Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hidden Trails That Highlight Korean Beauty
#1
Hidden Trails That Highlight Korean Beauty

Saklı Yollar Kore’nin Güzelliğini Gözler Önüne Seriyor

[Resim: qGZLY5.jpg]
Munsu Dağın’dan görülen Jo Nehri ile Yeomha Nehrinin güzel manzarası Gimpo’daki Pyeonghwanuri Yolunun eteklerinden de görülebilir.

Birçok gezgin ülkenin kültürünü keşfetmek adına Myeong-dong ya da geleneksel Jeonju Hanok Köyü gibi turistlerin alışveriş için tercih ettikleri yerlere uğrarlar. Ancak Kore, iyi bilinen turist noktalarına göre daha çok şey sunuyor. Kore Turizm Organizasyonu bahar dönemi için bir tur kitabında gördüklerinden daha fazlasını görmek isteyen turistler adına alternatif olarak en iyi 8 yolu seçti.

Pyeonghwanuri Yolu (2. Rota)

Bu rota Gimpo’daki en büyük dağ olan Munsu Kalesi Dağına kadar giden ve Jogangri köyünden geçen jogangcheolchaek yolunu takip ediyor. Jogangri köyü bir zamanlar Hanseoong’a (Seoul’un eski adı) giden gemilerin Batı Denizini gezdikten sonra demir attıkları yerdi.

Yol biraz aşınmış olsa da gezginler Munsu Kalesi Dağını ziyaret etmeliler. Burada Jo Nehri ile Yeomhwa Nehrinin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Kuzey Kore’ye yakın olan bazı bölgeleri, bölünmüş yarım adanın sıkıntılı ilişkisini hatırlatan yüksek korumalı sınır bölgesini görüyor.

Rota: Güney Kapısı – Munsusanseong Kalesi – Hongyemun Kapısı - Ssangyong-daero - Jogang Ambarı - Aegibong Tepesinin Girişi (5 mil, 3 saat 20 dakika. Seviye: Orta)

Namhae Barae-gil Seomnorae-gil (4. Rota)

[Resim: lO6lyX.jpg]

Namhae’deki Mijo Limanının adı “Maitreya Buddha tarafından korunan köy” anlamına geliyor. Baharda ziyaretçilerin bu güzel limana denizden yakaladıkları hamsileri getirdiklerini görebilirsiniz. Mijo Limanından geçen 4. Rota Barae-gil, Seomnorae-gil olarak da biliniyor. Barae-gil’in adı gut için evlerini terk edip deniz canlısı yakalayan köyün kadınları tarafından kullanılan “Barae ganda”dan geliyor. Yol dik olmadığından ve vişne ağaçlarının tomurcuklandığını görebilmek adına bu rota Mart ayı için mükemmel bir rotadır.

Rota : Songjeong Solbaram Sahili - Mangsan Dağının zirvesi - Mijo Limanı - Seolli Sahili - Songjeong Solbaram Sahili (6 mil, 3 saat 30 dakika. Seviye: Zor)

Jinhae Dream Yolu (2. Rota)

[Resim: G9OV52.jpg]

Changwon’daki Jinhae Dream Yolu bir zamanlar orman yolu olarak kullanılıyormuş ancak sonradan tırmanış için kullanılan Anmin yolu olarak kullanılmaya başlanmış. Bu rota 4 bölgeden oluşuyor. Bunlardan biri Anmin’in geri kalanını Wigallim-gil plazasına bağlayan 10 kilometrelik Cheonjabong Haeoreum-gil yoludur. Yol şeftaliden bambuya ya da vişne ağacına kadar çeşitli ağaçlarla bezenmiştir. Buraya ve oraya yerleştirilen kaçış rotaları sayesinde tırmanış sırasında durup dinlenebilirsiniz. Yol boyunca Jinhae’nin harika manzarasını ve kıyı sularını görebilirsiniz. Ung Dağından başlayarak Cheonjabong Zirvesi ve Jangbok Dağına kadar bu olağanüstü sıradağlar bir paravan gibi bu alana dağılmıştır.

Rota: Anmin Yolu (Anmin dinlenme alanı) – Pyeonbaek dinlenme alanı – Dream Park Gallim-gil – Cheonjaam – Plazanın üstünden Gallim-gil (6.2 mil, 4 saat 10 dakika. Seviye: Orta)

Dagu Olleh Palgongsan Olleh-gil (4. Rota)

[Resim: vjv98z.jpg]

Bu yol Palgong Dağının ayaklarındaki ünlü Pyeonggwang Elmalarıyla dolu elma bahçelerine sahip. Tırmanış yaklaşık 3 saat sürüyor. Pyeonggwang-dong’un girişindeki Gangsunhang Hyoja ağacından başlayıp Komutan Shin Sung-gyeom’un taş anıtının bulunduğu ev olarak bilinen Moyeongjae’ye ulaşana kadar küçük Pyeonggwangji ambarını tırmanın. Bu yolu ilk baharda (Nisan-Mayıs) ziyaret ederseniz elma çiçeklerini görebilirsiniz; sonbaharda ziyaret ederseniz elmalar toplanmaya hazır olur. Vadi boyunca elma bahçelerini takip ederseniz hyoja (sadık oğul) Woo Hyo-jung ile seonbi (bilgin) Woo Myeong-sik’in ruhları için inşa edilmiş Cheombaekdang’ı da bulabileceksiniz.

Rota: Pyeonggwang-dong girişi – Pyeonggwang İlkokulu – Pyeonggwangji – Moyeongjae – Jaebau çiftliği – Cheombaekdang – Pyeonggwang istasyonu (Dairesel gezi 4.6 mil, 2 saat 30 dakika. Seviye: Kolay)

Ganghwa Nadeul-gil (11. Rota)

[Resim: dOApZX.jpg]

Incheon’da yer alan Ganghwa Naeul-gil, Seongmodo Adası’nın güzelliğini tam anlamıyla görebileceğiniz bir yerdir. Seokpori rıhtımından başlayarak koyu renkli hendeklere kadar yürüyüp önünüze çıkan uçsuz bucaksız çamurlu geniş araziyi görebilirsiniz. Jebang-gil yolunda yürürken Bomun rıhtımı ve balıkçı limanının yanından geçtikten sonra sessiz ve huzurlu bir ormandan varacaksınız. Ormanın epey sonunda Songmodo Adasının tek sahili olan Minmeoru Adası bulunuyor. Solunuzda deniz, sağınızda Nakga Dağı, Jebang-gil yolunda yürümeye devam edin ve nihayet bu rotanın sonlandığı Bomun Tapınağına varacaksınız. Batı Denizinin güzel manzarasına kapılarak yaptığınız tırmanıştan sonra Bomun Tapınağına uğramayı unutmayın.

Rota: Seongmodo rıhtımı - Maeeum-ri rıhtımı – Balıkçı limanı - Minmeoru Sahili -Eoryujeonghang - Bomunsa (10 mil, 5 saat. Seviye: Kolay)

Gangjin Baseurak-gil (1. Rota)

[Resim: m2WB70.jpg]

Güney Jeolla’nın Gangjin İlçesinde Mandeok adında bir dağ yer alıyor. Kore’deki diğer dağlara benzese de bu dağ BaekRyeon Tapınağına, kamelya ağaçlarına ve Dasan Evi’ne -sık sık “Dasan” olarak adlandırılmış ve Joseon döneminin en iyi düşünürü olarak bilinen Jeong Yak-yong’un sürgün evi (Yubaecheo)- ev sahipliği yaptığı için özeldir. Bu yol, “Dasan” ve BaekRyeon Tapınağının “Haejangseonsa”sının arkadaşlık kurduğu ve eski Korelilerin yıllar boyunca hayat izlerini bıraktıkları kutsanmış bir yoldur. Mandeok Dağı, Seokmun Dağıyla bağlantılıdır ve iki dağı birbirine bağlayan bir viyadük vardır.

Rota: BaekRyeon Tapınağı - Dasanchodang - Majeom köyü - Yongmun Tapınağı - Seokmun parkı - Soseokmun - Doam Ortaokulu - Doammyeon ofisi (5 mil, 2 saat 30 dakika. Seviye: Orta)

Jechon’daki Jeongbangsa-gil

[Resim: Oopg7D.jpg]

Jechon’da bulunan Jeongbangsa-gil başından sonuna kadar nefes kesen manzaralarla dolu bir yoldur. Neungganggyo’dan başlayıp Jeongbang Tapınağında biten 1.6 kilometrelik bir rotadır. Yolun başladığı Neungganggyo’nun yukarı kısmı Neunggang Vadisine uzanıyor. Çeşit çeşit kayalar ve bu kayaların arasından uzanan ağaçlar oldukça cezbedici bir manzara sergiliyorlar. Bu yolun en cezbedici kısmı ise yolun sonundaki Jeongbang Tapınağından görünen manzaradır.

Rota: Neungganggyo - Jeongbang Tapınağı (1 mil, 1 saat. Seviye: Orta)

Chungju Punggyeong-gil Jongdaengi-gil

[Resim: rOorMm.jpg]

Jongdaengi-gil, Chungju’daki bir dağ ile bir gölü birbirine bağlayan bir yoldur.

Gyemyeongsan Dağı Chungju şehrini muhafız etmesiyle ve bu dağın etkileyici şekliyle bilinen Ambong Tepelerinin güzelliğiyle tanınıyor. Şehir merkezi ile Chungju Gölü en iyi buradan görülüyor.

Gyemyeong Dağındaki park bir yumruk gibi Chungju Gölüne doğru uzanıyor. Bu küçük tepe Simhang Dağı olarak biliniyor. Jongdaengi-gil, Simhang Dağını çevreleyen bir orman yoludur ve siz yürüyüşünüzü yaparken muhteşem Chungju Gölünü görebilirsiniz. Bu yol dağın yamacına gidiyor. Bunlara ek olarak yakınlarında birçok olağanüstü manzara keşfedebileceğiniz çokça gözlem evi de bulunuyor.

Rota: Majeumakjae otoparkı - Patika - Küçük göl - Rasathane 1 – Sekizli Yol - Rasathane 2 - Asma Köprü – Altılı Yol - Gyemyeong Dağı Doğal Dinlence Ormanı - Majeumakjae otoparkı (4.6 mil, 3 saat. Seviye: Kolay)


Kaynak


[Resim: Jqv9gB.gif]
Alıntı
#2
Hidden Trails That Highlight Korean Beauty

[Resim: qGZLY5.jpg]
This beautiful view of Jo and Yeomha River from the top of the Mount Munsu Fortress can be found on the outskirts of the Pyeonghwanuri Trail in Gimpo.

Many travelers hit up tourist shopping areas like Myeong-dong or the traditional Jeonju Hanok Village in North Jeolla for a taste of the country’s culture. However, Korea has so much more to offer than the well-known tourist spots. The Korea Tourism Organization has chosen the eight best trails for the early spring season as alternatives for tourists looking to see more of the country than what you can find in a tour book.

Pyeonghwanuri Trail (Course 2)

This course follows the jogangcheolchaek trail along Mount Munsu, the tallest mountain in Gimpo, Gyeonggi, and over to Jogangri village. This village was once where ships would anchor their boats to get to Hanseong (Seoul’s former name) after sailing the West Sea.

Even if it’s a little off the beaten path, you must try and visit the Mount Munsu Fortress. Here, you can enjoy a panoramic view of Jo and Yeomha River. Located close to North Korea, some sections of this course overlook the heavily guarded border, which will remind you of the harsh realities of the divided peninsula.

Course: South Gate - Munsusanseong Fortress - Hongyemun Gate - Ssangyong-daero - Jogang Reservoir - Entrance of Aegibong Peak (5 miles, 3 hours 20 minutes. Level: Moderate)

Namhae Barae-gil Seomnorae-gil (Course 4)

[Resim: lO6lyX.jpg]

The name of Mijo Port in Namhae, South Gyeongsang, means “The village protected by Maitreya Buddha.” In the spring, you can see the villagers bringing in the anchovies they caught at sea in this beautiful port. The Barae-gil Course 4, which passes by the Mijo Port, is also known as Seomnorae-gil. Barae-gil’s name originates from “Barae ganda,” which was a phrase used by the village women when they left home to gout and catch seafood. This course is perfect in March because the path is not steep and you can catch the budding cherry trees.

Course: Songjeong Solbaram Beach - top of the Mangsan Mountain - Mijo Port - Seolli Beach - Songjeong Solbaram Beach (6 miles, 3 hours 30 minutes. Level: Strenuous)

Jinhae Dream Road (Course 2)

[Resim: G9OV52.jpg]

The Jinhae Dream Road in Changwon, South Gyeongsang used to be a forest trail, but then it turned into the Anmin Road, which is now used for hiking. It is made up of four sections, one of them being the Cheonjabong Haeoreum-gil (Course 2) which is a 10 kilometer (6.2 mile) trail that connects the Anmin rest area to the meeting plaza of Wigallim-gil. The road is surrounded by various kinds of trees, ranging from peach and bamboo to cherry trees. With the escape routes placed here and there, you can stop the hike at any moment along the trek. Throughout the trail, you can see the beautiful scenery of Jinhae and the coastal waters. Starting from Mount Ung all the way to Cheonjabong Peak and Mount Jangbok, the glorious mountain ranges spread out like a folding screen.

Course: Anmin Road (Anmin rest area) - Pyeonbaek rest area - Dream Park Gallim-gil - Cheonjaam - Gallim-gil above the meeting plaza (6.2 miles, 4 hours 10 minutes. Level: Moderate)

Daegu Olleh Palgongsan Olleh-gil (Course 4)

[Resim: vjv98z.jpg]

This trail follows the apple orchards filled with famous Pyeonggwang Apples at the foot of Mount Palgong. The trail takes about three hours to hike in total. You start from the Hyoja tree Gangsunhang at the entrance of Pyeonggwang-dong, and hike through the small reservoir of Pyeonggwangji finally arriving at the Moyeongjae, which is a house where the stone monument of General Shin Sung-gyeom stands. The time to visit this trail is in the spring (April-May) when you can see the apple blossoms, and in the fall when the apples are ready to be picked. As you follow the apple orchards along the valleys, you will find Cheombaekdang, which is a house built for the spirit of hyoja (devoted son) Woo Hyo-jung and seonbi (scholar) Woo Myeong-sik.

Course: Pyeonggwang-dong entrance - Pyeonggwang Elementary School - Pyeonggwangji - Moyeongjae - Jaebau farm - Cheombaekdang - Pyeonggwang station (Round-trip 4.6 miles, 2 hours 30 minutes. Level: Easy)

Ganghwa Nadeul-gil (Course 11)

[Resim: dOApZX.jpg]

Ganghwa Naeul-gil (Course 11) in Incheon is a place where you can fully experience the beauty of Seongmodo Island. Starting from Seokpori dock, you can walk by dark-colored ditch and see the vast tidal mudflats unfold in front of you. After passing by Bomun dock and a fishing port while walking along the Jebang-gil road, you will pass through a quiet and peaceful forest. At the far end of the forest, there is Seongmodo Island’s one and only beach called Minmeoru Beach. Keep walking along the Jebang-gil with the sea on your left and Mount Nakga on the right, and you will arrive at Bomun Temple where this course ends. Don’t forget to stop by Bomun Temple after your hike to take in the beautiful scenery of the West Sea.

Course: Seongmodo dock - Maeeum-ri dock - Fishing port - Minmeoru Beach -Eoryujeonghang - Bomunsa (10 miles, 5 hours. Level: Easy)

Gangjin Baseurak-gil (Course 1)

[Resim: m2WB70.jpg]

In Gangjin of South Jeolla, there is a mountain called Mount Mandeok, which has an altitude of slightly over 400 meters. The mountain, though it seems like any other peak in Korea, is special because it is home to BaekRyeon Temple, camellia groves and the House of Dasan - the Yubaecheo (house of exile) of Jeong Yak-yong, who was often referred to as “Dasan” and is known as a great thinker of the late Joseon period (1392-1910). It is a sacred mountain where “Dasan” and “Haejangseonsa” of BaekRyeon Temple built a friendship and ancient Koreans left trails of their lives over many years. Mount Mandeok is connected to another mountain called Mount Seokmun and there is a viaduct that links the two mountains.

Course: BaekRyeon Temple - Dasanchodang - Majeom village - Yongmun Temple - Seokmun park - Soseokmun - Doam Middle School- Doammyeon office (5 miles, 2 hours 30 minutes. Level: Moderate)

Jeongbangsa-gil in Jechon

[Resim: Oopg7D.jpg]

Jeongbangsa-gil in Jechon, North Chungcheong is a road full of breathtaking scenary from beginning to the end. It is a 1.6-kilometer (1 mile) course starting from Neungganggyo and ending at Jeongbang Temple. Below Neungganggyo, where the road begins, lies Neunggang Valley. Rocks of many different sizes and trees taking root in the rocks display quite an attractive landscape that is hard to spot elsewhere. The most appealing part of this road is the landscape viewed from Jeongbang Temple, which is the end of the road.

Course: Neungganggyo - Jeongbang Temple (1 mile, 1 hour. Level: Moderate)


Chungju Punggyeong-gil Jongdaengi-gil

[Resim: rOorMm.jpg]

Jongdaengi-gil is a road that connects a mountain and a lake located in Chungju in North Chungcheong.

Mount Gyemyeongsan guards the city of Chungju, and it is known for its beauty with its impressively-shaped Ambong Peaks. This mountain has the best view of the downtown area and Lake Chungju.

The park at Mount Gyemyeong sticks out toward Lake Chungju like a fist. This little mountaintop is known as Mount Simhang. Jongdaengi-gil is a forest road that circles Mount Simhang and as you trek along the trail, you can see the beautiful Lake Chungju. The road follows the slope of the mountain and there are many observatories nearby where you can enjoy a variety of marvelous views.

Course: Majeumakjae parking lot - Pathway - Eco Pond - Observatory 1 - Octagonal Pavilion - Observatory 2 - Suspension Bridge - Hexagon Pavilion - Mount Gyemyeong Natural Recreation Forest - Majeumakjae parking lot (4.6 miles, 3 hours. Level: Easy)


Source


[Resim: Jqv9gB.gif]
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
#4
Teşekkür ederiz. Smile
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
#5
Teşekkürler. Smile
☆♡ Duygu ♡☆
Alıntı
#6
Hidden Trails That Highlight Korean Beauty
Translated by Yasemen PEKIRSOY

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#7
Çok gidip görmek istiyorum yahu. Kalp
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise