Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Other News From Korea
Teşekkür ederiz.

(05-12-2018, Saat: 22:15)koreanmylife demiş ki: 93% of S. Koreans Call for Shift in Low Birthrate Policy

Güney Korelilerin %93’ü Düşük Doğum Oranlarının Değişmesini İstiyor

Yeni bir anket, Güney Korelilerin çoğunluğunun, halkın yaşam kalitesini geliştirmek için devletin çocuk sahibi olmayı ve çocuk yetiştirmeyi desteklemesiyle düşük doğum oranı politikasının değişmesini desteklediklerini gösteriyor.

Yaşlanan Toplum ve Nüfus Politikaları Başkanlık Komitesi, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ekim ayında bin yetişkin üzerinde yapılan bir anketin sonuçlarını açıkladı.

Ankete katılanların %93ü değişimden yana iken %34ü harekete güçlü destek verdi.

Politikanın hayata geçirilmesinde öncelikli konu olarak ne yapılması gerektiğine baktığımızda, yaklaşık %24’ü iş-yaşam dengesine işaret etmekte daha sonra ise %20 ile konut koşullarını iyileştirmek ve %15 ile sosyal bakım sistemini güçlendirmek geliyor.

Yalnızca %14ü hükümetin doğumlar için destek sağlaması gerektiğini söyledi.

koreanmylife


A new survey shows a vast majority of South Koreans are in support of a shift in policy related to the country's low birthrate from supporting chlidbearing and childrearing to improving the quality of lives for the general public.

The Presidential Committee on Aging Society and Population Policy announced on Wednesday the outcome of a survey conducted on one-thousand adults in October.

Ninety-three percent of respondents were in favor of the shift, including around 34 percent who strongly supported the move.

In terms of what should be the top priority in implementing the policy, nearly 24 percent pointed to work-life balance, followed by improving housing conditions at 20 percent and strengthening the social care system at 15 percent.

Only 14 percent said the government should provide support for childbirths.

05.12.2018 - KBS World
[Resim: mMdB9Y.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise