Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lotte World (롯데월드)
#1
Lotte World (롯데월드)

[Resim: 3v9vA5.jpg]

Adres
240, Olympic-ro, Songpa-gu, Seoul
Tip
Park
Anasayfa
www.lotteworld.com
(Korece, İngilizce, Japonca, Çince, Tayca, Rusça, Vietnamca, Endonezyaca, Moğolca)

Tanıtım
Şehrin kalbinde yer alan Lotte World eğlence ve gezi için mükemmel bir mekandır. Tema parkı heyecan verici gezinti, bir buz pateni pisti, farklı türde gösterilerinin yanı sıra halk müzesi, bir göl, ve çok daha fazlasıyla doludur. Her yıl yaklaşık 6.000.000 ziyaretçi karşılamaktadır ve ziyaretçilerin yaklaşık %10'u yabancılardır. Yapı içinde doğal güneş ışığına kullanır ve hava nasıl olursa olsun tüm yıl boyunca ziyaretçiler için açıktır.

Lotte World binasının içine de 'Adventure' teması ayrılmıştır ve dışarıda Seokchonhosu Gölü yanında bulunan 'Magic Island' temasıdır. Lotte World Adventure çeşitli türlerden tesisleri ve hediyelik eşya mağazalarıyla farklı ülkeleri temsil eden bölgelere sahiptir. Geçit törenlerini, çok sayıda filmi, lazer şovlarını izleyebilir ve tatil dönemleri boyunca uluslararası mutfakların tatların tadabilir, keyfini çıkarabilirsiniz. Magic Island, büyüleyici Magic Castle'ın konumlandığı yerdedir ayrıca yüksek rakımlı gezintiler, neşelendiren mekandır. Emin olun hemde gölün çevresindeki huzurlu yürüyüş yoldan ayrılın.

Turistlerin başlıca nedenlerinden biri Lotte World'un eğlenceli gezintilerinin cezbediyor olmasıdır. Caryo Düşüşü ve Caryo Sallanması insanları eğlendiren en iyileridir; 70 metrelik bir yükseklikten dik bir düşüş yapın veya bir kasırganın içinde olup nefes kesici hissi deneyin. Alternatif olarak, orada su yolu gezintisi, yüksek rakımlı dalgalarla uzun bir tekne ve 75 metrelik heyecanla sallanan İspanyol Korsan Gemisi de vardır. Böyle heyecan verici gezintilerin yanı sıra Lotte World ayrıca çeşitli geçit törenleri ve lazer gösterilerini içerir. 200 müzisyen tema parkına heyecan katan Dünya Karnavalı Geçit Töreninde müzik eşliğinde şarkı söyler ve dans eder.

Gezintilerden keyif aldıktan sonra, buz pateni pistinde buz pateni yapmayı, müzeyi ziyaret etmeyi de ıskalamayın. Buz pateni pisti, bodrum 3. katında içerideki alanda bulunmaktadır ve yıl boyunca açıktır. Hoş bir atmosfer, ailelerin ve çiftlerin zevk alması için mükemmeldir. Pistin imkanları arasında bir restoran, bilet kabini, atıştırmalık büfesi, spor dükkanı, paten kiralama hizmeti ve soyunma odası içermektedir.

Yukarıda bahsi geçen tüm eğlence programlarından öte Halk Müzesi de uluslararası ziyaretçiler arasında en popüler müzelerden biridir. Sergilenen halk kültürü parçaları Kore tarihinde 5.000 yılına kadar dayanmaktadır. Müzede ayrıca minyatür köyler ve bir oyun alanı bulunmaktadır. Müze düzeni, ziyaretçilerin dikkatini çekecek şekilde düzenlenmiştir ve sergilenenler kolayca anlaşılabilirdir. Buna ek olarak, görsel-işitsel cihazlar ziyareti daha keyifli hale getirmek için sağlanmaktadır.

Kapalı
Yok (Tüm yıl açık)

Çalışma Saatleri
09:30-22:00 (Gece yarısı kabulü: 16: 00 ~)
* Kapanma süresi her gün değişebilir.

Otopark İmkanları
Mevcut
Sorularınız: + 82-2-411-5574

Park Ücretleri
- Giriş bileti satın alırsanız ilk 3 saat ücretsiz otopark
- Bir günlük geçiş satın aldıysanız gün için ücretsiz

Giriş Ücretleri
[Günlük]
Yetişkinler 48,000 won / Gençler 42,000 won / Çocuklar 38,000 won / Bebekler 12,000 won

[Günlük (16: 00'dan sonra)]
Yetişkinler 38,000 won / Gençler 33,000 won / Çocuklar 29,000 won / Bebekler 12,000 won

* Oyun alanlarının hariç tutulduğu yerler
* Ücretsiz müze girişi (7:00'den önce kabul edilmektedir)

[Giriş Bileti]
Yetişkinler 33,000 won / Gençler 30,000 won / Çocuklar 27,000 won

[Giriş Bileti (16:00'dan sonra)]
Yetişkinler 27,000 won / Gençler 24,000 won / Çocuklar 21,000 won

[Giriş Bileti (19:00'dan sonra)]
Yetişkinler 17.000 won / Gençler 15,000 won / Çocuklar 13,000 won

* Bebekler (3 yaşın altında), Çocuklar (3-12 yaş), Gençler (yaşları 13-18)
* Bir yaşından küçük bebekler, parka ve çocuk oyun alanlarına ücretsiz giriş hakkı kazanırlar (ör. Kidstoria).
* Bebekler (12-35 ay) parka ücretsiz olarak girebilir (grup ziyaretçileri hariç), ancak bebek oyun tesislerinin kullanımı bir giriş ücreti gerektirir.
* Yaşlılar (65 yaş ve üzeri) çocuklardaki gibi aynı fiyatlandırma politikası kapsamındadır.
* 3 yaşın altındaki bebekler ve yaşlılar için yaş belirleme belgesi (yani sağlık sigortası kartı) gereklidir.
* Bir vasinin refakati ile engellilere indirim: % 30 (sadece bir günlük geçiş ve giriş bileti için) / Öncelikli gezinti geçişi engellilere ve bir vasisi için geçerlidir.

Bebek Arabası Kiralama
Mevcuttur (Kira Ücreti: 3000 won)

Evcil Hayvanlar
İzin verilmiyor

Kaynak
Alıntı
#2
English

[Resim: 0l7lyR.jpg]

Address
240, Olympic-ro, Songpa-gu, Seoul
Type
Parks
Homepage
www.lotteworld.com
(Korean, English, Japanese, Chinese, Thai, Russian, Vietamese, Indonesian, Mongolian)

Introduction
Located in the heart of the city, Lotte World is the perfect spot for entertainment and sightseeing. It is a theme park filled with thrilling rides, an ice rink and different kinds of parades, as well as a folk museum, a lake, and much more. Approximately 6,000,000 visitors are welcomed every year, and about 10% of the visitors are international tourists. The structure inside makes use of the natural sunlight, and it is open for visitors all year round, regardless of the weather.

Lotte World is divided into an indoor Adventure theme, and a Magic Island theme outdoors, next to Seokchonhosu Lake. Lotte World Adventure has districts representing different countries with various kinds of facilities and souvenir shops. You can enjoy watching parades, numerous films, laser shows, and tasting a variety of international cuisines even during the holidays. Magic Island, where the dazzling Magic Castle is located, is also the venue of exhilarating, high-altitude rides. Be sure to also check out the peaceful walking trail around the lake.

One of the major reasons tourists are attracted to Lotte World is the amusement rides. The Gyro Drop and Gyro Swing are the top pleasers; take a steep drop of an altitude of 70 meters, or taste the thrilling sensation of being inside a tornado. Alternatively, there is the Flume Ride, a long boat with a high-altitude wave, and the Spanish Pirate Ship that swings at an electrifying 75 degrees. Besides such thrill rides, Lotte World also contains a variety of parades and laser shows. The 200 performers sing and dance to music in the World Carnival Parade, which adds excitement to the theme park.

After enjoying the rides, don't miss skating on the ice rink as well as visiting the museum. The ice rink is situated indoors on basement level 3, and is open throughout the year. Its pleasant atmosphere is perfect for families and couples to enjoy. The rink's facilities include a restaurant, a ticket booth, a snack bar, a sports shop, a skate rental service, and a changing room.

Beyond all attractions mentioned above, the Folk Museum is also one of the most popular museums among international visitors. Folk cultural items on display date back 5,000 years in Korean history. The museum also features miniature villages and a playground. The museum layout was arranged to attract visitors' attention and the displays are easily understandable. In addition, audio-visual devices are provided to make one's visit even more enjoyable.

Closed
N/A (Open all year round)

Operating Hours
09:30-22:00 (Nighttime admission: 16:00~)
* Closing time may vary each day.

Parking Facilities
Available
Inquiries: +82-2-411-5574

Parking Fees
- Free parking for the first 3 hours if purchasing an admission ticket
- Free for the day if purchasing a one-day pass

Admission Fees
[Day-Pass]
Adults 48,000 won / Teens 42,000 won / Children 38,000 won / Infants 12,000 won

[Day-Pass (after 16:00)]
Adults 38,000 won / Teenagers 33,000 won / Children 29,000 won / Infants 12,000 won

* Game attractions excluded
* Free museum entrance (admitted before 7 PM)

[Admission Ticket]
Adults 33,000 won / Teenagers 30,000 won / Children 27,000 won

[Admission Ticket (after 16:00)]
Adults 27,000 won / Teenagers 24,000 won / Children 21,000 won

[Admission Ticket (after 19:00)]
Adults 17,000 won / Teenagers 15,000 won / Children 13,000 won

* Infants (under 3), Children (ages 3-12), Teens (ages 13-18)
* Infants younger than a year old get free entrance to the park and kid’s playing facilities (e.g., Kidstoria).
* Infants (12- 35 months) can enter the park for free (except group visitors), but the use of infant playing facilities requires an admission fee.
* Seniors (ages 65 or above) are covered by the same pricing policy as Children.
* Proof of age identification (i.e. medical insurance card) is required for infants under 3 years and seniors.
* Discounts for the disabled when accompanied with a guardian: 30% (only for one-day pass and admission ticket) / Preferred riding pass applies to the disabled and one guardian as well.

Baby Stroller Rentals
Available (rental fee: 3,000 won)

Pets
Not permitted

Source
Alıntı
#3
[Resim: 41L10p.jpg]

[Resim: Jqpq3W.jpg]

[Resim: 6rZrmE.jpg]

[Resim: GPvP3N.jpg]
Alıntı
#4
[Resim: OVRVEz.jpg]

[Resim: zamanO.jpg]

[Resim: yNPNV9.jpg]
Alıntı
#5
[Resim: Pn5nzN.jpg]

[Resim: WgVgbP.jpg]

[Resim: o0A0lm.jpg]

[Resim: g2k2RR.jpg]

[Resim: ZMLMRa.jpg]
Alıntı
#6
Lotte World (롯데월드)
Mehtap OCAK

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/?fref=nf
Alıntı
#7
Teşekkür ederiz. Smile
Bütün yollar dikenli değildir. 
Aslında, sevdiklerimizin etkisi o yolları çiçekli hale getirir ve yolun sonunda tekrar buluşma umudumuz bize huzur hissini verir. 
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise