer session on his way to New Zealand.

Despite repeated requests to discuss his economic policies and other domestic issues during the flight on Sunday, Moon told reporters to focus on foreign policy-related issues only.

This comes amid the latest scandal involving irregularities by presidential officials.

Moon's press secretary Yoon Young-chan later told the media the president is expected to make a statement on domestic issues after he returns home Tuesday.

03.12.2018 - KBS World
[Resim: pbj0Ga.jpg]
[Resim: snsd_genie_jap_stamp_by_justsaynoriega-d2x1993.gif]
Alıntı
Moon: Korean Peace Will be Reached One Step at a Time

Moon: Kore Barışı Adım Adım Kazanılacak

Başkan Moon Jae-in'in açıklamasına göre; Moon, Kore Yarımadasındaki barışın zamanla 1-2 adım atılarak ulaşılabileceğine inanıyor.

Moon, pazartesi günü Auckland, Yeni Zelanda'daki Koreli sakinler ile olan toplantısında, Everest Dağı'na dünyada ilk kez tırmanan Edmund Hillary'den benzer alıntılar yaparak konuşma yaptı.

Kore Yarımadasındaki nükleer silahlanmayı bitirme ve kalıcı barışın sağlanması için söz veren Moon, ayrıca yurt dışında yaşayan Korelilerden de destek aradı. Moon, ülke barış içinde olursa yaşam standartlarının da iyileşeceğini söyledi.

Moon, Kore Yarımdasına barışı getirebilirlerse bunun bütün Koreliler için harika bir ödül olacağını duyurdu.

nazozgen


President Moon Jae-in says says he believes peace on the Korean Peninsula will be achieved by taking one or two steps at a time.

Moon made the remark in a meeting with Koreans residents in Auckland, New Zealand on Monday, quoting a similar saying by Edmund Hillary, a New Zealander who became the first in the world to climb Mount Everest.

Promising to achieve complete denuclearization and permanent peace of the Korean Peninsula, the president also sought support from overseas Koreans. He said when  the country is peaceful and prosperous, their lives will also improve.

Moon said if they succeed in a dramatic turnaround for peace on the Korean Peninsula, it will be a great reward for all Koreans.

03.12.2018 - KBS World Radio

[Resim: GmEBd2.jpg]
Alıntı
Moon: Kim's Seoul Visit will Promote Denuclearization

Moon: Kim'in Seoul Ziyareti Nükleerden Arındırmayı Teşvik Edecek

Başkan Moon Jae-in, Kuzey'in nükleerden arındırılmasının teşvik edilmesinin lider Kim Jong-un'un bu sene ya da gelecek sene Seoul'u ziyaret etmesinden daha önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ile Auckland'daki ikili zirveden kısa bir süre sonra düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamada bulundu.

Yine de, bu karar için Kim'in bu yıl Güney Kore başkentini ziyaret edebileceğini söyledi.

Moon, eğer Kim, Güney'i ziyaret ederse bunun nükleer silahlanma konusunda söz verme, aynı zamanda Kim'in ikinci ABD-Kuzey Kore zirvesinde daha büyük bir ilerleme kaydetmesi için aracılık yapma ve ikna edilmesi anlamına gelmeyeceğini de ekledi.

Kim'in ziyaretinin Kore Yarımadası'nın bölünmesinden bu yana Kuzey Kore lideri tarafından ilk olacağını ve kendi aralarında Koreler arası uzlaşmaya ve nükleerden arındırılma sürecindeki ilerlemeye yardımcı olacağını söyledi.

edaozgul33


President Moon Jae-in has stressed that promoting the North's denuclearization is more important than whether its leader Kim Jong-un visits Seoul this year or next year.

The president made the remark on Monday during a joint press conference with New Zealand Prime Minister Jacinda Ardern shortly after their bilateral summit in Auckland.

Nevertheless, he said it's still possible that Kim could visit the South Korean capital this year as they agreed.

Moon added that his role, if Kim visits the South, wouldn't be to get a promise for denuclearization, but to mediate and persuade Kim to make greater progress at the second U.S.-North Korea summit.

He said that Kim's visit would be the first by a North Korean leader since the division of the Korean Peninsula and would by itself help inter-Korean reconciliation and progress in denuclearization.

04.12.2018 - KBS World

[Resim: 181204084919-26.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
S. Korea, US Hold Annual Nuclear Energy Cooperation Meeting

Güney Kore ve ABD Yıllık Nükleer Enerji İşbirliği Toplantısı Düzenledi

Güney Kore ve ABD, nükleer enerji işbirliği konulu ortak sürekli komite toplantılarını yaptı.

Perşembe günü Seoul'deki Bilim ve Bilişim, İletişim Teknolojileri Bakanlığı yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı ile birlikte Seoul'deki 37. ikili toplantısı düzenlediğini söyledi.

Çarşamba günü açılan üç günlük oturumda, 23 politika gündemi ve araştırma ve geliştirme, nükleer güvenlik ile ilgili 43 teorik konu ve mevcut nükleer silahların yayılmasını önleme rejiminin yeniden gözden geçirilmesi konulu tartışmalar yer alıyor.

Her iki taraf da nükleer enerji sektörlerini geliştirmek için yenilikçi Ar-Ge işbirliğini genişletmenin gerekli olduğuna karar verdiler.

Nükleer güvenlik, boşaltma ve nükleer yakıt sahalarında yeni işbirliği alanlarını ortaya çıkarmaya karar verdiler, bu yüzden her bir tarafın sektördeki güçlü yanlarını kaynaştırarak sinerji yaratılabilir.

Nükleer enerji işbirliği konulu ortak komite, her iki taraf arasında değişen buluşma yerleriyle 1977'den beri her yıl yapılıyor.

Bu, nükleer politikalar hakkında bilgi paylaşmak ve teknolojik işbirliği ile ilgili faaliyetleri denetlemek amacıyla başlatıldı.

kubraulusoy


South Korea and the U.S. have convened a meeting of their joint standing committee on nuclear energy cooperation.

Seoul's Ministry of Science and ICT said Thursday that it is hosting the 37th bilateral meeting in Seoul together with the U.S. State Department.

The three-day session which opened Wednesday includes discussions on 23 policy agendas and 43 technical agendas related to research and development, nuclear safety and a review of the current nonproliferation regime.

Both sides have agreed that it's necessary to expand cooperation in innovative R&D so as to advance their nuclear energy sectors.

They agreed to uncover new areas of cooperation in fields of nuclear safety, dismantlement and nuclear fuel so synergy can be created by fusing each side's respective strengths in the industry.

The joint standing committee on nuclear energy cooperation has convened annually since 1977 with venues alternating between the two sides.

It was launched to share information on nuclear policies and inspect activities on technological cooperation.

6.12.2018 - KBS World

[Resim: zjg8yY.jpg]
Alıntı
Survey: 60% of S. Koreans Positive about N. Korean Leader's Visit

Anket: G. Korelilerin %60'ı K. Kore Liderinin Ziyareti Hakkında Olumlu Düşünüyor

Yeni bir araştırma, on Güney Koreli'nden altısının Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Güney Kore'ye yapacağı muhtemel ziyaretten yana olduğunu gösteriyor.

Pollster Real Meter, Çarşamba günü ülke çapında 500 yetişkini araştırdı ve ankete katılanların %61'inden biraz daha fazlası, Kim'in ziyaretinin Kore Yarımadası ile iki Kore arasındaki uzlaşmayı teşvik edeceğine ve Kore Yarımadası'na barış getireceğine inanıyor.

Yaklaşık %31'lik kısım ziyarete karşı iken, %7'si kadarının soruya bir cevap vermediğini ya da cevabı bilmediklerini söyledi.

Tüm bölgesel ve yaş gruplarının çoğunluğu için olumlu tepkiler görülürken, muhafazakârlar arasında olumsuz görüşler güçlü oldu.

Anket artı ya da eksi 4,4 puanlık bir hata payı ile %95'lik bir güvenirlik seviyesine sahipti.

edaozgul33


A new survey shows that six out of ten South Koreans are in favor of North Korean leader Kim Jong-un's prospective visit to South Korea.

Pollster Real Meter surveyed 500 adults nationwide Wednesday and found that slightly more than 61 percent of respondents believe that Kim's visit would help promote reconciliation between the two Koreas and bring peace to the Korean Peninsula.

Roughly 31 percent were against his visit while about seven percent said that they did not know or didn’t have an answer.

While positive responses were seen for the majority of all regional and age groups, negative views were strong among conservatives.

The survey had a 95 percent confidence level with a margin of error of plus or minus four-point-four percentage points.

06.12.2018 - KBS World

[Resim: 181206014525-6.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Pres. Moon: Peace on Peninsula is for All Koreans' Human Rights

Başkan Moon: Yarımdada Barış Bütün Korelilerin İnsan Hakkı

Başkan Moon Jae-in'in açıklamasına göre; Soğuk Savaş kalıntılarının temizlenmesi ve Kore Yarımadasında kalıcı barışın sağlanması, bütün Korelilerin refah yaşamasını ve insan haklarını garanti altına alır.

Başkan, pazartesi günü İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 70. yıl dönümü için düzenlenen Seoul'daki seremoni sırasında görüşünü bildirdi.

Moon, insan haklarının barış yoluyla garanti altına alınacağını vurgulayarak barış da insan hakları yoluyla güvence altına alınacak açıklamasında bulundu. İnsan haklarının, demokrasinin, barışın ve refahın tüm yarımadada yayılmasını umut ettiğini belirtti.

Moon, son zamanlarda Kore toplumunu ayrımcılık ve nefretin ayırdığını belirterek, Kore Ulusal İnsan Haklarının Komisyonu'nun bu sorunu çözmek için etkin bir şekilde hazırlık yaptığını söyledi.

Başkan; başkalarının haklarına saygı duyulan bir kültürün kurulmasını umut ettiğini belirtti.

Moon; eski başkan Roh Moo-hyun'dan sonra bu seremoniye katılan ikinci başkan oldu.

nazozgen


President Moon Jae-in says removing remnants of the Cold War and establishing permanent peace on the Korean Peninsula is to guarantee human rights and prosperous lives to all Koreans.

The president made the remark on Monday during a ceremony in Seoul marking the 70th anniversary of the Universal Declaration of Human Rights.

Moon stressed that human rights are guaranteed through peace, and peace is secured through human rights. He expressed hope that human rights, democracy, peace and prosperity will all be realized on the peninsula.

Citing that discrimination and hatred are dividing Korean society of late, Moon said the National Human Rights Commission of Korea is preparing to actively address such problem.

The president said he hopes a culture will be established in which the rights of others are respected.

Moon is the second president to attend such ceremony after former President Roh Moo-hyun.

10.12.2018 - KBS World Radio

[Resim: P15L2d.jpg]
Alıntı
Moon Orders Measures to Restore Trust in Public Safety

Moon, Kamu Güvenliğinde Güven Onarma Önlemleri İçin Emretti

Başkan Moon Jae-in Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yapılan son hızlı tren kazası nedeniyle halkın güvenliğe olan güveninin sarsıldığını ve olası bir tekrarlamayı önlemek için önlemlerin alınmasını emretti.

200 yolcu taşıyan bir Seoul'e bağlı KTX hızlı treni, cumartesi sabahı erken saatlerde Gangneung'un doğu sahil şehrinden ayrıldıktan sonra pistten ayrıldı. Kazada ölen olmadı, yaklaşık 15 kişi yaralandı.

Moon, olayın büyük bir felakete dönüşebileceğini söyleyerek Ulaştırma Bakanlığı'na kesin nedenleri tam olarak belirleme emrini verdi.

Moon, kazadan etkilenen kişileri teselli etti ve bunun hükümet için utanç kaynağı olduğunu söyleyerek özür diledi.

edaozgul33


President Moon Jae-in said Monday a recent high-speed train derailment accident has damaged public trust in safety, and he's ordering reforms to prevent any possible recurrence.

A Seoul-bound KTX bullet train carrying some 200 passengers veered off the tracks early Saturday morning shortly after departing from the east coast city of Gangneung. About 15 people we injured with no fatalities.

Moon ordered the Transport Ministry to thoroughly determine the exact causes, saying the incident could have turned into a major disaster.

He offered the government's apology for what he called an embarrassment and extended consolations to those affected.

10.12.2018 - KBS World

[Resim: 181210043257-73.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise