Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Movie & Commercial Film News from Korea
Yazar Mesaj
GamzeYonghwa Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 60
Üyelik Tarihi: 07-09-2017
Rep Puanı: 4
Mesaj: #671
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
Actress Kim Hye-soo

Aktris Kim Hye-soo

Güney Koreli aktris Kim Hye-soo, 10 Ekim 2017'de Güney Seoul'deki bir tiyatronun "Miok" adlı yeni filmi için bir tanıtım etkinliği sırasında kameraya poz veriyor. Suç eylemi filmi, 9 Kasım'da Güney Kore'de gösterilecek.

GamzeYonghwa


South Korean actress Kim Hye-soo poses for the camera during a publicity event for her new movie "Miok" at a theater in southern Seoul on Oct. 10, 2017. The crime action film will screen in South Korea on Nov. 9.
10.10.2017 – Yonghap
[Resim: a13pLB.jpg]
(Bu Mesaj 10-10-2017 18:15 değiştirilmiştir. Değiştiren : kıday baksı.)
10-10-2017 15:58
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #672
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
Singer-Actress Im Yoon-Ah To Co-Host BIFF Opening

Şarkıcı ve Oyuncu Im Yoon-Ah, BIFF Açılış Töreninde Konuşacak

Organizatörler, salı günü düzenlenecek bu yılki Busan Uluslararası Film Festivali'nin (BIFF) açılış töreninin sunucusu olarak aktris Kim Ha-neul'un yerine, şarkıcı ve oyuncu Girls 'Generation'dan Yoona olarak bilinen Im Yoon-ah'ın yer aldığını söyledi.

BIFF organizatörleri, Kim'in geçtiğimiz günlerde hamileliği yüzünden etkinliğe katılamayacağını bildirdiğini belirtti. Kim'in ajansı kararın doktorun uzunca bir süre ayakta durmamasını gerektiği tavsiyesi üzerine alındığını söyledi.

Değişiklikle birlikte, şarkıcı Im perşembe günü aktör Jang Dong-gun ile açılış törenini düzenleyecek.

Geçtiğimiz günlerde Im, Goryeo Hanedanlığı'nda (918-1392) geçen bir aşk üçgenini tasvir eden ve yerel komedi filmi " Confidential Assignment " filminde yer alan MBC TV'nin "The King in Love" adlı dizi serisini bitirdi.

Busan'ın güney liman kentinde 12-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan 22. BIFF’inde, 75 ülkeden 298 film ile ve bir önceki yılki 299'dan daha az sayıda film yarışacak.

aylincygrc


Singer and actress Im Yoon-ah, better known as Yoona from Girls' Generation, will replace actress Kim Ha-neul as a co-host of the opening ceremony for this year's Busan International Film Festival (BIFF), organizers said Tuesday.

The BIFF organizers said that Kim recently gave notice that she cannot attend the event because of her recent pregnancy. Kim's agency says the decision followed her doctor's advice not to stand for a long time.

With the change, Im will co-host the opening ceremony with actor Jang Dong-gun on Thursday.

Im recently finished MBC TV's period series "The King in Love," which depicts a love triangle set in the Goryeo Dynasty (918-1392), and appeared in the local comedy-action film "Confidential Assignment."

The 22nd BIFF will run from Oct. 12-21 in the southern port city of Busan with a lineup of 298 films from 75 countries around the world, one fewer than last year's 299.

10.10.2017 – Yonhap News

[Resim: 2y966.jpg]

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
10-10-2017 18:06
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #673
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
Woman-Oriented Action Noir, A Challenge For Actress Kim Hye-soo

Kadın Odaklı Aksiyon Suç Filmi, Oyuncu Kim Hye-Soo İçin Bir Meydan Okuma

Salı günü, Seoul’de yeni filmi “A Special Lady " için düzenlenen basın toplantısında 47 yaşındaki yıldız, "Ben seyirci imajından farklı olarak bir korkağım, o yüzden bir aksiyon filmi için teklif aldığımda her zaman yapamayacağımı düşünmüştüm" derken. Ancak filmin ilginç hikâyesi ve karakterlerinin zihnini ele geçirdiğini ve kariyerine bu zor mücadeleyle devam edeceğini söyledi.

Filmi yaptıktan sonra, filmografisini aksiyon türüyle genişletebileceğine dair bir güven kazandı.

"Bu sefer onayladığımda beklediğim kadarıyla fiziksel olarak fitness sayesinde iyi bir uyum sağladığımı düşünüyorum" dedi. "Dans ediyormuşum gibi hissettim, bu yaptığım son suç filmi olabilir diye düşünmüştüm ama şimdi bu değişti, bir dahaki sefere daha iyi hazırlanmak istiyorum" diye ekledi.

" A Special Lady " filminde, Kim umut verici bir iş grubuna dönüştürülen organize bir suç çetesinin patron yardımcısı olan Hyeon-jeong'u canlandırıyor. Suç dünyasından ayrılmayı ve yeni bir başlangıç yapmayı hayal eder. Bununla birlikte, sadık astları ve iş bitiricisi Sang-hoon (Lee Sun-kyun) onu anlayamaz ve davacı Choi'nin (Lee Hui-joon) ondan intikam almasına yardımcı olurlar.

Yönetmen Lee An-gyu, sadece kadın odaklı bir aksiyon suç üretme arzusu ile başladığını söyledi çünkü havalı adamların bulunduğu sayısız film var.

" Hyeon-jeong rolü için tek seçenek olarak Kim aklıma geldi" dedi.

Kim, 2014 TVN serisi "Signal" de karizmatik görüntüsünü kadın bir polis olarak ve 2014 Kore filmi "Coinlocker Girl" da suç çetesinin kadın patronu olarak gösterdi.

Ayrıca Kore film endüstrisinde kadın merkezli unvanların olmamasına da değindi.

"Bence, aktrislerin karşılaştığı gerçeği hepiniz biliyorsunuz. Bu sadece Kore ile sınırlı bir sorun değil, Hollywood'da ve Avrupa'nın birçok ülkesinde kadın liderliğinde sadece birkaç film var" dedi.

Yerel film endüstrisinin çeşitliliğini artırmak için " A Special Lady " gibi daha fazla film olmasını umduğunu belirtti.

" A Special Lady " 9 Kasım'da yerel sinemalarda vizyona girecek.

aylincygrc


Since the bulk of her work lately was dramas and sexy roles, being cast as the lead in a women-oriented action noir film presented a considerable challenge for actress Kim Hye-soo.

"I am a coward who's different from the public image of me, so whenever I'd been offered an action film I always thought I could not do it," the 47-year-old star said at a press conference in Seoul for her new film, "A Special Lady," on Tuesday. But the film's interesting story and characters captured her mind, leading her to stake her career on the challenge, she said.

After doing the movie, she gained confidence that she can expand her filmography to the action genre.

"What I confirmed this time was that I have very good physical fitness as I expected," she said. "I felt like I was dancing, not the action that I was learned to do. I thought it could have been my last time doing a noir film but now that has changed. I want to be better prepared next time."

In "A Special Lady," Kim plays Hyeon-jeong, an underboss of an organized crime ring who grew it into a promising business group. She dreams of leaving the criminal world and making a new start. However, her loyal subordinate and fixer Sang-hoon (Lee Sun-kyun) can't understand her and helps prosecutor Choi (Lee Hui-joon) take revenge on her.

Director Lee An-gyu said that he simply began from the desire to produce a female-oriented action noir because there are already countless films out there featuring cool guys.

"Kim came up in my mind as the only option for the role of Hyeon-jeong," he said.

Kim showed her charismatic image as a female cop in the 2016 tvN series "Signal" and the female boss of a criminal ring in the 2014 Korean film "Coinlocker Girl."

She also touched on the lack of female-centric titles in the Korean film industry.

"I think you'll all know the reality facing actresses. This is not a problem limited to Korea after all. There are also only a few films led by women in Hollywood and most European countries," she said.

She expressed hope that there will be more films like "A Special Lady" to enhance the diversity of the local film industry.

"A Special Lady" is set to open in local theaters on Nov. 9.

10.10.2017 – Yonhap News

[Resim: 2y98C.jpg]
"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
10-10-2017 18:12
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gamze2367 Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 124
Üyelik Tarihi: 07-06-2017
Rep Puanı: 5
Mesaj: #674
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
New Tv Drama ‘Black’

Yeni Tv Dizisi ‘Sıyah’

Go Ara, OCN’in kanalında yayımlanan yerel filim olan yeni drama ‘siyah’ da oynuyor, 11 Ekim 2017’de Seoul otelinde bir tanıtım etkinliğinde poz veriyor. Ölüm meleği tarafından ele geçirilen bir dedektif hakkında olan dizinin ilk bölümü, 14 Ekimde yayımlanacak.

Gamze2367


Go Ara, who stars in the local movie cable channel OCN's new drama "Black," poses during a publicity event at a Seoul hotel on Oct. 11, 2017. The first episode of the drama, which is about a detective possessed by the Grim Reaper, will be aired Oct. 14. (Yonhap) (END)

11.Ekim.2017 YONHAPNEWS

[Resim: ZOdgGV.jpg]
11-10-2017 20:43
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #675
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
BIFF Opener

BIFF Açılış Konuşmacısı

Gizemli film "Glass Garden" da rol alan Güney Koreli oyuncu Moon Geun-young, 12 Ekim2017'de liman şehri Busan Sinema Merkezi BIFF Tiyatrosu'nda 22. Busan Uluslararası Film Festivali'nin (BIFF) açılış konferansında konuştu. 10 günlük festivalde, 75 ülkeden gelen 300 civarında film var.

aylincygrc


South Korean actress Moon Geun-young, who stars in the mystery film "Glass Garden," speaks during a news conference on the opener of the 22nd Busan International Film Festival (BIFF) at the Busan Cinema Center BIFF Theater in the port city on Oct. 12, 2017. The 10-day festival features some 300 films from 75 nations.

12.10.2017 – Yonhap News

[Resim: 2ydSz.jpg]

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
12-10-2017 15:33
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #676
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
'Revolutionary Love' Lightheartedly Mirrors Young Koreans' Struggles, Aspirations, Loves

'Revolutionary Love' Neşeli Bir Şekilde Genç Korelilerin Mücadelelerini, İsteklerini, Sevgileri Yansıtıyor

Kablolu yayın iletişim ağı, başrollerde, popüler erkek grubu Super Junior'ın bir üyesi olan Choi Si-won ve 2014 yılında oynanan "Misaeng" dramının ve 2011 filmi "Sunny"nin Kang So-ra'sı olan yeni 16 bölümlük hafta sonu serisini, perşembe günü düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Yönetmen Song Hyun-wook dizide, toplumda daha pozitif bir ışıkla ilerleyerek gençlerin zorluklarına ışık tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Birçok kişi Kore için "iç karartıcı" ve "umutsuz" bir resim çizerken "çok farklı durumlarda olan dizideki karakterler küçükte olsa olumlu değişiklikler yapmak için kendi yolları ile çabalıyor" diyen yönetmen aynı zamanda 2016 yılının hit dizisi "Another Miss Oh”u yapmıştı.

Hikaye, her zaman sıkıntıya neden olan ve acımasız babası ve huysuz kardeşinin gözünde işe yaramaz kişi olan üçüncü nesil "chaebol" mirasçısı Byun Hyuk (Choi) ve yarı zamanlı işlerde çalışarak yaşayan son derece nitelikli, eğitimli ve agresif Baek Joon (Kang) etrafında toplanır. Chaebol, Güney Kore'de aile şirketleridir.

Gelecek aktör Gong Myung tarafından oynanan Kwon Je-hoon, aile şirketi Kang Soo Group için çalışmaya başlıyor ancak kendisini, Byun'un yaptığı karışıklıkları gidermek için çalışırken bulur.

Yönetmen, "Benim için zor olan şey diziyi aynı anda dokunaklı ve eğlenceli hale getirebilmekti, sadece komik unsurlara odaklanamadık" dedi.

"Dizi konusu, aile hayatında ve işyerlerinde tanık olduğumuz birçok konuyu ele alıyor, karakterler birbirlerini yavaş yavaş kendilerini diğer insanların yerine koyarak anlıyor, birlikte büyüyorlar" dedi.
Bu Choi'nin ağustos ayında ordudan terhis olmasından sonra ilk oyunculuk projesi.

Choi, " Ordudaki son tatilim sırasında senaryoyu okudum. Hikâyeyi beğendim çünkü hikâye doğrudan ve esprili bir şekilde ağır konularla ilgileniyor " dedi.

Aktris Kang, bir zamanlar geçici personel olarak çalıştığından dolayı karakteriyle daha kolay ilişki kurabileceğini söyledi.

"Kasiyer ve fotoğrafçı asistanı olarak çalıştım, bir çizgi roman dükkanında çalıştım ve bir zamanlar sokaklarda promosyon broşürleri dağıttım" dedi. "Sanırım "Sunny" filminden bu yana hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim. Karakter bana vekâleten heyecan verdi. "

Yönetmen ve aktörler Choi Si-won'un yeni şovda görülecek en ilginç yüz ifadeleri ve kaba komedi mizahı ile naif sorun yaratıcısı Byun ve iddialı sorun giderici Kwon arasındaki kardeşlik sevgilerini gösterdi.

Birinci bölüm cumartesi günü akşam 9'da yayınlanacak.

aylincygrc


"Revolutionary Love," cable channel tvN's new romantic comedy, seeks to be a comfort and encouragement to today's young Koreans suffering from unemployment and cutthroat competition.

The cable network unveiled the new 16-episode weekend series in a news conference Thursday that was attended by lead actors Choi Si-won, a member of popular boy band Super Junior, and Kang So-ra of the 2014 hit drama "Misaeng" and 2011 film "Sunny."

Director Song Hyun-wook said the drama tries to cast light on young people's challenges as they move forward in society in a more positive light.

While many people paint a "depressing" and "hopeless" picture of Korea, "the characters in the drama, who are all in very different situations, work in their own ways to make positive changes, if small," said the director, who also produced hit dramas such as 2016's "Another Miss Oh."

The story centers around Byun Hyuk (Choi), a third-generation "chaebol" heir who always causes trouble and is considered useless by his stern father and mean brother, and the highly qualified, educated and aggressive Baek Joon (Kang), who makes a living by working part-time jobs. Chaebol are South Korea's family-run conglomerates.

Kwon Je-hoon, played by up-and-coming actor Gong Myung, starts working for the chaebol, the Kang Soo Group, only to find himself cleaning up the messes made by Byun.

"The hard work for me was how I can make the drama touching and funny at the same time. We can't only focus on the comical elements," the director said.

"The drama touches upon many the issues we witness in family life and the workplace. The characters slowly understand each other by putting themselves in other people's shoes. They grow together."

It is Choi's first acting project since he was discharged from the military in August.

"I got to read the script during my last vacation from the military. I liked it because the story deals with heavy topics in a direct and witty manner," Choi said.

Actress Kang said she could connect with her character more easily since she herself once was a temp.

"I worked as a cashier and an assistant to a photographer. I worked in a comic book shop and once distributed promotional fliers on the streets," she said. "I think I've never felt happier on set since the movie 'Sunny.' The character gave me a vicarious thrill."

The director and the actors cited the "bromance" between naive troublemaker Byun and ambitious troubleshooter Kwon, and Choi Si-won's signature funny facial expressions and slapstick humor as things to look for in the new show.

The first episode will be aired at 9 p.m. Saturday.

12.10.2017 – Yonhap News

[Resim: 2ydSC.jpg]
[Resim: 2ydTM.jpg]
[Resim: 2ydU3.jpg]

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
12-10-2017 15:33
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,457
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #677
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
Kang So Ra'yı severim. Bu diziyi de çok merak ediyorum. Çeviri için teşekkürler Aylin. Smile


Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!!

BIGBANG


12-10-2017 20:00
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
gulnursen Çevrimdışı
Haber Ekibi Editörü
*****
News Agency Editor

Mesajlar: 354
Üyelik Tarihi: 30-11-2010
Rep Puanı: 27
Mesaj: #678
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
Busan Feels Like 'Home' For Actor Jang Dong-Gun

Busan, Aktör Jang Dong-Gun İçin 'Ev' Gibi Hissettiriyor

Kore polisiye gerilim filmi "V.I.P." nin aktörü Jang Dong-gun, 13 Ekim'de düzenlenen, 22. Busan Uluslararası Film Festivali'nin açık hava röportajına katıldı.

Kore Film Habercileri Birliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen Open Talk etkinliği Busan'ın Haeundae sahilindeki BIFF Köyü'nde film severlerden oluşan yoğun bir kitlenin katılımıyla gerçekleşti.

Jang, Kim Myung-min, Lee Jong-suk ve Park Hee'nin oynadığı film, Güney Kore ve ABD istihbarat yetkilileri, kendi gündemleri için soruşturmayı engellemeye çalıştıkları için, Güney Koreli bir seri cinayet davasının ana şüphelisi olarak yüksek profilli Kuzey Koreli bir sığınmacıyı inatla izleyen bir Güney Koreli polis dedektifi hakkında.

22. BIFF, dünya çapında 75 ülkeden 300 filmi 21 Ekim'e kadar gösterecek.

gulnursen


Actor Jang Dong-gun of Korean crime thriller "V.I.P." attended an open-air interview event during the 22nd Busan International Film Festival on Oct. 13.

The Open Talk event hosted by the Korea Film Reporters Association was held at BIFF Village in Busan's Haeundae beach attended by a large crowd of film fans.

Directed by Park Hoon-jung, the movie starring Jang, Kim Myung-min, Lee Jong-suk and Park Hee-soon is about a South Korean police detective who stubbornly tracks down a high-profile North Korea defector as the prime suspect of a serial murder case in South Korea as South Korean and U.S. intelligence officials try to hinder the investigation for their own agendas.

The 22nd BIFF will screen 300 films from 75 countries around the world till Oct. 21.

14.10.2017 YONHAP NEWS

[Resim: XEd77k.jpg]
SS501

30.11.10
(Bu Mesaj 14-10-2017 17:35 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
14-10-2017 17:31
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #679
Love01 RE: Movie & Commercial Film News from Korea
(12-10-2017 20:00)edaozgul33 Yazılan:  Kang So Ra'yı severim. Bu diziyi de çok merak ediyorum. Çeviri için teşekkürler Aylin. Smile

Rica ederim unnim bende merak ettim bu diziyi. Smile

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
14-10-2017 22:52
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
GamzeYonghwa Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 60
Üyelik Tarihi: 07-09-2017
Rep Puanı: 4
Mesaj: #680
RE: Movie & Commercial Film News from Korea
New Movie 'The Preparation'

Yeni Film 'The Preparation'

Güney Kore aktris Ko Doo-shim ve aktör Kim Sung-kyun, yeni filmi "The Preparation" da rol aldı ve 18 Ekim 2017'de doğu Seoul'deki bir tiyatroda ki tanıtım etkinliği sırasında poz verdiler. Ölümcül bir hasta anne ve onun zihinsel engelli oğlu hakkında bir filmdir. 9 Kasım'da Güney Kore'de gösterilecek.

GamzeYonghwa


South Korean actress Ko Doo-shim and actor Kim Sung-kyun, who star in the new movie "The Preparation," pose during a publicity event at a theater in eastern Seoul on Oct. 18, 2017. The film about a terminally ill mother and her intellectually disabled son will screen in South Korean on Nov. 9.

18. 10.2017 – Yonhap
[Resim: kXG91v.jpg]
18-10-2017 20:19
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS