Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pocheon City (포천시 / Pocheon-si)
#1
Pocheon City (포천시 / Pocheon-si)

Harita / Map
[Resim: 4bolZG.png]

Logo
[Resim: orW3Lk.jpg]

Bu şehir, 2014 sayımına göre, 167,924 kişilik bir nüfusa sahip olmakla birlikte 826,48 km2'dir. Pocheon, Seoul ve Gangwon eyaletinin dağlık kuzeybatı alanları arasında yer almaktadır. Ayrıca doğu sınırında Gangwon eyaletinin Hwacheon ilçesi sınırları ve kuzeyinde Cheorwon vardır. Bitişiğindeki Gapyeong'un yanı sıra, Pocheon, Gyeonggi ilinin en yüksek dağlık alanlarını oluşturmaktadır. Pocheon-hyeon ve Yeongpyeong ilçeleri birleşerek sonrasında şimdiki Pocheon şehri oluşturulmuştur.

Coğrafya ve iklim
Pocheon havzası dışında, şehrin çoğu bölgelerini yüksek dağlar oluşturur. Yeongpyeongcheon akarsuyu ve Sannaecheon akarsuyu; Pocheon'un iki ana su kaynaklarıdır. Yeongpyeongcheon akarsuyunun kolları, Pocheon-dong'un içinden geçen Pocheoncheon akarsuyu ve Seondan-dong bölgesi ile Ildong-myeon üzerinden geçen Ildongcheon akarsuyudur.
Pocheon kara içinde bulunduğundan dolayı, hava karasal bir iklim gösterir. Yıllık ortalama sıcaklık 10,5 °C'dir (50.9 ° F). En soğuk ay -7.3 °C'lik ortalama sıcaklığı ile Ocak (18.9 °F) iken, en sıcak ay 25.7 °C 'lik ortalama ile sıcaklık ile Ağustos'tur (78.3 ° F). Yıllık ortalama yağış miktarı 1,300 milimetredir.

İdari Birimler
Changsu-myeon
Gasan-myeon
Gwanin-myeon
Hwahyeon-myeon
Ildong-myeon
Sinbuk-myeon
Yeongbuk-myeon
Yeongjong-myeon
Soheul-eup
Jajak-dong
Sineup-dong
Seondan-dong

Ekonomi
Toplam alanın yüzde 70'i orman iken, ekilebilir arazi oranı sadece yüzde 18,5 olarak hesaplanmıştır. Pocheon'da üretilen başlıca ürünler, susam ve perilla gibi yerel spesiyallerin yanısıra pirinç ve arpadır. Buna ek olarak, istiridye mantarı ve kümes hayvancılığı şehirde faaliyet göstermektedir. Ginseng ve çam fıstığı da genellikle coğrafi özelliklere bağlı olarak hasat edilir. Feldspat, kömür, grafit, silis, altın, gümüş ve bakır gibi minerallerin çeşitli türleri Sinbuk-myeon'da, demir cevheri Changsu-myeon'da ve kireçtaşı Yeongbuk-myeon'da üretilmektedir. Şehirde, kabaca 2.166 küçük ve orta ölçekli tekstil ve metal ürünleri üreten üreticiler vardır. Pocheon-dong ve Seondan-dong'da ağırlıklı olarak ticaret geliştirilmiştir.

Sağlık Hizmetleri
Pocheon'da üç genel hastane, 39 sağlık ocağı, 16 diş kliniği ve 11 geleneksel Kore kliniği vardır. Ayrıca, bir halk sağlığı merkezi ve 12 bağlı şubesi, sakinlerine sağlık hizmeti sağlar.

Eğitim
Pocheon'da, Daejin Üniversitesi, CHA Üniversitesi ve Gyeongbok Koleji olmak üzere üç yükseköğretim kurumu vardır. Ayrıca 30 ilköğretim okulu, 12 ortaokul ve 6 yüksek okulu bulunmaktadır.

Turizm
Yaygın olarak Gwangneung Botanik Bahçesi olarak bilinen Kore Ulusal Botanik Bahçesi; Jikdong-ril, Soheul-eup köyünde yer alır. Bu, Güney Kore'nin en büyük botanik bahçesidir. Ayrıca beyaz karınlı siyah ağaçkakanlar için bir ev olarak bilinmektedir. Botanik bahçesi, Gwangneung Orman Müzesi ve Gwangneung Orman Plajı'na ev sahipliği yapmaktadır. Sansawon Galerisi geleneksel Kore bira imalathanesidir.

Festivaller
Pocheon her yıl, Gakhol Kültür Festivali, Banwol Kültür Festivali ve Sanjeong Gölü ve Myeongseong Dağı Festivaline ev sahipliği yapmaktadır.

Çeviri: ^^tubi^^

[Resim: PPWM55.jpg]

English

It covers 826.48 km2 with a population of 167,924 people, according to the 2014 census. Pocheon lies between Seoul and the mountainous northwestern areas of Gangwon province. It also borders Hwacheon county of Gangwon province on its eastern border and Cheorwon is to the north. Alongside the adjoining Gapyeong, Pocheon consists of the highest mountainous areas in Gyeonggi province. The current city of Pocheon was created after Pocheon-hyeon and Yeongpyeong counties were merged.

Geography and climate
Except for the Pocheon basin, most regions of the city consist of high mountains. Pocheon has two main water sources; Yeongpyeongcheon stream and Sannaecheon stream. The tributaries of Yeongpyeongcheon stream are the Pocheoncheon stream running through Pocheon-dong and Seondan-dong areas and the Ildongcheon stream passing through Ildong-myeon.
Pocheon is located inland, so the weather shows a continental climate. The annual average temperature is 10.5 °C (50.9 °F) The coldest month is January with an average temperature of −7.3 °C (18.9 °F) while the hottest month is August with an average temperature of 25.7 °C (78.3 °F). The annual average rainfall is 1,300 millimetres.

Administrative Divisions
Changsu-myeon
Gasan-myeon
Gwanin-myeon
Hwahyeon-myeon
Ildong-myeon
Sinbuk-myeon
Yeongbuk-myeon
Yeongjong-myeon
Soheul-eup
Jajak-dong
Sineup-dong
Seondan-dong

Economy
70 percent of the total area is forest, while arable land only accounts for 18.5 percent. The main crops produced in Pocheon include rice and barley as well as sesame and perilla as local specialties. In addition, oyster mushroom and poultry farming are active in the city. Ginseng and pine nuts are also often harvested due to the geographical features. Various types of minerals are produced in Pocheon such as feldspar in Naechon-myeon, coal, graphite, silica, gold, silver, and copper in Sinbuk-myeon and Changsu-myeon and iron ore, and limestone in Yeongbuk-myeon. In the city, roughly 2,166 small and medium sized manufacturers produce textiles and metal products. The commerce is developed mainly in Pocheon-dong and Seondan-dong.

Healthcare
In Pocheon there are three general hospitals, 39 health clinics, 16 dental clinics, and 11 traditional Korean clinics. In addition, one public health center, and 12 affiliated branches provide healthcare to the residents.

Education
Pocheon has three institutions of tertiary education, which are Daejin University, CHA University, and Gyeongbok College. It also has 30 elementary schools, 12 middle schools, and 6 high schools.

Tourism
The Korea National Arboretum, commonly known as Gwangneung Arboretum, is located in the village of Jikdong-ril, Soheul-eup. It is the biggest arboretum in South Korea. It is also known to be a home to white bellied black woodpeckers. The arboretum also houses the Gwangneung Forest Museum and Gwangneung Forest Beach. Gallery Sansawon is a traditional Korean brewery.

Festivals
Pocheon annually hosts the Gakhol Cultural Festival, Banwol Cultural Festival, and Sanjeong Lake and Myeongseong Mountain Festival.

Kaynak / Source
[spoiler]Belki bir gun gelirsin diye ''leri hala bekliyor... [/spoiler]
Alıntı
#2
Paylaşım için teşekkür ederiz. Smile

>>> http://www.facebook.com/pages/korea-fans...2387364063
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#3
Paylaşım için teşekkür ederiz.
EXO'yu çok seviyor.
ChanBaek'e aşık.
Alıntı
#4
Konu ve çeviri için teşekkür ederim canım... Smile
YG Family...
lotu-s-ld...
Alıntı
#5
Konu için teşekkürler. Smile
"나 죽어도 부서지지 않아
죽어도 포기하지 않아
어둠 속에서 날개가 짓밟혀도
You know, I'm Unbreakable"
Alıntı
#6
Pocheon City (포천시 / Pocheon-si)
Regulation: Ayten Selin DOĞAN

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise