Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kore'den Yatırımla Teşekkür
#1
Good 
Kore'den Yatırımla Teşekkür

[Resim: fft2mm168783b.jpg]

Türkiye'nin Kore Savası’nda 700 askerini kendileri için feda ettiğini belirten Kore Ekonomi Bakan Yardımcısı Young Hak Kim, “Türkiye bizim için çok şey yaptı, biz de yatırım yapmak istiyoruz. Enerji ve inşaatta işbirliği yapabiliriz” dedi60'INCI YILDA BULUŞTULAR

Kore Savaşı’nın 60’inci yılında Koreli işadamları ve siyasetçiler, ‘Savaşta büyük destekçimizdi’ dedikleri Türkiye ile ekonomik işbirliğini geliştirmek için İstanbul’da buluştu.
Kore Savaşı’nın 60’inci yılı nedeniyle Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSIAD) ile Kore Sanayici Federasyonu (FKI) is forumu düzenledi. Forumda konuşan Kore Ekonomi Bakan Yardımcısı Young Hak Kim, “Türkiye Kore Savaşı’na 1500 askerini gönderdi. Biz de şimdi Türkiye için bir şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

ENERJİ YATIRIMINA TALİBİZ

2003’ten bu yana Türkiye ile ticaret hacminin üç kat arttığının altını çizen Kim, Türkiye ile iş yapmak isteyen çok sayıda Koreli işadamı olduğunu belirtti. Kim, “Ekonomik işbirliği için hevesimiz büyük. Serbest ticaret anlaşması da buna olumlu katkı sağlayacak. Türkiye’ye yatırımı artırmak istiyoruz. Büyüyen Türk ekonomisinin artan enerji talebinin de karşılanması gerekiyor” dedi. Kim, nükleer enerji güç tesisiyle Türkiye ile ekonomik işbirliğini güçlendirmeyi hedeflediklerini anlattı.


SERBEST TİCARET YOLDA

Toplantıda konuşan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Kore ile nisan ayında serbest ticaret anlaşması için müzakerelerin başlayacağını söyledi. Anlaşmayı yıl sonuna kadar da imzalamayı hedeflediklerini vurgulayan Çağlayan, “İnşaatta dünyada büyük potansiyel var. Bunu birlikte değerlendirelim” dedi. 2009 yılı sonunda Kore ile dış ticaretin 3.4 milyar dolara gerilediğini vurgulayan Çağlayan, “Bunu iki yılda 10 milyar dolara çıkarmalıyız. Türkiye, yatırım yapılabilir ülkeler içinde çok iyi” dedi.

ETLE TIRNAK GİBİYİZ

Forumda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’da Türkiye ile Kore arasındaki binlerce kilometre uzaklığa karşın iki dost, kardeş ülkenin duygusal bağlarının ‘etle tırnak mesafesi’ kadar yakın olduğunu söyledi. Güney Kore’nin, Türkiye’nin, Doğu Asya’da Çin’den sonra ikinci büyük ticaret ortağı olduğunu vurgulayan Erdoğan, ikili ekonomik ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için işadamlarının karşılıklı olarak sektörel bazda ziyaretlerini sıklaştırmaları gerektiğini ifade etti.

NÜKLEER SANTRALDA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Türkiye ile Kore arasında Sinop’ta nükleer enerji santrali kurulmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, Sinop’ta nükleer santral kurulmasında kararlı olduklarını ifade ederek, “Belli bir çalışmanın ardından 3-4 ayda anlaşmayı belli bir olgunluğa getireceğiz. Ortak bir hedef fiyata ulaşılması halinde anlaşma daha da farklı bir düzeye çekilmiş olacak” dedi.
(11.03.2010 / Posta)


Kaynak İçin Tıkla
Alıntı
#2
Süper bir haber her geçen gün iliskilerin iyilestigini görmek mutluluk veriyor bana tesekkürler paylasimin için. Smile
Alıntı
#3
Bu harika haberi bizlerle paylastigin için tesekkür ederim Pinar'cim.Opucuk
♥ 07 merve ♥TÜRKİYE ℂ⋆
Alıntı
#4
Çok sevindirici bir haber fotograftada el eleler. Biggrin
Alıntı
#5
Harika bir haber bu tesekkür ederiz. Biggrin
"Bir kelebeğin kanadı Everest dağını yerinden oynatabilir."

[spoiler]TİFA-Yoo-Jin-Primadonna -ThisMyFriend [/spoiler]

Alıntı
#6
Haber için çok tesekkürler Onay Türk ve Kore'li siyasetçileri böyle el ele görmek çok güzel gerçektenBiggrin Türkiye'yi gerçek dostu olarak gören çok az ülke var dünyada Kore'de o nadir ülkelerden biri iyiki dostuz. Opucuk
[Resim: jjjjjjjjjb.jpg]
Seni İstemek ;
Bütün Dünya'ya Meydan Okumak Gibi . . !
Alıntı
#7
Harika bir haber umarim hep böyle iyi haberler aliriz. Smile
---Bilgeliğe üç yoldan ulaşılır. Birincisi düşünmek ki en iyisidir. İkincisi kendini sınırlandırmak ki en kolayıdır. Üçüncüsü tecrübe ki en acısıdır...
=konfücyus=
Alıntı
#8
Çok güzel bir haber tesekkürler Pinar.Alkis
Alıntı
#9
Türkiye ile Kore arasinda Sinop’ta nükleer enerji santrali kurulmasina iliskin isbirligi protokolü imzalandi. Enerji Bakani Taner Yildiz, Sinop’ta nükleer santral kurulmasinda kararli olduklarini ifade ederek, “Belli bir çalismanin ardindan 3-4 ayda anlasmayi belli bir olgunluga getirecegiz. Ortak bir hedef fiyata ulasilmasi halinde anlasma daha da farkli bir düzeye çekilmis olacak” dedi.

Evet önceden netten bu haberi okumustum .Vefali Kore'liler.
Tesekkürler konu için. Smile
Song II Gook Ve Papatya

Alıntı
#10
Çok iyi haber bu çok sevindim.
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise