Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Military News from Korea
Yazar Mesaj
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #571
RE: Military News from Korea
Combat System for New Sub Nears Completion

Savaş Sistemi İçin Yeni Denizaltıların Tamamlanması Yakın

Savunma Bakanlığı ordunun halihazırda geliştirmekte olduğu üç bin tonluk bir denizaltı için bütünleşmiş bir savaş sistemini geçici olarak onayladı.

Sistem savaş ve yön bulma ile ilgili bilgileri birleştiriyor ve işliyor üstelik Haziran ayında benzer onay alan bir sonar sistemi ile birlikte çalışacak.

Sistemlerle donatılmış bir denizaltının, savaş kullanımı için son onayı almadan önce başka testleri de geçmesi gerekecek.

Ordu gelecek yıl Chang Bogo III Parti I denizaltılarının ilk gemisini denize indirmeyi hedefliyor.

Chang Bogo III projesi, ülkenin eskiyen denizaltı filosunun yerini alacak yerli teknolojiyle toplam dokuz denizaltı yapmak için üç aşamalı bir plandır.

Zeynep Nermin


The Defense Ministry has provisionally approved an integrated combat system for a three-thousand-ton submarine the military is currently developing.

The system consolidates and processes information related to combat and navigation, and will work with a sonar system that received similar approval in June.

A submarine equipped with the systems will need to pass further tests before receiving final approval for combat use.

The military aims to launch the first vessel of the Chang Bogo III Batch I submarines next year.

The Chang Bogo III project is a three-stage plan to build a total of nine subs with indigenous technology to replace the nation's aging submarine fleet.

10.10.2017- KBS World News

[Resim: 2y9cr.jpg]
10-10-2017 20:20
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gamze2367 Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 124
Üyelik Tarihi: 07-06-2017
Rep Puanı: 5
Mesaj: #572
RE: Military News from Korea
U.S Minehunter Enters S.Korea

ABD Mayın Gemisi Güney Kore’ye Girdi

USS Şefi, ABD Deniz Kuvvetleri'nin Avenger sınıfının mayın bulan gemisi, 10 Ekim 2017'de Güney Kore'nin en büyük liman şehri olan Busan'da demirledi. 90 kişilik mürettebatı taşıyan mayın avcısı 68 metre uzunluğunda ve 16.7 metre genişliğinde saatte 25 km hızla ilerleme kapasitesine sahip.

Gamze2367


A USS Chief, an Avenger-class mine countermeasure ship of the U.S. Navy, docks at South Korea's largest port city of Busan on Oct. 10, 2017. The minehunter carrying some 90 crewmen is 68 meters long and 16.7 meters wide, and capable of navigating at a maximum speed of 25 kph. (Yonhap)


10.10.2017 YONHAPNEWS

[Resim: ByPn0L.jpg]
10-10-2017 20:22
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,395
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #573
RE: Military News from Korea
US Deploys More Military Assets to Korean Peninsula Region

ABD, Kore Yarımadası Bölgesine Daha Fazla Askeri Ekipman Dağıtıyor

Beyaz Saray duyurularına göre, Kore Yarımadası Bölgesine yeni açılan bir kuvvetin güçlü bir göstergesi olan ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore ile ilgili olası askeri seçeneklerle çok yakından ilgilendiğini öne sürüyor.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump Salı günü Savunma Sekreteri James Mattis ve Genelkurmay Başkanları Genel Sekreteri Joseph Dunford'dan bir brifing aldığını açıkladı.

Beyaz Saray'daki bir bildiride, tartışmanın "herhangi bir Kuzey Kore saldırısına tepki göstermek veya gerekirse Kuzey Kore'nin ABD ve müttefiklerini nükleer silahlarla tehdit etmesini engellemek için bir dizi seçenek üzerinde durulacak" denildiğini belirtti.

Bu, Bölgede daha ağır şartları olan askeri donanımın ortaya çıkarılmaya başlandığını gösteriyor.

Salı gecesi, Guam'tan ABD B-1B Lancer bombardıman uçakları, Kore Yarımadası'ndaki Güney Kore savaş uçakları ile Doğu Denizi'ndeki ortak bir hava-yer füzesini ateşleme simülasyonunda uçuş yaptılar.

ABD Pasifik Komutanlığı, birkaç gün önce, Los Angeles sınıfında nükleer güce sahip bir denizaltı olan USS Tucson'un Gyeongsang Eyaletindeki Güney Kore limanı Jinhae limanına yeniden dağıtımın bir parçası olarak girdiğini doğruladı.

Bir Güney Koreli askeri yetkiliye göre, Ohio sınıfı USS Michigan olan ikinci bir denizaltı Busan Limanı'na bu hafta sonu gelmesi planlanıyor.

Michigan üç aydan uzun süre sualtı operasyonlarını gerçekleştirebilme kapasitesine sahiptir ve yaklaşık 150 Tomahawk cruise füzesi ile donatılmıştır, bu da karadaki hedefleri çarpıcı bir şekilde vurabilecek olduğunu yansıtır.

Gelecek hafta, ABD'nin nükleer gücüyle çalışan süper bekçisi USS Ronald Reagan'ın F / A-18 savaş uçakları dahil olmak üzere 70 uçak taşıyarak Güney Kore'ye gelmesi planlanıyor. Uçak gemisine Aegis destroyeri ve füze kruvazörü eşlik ettirilecek.

ABD'li bir başka önemli uçak gemisi USS Theodore Roosevelt, San Diego'yu Hint Yarımadası'nda ve Ortadoğu'da görev yaparak Kore Yarımadası'nı da içine alabilecek bir görevden ayrıldı.

Bazı uzmanlar, Kuzey Kore'yi hedef alan bir sinyal olarak, bölgede iki adet nükleer güçle çalışan denizaltı maddesinin benzeri görülmemiş eşzamanlı olarak konuşlandırılması da dahil olmak üzere büyük güç gösterisini izliyorlar.

Arzu Can


A robust show of newly deployed force to the Korean Peninsula region, along with announcements from the White House, suggest U.S. President Donald Trump is looking very closely at possible military options for dealing with North Korea.
Our Bae Joo-yon has the story.

The White House says U.S. President Donald Trump received a briefing Tuesday from Secretary of Defense James Mattis and Chairman of the Joint Chiefs of Staff General Joseph Dunford.

A White House statement says the discussion “focused on a range of options to respond to any form of North Korean aggression or, if necessary, to prevent North Korea from threatening the United States and its allies with nuclear weapons.”

That comes as more heavy military hardware is starting to show up in the region.

On Tuesday night, U.S. B-1B Lancer bombers from Guam flew with South Korean fighter jets over the Korean Peninsula in a joint air-to-ground missile firing simulation in the East Sea.

U.S. Pacific Command confirms that a few days earlier, the USS Tucson, a Los Angeles-class nuclear powered submarine, entered the South Korean port of Jinhae in South Gyeongsang Province as part of a redeployment.

A second submarine, the Ohio-class USS Michigan, is scheduled to arrive in the Port of Busan around this weekend, according to a South Korean military official.

The Michigan is capable of conducting underwater operations for more than three months, and is equipped with about 150 Tomahawk cruise missiles, making it capable of striking targets on land.

Next week, the U.S. nuclear-powered supercarrier, USS Ronald Reagan is also scheduled to arrive in South Korea, carrying some 70 aircraft, including F/A-18 fighter jets. The aircraft carrier is to be accompanied by Aegis destroyers and missile cruisers.

Another major U.S. aircraft carrier, the USS Theodore Roosevelt, has left San Diego for missions in the Indo-Pacific and Middle East that could potentially include the Korean Peninsula.

Some experts are viewing the massive show of force, including the unprecedented simultaneous deployment of two nuclear-powered submarines to the region, as a signal aimed at North Korea.

11.10.2017 – KBS World

[Resim: 3pL0BM.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 11-10-2017 11:24 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
11-10-2017 11:23
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #574
RE: Military News from Korea
S. Korea, US to Finalize Plan on Organizing Future Combined Forces Command

Güney Kore ve ABD Geleceğin Birleşik Kuvvetler Komutanlığı'nı Düzenleme Planını Tamamlayacak

Savunma Bakanlığı Güney Kore ve ABD'nin, gelecekteki birleşik komuta sistemi için bu aydan sonra planı tamamlamayı umduklarını söyledi.

İki ülkenin, 27 ve 28 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan yıllık Güvenlik Danışma Toplantısı (SCM) ve Askeri Komite Toplantısı (MCM) sırasında planı yeniden gözden geçirmesi ve onaylaması bekleniyor.

Yeni komuta sistemi, Güney Kore sonunda ABD'den kuvvetlerinin savaş zamanı operasyonel kontrolünü geri aldığı zaman mevcut Güney Kore-ABD Birleşik Kuvvetler Komutanlığı'nın yerini alacak.

Güney Koreli bir general ABD'li bir general ile birlikte komutan yardımcısıyken ordu komutanı olarak atanır.

Bakanlık, gelecek yıl yeni komuta için standart çalışma usulleri ve yönergeleri hazırlamayı planladığını açıkladı.

Zeynep Nermin


The Defense Ministry says South Korea and the United States hope to finalize a plan for a future combined command system later this month.

The two countries are expected to review and approve the plan over the course of two meetings, the annual Security Consultative Meeting(SCM) and the Military Committee Meeting(MCM) on October 27th and 28th.

The new command system would replace the current South Korea-U.S. Combined Forces Command when South Korea eventually regains wartime operational control of its forces from the United States.

It would name a South Korean general as commander with a U.S. general as deputy commander.

The ministry said it plans to devise standard operating procedures and guidelines for the new command next year.

12.10.2017- KBS World News

[Resim: 2ydQW.jpg]
12-10-2017 20:00
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,402
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #575
RE: Military News from Korea


12-10-2017 20:29
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aylincygrc Çevrimdışı
Master DJ
****
Master DJ

Mesajlar: 304
Üyelik Tarihi: 26-11-2016
Rep Puanı: 20
Mesaj: #576
RE: Military News from Korea
U.S. flattop in East Sea

Doğu Denizinde ABD'nin Uçak Gemileri

17 Ekim 2017'de Yonhap News TV'den çekilen bu fotoğrafta, halen sürmekte olan Güney Kore-ABD ortak deniz talimine katılan USS Ronald Reagan uçak gemisinden savaş uçakları çıkmaya hazırlanıyor.

aylincygrc


This photo taken from Yonhap News TV on Oct. 17, 2017, shows fighters preparing to take off from the USS Ronald Reagan aircraft carrier participating in the ongoing South Korea-U.S. joint naval drills in the East Sea.

18.10.2017 – Yonhap News

[Resim: 2yrZ5.jpg]

"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
18-10-2017 20:50
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #577
RE: Military News from Korea
Navy Chief of Staff Supports Introducing Nuke-Powered Sub

Donanma Kurmay Başkanı, Nükleer Güce Sahip Denizaltı Tanıtımını Destekliyor

Denizcilik Harekatları Başkanlık Amirali Um Hyun-seong, nükleer güce sahip denizaltıları tanıtma konusunda olumlu görüş belirtti.

Perşembe günü amiral, parlamento denetimleri sırasında nükleer güce sahip bir denizaltının deniz operasyonlarına katkıda bulunacağını söyledi.

Ayrıca, Kuzey Kore'nin balistik füzeler fırlatma kapasitesine ek olarak mevcut denizaltılarına balistik füze fırlatabilecek yeni bir denizaltı inşa edildiğini de açıkladı.

Ana muhalefetteki Kore Özgürlük Partisi Temsilcisi Chung Jin-suk, Donanma şefine ABD'nin USS Zumwalt (DDG-1000) güdümlü füze Aegis destroyerini Kore Yarımadası'na konuşlandırma olasılığını sordu.

Um, yarımadanın yakınındaki sularda ABD stratejik varlıklarının bulunmasının çok yardımcı olacağını söyledi.

Zeynep Nermin


Chief of Naval Operations Admiral Um Hyun-seong has expressed a positive view on introducing nuclear-powered submarines.

During parliamentary inspections of the Navy held Thursday, the admiral said a nuke-powered sub will contribute to naval operations.

He also noted North Korea is constructing a new submarine capable of launching ballistic missiles in addition to its existing sub that can launch ballistic missiles.

Main opposition Liberty Korea Party Representative Chung Jin-suk also asked the Navy chief of staff about possible U.S. plans to deploy the USS Zumwalt(DDG-1000) guided missile Aegis destroyer to the Korean Peninsula.

Um said the presence of U.S. strategic assets in waters near the peninsula will be very helpful.

19.10.2017- KBS World News

[Resim: 2ytL3.jpg]
(Bu Mesaj 19-10-2017 22:06 değiştirilmiştir. Değiştiren : Minsu94.)
19-10-2017 20:45
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #578
RE: Military News from Korea
Sexual Crimes Increase in S. Korean Military

Güney Kore Ordusunda Cinsel Suçlar Arttı

Bir meclis üyesi, Güney Kore ordusunda cinsel suçların her geçen yıl arttığını söyledi.

Savunma Bakanlığı, Ordu, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nden alınan verilerden alıntı yaptı. Perşembe günü ana muhalefetteki Kore Özgürlük Partisi'nden Kim Hak-yong, geçen yıl orduda 871 adet cinsel suç vakasının bildirildiğini ve bu oranın geçen yıla göre yüzde 30'un üzerinde arttığını açıkladı.

Bu rakam 2013'te 478'den istikrarlı bir şekilde arttı.

Hava Kuvvetleri suçların dönem boyunca yüzde 176 oranında yükseldiğine tanık olurken; Ordu ve Deniz Kuvvetleri, cinsel suçlarının 2013'ten 2016'ya yüzde 70 oranında arttığını gördü.

Orduda, askerdeki eşcinsel faaliyete gönderme yapan, rıza içeren cinsel taciz vakaları 2013'te iki ve 2016'da sekizden bu yılın ilk yarısında 21'e yükseldi.

Zeynep Nermin


A lawmaker says that sex crimes in the South Korea military are increasing every year.

Citing data from the Defense Ministry, the Army, Navy and the Air Force, Rep. Kim Hak-yong of the main opposition Liberty Korea Party said on Thursday that 871 cases of sexual crimes were reported in the military last year, up over 30 percent from a year earlier

The figure is on a steady rise from 478 in 2013.

The Army and the Navy saw their sexual crimes increase over 70 percent from 2013 to 2016, while the Air Force witnessed the crimes jump 176 percent over the period.

In the Army, cases of consensual sexual harassment, which refers to homosexual activity in the military, surged from two in 2013, to eight in 2016 and 21 in the first half of this year.

19.10.2017- KBS World News

[Resim: 2ytKR.jpg]
19-10-2017 20:48
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,402
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #579
RE: Military News from Korea


19-10-2017 21:09
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #580
RE: Military News from Korea
Marine Police Permitted to Use Weapons Against Aggressive Resistance

Deniz Polisine, Saldırgan Direnç Karşısında Silah Kullanma İzni Verildi

Güney Kore deniz yetkilileri, yasadışı Çin balıkçı tekneleri güvenlik polislerine saldırganlık veya direniş belirtileri gösteriyorsa, mürettabata derhal silahlarını kullanma izni verdi.

Deniz yasalarının uygulanmasına getirilen değişiklik, bu yıl mart ayında Ulusal Meclis tarafından kabul edildikten sonra perşembe günü yürürlüğe girdi.

Değişiklik yapılmadan önce, yasanın 17. maddesi yetkililerin yalnızca saldırıya maruz kalırlarsa silah kullanabileceğini belirtti.

Zeynep Nermin


South Korean marine authorities are now permitted to use crew issued weapons if illegal Chinese fishing boats show signs of aggression or resistance to law enforcement.

The amendment to the marine enforcement law went into effect on Thursday, after it was passed by the National Assembly in March this yer.

Before the revision, Article 17 of the law stated that authorities could use weapons only if they were being attacked.

20.10.2017- KBS World News

[Resim: 2yvBv.jpg]
20-10-2017 16:53
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 2 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS