Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gunwi County (군위군 / Gunwi-gun)
#1
Gunwi County (군위군 / Gunwi-gun)

[Resim: yEm0QN.png]

Ülke: Güney Kore
Bölge: Yeongnam
İdari bölümler: 1 eup, 7 myeon
Alan
  • Toplam: 614,15 km2 (237,12 sq mi)
Nüfus
  • Toplam: 34,293
  • Yoğunluk: 55 / km2 (140 / sq mi)
  • Lehçe : Gyeongsang


Genel Bakış:
Gyeongsangbuk- do eyaletinin merkezinde bulunan Gunwi şehri, Samjonseokgul (Üçlü Buda Mağarası) gibi birçok tarihi kültür varlığına sahiptir. Ve Ingaksa Tapınağı'nın yanı sıra Mp. Palgongsan ve Wicheon Nehri rahat doğal ortamlarda bulunur. Jungang'dan kaynaklanan trafik erişilebilirliğinin daha iyi olmasıyla Expressway ve Guan Ulusal Yolu son zamanlarda genişletildi ve kullanıma açıldı, Gunwi, Gyeongsangbuk- do şehrinde bir merkez olabilmek için tüm ilçe sakinleri ile birlikte elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Giriş :

İdare :
Gunwi ilçesini daha yaşanabilir bir bölge haline getirmek ve il halkına gelişmiş yönetim hizmetleri sunmak için tasarlanan İlçe Konseyi, yalnızca Gunwi ilçesinin gelişimini teşvik etmek için değil, aynı zamanda iyileştirme gibi çeşitli konsey etkinlikleri uygulayarak il halkının yaşam standardını iyileştirmeye çalışmaktadır. Refahın ve bütçelerin görüşülmesinin incelenmesi ilçe yönetiminin denetiminindedir.

Ulaşım :
Gunwi, Daegu ile Gyeongsangbuk- do eyaletinin kuzey kesimini birbirine bağlayan önemli bir trafik merkezidir.Jungang Ekspres Yolu, Guan Ulusal Yolu ve Jungang Demiryolu son zamanlarda genişletildi. Yapım aşamasındaki Gumi- Pohang Ekspres Yolu tamamlandıktan sonra Gunwi, her yönden trafik erişilebilirliği sağlayacak ve bu da yerel ekonominin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Sosyal Refahı :
Gunwi'yi bir refah devleti yapmak için, il halkının refahını sağlamak amacıyla iyi sağlık hizmetleri sunmak ve sağlıklı bir eğlence kültürü yaratmak gibi çeşitli refah politikaları uygulanmaktadır.Gunwi Refah Salonu, çiçek aranjmanı, pişirme, el akupunkturu ve hipogastrik nefes alma gibi çeşitli programlar sunmaktadır.

Tıbbi Yardım (Tıbbi Destek ) :
Oryantal tıp kliniği, dişhekimliği hizmetleri için tur ziyaretleri, ana-çocuk sağlığı hizmetleri ve yaşlılar için genel check-up ev gezileri gibi çeşitli tıbbi yardım programları il halkının sağlığını iyileştirmek için sağlanmaktadır. Gunwi, tıbbi hizmetleri kolaylıkla kullanamayan insanlara tıbbi servis ziyareti sistemini işleterek ileri tıbbi refahı gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Herkes için spor :
Gunwi Ulusal Spor Merkezinde yüzme havuzu, basketbol kortu ve jogging (hafif tempolu koşu) kursu ve diğer çeşitli spor imkanları bulunur. İlçedeki halkın sağlıklarını düzenlemekte ve boş zaman etkinliklerinin tadını çıkarmalarına yardımcı olmak için çeşitli spor tesisleri bulunmaktadır.

Eğitim :
Geleceğe yönelik eğitim ortamı oluşturma konusundaki çalışmalarımıza yoğunlaşıyoruz. Gunwi, hem ilçe kütüphanesi hem de il kütüphanesi bulunan, Kore'deki tek ilçedir.Eğitim durumlarını iyileştirmek için Eğitim Geliştirme Komitesini kurduk. Ayrıca yerel yetenek adamlarını yetiştirmek için eğitim olanaklarını genişletme ve geliştirme çabası içindeyiz.

Semboller :

İşaret sembolu :
[Resim: 7q8yvm.png]
Gunwi'nin çiçeği :Hor Çiçeği
[Resim: 4PRG1Q.gif]
Gunwi'nin Ağacı : Zelkova Ağacı
[Resim: aLB1nQ.gif]
Gunwi'nin Kuşu: Gri Balıkçıl
[Resim: BrEAJg.jpg]
Maskotu: Jangguni
[Resim: 1LnGOY.gif]

Gunwi'ye ulaşım :
[Resim: z3gBXD.png]
Otobüsle :
Seoul'den
Seoul Doğu Terminali, her 2 saatte bir 07: 30-20: 30 arası
Busan / Jinju / Kwangju'dan
Hızlı Otobüse binin, Batı Daegu Hızlı Otobüs Terminaline girin, Daegu Kuzey İstasyonundan Gyeongsangbuk- do 'nun Kuzey bölgesine (Andong, Bong-hwa, Song vb.) Gunwi'ye otobüsle gidin.
Daejeon'dan
Taejeon Dongbu Terminali, her saatte saat 06:10-18:00 arası.
Trenle
Daegu İstasyonuna Gyeongbu hattı boyunca , Daegu Kuzey İstasyonundan Gyeongsangbuk- do 'nun (Andong, Bong-hwa, Song, vb.) Kuzey bölgesine Gunwi'ye otobüsle gidiniz.
Arabayla
Seoul East Seoul Terminali → Gangbyeon Expressway → Cheon Ho Köprüsü → Olimpiyat Köprüsü (Hanam ilçesi) → Kangil IC → Jungbu Express Ulusal Yolu → Hobeop Bağlantısı → Yeong-dong Hızlı Ulusal Yolu (Hobeop Manjong) → Jungang Freeway (Manjong ~ Gunwi) → Uiseong IC
Daejeon DaejeonIC - Gyeongbuk Freeway - Geumho Junction - Chuncheon Yönü, Andong - Jungang Freeway - Chilgok - Daboo - Gunwi IC
Busan Busan - Gyeonbuk Freeway - Doğu Daegu - Kuzey Daegu - Geumho Junction - Chuncheon Yönü, Andong - Chilgok - Daboo - Gunwi IC
Gwangju Gwangju - 88Freeway - Batı Daegu IC - Jungang Freeway - Gunwi IC

Kaynak
[Resim: VPa4Qj.gif]
╭☆╯Bi Gülüşüyle Yaktı Bütün Gemileri╭☆╯
Alıntı
#2
^^English^^

Gunwi County (군위군 / Gunwi-gun)
[Resim: yEm0QN.png]

Country : South Korea
Region : Yeongnam
Administrative divisions : 1 eup, 7 myeon
Area
Total : 614.15 km2 (237.12 sq mi)
Population
Total : 34,293
Density : 55/km2 (140/sq mi)
Dialect : Gyeongsang


General Overview:
Gunwi, situated in the center of Gyeongsangbuk- do province,
has many historied cultural heritages such as Samjonseokgul(Triad Buddha Grotto)
and Ingaksa Temple as well as comfortable natural environment based on
Mt.Palgongsan and Wicheon River.With better traffic accessibility resulting from Jungang
Expressway and Guan National Road recently extended
and opened, Gunwi is doing its best to be a hub
district in Gyeongsangbuk- do province
together with all of its inhabitants.


Introduction :

Administration :
The County Council, designed to make Gunwi a more livable district and to provide county people with advanced administration services, is endeavoring not only to promote the development of Gunwi but also to improve the living standard of county people by implementing various council activities such as improvement of welfare, audit of county administration, and deliberation on budgets.

Transportation :
Gunwi is an important traffic point that links Daegu and the northern part of Gyeongsangbuk- do province.
Jungang Expressway, Guan National Road and Jungang Railroad have been recently extended. After the Gumi-Pohang Expressway being under construction is completed, Gunwi will provide traffic accessibility from all directions, which is also expected to contribute to the development of local economy.

Social Welfare :
Various welfare policies for ensuring the well-being of county people, such as providing good medical services and creating a sound leisure culture, are implemented in order to make Gunwi a welfare county.
Gunwi Welfare Hall is providing various programs for inhabitants such as flower arrangement, cooking, hand acupuncture and hypogastric breathing.

Medical Welfare :
Various medical welfare programs such as Oriental medical clinic, round visit for dental services, mother-child health services, and travelling medical checkup at homes for aged are provided to improve the health of county people. Gunwi is realizing advanced medical welfare by operating the visiting medical service system for people who cannot easily use medical services.
Sports for all :
In addition to Gunwi National Sports Center having a swimming pool, a basketball
court, and a jogging course, Other various sports facilities are available to help county people improve health and enjoy leisure-time activities.

Education :
We are concentrating our efforts on creating future-oriented educational environment. Gunwi is the only county in Korea that has both a county library and a provincial library.
We have established the Educational Development Committee in order to improve educational conditions. We are also making efforts to expand and improve educational facilities in order to cultivate local men of talent.

Symbols :

Symbol mark :
[Resim: 7q8yvm.png]
Flower of Gunwi: Forsythia
[Resim: 4PRG1Q.gif]
Tree of Gunwi: Zelkova Tree
[Resim: aLB1nQ.gif]
Bird of Gunwi: Gray Heron
[Resim: BrEAJg.jpg]
Mascot: Jangguni
[Resim: 1LnGOY.gif]
Transportation :
[Resim: z3gBXD.png]
By bus
From Seoul
Seoul East Terminal, every 2 hours between 07:30 am to 6:30 pm
From Busan/ Jinju/ Kwangju
Take Express Bus, get of at West Daegu Express Bus Terminal, take Bus from Daegu North Station to Northern area of Gyeongsangbukdo (Andong, Bong-hwa, Song, etc.) to Gunwi.
From Daejeon
Taejeon Dongbu Terminal, every hour between 6:10 am and 6 pm.
By train
the Gyeongbu line to Daegu Station, take Bus from Daegu North Station to Northern area of Gyeongsangbukdo (Andong, Bong-hwa, Song, etc.) to Gunwi.
By car
Seoul East Seoul Terminal →Gangbyeon expressway→Cheon Ho Bridge→Olympic Bridge(Hanam district) →Kangil IC →Jungbu Express National Road →Hobeop Junction→Yeong-dong Express National Road (Hobeop~Manjong) →Jungang Freeway (Manjong ~ Gunwi) → Uiseong IC
Daejeon DaejeonIC- Gyeongbuk Freeway- Geumho Junction- Direction of Chuncheon, Andong- Jungang Freeway- Chilgok- Daboo- Gunwi IC
Busan Busan- Gyeonbuk Freeway - East Daegu - North Daegu - Geumho Junction- Direction of Chuncheon, Andong- Chilgok- Daboo- Gunwi IC
Gwangju Gwangju- 88Freeway- West Daegu IC- Jungang Freeway- Gunwi IC


Source
[Resim: VPa4Qj.gif]
╭☆╯Bi Gülüşüyle Yaktı Bütün Gemileri╭☆╯
Alıntı
#3
[Resim: Ly2rNV.jpg]

[Resim: qb3LvR.jpg]

[Resim: 69QObl.jpg]

[Resim: Ly2r0V.jpg]
[Resim: VPa4Qj.gif]
╭☆╯Bi Gülüşüyle Yaktı Bütün Gemileri╭☆╯
Alıntı
#4
Gunwi County (군위군 / Gunwi-gun)
Translated by Rabia EKİNCİ

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#5
İnanılmaz güzel bir yer.
Teşekkürler.
[Resim: 2i1zbk.gif]
[spoiler][Resim: giphy.gif]
[/spoiler]
Alıntı
#6
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise