Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Semi-official Talks Among Koreas, US, China Under Way in Finland

Kuzey-Güney Kore, ABD ve Çin Arasındaki Yarı Resmi Görüşme Finlandiya'da Yürütülmekte

4'lü yarı resmi toplantısı; Kuzey - Güney Kore, ABD ve Çin arasında Finlandiya'da yürütülmekte. Görüşme, Kore yarımadasındaki nükleer silahları yok etmek için alınan önlemleri ve barış rejimini kurmak hakkında.

Nadiren gerçekleşen "1.5 yönlü" toplantı, çarşamba günü akşam yemeğiyle başladı ve üç gün sürecek.

Güvenlik ve Geliştirme Politikası için Stockholm tabanlı Enstitü tarafından düzenlenen gizli toplantı, Helsinki çevresindeki bilinmeyen bir devlet binasında yapıldı.

Dört ya da beş araştırmacı ve devlet yetkilileri, Güney Kore'nin delege üyeleri olarak toplantıya katıldı. Toplantı, Seoul Ulusal Üniversitesi Profesörü Lee Keun tarafından yönetildi.

Kuzey Kore delegesinde Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığının Silahsızlanma ve Barış Enstitüsü başkanı Kim Yong-kuk vardı. Kim, geçen ay bakanlığın websitesine Kore Savaşı'nın bittiğini ilan eden resmi makaleyi yayınlayan kişi.

nazozgen


A four-way semi-official meeting among the two Koreas, the U.S. and China is under way in Finland to discuss measures to denuclearize the Korean Peninsula and establish a peace regime.

The rare “one-point-five” track meeting, which kicked off with a dinner on Wednesday will be held for three days.

The secretive meeting organized by the Stockholm-based Institute for Security and Development Policy is reportedly being held at an unknown government building on the outskirts of Helsinki.

Four or five scholars and government officials are attending the talks as members of the South Korean delegation, which is being led by Seoul National University Professor Lee Keun.

North Korean delegates reportedly include Kim Yong-kuk, the chief of the North Korean Foreign Ministry’s Institute of Disarmament and Peace, who called for declaring a formal end to the Korean War in an article posted on the ministry’s Web site last month.

11.10.2018 - KBS World Radio

[Resim: j6Zo7m.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/
Alıntı
Gov't Seeks Parliament's Ratification of KORUS FTA Revision

Hükümet, Parlamentonun KORUS STA Revizyonunu Onaylamasını İstiyor

Güney Kore hükümeti, ülkenin ABD ile olan serbest ticaret anlaşmasına ilişkin revizyonla ilgili meclis onayını almak için Cuma günü bir önerge sundu.

Bu geçen ayın sonlarında New York'ta revize edilmiş KORUS STA'nın imzalanması için bir takip tedbiridir.

Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı, yaptığı açıklamada önerge ile birlikte revizyonun ülke ticaretine olası etkisini değerlendirmek üzere parlamentoya da sunmuştur dedi.

Gözden geçirilen STA, her iki hükümet de, gerekli iç prosedürlerin tamamlandığını bildiren yazılı bildirimde bulunduğunda yürürlüğe girecektir.

kubraulusoy


The South Korean government submitted a motion on Friday seeking parliamentary approval on a revision to the country’s free trade agreement with the United States.

It is a follow-up measure to the signing of the revised KORUS FTA in New York late last month.

The Ministry of Trade, Industry and Energy said along with the motion, it also submitted to parliament its evaluation of the revision’s possible impact on the country’s trade.

The revised FTA will take effect once both governments exchange written notifications of completion of necessary domestic procedures.

12.10.2018 - KBS World

[Resim: j6ZELL.jpg]
Alıntı
S. Korea, UAE Hold First High-Level '2+2' Meeting in Seoul

Güney Kore ve BAE, Seoul'de İlk Yüksek Düzey '2+2' Toplantısı Yaptı

Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), her iki ülkeden diplomatik ve savunma yetkililerini de içeren, ilk bakanlık düzeyindeki müzakerelerini gerçekleştirdiler.

Seoul’ün Dışişleri Bakanlığı’na göre, Güney Kore’nin başkentinde Cuma günü yapılan iki artı iki olarak adlandırılan toplantıda, özel stratejik ortaklıklarını ilerletmek için gerekli tedbirleri görüştü.

İki taraf, ulusal güvenlik ve savunma konusunda işbirliğinin genişletilmesinin her iki ülkenin çıkarlarına hizmet ettiğine karar verdi. Ayrıca iki artı iki toplantı da dahil olmak üzere bu hedeflere ulaşmak için kurumsal mekanizmaları güçlendirmeyi kabul ettiler.

Her iki ülke de ortaklığın ilerleyişinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve çeşitli kanallar aracılığıyla ikili iletişimi güçlendirmeyi kabul ettiler.

Toplantı, Başkan Moon Jae-in'in Mart ayında Orta Doğu ülkesine yaptığı resmi ziyareti sırasında ikili zirve düzenlemek için takiben yapılmıştır.

kubraulusoy


South Korea and the United Arab Emirates(UAE) have held their first vice minister-level talks, involving diplomatic and defense officials from both countries.

According to Seoul’s Foreign Ministry, the so-called two-plus-two meeting, held in the South Korean capital on Friday, discussed measures to advance their special strategic partnership.

The two sides agreed that expanding cooperation on national security and defense serve the interests of both countries. They also agreed to strengthen institutional mechanisms to achieve these goals, including the two-plus-two meeting.

Both countries expressed satisfaction with the progress of the partnership and agreed to strengthen bilateral communication via various channels.

The gathering was held as a follow-up to a bilateral summit arranged during President Moon Jae-in’s official visit to the Middle Eastern country in March.

12.10.2018 - KBS World

[Resim: oVvLNm.jpg]
Alıntı
Teşekkürler. Smile
[Resim: LE7aRG.gif]
Alıntı
Moon Embarks On Four-Nation Europe Tour

Moon, Dört Uluslu Avrupa Turuna Başlıyor

Moon'un ülkesinin Kuzey Kore'yi nükleer silahlardan arındırma çabalarına uluslararası destek toplamak için dokuz günlük gezisinin bir parçası olarak Fransa'ya giden bir uçağa binmeden önce, 13 Ekim 2018'de Seoul'ün güneyindeki Seoul havaalanında Başkan Moon Jae-in (sağdaki) ve eşi Kim Jung-sook el salladı.

kubraulusoy


President Moon Jae-in ® and first lady Kim Jung-sook wave at Seoul airport, south of Seoul, on Oct. 13, 2018, before boarding a plane bound for France as part of Moon's nine-day trip, largely aimed at rallying international support for his country's efforts to denuclearize North Korea.

14.10.2018 - Yonhap News

[Resim: 2M6fW.jpg]
Alıntı
Moon Begins State Visit to France

Moon Devlet Ziyaretlerine Fransa İle Başladı

Başkan Moon Jae-in, Fransız lider Emmanuel Macron ile olan zirvesi de dahil dört günlük ziyaretini gerçekleştirmek üzere cumartesi günü Paris'e vardı.

Moon'un Fransa'ya gerçekleştirdiği ilk ziyareti Güney Koreli ülke sakinleri ve iş temsilcileriyle görüşerek başladı.

Pazar günü, başkan, özel kültürel bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte, ünlü Güney Koreli müzisyenler ve sanatçılar vardı. Ayrıca Güney Koreli erkek grubu BTS de etkinlikte yer aldı.

Ziyaretinin üçüncü günü olacak olan pazartesi gününde Moon, Fransız Başbakanı Macron ile zirve görüşmesi ve ortak haber konferansı yapmak için Fransız Başkabanı tarafından düzenlenen devlet yemeğine katılmadan önce toplantı gerçekleştirecek.

Salı günü ise Moon, Paris City Hall'daki törene katıldıktan sonra Güney Kore-Fransız iş liderleri zirvesinde konuşma gerçekleştirecek.

Moon; çarşamba günü Avrupa turunun ikinci ayağında Roma, İtalya'yı ziyaret edecek. Daha sonra ise Vatikan, Belçika ve Danimarka'ya geçecek.

nazozgen


President Moon Jae-in arrived in Paris on Saturday for a four-day state visit that will include a summit with French leader Emmanuel Macron.

Moon’s first-ever trip to France began with a meeting with South Korean residents and business representatives.

On Sunday, the president will attend a special cultural event, which will feature performances by famous South Korean musicians and artists, including South Korean boy band BTS.

On the third day of the trip on Monday, the president is scheduled to meet with French President Macron for summit talks and hold a joint news conference, before attending a state banquet hosted by the French president.

On Tuesday, Moon will deliver a speech for the South Korea-France business leaders' summit after attending a reception at Paris City Hall.

Moon will then visit Rome, Italy on Wednesday for the second leg of his Europe tour that will later take him to the Vatican, Belgium and Denmark.

14.10.2018 - KBS World Radio

[Resim: GD84Pv.jpg]
Alıntı
Moon Stresses Need to Ease UN Sanctions on N. Korea

Moon, Kuzey Kore'de BM Yaptırımlarını Kolaylaştırması Gerektiğini Vurguladı

Pazartesi günü Başkan Moon Jae-in, nükleer silahlardan arınmanın geri dönüşü olmayan bir aşamaya ulaştığı kabul edildiğinde, Kuzey Kore'ye karşı uluslararası yaptırımları hafifletme gereğini vurguladı.

Moon'un baş basın sekreteri Yoon Young-chan, Moon'un başkanlık Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı zirvede düşüncelerini belirttiğini söyledi.

Başkan, BM Güvenlik Konseyi 'nin daimi bir üyesi olan Fransa' dan şartlar yerine getirildiğinde yaptırımları kolaylaştırmak için harekete geçmede öncü olmasını istedi.

Moon, Macron'a Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'ın rejiminin nükleer silahlarını, maddelerini ve nükleer tesislerini tamamen ortadan kaldırmayı teklif ettiğini söyledi. Moon, Kim'in kendisine ABD'nin ilgili tedbirleri alması halinde bu konuda adımlar atmaya hazır olduğunu söylediğini belirtti.

Zirveden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin Kuzey'in nükleer silahlardan arındırılmasını hızlandırma ve doğru seçimi yapması konusunda Pyongyang'ı ikna etme çağrısında bulundu.

Macron, Kuzey'de uluslararası yaptırımların sürdürülmesinin gerekliliğini vurgulayarak, Fransa'nın komünist devletin tam, doğrulanabilir ve geri dönülemez nükleer silahlardan arındırılmasına verdiği desteği tekrarladı.

O, Kuzey Kore'nin nükleer programını ortadan kaldırmak için önemli önlemler almaya devam edeceğini ve Seoul'ün yarımadanın üzerinde barış kurma çabalarına desteğini sürdüreceğine dair umudunu dile getirdi.

kubraulusoy


President Moon Jae-in on Monday stressed the need to ease international sanctions against North Korea when its denuclearization is deemed to have reached an irreversible stage.

Moon's chief press secretary Yoon Young-chan said that Moon made the remarks during summit talks with French President Emmanuel Macron at the presidential Elysee Palace.

The president asked France, a permanent member of the UN Security Council, to spearhead the move to ease sanctions when conditions are met.

Moon told Macron that North Korean leader Kim Jong-un offered to completely dismantle his regime's nuclear weapons and material as well as nuclear facilities. Moon said that Kim told him that he is willing to take those steps if the U.S. takes corresponding measures.

In a joint news conference after the summit, Moon called for an "active role" by the UN Security Council to accelerate the North's denuclearization and convince Pyongyang that it made the right choice.

Macron emphasized the need to maintain international sanctions on the North, adding France has repeated its support of the complete, verifiable and irreversible denuclearization of the communist state.

He expressed hope that North Korea will continue to take substantial measures to dismantle its nuclear program and vowed its continued support for Seoul's efforts to establish peace on the peninsula.

16.10.2018 - KBS World

[Resim: JDo02W.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz. Smile
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Moon Arrives in Italy for Summit, Vatican Visit

Moon Vatikan Ziyareti ve Zirvesi İçin İtalya'ya Geldi

Güney Kore Başkanı Moon Jae-in, Avrupa turunun ikinci ayağı olarak salı günü İtalya'ya gitti.

Başkan, üç gün sürecek olan İtalya ve Vatikan ziyaretine, İtalyan Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile çarşamba günü tanışarak ve öğle yemeği yiyerek başladı. Ardından da Başbakan Giuseppe Conte ile zirve yapacak.

Başkan daha sonra, Pietro Parolin Eyaletinin Kardinal Sekreterinin başkanlık ettiği özel bir ayine katılacağı Vatikan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Başkan, perşembe günü, Vatikan'ı ziyaret edecek; Papa Francis ile tanışacak ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Pyongyang'ı ziyaret etmesi için olan davetiyesini papaya verecek.

Moon, daha sonra, 50 kadar Asya ve Avrupa ulusu liderlerini biraraya getiren iki yıllık Asya-Avrupa Toplantısı için Brüksel'e geçecek.

nazozgen


South Korean President Moon Jae-in arrived in Italy on Tuesday for the second leg of his European tour.

The president will begin his three-day visit to Italy and the Vatican with a meeting and luncheon with Italian President Sergio Mattarella on Wednesday, followed by a summit with Prime Minister Giuseppe Conte.

The president will later begin an official visit to the Vatican where he will attend a special mass presided over by Cardinal Secretary of State Pietro Parolin.

On Thursday, he will visit the Vatican to meet Pope Francis and deliver North Korean leader Kim Jong-un's invitation for the pontiff to visit Pyongyang.

Moon will then head to Brussels for the biennial Asia-Europe Meeting that will bring together the leaders of 50 other Asian and European nations.

17.10.2018 - KBS World Radio

[Resim: VD4LrZ.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise