Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HANTUR Firması Yönetim Kurulu Başkanı Trabzon'da
#1
HANTUR Firması Yönetim Kurulu Başkanı Trabzon'da

Koreli HANTUR firması yönetim kurulu başkanı Dong Pyo Hong, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret etti. Konuyla ilgili haberler Kanal 61, Trabzon Günebakış, Taka, Anadolu Ajansı’nda yer aldı. Kanal 61'in web sitesindeki haber:

[Resim: han2x.jpg]


Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ziyaret ederek yaptıkları uygulamalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Gümrükçüoğlu çöpün değerlendirilmesi ve geri dönüşümünün sağlanması için arayış içerisinde olduklarını belirterek, “Almanya’nın Dortmund kentine yaptığımız ziyarette çöp geri dönüşümü ile ilgili çeşitli incelemeler yapmıştık. Katı atık konusunda Güney Kore’de yapılan uygulamalar hakkında bilgi almak için Kore’nin HANTUR firması yetkililerinden de orada yapılan uygulama hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Amacımız gelecekte katı atık sorununun tamamıyla ortadan kaldırılması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Çöp Sorunlarını Tartıştık

HANTUR Firması yönetim kurulu Başkanı Dong-Pyo-Hong, firmanın danışmanlarından Hakan Lee ve Hilmi Kesenek’i makamında kabul eden Başkan Gümrükçüoğlu özellikle organik çöpün geri dönüşümü için araştırmalarının devam ettiğini belirterek, “ Koreli misafirlerimizden çöp konusunda, katı atık konusunda kompost çöp diye nitelediğimiz organik çöp konusunda görüş alışverişinde bulunduk ve onların ülkelerinde veya komşu ülkelerde yaptıkları çözümleri tartıştık. Biz organik çöpü yakma konusunda geldikleri noktaları teknolojilerini ve maliyetlerini ortaya koymalarını istedik.

Sorun Olmaktan Çıkarılacak

Sorularımızla birlikte konunun tam bir açıklıkla anlaşılmasını ve bu sayede de Trabzon’umuz için ileriye yönelikte olsa neler yapabileceğimizi kararlaştırmaya gayret ettik. Onların ve bizim bu konudaki yaptığımız çalışmaları paylaşarak çöpün Trabzon için ülkemiz için sorun olmaktan çıkarılmasında gerek çöpün ayrıştırılmasında, gerekse düzenli depolanmasında ve daha ileri teknolojilerle yakılması, elektrik enerjisi, ısı enerjisi, yem, gübre ve asfalt malzemesinde kullanılması gibi ürünlerin nasıl elde edilebileceğine dair bilgi birikimlerini paylaşacağımız kararına vardık” ifadelerini kullandı.Kaynak: Tık!1 / Tık!2
.
Alıntı
#2
Bu harika bir haber. Alkis Tebrik ederim.Alıntı
#3
Kore ve Türkiye arasindaki iliskiler gittikçe daha da yakin bir duruma geliyor. Onay
Haber için tesekkürler, abicigim. Alkis

.. ♥ ♥ ♥
youtube.com/cherijaamu

[spoiler]
[Resim: MgVvAk.jpg]

[/spoiler]
Alıntı
#4
Müthis bir haber. Kore ve Türkiye adina çok sevindirici. Alkis Atkilic
Alıntı
#5
Çevrenin ve çevre bilincinin geç de olsa önem kazanmaya basladigi günümüzde Kore gibi yesil ve temiz enerjinin yayginlasmasi alaninda ciddi tanitim ve yatirim çalismalarinda bulunan bir ülkenin, ülkemizin dogal güzelliklerine sahip illerimizden Trabzon'daki bir sorunla ilgilenmesi ve belediye baskani ile fikir alisverisinde bulunmasi; ayrica bu görüsmede forumumuzun degerli admini Hilmi Bey'in, üyelerimizden Hakan Bey'in katilimlari forumumuz adina önemli ve sevindirici gelismelerdir. HANTUR firmasi Yönetim Kurulu Baskani Dong-pyo Hong'a ilgilendigi bu proje için ayrica tesekkür ederiz. Smile
Alıntı
#6
Haber için tesekkürler. Smile
Kore ve Türkiye açisindan çok güzel bir gelisme gerçekten. Smile
SO Jİ SUB <3


Alıntı
#7
Önemli bir adim atilmis tebrikler. Smile Emegi geçenlere tesekkür ederiz. Alkis

~~THE LIFE IS BETTER WITH KOREA-FANS ~~Alıntı
#8
Paylasim için tesekkürler. Çok sevindim. Smile

Geri Döndüm


Alıntı
#9
Çok güzel bir haber, paylasim için tesekkürler. Smile
~~~ * SS5❤1 * ~~~
Alıntı
#10
Çok güzel bir haber gerçekten de. Tesekkürler, Hilmi Abi. Smile
adriyass501
[Resim: tumblr_nkiy9h2g7d1u0aiq2o3_250.gif]
L O V E I S Y O U
[spoiler]I Love You>>>
I always feel empty & miss part of me....
[Resim: tumblr_mueeajHT0I1sn1h7eo1_500.gif]
My Favorites> Jong Suk is My Life anymore...
Hyung Jun ♥ Geun Suk ♥ Kai ♥ Ki Kwang ♥ Thunder ♥ Lee Joon ♥ KyuHyun
♥[/spoiler]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise