Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genç Mucitlerin Yarıştığı Çevre Olimpiyatında Güney Kore Birinci Oldu
#1
Genç Mucitlerin Yarıştığı Çevre Olimpiyatında Güney Kore Birinci Oldu

Fatih Eğitim Kurumları’nın Düzenlediği 16. Inepo Çevre Proje Olimpiyatı’nda Yarışan Projelerden Dereceye Girenler Belli Oldu. "Sanayi Süt Artığının Çevre Dostu Bir Gübre Olarak Geri Dönüştürülmesi" Projesiyle Güney Kore Birinci Oldu.

[Resim: adsztb9.jpg]
[Resim: adsz2dn7.jpg]
[Resim: adsz3ts9.jpg]


16. INEPO Çevre Proje Olimpiyatı’nın ödül töreni, Çemberli taş Fırat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin yaşandığı törende, değişik projelerle yarışmaya katılan 41 ülke arasından dereceye girenler açıklandı. 101 projenin yarıştığı olimpiyatta, "Sanayi süt artığının çevre dostu bir gübre olarak geri dönüştürülmesi" projesiyle Güney Kore birinci oldu. "Deniz dalgalarından elektrik elde edilmesi" projesiyle Azerbaycan ikinci olurken, "Bir su hayvaninin gelişmesinde petrol döküntülerini temizlemek için kullanılan seyrelticinin etkisini değerlendirme" adli projeyle yine Güney Kore'den katılan bir yarışmacı üçüncü olmaya hak kazandı. Dereceye giren ilk 10 ülke temsilcisi öğrencilere altın madalya verildi. Güney Kore, olimpiyatta 4 altın madalya kazandı. INEPO Çevre Proje Olimpiyatı ödül töreninde çevre ve başın ödülleri de sahiplerini buldu.

Ödül töreninde konuşan Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü İshak Şahin, yarışmaya katılan bütün ülke temsilcilerine teşekkür etti. Fatih Eğitim Kurumları’nın olimpiyatlar sayesinde çevre duyarlılığını pekiştirdiğini belirten Sahin, "Sadece bir tane yasam alanımız var; o da çevre. Buna sahip çıkmak hepimizin görevi. Biz hepimiz ayni geminin yolcusuyuz. Yarışmaya katılan genç kardeşlerimizi dünya çevre mirasına katkılarından dolayı kutluyorum." diye konuştu.
Alıntı
#2
Bende bu konuyu açacaktim.
Benden hizli davrandin. Biggrin
Ellerine saglik. Smile
Alıntı
#3
Güney Kore'ye zaten hayraniz.
Bir de meslegimle alakali bir konuda birinci olduklari için, sevgim daha da bir artti sanki. Smile
Alıntı
#4
Bunlarin Türkiye'de yapilmasi ve en önemlisi genc nasil (yabanci ülke) bizim ülkemize bu kadar önem verdigini bilmek insani çok duygulandiriyor,keske biz de bu kadar önem verebilsek ve sahip çikabilsek degerlerimize bu organizyonlari düzenleyenlerin ve katkisi bulunan herkese tesekkür etmek lazim.. Tabii ki haberi yapaninda ellerine saglik.

Alıntı
#5
Paylasim için tesekkürler..! Onay Koreliler'in çok zeki olduklarini daha öncede söylemistim degil mi? Biggrin Biggrin


난 아주 행복 해요! ㅎㅎ ^^
♥ HyuNur ♥
█║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
© %1oo Kσяeαη ®Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise