Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K-F Special Hallyu Tour
Yazar Mesaj
ji-young park Çevrimdışı
Korea-Fans Özel Üye
***
Korea-Fans V.I.P.

Mesajlar: 2,674
Üyelik Tarihi: 23-04-2011
Rep Puanı: 279
Mesaj: #1
K-F Special Hallyu Tour
K-F Special Hallyu Tour

[Resim: hallyutourafi.png]

1. Depozito: $400.00 (28 Şubat)
2. Ödeme: $850.00 (31 Mayıs)
3. Son Ödeme: $700.00 (31 Temmuz)

*Kredi kartı geçerlidir.


10 Ağustos: Asiana Airlines ile İstanbul'dan uçuş
Asya Kıtası boyunca uçuş

11 Ağustos: Incheon - Seoul- Busan
Seoul Incheon Havalimanına varış.
Kore’nin 2. en büyük şehri Busan’a geçiş.
Otelde ilk gece dinlenme.

12 Ağustos Busan - Gyeongju

Otel veya yerel lokantada kahvaltı

1. Busan Birleşmiş Milletler Mezarlığı (Kore Savaşında hayatını kaybeden, özellikle Türk askerlerinin gömülü olduğu yer)

2. Taejongdae Parkı (görkemli okyanus manzarasına sahip bir yerdir)

3. Jagalchi Balık Pazarı (Kore Savaşı sırasında inşa edilen ve Busan halkının yaşam tarzını temsil eden Kore'nin en büyük deniz ürünleri pazarı. Burada her tür deniz ürününün gösterimde olduğu ve buz veya akvaryumlarda satışta olan taze çiğ balık tadabilirsiniz.)

*Gyeongju
Bomun Gölü Turistik Alanı (Bomun Gölünü çevreleyen tatil alanı; modern lüks kalacak yerler, restoranlar, spor tesisleri ve tüm aile için eğlence yaratacak büyük bir tema parkı sunuyor. Göl çevresinde güzel bir yürüyüş alanı ve bisiklet yolu bulunmaktadır. Geceyi geçirmek için harika bir yer ve bisiklet ile merkez bölgeden kısa bir mesafede.)

Gyeongju'da konaklama

13 Ağustos: Gyeongju - Andong - Pyeongchang
Otel veya yerel lokantada kahvaltı

*Bulguk Tapınağı (Hanedanlığın en görkemli döneminde inşa edilmiştir ve Kore'de en bilinen tapınaklardan biridir. Tapınağın mimari dizaynı asalet, huzur ve uyumun birleşimidir ve tapınak halen eski Uzakdoğu bölgesinin önemli başarılarından biridir.)

*Seokguram Grotto (Silla Hanedanlığının en görkemli döneminde inşa edilen 8. yüzyıl taş Buda'nın bulunduğu yer ve dünyadaki en iyi Buda tapınaklarından biri olduğu söylenir. İçinde, görkemli bir aydınlanma konumunda oturan açık beyaz bir Buda heykeli, ve çevresinde öğrencileri ve korumaları olan Bodhisattva bulunur. Hem Bulguk Tapınağı hem de Seokguram Grotto, UNESCO Dünya Kültür Mirası Alanları Listesindedir.)

*Andong
Andong, Kore'de Konfüçyüsçülüğe en sahipliği yapan bir yerdir. Andong, 1999 yılında Kraliçe Elizabeth'in ziyaretinden sonra önemli bir turizm alanı haline gelmiş, ve Kraliçe doğum gününü Andong'da Hahoe Köyünü ve Dosan Konfüçyüz Okulunu ziyaret ederek geçirmiştir. Andong, kültür ve halk gelenekleri merkezi olarak bilinmekte olup birçok eski gelenek bu bölgede halen sürdürülmektedir.

Hahoe Halk Köyü (Lordlardan sıradan halka çeşitli kişilerin sahip olduğu küçüklü büyüklü yaklaşık 130 geleneksel evin, aynı ailelerce gelecek için iyi şekilde korunduğu yer. Hükümet tarafından tarihi koruma alanı olarak belirlenen Hahoe, kendine özgü maskeli tiyatro biçemi Hahoe Talchum ile bilinir.)

14 Ağustos: Pyeongchang - Seoul
Geleneksel Kore kahvaltısı

KTFCE (Geleneksel Kore Yiyecek ve Kültür Değişimi), geleneksel Kore yemek kültürünün dünyadaki değer ve seçkinliğini korumak, araştırmak, dağıtmak ve teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Ziyaretçilerin geleneksel Kore yiyeceğiyle ilgili her şeyi görmesi, öğrenmesi ve deneyim etmesini amaçlamaktadır ve basit bir turist bölgesi olmak yerine ziyaretçilerin eşsiz Kore güzelliğini deneyim edebileceği Kore'nin modern kültürel mirasıdır.

Seoul'e geçiş
Seoul gece turu ve alışveriş
Seoul'de konaklama

15 Ağustos: Seoul
Otel veya yerel lokantada kahvaltı
*Gyeongbokgung Sarayı (Chosun Hanedanlığının kurucusu Yi Taejo'nun 1395 yılında inşa ettiği parıldayan mutluluk sarayı)
*Ulusal Halk Müzesi
*Insa-dong Antik Bölgesi (Seoul'deki geleneksel Kore sanat ve antikalarının merkezi olarak bilinen yer)
*Blue House (Devlet Başkanlığı Ofisi)

16 Ağustos: Seoul
Myeongdong, Dongdaemun, Namsan
Bu üç yer de aynı bölgededir. Aynı gün içinde üç yeri de ziyaret edebilirsiniz. Myeongdong, genç neslin alışveriş yapması için harika bir yerdir ve buradaki enerjiyi hissedeceksiniz. Eğer bazı şovları görmek isterseniz Myeongdong Tiyatrosunu ziyaret edebilirsiniz. Myeongdong'u baştan başa gezdikten sonra etraftaki bazı alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz. (Shinsegae, Lotte, Star Avenue) Yolun hemen karşısında da Dongdaemun bulunmaktadır.
Namsan (Seoul şehir merkezinde bulunan bu dağ, muhteşem bir Seoul manzarası ve tam bir eğlence demeti sunmaktadır.)

17 Ağustos: Incheon Uluslararası Havaalanı - Türkiye
Sabah kahvaltının ardından yurdunuza dönmek üzere Incheon Uluslararası Havaalanına götürüleceksiniz.

Seyahat Tarihi: 10-17 Ağustos 2013
Tur Ücreti: 1950 Dolar

Fiyata Dahil Hizmetler

· Asiana Hava Yolları ile İstanbul – Seoul – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
· Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
· 6 gecelik otel ve geleneksel Kore evinde konaklama (çift iskan)
· Profesyonel İngilizce konuşan rehber
· Ulaşım (kamu veya özel)
· Tüm öğünler
· Tüm giriş ücretleri *seçeneksiz tur*
· Kore ülke içi tur sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

· Türkiye içi uçuş ücreti
· Alışveriş
· Kişisel harcamalar (telefon, içki vs.)
· Rehber ve şoför bahşişleri

Son Başvuru: 28 Şubat

Başvuru
Hilmi KESENEK
kidaybaksi@hotmail.com
0505 413 90 05


Kapora: 400 Dolar

English

1. Deposit: $400.00 (February 28)
2. 2nd Installment: $850.00 (May 31)
3. Last Installment: $700.00 (July 31)

*Credit card is valid.


10 Aug: Departure from Istanbul by Asiana Airliens
In flight across the Asia Continent

11 Aug: Incheon - Seoul - Busan
Arrive at Incheon Int’l Airport with warm welcoming by local helper
Transfer to Busan, the second largest city of Korea. After hotel check-in, walk around Haeundae Beach area, the most famous beach in Korea, and feel the the first night in Korea

12 Aug: Busan – GyeongJu
Today you have Busan tour, then move to Gyeongju, the ancient capital city of the Silla Dynasty (57 BC - 935 AD). This city is really like a museum without walls because of all the historical and cultural heritage sites.

*Busan
United Nations Cemetory, (where the soldiers buried who died during Korea War, actually Turkish soldiers buried the most)
Jagalchi Fish Market, (Korea's largest seafood market, built after the Korean War and which represents the lifestyle of the local people in Busan. Here you can eat fresh raw fish right at the market where all kind of seafood are on display and for sale on ice or in aquariums)

*GyeongJu
Bomun Lake Resort area, The resort, spanning the area around Bomun Lake, offers modern deluxe accommodation facilities, restaurants, leisure sport facilities, and a large theme park that will provide fun and excitement for the whole family. There is a lovely walkway and bicycle path around the lake. It’s a great place to spend the night and is only a short distance from the downtown area by bike.

13 Aug: Gyeongju – Andong
After breakfast, begin GyeongJu tour, then move to Andong – the most traditional village of Korea
Bulguk Temple (built during the most glorious period of the dynasty and is one of the best known temples in Korea. The architectural design of the temple is one of constrained dignity, peace and harmony and the temple still remains as one of the remarkable achievements of the ancient Far East region)
Seokguram Grotto (the home of eighth century stone Buddha built during the glorious period of the Silla Dynasty and said to be one of the finest Buddhist shrines in the world. Inside, a serene white statue of a seated Buddha in the sublime state of enlightenment is surrounded by Bodhisattva, disciples and guardians. Both of Bulguksa Temple and Seogulram Grotto are listed as UNESCO World Cultural Heritage Sites. Afterwards)

* Andong
Andong is regarded as the home of Confucianism. After Queen Elizabeth's visit in 1999 Andong has become an important tourist attraction and also the Queen spent her birthday there visiting Hahoe Village and Dosan Confucian schools. Andong is known as the center of culture and folk traditions and there are still many traditins living there.

Hahoe Folk Village (where about 130 traditional houses large and small, from those of lords to commoners, have been well-preserved by the same families for generations. Hahoe, designated by the government as an historical preservation site, is known for its special form of masked drama Hahoe T’alch’um)

14 Aug: Pyeongchang - Seoul
*Traditional Korean breakfast

The KTFCE(Korean Traditional Food and Culture Exchange) was established in order to preserve, research, distribute and promote the values and excellence of traditional Korean food culture in the world. It is aimed at allowing visitors to see, learn and experience everything about traditioanal Korea food culture, and rether than being simply a tourist attraction, it is a modern cultural heritage of Korea, where visitors can experience the unique beauty of Korea.

Transfer to Seoul

Seoul Night tour and shopping, overnight in Seoul

15 Aug: Seoul
*Breakfast in hotel or local restaurant

Gyeongbokgung Palace, (the shining happiness Palace built in 1395 by Yi Taejo, the founder of Chosun Dynasty)
The National Folk Museum
Insa-dong Antique District, (the place known as the center of traditional Korean art and antiques in Seoul)
Blue House (Presidential Palace)

16 Aug: Seoul
*KBS MusicBank day
Breakfast in hotel or local restaurant

Myeongdong, Dongdaemun, Namsan
These three places are in the same area. You can visit all of them in one day. Myeongdong is god for young people to go shopping and you will feel the energy there. You can visit Myeongdong Theatre if you want to see a show. After seeing Myeongdong you can go to shopping centers around (Shinsegae, Lotte, Star Avenue). Across Myeongdong is Dongdaemun.
Namsan (Located in Seoul city center, the mountain provides a magnificent Seoul view and bundle of entertainment)

17 Aug: Seoul – Incehon Int’l Airport - Turkey
After breakfast this morning, you will transfer to Incheon International Airport for your departure to home country

Travel Date
10 Aug. – 17 Aug. 2013

Tour Price
USD 1,950.00 (per person)

Services Included

· Economy class flight via Asiana Airlines from Istanbul to Seoul and and flyback
· Airport taxes and flight insurance
· 6 nights hotel accommodation in hotels and Korea traditional house. (double occupancy)
· Professional English speaking guide
· Transfer (public or private)
· All meals
· All admission tickets *no option tour*
· Korea domestic tour insurance

Services Excluded

· Turkey domestic airfare
· Shopping
· Personal expenses (telephone, drink, etc)
· Tips for guides and drivers

Deathline: February 28

Application
Hilmi KESENEK
kidaybaksi@hotmail.com
0505 413 90 05


Deposit: $400

Kalınacak Oteller / Accommodation
11 Ağustos / August 11: Busan
Commodore Hotel Busan
[Resim: 2631759commodorehotelbu.jpg]
http://www.commodore.co.kr/main/main.php

12 Ağustos / August 12: Gyeongju
Floral Space Guest House
[Resim: gyeongju.png]
http://www.floralspace.co.kr

13 Ağustos / August 13: Pyeongchang
Korea Traditional Food Institute Experience Center
[Resim: lkjlkh.png]
http://www.ktfce.com/

14~16 Ağustos / August 14~16 : Seoul (3 gece / 3 nights)
New Hilltop Hotel Seoul
[Resim: hi58752587.jpg]
http://www.newhilltophotel.com/shop/home.php

(Bu Mesaj 01-04-2013 22:15 değiştirilmiştir. Değiştiren : ji-young park.)
14-12-2012 22:44
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,437
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #2
K-F Special Hallyu Tour
İmkanı olan arkadaşlarımız için bu gezi kaçırılmaz. Geziye ben de katılacağım...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansEvents


14-12-2012 23:22
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
e_minho Dışarıda
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 144
Üyelik Tarihi: 25-05-2011
Rep Puanı: 111
Mesaj: #3
K-F Special Hallyu Tour
Gidecek olan arkadaşlarımıza iyi eğlenceler şimdiden. Herşey gönlünüzce olsun. Size de iyi eğlenceler Hilmi Bey Smile
14-12-2012 23:29
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
aslı_l.m.h Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 336
Üyelik Tarihi: 01-06-2009
Rep Puanı: 42
Mesaj: #4
K-F Special Hallyu Tour
Tur ücretinde taksit imkanı var mı acaba?

It`s hard to tell the world we live is reality or dream...


15-12-2012 0:00
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,437
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #5
RE: K-F Special Hallyu Tour
(15-12-2012 0:00)aslı_l.m.h Yazılan:  Tur ücretinde taksit imkanı var mı acaba?

K-F üyelerine özel tur olduğu için fiyatı çok uygun. Ancak yine de rica ederiz...Smile


15-12-2012 0:18
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Lovely_L Çevrimdışı
InsPirIT
*
Member : 회원

Mesajlar: 997
Üyelik Tarihi: 09-09-2012
Rep Puanı: 87
Mesaj: #6
RE: K-F Special Hallyu Tour
Benim babamı kesinlikle ikna edip gitmem lazım bu geziye Biggrin

INFINITE

15-12-2012 0:19
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
sujee Çevrimdışı
İstanbul
*
Member : 회원

Mesajlar: 49
Üyelik Tarihi: 30-05-2010
Rep Puanı: 25
Mesaj: #7
Good RE: K-F Special Hallyu Tour
Teşekkürler K-F katılmayı planlıyorum bir aksilik olmassa Allahrazi

[Resim: Dexter-logo-e1287552994933-150x70.jpg]
15-12-2012 0:19
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hacer-dbsk Dışarıda
Jae Joong ~ 대한민국 만세!
*
Member : 회원

Mesajlar: 2,982
Üyelik Tarihi: 30-07-2010
Rep Puanı: 443
Mesaj: #8
K-F Special Hallyu Tour
Çok güzel bir fırsat izin almak mesele. Smile


Tumblr'ım
#WelcomeJAEJOONG
31.03.15_30.12.16
Teen Wolf - ¤ Dylan O'Brien ¤
15-12-2012 0:33
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
simay_m Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 782
Üyelik Tarihi: 06-09-2011
Rep Puanı: 147
Mesaj: #9
K-F Special Hallyu Tour
Harika bir tur. Fiyatı da çok uygun.
Teşekkürler GOA & K-F.

✿ Özlem ✿
15-12-2012 0:35
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bsra~ Dışarıda
s w o o n e r

Mesajlar: 1,424
Üyelik Tarihi: 17-12-2011
Mesaj: #10
K-F Special Hallyu Tour
Aslında 2013 yaz değil de 2014 yazı diye almıştım iznimi. Bilmiyorum olabilir mi? Katılmayı çok isterim, şansımı deneyeceğim.

Teşekkürler.~
15-12-2012 0:46
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS