Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Yazar Mesaj
Bummie* Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 400
Üyelik Tarihi: 29-07-2017
Rep Puanı: 10
Mesaj: #5771
RE: Political News From Korea
Former Vice Economy Minister Summoned for Bribery Allegations

Eski Ekonomi Bakan Vekili Rüşvet İddiası Yüzünden Mahkemeye Çağrıldı

Lee Myung-bak yönetimindeki Eski Ekonomi Bakan Vekili Park Young-joon, eski başkana karşı rüşvet iddiaları soruşturması için mahkemeye çağrıldı.

Seoul Merkez Bölge Savcıları Ofisi, Pazar günü sabahı Park'ı eski başkanı ilgilendiren bir rüşvet skandalı şüphesiyle çağırdı.

Lee'nin yakın yardımcısı olduğu bilinen Park, Lee'nin şirketleri için iş pozisyonu vermek ve seçimlere yönelik fonları kullanmak için yasadışı fon toplama sürecinde yer aldığından şüpheleniliyor.

Dava, aynı zamanda Woori Financial Group Lee Pal-seung'un eski başkanından yasadışı fon almakla ve parayı nakletmekle suçlanan Lee'nin damadı Lee Sang-joo'yu da sorguya çağırıyor.

Eski Adalet Bakanı Song Jeong-ho da Pazar günü sorgulanacak.

Bummie*


Former Vice Economy Minister Park Young-joon under the Lee Myung-bak government has been summoned for a probe into bribery allegations against the ex-president.

The Seoul Central District Prosecutors' Office summoned Park on Sunday morning as a suspect in a bribery scandal involving the former president.

Park, who is known to be Lee's close aide, is suspected of being involved in the process of collecting illegal funds from companies for Lee in return for giving job positions and using the funds for elections.

The prosecution is also questioning Lee's son-in-law Lee Sang-joo, who is accused of receiving illegal funds from former chairman of Woori Financial Group Lee Pal-seung and conveying the money to Lee.

Former Justice Minister Song Jeong-ho will also be grilled on Sunday.

11.03.2018 - KBS World

[Resim: p6VXDN.jpg]
11-03-2018 20:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bummie* Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 400
Üyelik Tarihi: 29-07-2017
Rep Puanı: 10
Mesaj: #5772
RE: Political News From Korea
Moon's Envoys to Meet Leaders of China, Japan

Moon'un Elçileri, Çin ve Japonya'nın Liderleriyle Buluştu

Güney Kore'nin ulusal güvenlik danışmanı Pazartesi günü, ABD ve Kuzey Kore liderleri arasındaki zirve görüşmelerinden önce destek ve işbirliği için Çin'e geldi.

Ulusal Güvenlik Danışmanı Chung Eui-yong, Pazartesi günü Salı günkü Rusya ziyareti öncesinde Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile bir araya geldi.

Ulusal İstihbarat Servisi Müdürü Suh Hoon, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Salı günü Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı son görüşmelerin sonuçlarını özetlemek üzere Japonya'yı ziyaret edecek.

ABD gezileri sırasında, iki güvenlik yetkilisi Trump ile bir araya geldi ve Kim'in ABD ile görüşme isteğini kabul etti.

Trump daveti kabul ederek, Mayıs ayında Kuzey Kore lideriyle görüşeceğini söyledi.

Bu arada Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha, ABDli mevkidaşı Rex Tillerson ile Perşembe günü Kuzey’in nükleer silahlanmasına ilişkin görüşmek üzere bir araya gelecek.

Hükümet ayrıca, önümüzdeki hafta yapılacak iki Kore arası zirve için hazırlanmak üzere bu hafta bir komite oluşturacak.

Bummie*


South Korea's national security adviser on Monday arrived in China to seek support and cooperation ahead of summit talks between the leaders of the U.S. and North Korea.

National Security Adviser Chung Eui-yong is set to meet with Chinese President Xi Jinping on Monday evening ahead of his visit to Russia on Tuesday.

National Intelligence Service Director Suh Hoon will visit Japan to meet with Japanese Prime Minister Shinzo Abe on Tuesday to brief on the results of his recent meetings with North Korean leader Kim Jong-un and U.S. President Donald Trump.

During their U.S. trip, the two security officials met with Trump and conveyed Kim's willingness to hold talks with the United States.

Trump accepted Kim's invitation to meet, saying he will meet the North Korean leader by May.

Meanwhile, Foreign Minister Kang Kyung-wha will meet with her U.S. counterpart Rex Tillerson around Thursday to discuss the North's denuclearization.

The government will also launch this week a committee to prepare for inter-Korean summit set for next month.

12.03.2018 - KBS World

[Resim: D7qbyZ.jpg]
12-03-2018 20:05
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #5773
RE: Political News From Korea
Turkish TV Apologizes for Depicting S. Korean President as Murder Suspect

Türk TV'si Güney Kore Devlet Başkanı'nı Cinayet Şüphelisi Olarak Göstermiş Olmasından Ötürü Özür Diliyor

Bir Türk televizyon kanalı, Kuveyt'teki bir cinayet davası hakkında haber yaparken Başkan Moon Jae-in'in fotoğrafının kullanılmış olmasından ötürü özür diledi.

Show TV, pazar günkü ana haber programının sonunda Güney Kore başkanından ve halkından “kardeş ülke” liderinin ve halkının duygularını incitmek istemedikleri bir hatanın olduğunu söyleyerek özür diledi.

25 Şubat'taki bölümünde haber programı, geçen ay Kuveyt Şehri'nde işvereninin dairesindeki bir dondurucuda ölü olarak bulunan bir Filipinli hizmetçiyi bildirildi ve Güney Koreli başkan Moon’u şüpheli olarak tasvir eden fotoğraf yayınlandı.

MinSu94


A Turkish television channel has apologized for using President Moon Jae-in’s photo while reporting about a murder case in Kuwait.

Show TV made the apology to the South Korean president and the public at the end of its main news program on Sunday, saying it was a mistake unintended to hurt the feelings of the leader and the people of a “brother country.”

In its February 25th episode, the news program reported on a Filipino maid who was found dead last month in a freezer at her employer’s apartment in Kuwait City and aired Moon’s photo, depicting the South Korean president as a suspect.

12.03.2018 – KBS World News

[Resim: 2DhEU.jpg]

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
(Bu Mesaj 12-03-2018 21:01 değiştirilmiştir. Değiştiren : Minsu94.)
12-03-2018 20:57
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,590
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #5774
RE: Political News From Korea
Moon Asks New Police Officers to Treat Sexual Violence with Sensitivity

Moon, Yeni Polis Memurlarından Cinsel Şiddeti Tedavide Duyarlı Olmalarını İstedi

Başkan Moon Jae-in, yeni görevlendirilen polis memurlarının, bu tür suçlarla uğraşırken cinsel şiddet mağdurlarına karşı duyarlı olmalarını istedi.

Moon, Salı günü Kore Ulusal Polis Üniversitesi'nin Güney Chungcheong Eyaleti, Asan'daki kampüsünde mezunlar için düzenlenen bir görevlendirme töreni sırasında bu istekte bulundu.

Başkan, #MeToo hareketine katılan kadınların insan onuru ve eşitlik için çağrıda bulunduklarını söyleyerek cesaretlerini övdü. Ardından, görevlendirilen polis memurlarını mağdurların seslerini dinlemeye ve ikinci kez zarar görmelerini önlemek için ellerinden geleni yapmaya çağırdı.

Moon, onlardan kadınlar da dahil olmak üzere çocuklara, özürlülere ve yaşlılara karşı suçlarda savunmasız olan azınlık gruplarına daha yakın olmalarını istedi, onlara sempati kurmanın ve adalet duygusuna sahip olmanın, profesyonellik ve sorumluluk kadar önemli olduğunu dile getirdi.

edaozgul33


President Moon Jae-in has called on newly commissioned police officers to be sensitive to the victims of sexual violence when they deal with such crimes.

Moon made the request during a commissioning ceremony on Tuesday for the graduates of Korean National Police University at its campus in Asan, South Chungcheong Province.

The president praised the courage of the women joining the #MeToo movement, saying they are calling for human dignity and equality. He then urged the commissioned police officers to listen to the victims' voices and do their best to prevent them from suffering secondary damages.

Moon asked them to get closer to minority groups vulnerable to crimes as a whole, including children, the disabled and elderly as well as women, emphasizing their ability to sympathize and to have a sense of justice are just as important as professionalism and responsibility.

13.03.2018 – KBS World

[Resim: azR9bg.jpg]

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


(Bu Mesaj 13-03-2018 15:19 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
13-03-2018 15:18
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,590
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #5775
RE: Political News From Korea
Moon Reiterates Importance of Revising Constitution

Moon, Anayasanın Revize Edilmesinin Önemini Tekrarladı

Başkan Moon Jae-in, geçen yıl yapılan seçimlerde tüm başkan adaylarının Güney Koreli vatandaşlara söz verdiği gibi, Haziran ayında yapılacak olan yerel seçimlerle birlikte bir anayasa reformu seçiminin yapılmasının gerekliliğini yineledi.

Salı günü, Moon, başkanlık ofisindeki bir öğle yemeği sırasında anayasanın değiştirilmesine ilişkin oylamaya yönelik eleştiriler hakkında konuştı.

Moon, bir yıl boyunca Anayasa değişikliğini tartışmak için yeterli zaman olmasına rağmen, belgenin revize edilmesine yönelik hazırlıklara yönelik hiçbir ilerleme ve eleştiri yapılmadığını söyledi.

Başkan, geçen sene başkanlık yarışı için yarışan tüm partilerin ve yarışmacıların söz verilen zamanda Ulusal Meclis'de eş zamanlı bir oylama için zorlanmadığını üzülerek dile getirdi.

Parlamentonun, her ayrıntıda aynı fikirde olmasa bile anayasa revizyonunu onaylayarak halkına verdiği sözü tutması gerektiğini söyledi.

Moon, başkan olarak, sözlerini eylemleriyle göstereceğini söyledi. Başkan, değişiklik taslaklarını derhal sonlandıracağına söz vermiş, ardından anayasanın gözden geçirilmesi yönünde bir öneride bulunmak için meclise başvurmadan önce milletvekillerine danışmıştır.

edaozgul33


President Moon Jae-in has reiterated his stance that a vote on constitutional reform must take place alongside the June local elections, as promised to South Korean citizens by all presidential contenders during the elections last year.

On Tuesday, Moon addressed criticism toward his push for voting on amending the constitution during a luncheon at the presidential office.

He said although there had been enough time to discuss the constitutional amendment, over a year, there had been no progress and only criticism toward his preparations to revise the document.

The president expressed regret that the National Assembly was not pushing for a simultaneous ballot when all parties and contenders running for the presidential race last year promised to do so.

He said parliament should keep its promise to the people by pushing ahead with the constitutional revision even if they may not agree on every single detail.

Moon pledged that, as president, he would put words into action. He vowed to promptly finalize the amendment draft then consult with parliament before pressing lawmakers to propose a motion to revise the constitution.

13.03.2018 – KBS World

[Resim: nOoz11.jpg]

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


13-03-2018 15:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bummie* Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 400
Üyelik Tarihi: 29-07-2017
Rep Puanı: 10
Mesaj: #5776
RE: Political News From Korea
Moon to Submit Own Bill on Constitutional Revision Next Week

Moon, Anayasa Revizyonu Hakkındaki Tasarısını Gelecek Hafta Gönderecek

Başkan Moon Jae-in, önümüzdeki Çarşamba günü bir anayasa değişikliği için hükümet önerisi sunmayı planlıyor.

Başkanlık ofisi Salı günü, Moon'un özel bir başkanlık danışma kurulu tarafından hazırlanan tasarıya göre önümüzdeki hafta hükümet planını yayınlayacağını söyledi.

Bir başkanlık yetkilisi gazetecilere verdiği demeçte, yasa tasarısının meclisin bir kez sunulmasından sonra 60 güne kadar sürmesi gerektiği için bu zaman zarfında tasarıyı yayınlaması gerektiğini söyledi.

Hamle, hükümetin 13 Haziran yerel seçimleriyle eşzamanlı olarak bir anayasa değişikliğini yürürlüğe koyması amacıyla geldi.

Salı günü başkana bildirilen taslak, mevcut beş yıllık başkanlık sistemine bir revizyon çağrısında bulundu. Heyetin, başkanlık süresini dört yıla indirmeyi ve ardışık bir dönem için izin vermeyi amaçladığını bildiriyor.

Heyetin ayrıca, başkanlık seçimlerinde iki turlu seçim yapılma çağrısının yanı sıra ülkenin başkentini yasaya göre garantiye alması bekleniyor.

Bildirilen diğer önemli değişikliklerin yerel yönetimler için artan özerklik içerdiği bildiriliyor.

Bummie*


President Moon Jae-in plans to submit a government proposal for a constitutional amendment next Wednesday.

The presidential office said Tuesday that Moon will table the government bill next week based on a draft produced by a special presidential advisory panel.

A presidential official told reporters that the bill has to be submitted by that time as the parliament requires up to 60 days for its deliberations once a bill has been submitted.

The move comes as the government seeks to put a constitutional amendment to a vote concurrently with the June 13th local elections.

The draft, which was reported to the president on Tuesday, is said to call for a revision to the current single five-year presidential system. The panel reportedly seeks to reduce the presidential term to four years and allow for a consecutive term.

The panel is also expected to recommend the country's capital city be stipulated in the law as well as call for the introduction of runoff voting in presidential elections.

Other major changes reportedly include increased autonomy for local governments.

13.03.2018 - KBS World

[Resim: EPBE4z.jpg]
13-03-2018 20:52
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,590
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #5777
RE: Political News From Korea
Pres. Moon Accepts FSS Chief's Resignation

Başkan Moon, FSS Yöneticisinin İstifasını Onayladı

Başkan Moon Jae-in, Mali Denetim Servisi Yöneticisi Choe Heung-sik tarafından teklif edilen istifayı onayladı.

Bir başkanlık yetkilisi Çarşamba günü gazetecilere gönderdiği yazılı bir mesajda, Moon'ın Choe’nin önceki gece istifasını kabul ettiğini söyledi.

Choe, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hana Bank'a 2013 yılında yeni çalışanlarını işe alması sırasında gereksiz yardımlarda bulunduğunu belirttikten sonra istifasını sundu.

Choe, Hana Finansal Grup başkanlığı yaptığı sırada Choe'nin Hana Bank'ta bir iş başvurusunda bulunan arkadaşının oğluna özel muamele yaptığı iddia edildi.

Choe, denetim kurumunun en kısa dönemi olan altı aydır görevdeydi.

edaozgul33


President Moon Jae-in has accepted the resignation tendered by Financial Supervisory Service Governor Choe Heung-sik.

In a text message to reporters on Wednesday, a presidential official said that Moon accepted Choe’s resignation the previous night.

Choe tendered his resignation on Monday after suspicions surfaced that he gave undue favors during Hana Bank’s recruitment of new employees in 2013.

Choe allegedly gave preferential treatment to the son of his friend who applied for a job at Hana Bank when Choe was president of Hana Financial Group.

Choe had only been in office for some six months, the shortest term for head of the supervisory agency.

14.03.2018 – KBS World

[Resim: 3E3qz9.jpg]

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


(Bu Mesaj 14-03-2018 20:16 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
14-03-2018 20:14
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,590
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #5778
RE: Political News From Korea
Top Office Working on Differences over Judicial Reforms

Üst Ofis, Yargı Reformları Üzerindeki Farklılıklar Üzerine Çalışıyor

Başkanlık ofisi, başsavcının reformlarla ilgili konuları gündeme getirmesinden sonra savcılıktaki farklılıkları çözmek için çalıştığını söyledi.

Üst düzey bir başkanlık yetkilisi Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, farklı tarafların farklı görüşlere sahip olmalarının doğal olduğunu belirterek, başkanlık ofisinin her meseleyle ilgili anlaşmaya varma sürecinde olduğunu ekledi.

Başsavcı Moon Moo-il'in Salı günü yaptığı açıklamasından sonra söz konusu açıklama, savcılığın yargı ve yargı reformları hakkındaki önerisini Ulusal Meclis'in özel komitesine verildi.

Moon, Anayasa'nın, üst düzey yetkililer tarafından yalnızca yolsuzlukla mücadele eden, planlı ve bağımsız bir soruşturma organı için soruşturma haklarının tanınmasının olası bir ihlali olacağını öne sürdü.

Ayrıca, savcılığın polis soruşturmalarını denetleme hakkının yanı sıra üst makamın mevkileri ile çatışan tutuklama emri için dosya açma hakkını da korunması gerektiğini de söyledi.

edaozgul33


The presidential office says that it is working to resolve differences with the prosecution after the top prosecutor raised issues regarding reforms.

A senior presidential official told reporters on Wednesday that it's natural for different parties to have different opinions, adding the presidential office is in the process of dealing with each issue to reach an agreement.

The comment came after Prosecutor General Moon Moo-il on Tuesday outlined the prosecution's proposal on prosecutorial and judicial reforms to the National Assembly's special committee.

Moon suggested that it would be a possible violation of the Constitution to grant investigative rights to a planned independent investigative body that exclusively handles corruption by high-level officials.

He also said that the prosecution should retain its right to oversee police investigations as well as its exclusive right to file for arrest warrants, clashing with the positions of the top office.

14.03.2018 - KBS World

[Resim: LbXnMJ.jpg]

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


(Bu Mesaj 14-03-2018 20:32 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
14-03-2018 20:23
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimiçi
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,435
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #5779
RE: Political News From Korea


14-03-2018 20:33
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #5780
RE: Political News From Korea
Seoul: Tillerson's Departure Not to Affect US-N. Korea Summit

Seoul: Tillerson'un Ayrılması ABD- Kuzey Kore Zirvesini Etkilemeyecek

Güney Kore başkanlık ofisi, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un görevden alınmasının önümüzdeki Kore Yarımadası zirvesi ya da ABD-Kuzey Kore zirvesini etkilemeyeceğini söyledi.

Önemli bir başkanlık yetkilisi, Çarşamba günü Yonhap News ile yapılan bir telefon görüşmesi aracılığıyla üst ofisin tutumunu aktardı.

Yetkili, Tillerson 'un görevden alınmasının ABD Başkanı Donald Trump' ın politikasını uygun gördüğü şekilde hayata geçirme çabalarının bir parçası olabileceğini belirtti ve önemli olanın Trump'ın firmasının Kuzey ile görüşme isteği olduğunu ekledi.

Yetkili, Güney Kore delegasyonunun Trump’ın ABD’nin Kuzey Kore’ye yönelik müzakere isteğini onayladığı müddetçe planlandığı gibi düzenleneceğini söyledi.

Bir başka başkanlık görevlisi de Yonhap'a, Tillerson’un ayrılışından bağımsız olarak Seoul-Washington ittifakının Moon ve Trump arasındaki karşılıklı güvene dayanarak sağlam kalacağını söyledi.

MinSu94


South Korea’s presidential office says the dismissal of U.S. State Secretary Rex Tillerson will not affect the upcoming inter-Korean summit or U.S.-North Korea summit.

A key presidential official relayed the top office’s stance through a telephone interview with Yonhap News on Wednesday.

The official said that firing Tillerson may be part of U.S. President Donald Trump’s efforts to implement his policy as he sees fit, adding that what is important is Trump’s firm will to talk with the North.

The official said that as long as the South Korean delegation confirmed Trump’s will for the U.S.-North Korea talks, they will be held as planned.

Another presidential official told Yonhap that regardless of Tillerson’s departure, the Seoul-Washington alliance will remain solid based on mutual trust between Moon and Trump.

14.03.2018 – KBS World News

[Resim: 2Dmap.jpg]

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
14-03-2018 20:47
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: Tablo, 4 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS