Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Political News From Korea
Yazar Mesaj
Bummie* Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 188
Üyelik Tarihi: 29-07-2017
Rep Puanı: 7
Mesaj: #5491
RE: Political News From Korea
Seoul Proposes First Follow-up FTA Talks with China Early Next Year

Seoul, Çin ile Yapılacak Olan İlk İzleme FTA Toplantılarının Önümüzdeki Yılın Başında Gerçekleşmesini Önerdi

Güney Kore, Çin ile yapılacak olan serbest ticaret görüşmelerinin Ocak veya Şubat aylarında yapılmasını önerdi.

İki taraf daha önce, hizmet ve yatırım sektörlerini kapsayacak şekilde, serbest ticaret anlaşması (FTA) için takip görüşmeleri başlatmaya karar vermişti.

Ticaret, Endüstri ve Enerji Bakanı Paik Un-gyu, önümüzdeki yılın başlarında açılacak ilk müzakere turu için Çin'e öneri sundu.

Bakanlık, Çinli meslektaşı Zhong Shan'ın teklifi, çalışma düzeyi hazırlıklarının hızla başlayacağını söyleyerek kabul ettiğini söyledi.

Cuma günü iki taraf da ekonomik ve ticari bağları güçlendiren ve ticareti koruma alanındaki işbirliğini genişletip ticaret korumacılığına daha iyi yanıt verecek iki anlaşma bildirisi imzaladılar.

Malların tarifelerini kaldırmaya odaklanan Güney Kore-Çin FTA, Aralık 2015'te yürürlüğe girmişti.

İki ülke, ticaret, yatırım ve finans piyasalarını kısmen açmayı ve ticaret anlaşmasının uygulanmasından sonraki iki yıl içinde bu sektörlerle ilgili müzakereleri başlatmayı kabul etti.

Bummie*


South Korea has proposed free trade talks with China to be held in January or February.

The two sides earlier agreed to begin follow-up negotiations to their free trade agreement(FTA) to include the service and investment sectors.

Minister of Trade, Industry and Energy Paik Un-gyu on Friday made the proposal to China for the first round of talks to open early next year.

The ministry said that his Chinese counterpart Zhong Shan accepted the proposal saying that working-level preparations will begin swiftly.

On Friday, the two sides also signed two memorandums of understanding, one on strengthening economic and trade ties and another on expanding cooperation on trade remedies to better respond to trade protectionism.

The South Korea-China FTA took effect in December 2015 focused on removing tariffs on goods.

The two nations agreed to partially open the service, investment and finance markets and launch further negotiations regarding these sectors within two years of the trade deal's implementation.

16.12.2017 - KBS World

[Resim: nJZmjB.jpg]
Dün 18:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bummie* Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 188
Üyelik Tarihi: 29-07-2017
Rep Puanı: 7
Mesaj: #5492
RE: Political News From Korea
Moon Visits Independence Movement Site in China

Moon Çin'de Bağımsızlık Hareket Alanını Ziyaret Etti

Başkan Moon Jae-in, ülkeye yaptığı devlet ziyareti sırasında Cumartesi günü Çin'in Chongqing kentinde bulunan Kore'nin bağımsızlık hareket alanını ziyaret etti.

Kore'nin geçici hükümetinin eski bürosunu gezdi ve Koreli özgürlük savaşçılarının torunlarıyla bir araya geldi.

Moon, Japonya sömürge döneminde bağımsızlık eylemcileri tarafından operasyonların üssü olarak kullanılıp son geçici hükümet olan Chongqing'deki siteyi ziyaret eden ilk Güney Koreli lider.

Ofis, bugüne kadar kalan sömürge dönemi geçici hükümet binalarının en büyüğü.

1300 metrekare büyüklüğünde bir alanda, bina 1770 metrekarelik alana sahip; bunlardan 280'i sergi alanına olarak kullanılıyor.

Bağımsızlık Ordusu ve Bağımsız Gazete ile ilgili kayıtların yanı sıra Kore'nin bağımsızlık eylemcisi Kim Koo ile Çinli askeri ve siyasi lider Chiang Kai-shek arasındaki bir toplantıyı belgeleyen malzemeler var.

Seoul'un başkanlık ofisi, Başkan Moon'un Kore'nin bağımsızlığı için savaşanların torunlarıyla geçici devlet dairesi toplantı salonunda bir araya geldiğini ve burada tarihi bölgeyi koruma çabalarından ötürü onlara teşekkür ettiğini söyledi.

Moon, dört günlük Çin ziyaretinden sonra cumartesi günü evine dönecek.

Bummie*


President Moon Jae-in visited a landmark site of Korea's independence movement in Chongqing, China on Saturday during his state visit to the country.

He toured the former office of Korea's provisional government and met with descendants of Korean freedom fighters.

Moon is the first sitting South Korean leader to visit the site in Chongqing, the last provisional government overseas which was used as a base of operations by independence activists during the Japanese colonial period.

The office is the largest of all colonial era provisional government buildings that remain to this day.

On a 13-hundred square meter large site, the building measures 17-hundred-70 square meters, of which 280 are dedicated to exhibition space.

On display are records related to the Independence Army and the Independent Newspaper as well as materials documenting a meeting between Korean independence activist Kim Koo and Chinese military and political leader Chiang Kai-shek.

Seoul's top office said that President Moon met with the descendents of those who fought for Korean independence in a provisional government office meeting room where he thanked and commended them for their efforts to preserve the historical site.

Moon returns home later Saturday from his four-day visit to China.

16.12.2017 - KBS World

[Resim: kXmLWy.jpg]
(Bu Mesaj Dün 19:38 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
Dün 18:51
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
EmelHenecia Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 453
Üyelik Tarihi: 01-06-2016
Rep Puanı: 16
Mesaj: #5493
RE: Political News From Korea
LKP Strips 4 Lawmakers of Party Council Chairmanship

LKP, Parti Meclisi Başkanlığından 4 Milletvekilini Çıkardı

Ana muhalefet olan Özgürlük Kore Partisi, seçim bölgeleri müdürlüklerindeki görevli dört milletvekilini çıkarmaya karar verdi.

Pazar günü parti, düzenleme çabalarının bir bölümünün yürütüldüğü ülke çapında 253 bölümün uzun bir aylık denetiminin sonuçlandığını açıkladı.

LKP, yerel parti bölümlerinin dört görevli milletvekili ve 58 başkanın tekrar yerlerine yerleştirme kararı aldı.

Devrik Başkan Park Geun-hye'nin LKP'li ayrılıkçı destekleyicileri olarak bilinen dört kişi Suh Chung-won, Yoo Ki-june, Bae Duk-kwang ve Um Yong-soo.

Partinin seçim bölgesini bir parti konseyi üyesi temsil ediyor ve genellikle bir milletvekili başkanlık ediyor.

EmelHenecia


The main opposition Liberty Korea Party has decided to strip four incumbent lawmakers of the headship of their electoral districts.

The party on Sunday released the results of its month-long audit of 253 chapters around the country, which was conducted as part of its reform efforts.

The LKP decided to replace the four incumbent lawmakers and 58 chiefs of its local party chapters.

The four – Suh Chung-won, Yoo Ki-june, Bae Duk-kwang and Um Yong-soo – are known as key members of a LKP faction supportive of ousted President Park Geun-hye.

A party member council represents the party in an electoral district and is usually headed by a lawmaker.

17.12.17 - KBS WORLD


It’s going in well
It’s going around well
I haven’t died and I’m back for ya
Unbreakable, unbreakable

Kim Hyun Joong - Unbreakable
(Bu Mesaj Bugün 20:27 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
Bugün 19:43
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 1,890
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 66
Mesaj: #5494
RE: Political News From Korea
S. Korea Working Closely With IOC for N. Korea's Participation in PyeongChang Olympics: Cheong Wa Dae

Cheong Wa Dae: G. Kore, K. Kore'nin PyeongChang Olimpiyatlarına Katılımı İçin IOC İle Yakın İşbirliği İçinde Çalışıyor

Cheong Wa Dae pazar günü, Güney Kore'nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile birlikte Kuzey Kore'yi, Güney'in PyeongChang eyaletindeki Kış Olimpiyatlarına katılmaya ikna etmek için yakından çalıştığını söyledi.

Başkanlık basın sekreteri Yoon Young-chan gazetecilere verdiği demeçte, "Doğrudan Kuzey Kore ile konuşmuş değiliz, IOC ve diğer ilgili kuruluşlar ile birlikte Kuzey Kore'nin PyeongChang Olimpiyatlarına katılımı için çaba sarf ediyoruz." dedi.

O, "Ayrıca IOC ile yakından işbirliği içindeyiz" dedi.

Geçen haftaki zirvede Başkan Moon Jae-in ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Kuzey'in yaklaşmakta olan Kış Oyunları'na katılımının Güney Kore ilişkilerini geliştireceğine ve bölgesel gerginliklerin azaltılmasına katkıda bulunacağına ve bunun için birlikte çalışmaya karar verdiklerine dair bir bilgi yayınladılar.

Yoon, Güney Kore, Çin ve Japonya arasında üçlü bir zirvenin yapılması olasılığı konusunda, Çin'in koşulları nedeniyle zirvenin ertelendiğini söyledi ancak Çin Başbakanı Li Keqiang'ın Moon ile yaptığı görüşmede zirve hakkında olumlu bir tutum takındığını dile getirdi.

Bakan, "Kore-Çin-Japonya zirvesi gecikecek olursa, Başkan Moon'ın Japonya'ya ayrı bir ziyarette bulunabileceğini düşünüyoruz" dedi.

Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha, Japon mevkidaşı Taro Kono ile temaslarda bulunmak üzere Salı ve Çarşamba günü Tokyo'yu ziyaret edecek. Böylelikle Haziran 2015'ten beri Japonya'ya bir Kore Dışişleri Bakanı tarafından yapılan ilk ziyaret gerçekleşmiş olacak.

Kang ve Kono'nun Kuzey Kore ve ikili konular hakkında görüşmesi bekleniyor. Moon'un Japonya'ya olası ziyareti de tartışılabilir.

edaozgul33


South Korea is working closely with the International Olympic Committee (IOC) to persuade North Korea to participate in the upcoming Winter Olympics in the South's alpine county of PyeongChang, Cheong Wa Dae said Sunday.

"Though it's not that we're talking directly to North Korea, the IOC and other related agencies are making efforts for North Korea's participation in the PyeongChang Olympics," senior presidential press secretary Yoon Young-chan told reporters.

"We're also cooperating closely with the IOC," he said.

In last week's summit, President Moon Jae-in and Chinese President Xi Jinping shared an understanding that the North's participation in the upcoming Winter Games will contribute to improving inter-Korean relations and reducing regional tensions, and agreed to work together on it.

As to the possibility of a three-way summit between South Korea, China and Japan, Yoon said that the summit has been delayed due to China's circumstances, but Chinese Premier Li Keqiang expressed a positive attitude about the summit during his meeting with Moon.

"Should the Korea-China-Japan summit be delayed, I think we will look into the possibility of President Moon making a separate visit to Japan," he said.

South Korean Foreign Minister Kang Kyung-wha is scheduled to visit Tokyo on Tuesday and Wednesday for talks with her Japanese counterpart Taro Kono. It will mark the first visit by a Korean foreign minister to Japan since June 2015.

Kang and Kono are expected to discuss North Korea and pending bilateral issues. Moon's possible visit to Japan could also be discussed.

17.12.2017 – Yonhap News

[Resim: AEN20171217004000315_01_i.jpg]


Siz çocuklar, VIP'ler, BIGBANG'i yarattı.
Biz onu bir araya getirdik.
Lütfen bunu unutmayın, hiçkimse unutmasın.


Kwon Ji Yong - 권지용


(Bu Mesaj Bugün 21:04 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
Bugün 20:43
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 295
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 26
Mesaj: #5495
RE: Political News From Korea
S. Korea's Foreign Minister to Visit Japan Tuesday

Güney Kore Dışişleri Bakanı Salı Günü Japonya'yı Ziyaret Edecek

Güney Koreli Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha, Japon mevkidaşı ile görüşmek için bu hafta Japonya'yı ziyaret edecek.

Dışişleri bakanlığı Pazar günü yaptığı açıklamada, Bakan Kang'ın iki günlük bir konaklama için Salı günü Tokyo'ya gideceğini ve Salı günü öğleden sonra Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ile görüşeceğini söyledi.

Bakanlık, iki tarafın Güney Kore-Japonya ilişkileri ve Kuzey Kore nükleer sorunu da dahil olmak üzere karşılıklı endişe konusu olan konular hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

Bu, Kore dışişleri bakanının Temmuz 2015'ten beri Japonya'ya yapacağı ilk ziyaret olacak. Aynı zamanda Kang'ın Haziran ayında göreve başlamasından bu yana Japonya'ya da ilk ziyaretidir.

gulnursen


South Korean Foreign Minister Kang Kyung-wha will visit Japan this week for talks with her Japanese counterpart.

The foreign ministry said Sunday that Minister Kang will leave for Tokyo on Tuesday for a two-day stay and hold talks with Japanese Foreign Minister Taro Kono on Tuesday afternoon.

The ministry said that the two sides will exchange views on issues of mutual concern, including South Korea-Japan relations and the North Korean nuclear issue.

This marks the first visit by a Korean foreign minister to Japan since July 2015. It is also Kang's first visit to Japan since she took office in June.

17.12.2017 KBS WORLD

[Resim: 5GblQD.jpg]

SS501

30.11.10
Bugün 20:50
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 3 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS