Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim Chwa-chin (Activist)
Yazar Mesaj
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,654
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #1
Kim Chwa-chin (Activist)
Kim Chwa-chin

[Resim: X6YJEj.gif]
16 Aralık 1889 - 24 Ocak 1930

Kim Chwa-chin veya Kim Jwa-jin, bazen "Koreli Makhno" bazen de takma adı olan Baekya olarak anılır, Kore'de anarşizm gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Kim, Chungcheong Eyaleti, Hongseong İlçesindeki Andong Kim soyunun varlıklı ailesinde dünyaya geldi. Babası Kim Hyeong-gyu'ydu. Kim, 18 yaşındayken kölelik kaydını halka yakınlaştırmak ve her aileye yaşamak için yeterli toprak sağlamak için 50 köle ailesini serbest bıraktırdı. Bu, modern Kore'de kölelerin ilk kurtuluşuydu.

Hareketleri

Kim Chwa-chin, Japon emperyalizmine karşı erken bir evrede tanındı ve savaştı. 1919 yılında Kim, Kuzey askeri yönetim ofisi ordusunu kurdu. General Kim, Cheongsanni Savaşı'nda Kore Haklı Ordularını yönetti.

Daha sonra General Kim, 38 yaşında bir yürütme komitesinin başkanlığına atandı ve Çin ve Mançurya'daki Bağımsızlık Hareketi gruplarını entegre etmeye çalıştı. Anarşist ve milliyetçi gruplar, 1929 yılında Shinmin eyaletindeki Mançurya'da isyancı birlikler kurduğunda Kim Chwa-chin, silahlı kuvvetlere liderlik etmek için seçildi. Japon halkının gerilla saldırılarına liderlik ve organize etmekle suçlandı. Japon askerleri Chwa-chin'in grubundan çok daha deneyimli ve daha iyi silahlanmış olsa da, Kim'in saldırıları hem genç anarşistin Shinmin'i savunmasında hem de Kuzeydoğu Asya'daki diğer grupları işgalcilere karşı direnişte başarılı oldu.

Kim Chwa-chin 1930'da Suikastçı Anarşist Federasyonu'nun Shinmin'de inşa ettiği bir pirinç fabrikasını tamir ederken öldürüldü. Suikastçisi bulunamadığı halde, suikastçisinin terbiyecisi yakalandı ve idam edildi.

Kim Chwa-chin Sonrası Shinmin

Kim Chwa-chin suikastının ardından, Manchukuo ve Kore'deki anarşist hareket büyük bir baskıya maruz kaldı. Japonya, güneyden Shinmin'e saldırmak için ordu gönderdi, eski müttefikler Çin Sovyet Cumhuriyeti, kuzeyden saldırdı. 1931 yılının yazında, Shinmin'in en tanınmış anarşistleri öldü ve iki cephedeki savaşlar savunulamaz hale geldi. Anarşistler yer altına gitti ve Shinmin artık anarşist değildi.

Kore bağımsızlık hareketinin lideri olarak, Kim, hem Kuzey hem de Güney Kore'de hatırlanmaktadır. 1991 yılında, Hongseong ilçesi onun doğduğu yeri restore etti. Her Ekim ayında onuruna bir festival düzenleniyor.

Ailesi

Babası: Kim Hyeong-Gyu
1. Eşi: Lady Oh (오씨 부인)
2. Eşi: Lady Kim (김씨 부인)
Oğlu: Kim Du-han
Büyükbabası: Kim Eul-dong
Büyük Torunu: Song Il-gook
2. Büyük Torunları: Song Dae-han, Song Min-guk, Song Man-se

|| English ||

[Resim: X6YJEj.gif]
December 16, 1889 – January 24, 1930

Kim Chwa-chin or Kim Jwa-jin sometimes called the "Korean Makhno" or by his pen name Baekya, played an important role in the attempt of development of anarchism in Korea.

Kim was born to a wealthy family of the Andong Kim lineage in Hongseong County, Chungcheong province. His father was Kim Hyeong-gyu. When Kim was 18, he released 50 families of slaves when he publicly burned the slave registry and provided each family with enough land to live on. This was the first emancipation of slaves in modern Korea.

Acts

Kim Chwa-chin, had recognised and fought against Japanese imperialism from an early stage. In 1919 Kim established the Northern military administration office army. General Kim lead the Korean Righteous Armies in the Battle of Cheongsanni.

Afterward General Kim was appointed as the chairman of an executive committee at the age of 38 and attempted to integrate the Independence Movement groups in China and Manchuria. When anarchist and nationalist groups founded a rebel community in Manchuria in the province of Shinmin in 1929, Kim Chwa-chin was chosen to lead its armed forces. He was charged with organizing and leading guerrilla attacks on the Japanese. Though the Japanese soldiers were far more experienced and better armed than Chwa-chin's band, Kim's attacks were successful both in defending the young anarchist community of Shinmin, and in encouraging other groups in northeast Asia to resist the occupiers.

Kim Chwa-chin was assassinated in 1930 while repairing a rice mill the Korean Anarchist Federation had built in Shinmin. Although his assassin was never found, the assassin's handler was caught and executed.

Shinmin after Kim Chwa-chin

After the assassination of Kim Chwa-chin, the anarchist movement in Manchukuo and Korea became subject to massive repression. Japan sent armies to attack Shinmin from the south, while the former allies, the Chinese Soviet Republic, attacked from the north. By the summer of 1931, Shinmin's most prominent anarchists were dead, and the war on two fronts was becoming untenable. The anarchists went underground and anarchist Shinmin was no more.

As a leader of the Korean independence movement, Kim is remembered in both North and South Korea. In 1991, the town of Hongseong restored his birthplace. A festival is now held in his honor every October.

Family

Father: Kim Hyeong-Gyu
1st Wife: Lady Oh (오씨 부인)
2nd Wife: Lady Kim (김씨 부인)
Son: Kim Du-han
Grand daughter: Kim Eul-dong
Great-grandson: Song Il-gook
2nd Great-grandchildren: Song Dae-han, Song Min-guk, Song Man-se

Kaynak / Source

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


(Bu Mesaj 01-06-2018 20:13 değiştirilmiştir. Değiştiren : edaozgul33.)
01-06-2018 20:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,480
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #2
RE: Kim Chwa-chin (Activist)
Kim Chwa-chin
Translated by Eda OZGUL

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/


01-06-2018 20:58
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
dalnim Çevrimdışı
K-F CEO
*******
Korea-Fans CEO

Mesajlar: 5,183
Üyelik Tarihi: 18-07-2011
Rep Puanı: 348
Mesaj: #3
RE: Kim Chwa-chin (Activist)
Teşekkür ederiz. Smile
01-06-2018 23:51
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yüsra JaeJoong Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 21,561
Üyelik Tarihi: 19-12-2010
Rep Puanı: 575
Mesaj: #4
RE: Kim Chwa-chin (Activist)
Teşekkürler.^^

You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
12-06-2018 15:35
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS