Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kore'de Eğitim İle İlgili Sorularınız İçin...
#61
ne yani ben kalp hastsı olduğum için g. koreye gideimicekmiyim :'( bide korede türkler tıp okuyabiliyolarmı ?
Hayat aldığınız nefeslerin toplamı değil nefeslerinizi kesen anların toplamıdır.
Alıntı
#62
ben üniversiteyi Kore'de okumak istiyorum. Ama %100 e yakın burs almam için ne yapmam gerekiyor? Nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Alıntı
#63
Img-hi 
(03-09-2013, Saat: 20:17)İseulpark demiş ki: ben üniversiteyi Kore'de okumak istiyorum. Ama %100 e yakın burs almam için ne yapmam gerekiyor? Nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

üniversitelerin sayfalarında scholarships bölümleri var oradan bakabilirsin çeşitli bursları var ama genellikle topik sınavından , ingilizce yeterlilik gösteren sınavlardan ve ortalamadan bahsederler genel olarak kriterler böyle ama değişiklik gösterebiliyor ingilizcen iyi ise direk okulların sayfalarını karıştır mail atarak da sorabilirsin Onay
Alıntı
#64
Bilgilendirme için teşekkürlerr Anlasma
Alıntı
#65
(11-12-2012, Saat: 2:28)kim hyung jun demiş ki: ne yani ben kalp hastsı olduğum için g. koreye gideimicekmiyim :'( bide korede türkler tıp okuyabiliyolarmı ?

Düzenli ilaç kullanıyorsan ve düzenli olarak doktor kontrolüne gidiyorsan belki kabul edilemeyebilir. Tam bilemiyorum o konuda sorup araştırmak lazım. Kore'ye geldiğinizde de ayrıca check-up yani sağlık kontrolü yapılıyor. Kore'de herhangi bir durumda kötü bir şey olsa Allah korusun bunun sorumluluğunu burs veren kurum almak istemiyor. Hastalığınızı söylemeyip saklarsanız da Kore'ye geldiğiniz diyelim ki, başına bir şey geldi rahatsızlığınla ilgili. Böyle kötü bir durumda siz hatalı konuma düşersiniz. Kore bu konuda gerçekten çok ciddi. Ülkenize bile gönderebilir sizi. Böyle hastalık hikayeleri çok duydum.
Kalp rahatsızlığınızın olduğunu söylereyek burslara başvurun derim. Yada burs veren kuruma mail atıp bu konuda danışıp bilgi almanız daha iyi olacaktır.

Sadece Türkler değil hiç bir yabancı TIP EĞİTİMİ ALAMIYOR.(03-09-2013, Saat: 20:17)İseulpark demiş ki: ben üniversiteyi Kore'de okumak istiyorum. Ama %100 e yakın burs almam için ne yapmam gerekiyor? Nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.


Kore Büyükelçiliği ve Korea-fans sitesi burs duyuruları yapıyor. Bunları takip ediniz. Ayrıca üniversitelerin de web sitelerinde burs bilgileri yada kayıt ve başvuru için neler yapılması gerektiği yazıyor. Oraları okuyunuz.
[Resim: bfl1za.jpg]
❤❤RAIN / 비❤❤ Se7en / A+ / Changjo / ELF / VIP / TripleS / Boice / Inspirit / Hottest

Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise