Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Military News from Korea
Yazar Mesaj
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,267
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #601
RE: Military News from Korea
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/


(12-02-2018 13:42)edaozgul33 Yazılan:  Military Judicial Reform to Be Implemented as Early as 2019

2019 Yılının Başlangıcıyla Askeri Yargı Reformu Uygulamaya Konulacak

Güney Kore, gelecek yılın başlarında askeri yargı reformunu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Savunma Bakanı Song Young-moo Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, yıl içinde askeri hukuk sisteminin nasıl düzenleneceği konusunda bir taslak plan oluşturmayı düşündüklerini belirtti ve gelecek yıl ya da 2020 yılına kadar yeni bir sistemin yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bakanlık, dönemin taleplerini karşılamak için reform üzerinde çalıştığını ve askeri personelin anayasal ve insan haklarını garanti altına aldığını açıkladı.

Plan çerçevesinde, askeri yetkililer için diğer önlemlerin yanı sıra Silahlı Kuvvetler Yüksek Mahkemesi ve askeri gardiyan sistemi de kaldırılmaya çalışılıyor.

Askeri mahkemeler, alt mahkemeler için temyiz mahkemesi görevi görüyor ve objektif olmaması nedeniyle uzun zamandan beri eleştiriliyor. Bunun yerine, Seoul Yüksek Mahkemesi bu rolü devralacak.

Gardiyan sistemi, yüzbaşı veya üst rütbeli subaylara bir defada 15 güne kadar kendi takdirine bağlı olarak askeri bir sınırlama tesisine rütbe ve dosya askerleri yerleştirmeyi sağladı. Ordu, hapis tayinini ancak resmi bir mahkeme davası yoluyla mümkün kılmayı ve bir sınırlama tesisi yerine bir askeri hapishane kurmayı planlıyor.

edaozgul33


South Korea plans to carry out military judicial reform as early as next year.

Defense Minister Song Young-moo said during a press conference on Monday that he expects to receive a draft plan on how to reform the military legal system within the year, adding a new system will be in place by next year or 2020.

The ministry said it is pushing for reform to meet demands of the era and guarantee constitutional and human rights of military personnel.

Under the plan, military authorities are seeking to abolish the High Court for Armed Forces and the military guardhouse system, among other measures.

The military high court, which functions as an appeals court for lower military courts, has long been criticized for lacking objectivity. Instead, the Seoul High Court will likely take over the role.

The guardhouse system has allowed captains or high-ranked military officers to put rank-and-file soldiers within a military confinement facility at their discretion for up to 15 days at a time. The military plans to make any incarceration possible only through an official court trial and use a military prison instead of a confinement facility.

12.02.2018 – KBS World

[Resim: 76q0qa.jpg]


12-02-2018 18:05
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimiçi
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,072
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 69
Mesaj: #602
RE: Military News from Korea
S. Korea Sends 9th Group of Peacekeeping Forces to South Sudan

G. Kore, Güney Sudan'a 9. Barış Gücü Grubunu Gönderdi

5 Mart 2018'de Seoul'un batısı, Incheon'da gerçekleştirilen bir teslim töreninde Güney Kore, Güney Sudan'a dokuzuncu barış gücü birliklerini gönderirken birlik üyeleri yumruklarını dayanışma için kaldırdı. Güney Kore, Güney Sudan'daki BM Barış Gücü misyonuna Mart 2013'ten beri katılıyor ve ülkenin yeniden inşasına yardım etmek adına her sekiz ayda bir birliklerini değiştiriyor.

edaozgul33


Members of South Korea's ninth rotational contingent of peacekeeping troops to South Sudan raise their fists in a show of solidarity at a send-off ceremony in Incheon, west of Seoul, on March 5, 2018. South Korea has been participating in the U.N. peacekeeping mission in South Sudan since March 2013, rotating their contingent every eight months, to help with the country's reconstruction.

05.03.2017 – Yonhap News

[Resim: PYH2018030513730034100_P2.jpg]


Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!!

BIGBANG


05-03-2018 21:27
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimiçi
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,072
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 69
Mesaj: #603
RE: Military News from Korea
Exclusive: Reducing Military Service Period to 18 Months Unlikely

Özel: Askerlik Hizmet Süresi, 18 Aya Kadar Azaltılmayacak

Başkan Moon Jae-in, onun dönemindeki seçim vaadi olan zorunlu askerlik hizmet süresinin dönem içinde 18 aya indirgemenin düşük olduğuna değindi.

Savunma Bakanlığı, Temmuz ayında 2020 yılına kadarki cari dönemde 21 aylık askerlik süresinin 18 aya indirmeyi planlamıştı.

Ancak KBS, bakanlığın bu yılda başlamanın zor olacağı sonucuna vardığı özel bilgileri öğrendi.

Üst düzey bir savunma yetkilisi, bunun askeriyenin yapısal reformları ve yıllarca sürecek olan Kill Chain önleyici grev sisteminin kurulmasından sonra yapılabileceğini açıkladı.

Resmi olarak geçtiğimiz günlerde parlamento savunma komitesinin yaptığı açıklamada, askeri reformlardan sonra askerlik döneminin azaltılmasının arzu edildiği ileri sürüldü.

edaozgul33


President Moon Jae-in is unlikely to fulfill his election pledge to reduce the compulsory military service period to 18 months within his term.

The Defense Ministry had planned to shorten the period in stages starting in July, with the aim of cutting the current period of 21 months to 18 by 2020.

However, KBS has learned exclusive information that the ministry concluded it would be difficult to even start the process this year.

A senior defense official explained that the reduction could come after the military's structural reforms and the establishment of the Kill Chain preemptive strike system, which will take years.

The official recently conveyed the position to the parliamentary defense committee, suggesting it is desirable to pursue the reduction after the military reforms.

14.03.2018 – KBS World

[Resim: kOaXJv.jpg]


Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!!

BIGBANG


(Bu Mesaj 14-03-2018 20:51 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
14-03-2018 20:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,332
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #604
RE: Military News from Korea
S. Korea, US to Announce Timetable for Joint Military Drills Next Week

G. Kore ve ABD'nin, Ortak Askeri Tatbikatları İçin Zaman Çizelgesi Açıklanacak

Güney Kore ve ABD gelecek hafta gerçekleştirilecek olan ortak askeri tatbikatları için zaman çizelgesini ilan edecek.

Güney Koreli bir hükümet yetkilisi Cuma günü yaptığı açıklamada, iki tarafın Pazar günü sona erecek olan PyeongChang Paralimpiklerinden sonra duyuru yapmayı kabul ettiklerini bildirdi.

Spekülasyonun Pazartesi veya Salı günü yapılacağı beklentisi oldukça yüksek.

Askeri yetkililer, Foal Eagle saha eğitiminin gelecek ayın başında gerçekleştirileceğini söylüyorlar. Tatbikatların bu yıl iki aydan bir aya kadar kısaltılacağı söylenmektedir. B1-B bombardıman uçakları ve nükleer motorlu uçak gemileri gibi stratejik savaş araçları da dışarıda kalacak.

Komuta-post, simülasyon odaklı Key Resolve operasyonunun önümüzdeki ayın ortasından iki hafta boyunca gerçekleştirileceği bildiriliyor. Bir askeri yetkili, tatbikatın önceki yıllarda olduğu gibi benzer bir ölçekte gerçekleştirileceğini söyledi.

Arzu Can


South Korea and the United States will announce the timetable for their joint military exercises next week.

A South Korean government official said Friday that the two sides had agreed to make the announcement after the PyeongChang Paralympics, which end on Sunday.

Speculation is high that the announcement will be made on Monday or Tuesday.

Military officials say that the Foal Eagle field training will be carried out at the beginning of next month. They say the drills will be shortened to one month this year from the usual two months. Strategic assets, such as B1-B bombers and nuclear-powered aircraft carriers will also be left out.

The command-post, simulation-oriented Key Resolve exercise will reportedly be held for two weeks from the middle of next month. A military official said the exercise will be held at a similar scale as previous years.

16.03.2018 – KBS World

[Resim: 2DqZ7.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 16-03-2018 23:57 değiştirilmiştir. Değiştiren : Minsu94.)
16-03-2018 10:41
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS