Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyobang Mu / 교방무 (Kisaeng House Dance)
Gyobang Mu / 교방무 (Kisaeng House Dance)

Joseon Hanedanlığı döneminde Kisaeng evlerinde (Kore eğlence evlerine denir), Kisaeng’lerin sergilediği bir danstır.  Dans Gyobang-Mu olarak adlandırılmıştır ancak ''Kisaeng Dansı'' olarakta bilinir. Zaten Gyobang'in kelime anlamı Kisaeng evidir. Gyobang Mu (교방무) dansının 100 yıllık bir tarihi vardır. Kisaengler geleneksel Kisaeng kıyafetlerini giyer ve müthiş bir gösteri sunarlar...

English

This is the dance that was conducted at Kisaeng House (Professional Korean entertainer house)  where classical schollars, in Joseon Dynasty,assembled  and exchanged opinions over all social matters. It Is called Gyobang-Mu dance this was conducted at house, or in other name, it is called Kisaeng (professional Korean Entertainer) dance. Such dance, with long history has been put on stages these 100 years since it started.

Çeviri: sunshine

[Resim: dLjWyn.jpg]
Hakkınızı helal edin. ~
Alıntı
Kıyafetler çok güzel dans figürleri de oldukça sade ve nasıl denir çok asilce... Tanıtım için teşekkürler. Smile
Alıntı
Kıyafetleri çok beğendim, tanıtım için teşekkürler. Smile

••ஐ๑Lady Lee(Park Eun Hye)Fan Clupஐ๑••

Muhteşem Kraliçe & Chuck & Star Wars & Trinity

•●Denizler İmparatoru Fan Klübü●• Saraydaki Mücevher & Yi San Fan - Efsane Prens

Alıntı
Teşekkürler Tuğba Abla... Smile
[Resim: hthreekingrh2.jpg]
Saraydaki Mücevher Fans. Sarayın Rüzgarı Fans. Düşlerimin Prensi Fans. Zoraki Prens Fans. Lee Young Ae Fans. Gyeon Mi Ri Fans. Joo Ji Hoon Fans. Yang Mi Kyeong Fans. Tasarımcılık Fans.
Alıntı
Sarayın Rüzgarı'nın ilk bölümünde en başta bu dans vardı, yelpazeli kızlar evet çok güzel. Smile
Alıntı
Evet çok güzel dansları da kıyafetleri de süper. Biggrin
Alıntı
Paylaşım için teşekkürler. Biggrin
Alıntı
Çok güzel bir paylaşım. Smile Teşekkürler.
Alıntı
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

Quick Links

User Links

Advertise