Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güney Kore Heyeti'nden Selçuk Üniversitesi'ne İşbirliği Teklifi
#1
Güney Kore Heyeti'nden Selçuk Üniversitesi'ne İşbirliği Teklifi

[Resim: 01ff1.png]

[Resim: 02yb3.png]

Selçuk Üniversitesi'ni ziyaret eden Güney Kore Ganning Belediyesi Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, üniversite ile işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Konya Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi ile kültür, sanat, eğitim, tarım ve ekonomi alanında ortaklaşa çalışmalara imza atmak istediklerini belirtti. Monn Boo Ghoon, "Eğitimin her alanında Üniversitenizle işbirliği yapmak istiyoruz. Özellikle öğrenci değişimleri konusunda işbirliğine hazırız" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Konya Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi ile kültür, sanat, eğitim, tarım ve ekonomi alanında ortaklaşa çalışmalara imza atmak istediklerini belirtti. Monn Boo Ghoon, "Eğitimin her alanında Üniversitenizle işbirliği yapmak istiyoruz. Özellikle öğrenci değişimleri konusunda işbirliğine hazırız" dedi.

Selçuk Üniversitesi'nin öğrenci sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük üniversitesi olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir ise Türkiye'nin en önemli 10 üniversitesi arasında yer aldıklarını ifade etti.

Her disiplinde ve seviyede eğitim yaptıklarını kaydeden Prof. Dr. Bilir, "Üniversitemizde 14 Fakülte, 25 Yüksekokul, 1 Konservatuarımız var. Akdeniz'in kıyısında Konya'ya 300 kilometre uzaklıkta okulumuz bulunmakta. 4 yılı aşkındır üniversite yönetiminde görevdeyiz. Yönetim olarak uluslararası ilişkilere çok önem veriyoruz. AB'ye üye ülkelerle Erasmus ve Leonardo Da Vinci değişim programları alanında 150'ye yakın üniversite ile ikili ilişkilerimiz var. Özellikle Amerika'da bulunan üniversitelerle ikili ilişkilerimiz çerçevesinde değişim, çift diploma programlarımız bulunuyor" diye konuştu.

CHA / 28.Şub.2008

Bu çığlık çığlığa dalgalar ve hüzünlü güzel martılar rüzgara çarpıp çarpıp gelip doluyorlar kalbime!

http://efsaneprens.com/
Efsane Prens WebSitesi
Alıntı
#2
Güzel bir haber tesekkürler ablacigim...
Alıntı
#3
Ögrenci degisimi mi olacakmis? Selçuk Üniversiteliler çok sanslilar. SmileSmile Haber için tesekürler, Özlem.
Alıntı
#4
Güzel bir haber, tesekkürler. Smile
Will u be there?
Alıntı
#5
Son yillarda dogu ve uzak dogudaki birçok üniversite bilim ve bilimsel çalisma alanlarinda büyük ilerlemeler kaydetti. Özellikle Hindistan, Çin, Japonya ve Kore gibi ülkelerin üniversitelerinde yetisen yeni nesil bilim adamlari ve beyinler uluslararasi düzeyde projelere basariyla imza attilar. Buna bagli olarak buralardaki üniversiteler basarili ve rekabetçi beyinler yetistirmeye devam ediyor. Iliskiler bakimindan ele alindiginda da ülkemizdeki pek çok üniversite bizlerle anlasma yapmaya hazir olan pek çok uzak dogu üniversitesiyle ögrenci degisim programindan yararlanma yoluna giderek çalismaya, üretmeye ve ögrenmeye istekli gençlerimizi yönlendirmelidir. Selçuk Üniversitesi'nin böyle bir projeye adim atmasi gerçekten egitim alanin da bir yenil ve güzel bir adim olmus. Umarim Avrupa'daki pek çok üniversite ile ugrasmak yerine diger üniversitelerimiz de bu tür projelere adim atmaya devam ederler. Haber için tesekkürler.

Alıntı
#6
Haber için tesekkürler, Özlem. Ellerine saglik.
Alıntı
#7
Ögrenci degisim programi gerçekten çok yararli bir uygulama... Haber için tesekkürler. Smile
Alıntı
#8
Bizim üniversite de beni bir degistirse Kore'den biriyle. Smile Blush
Alıntı
#9
Umarim Kocaeli Üniversitesi ile de bir isbirligi yaparlar.
Alıntı
#10
Çok güzel bir haber... Farkli görüslerle birlesme olacak böylece... Paylasim için tesekkürler. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise