Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garden Blossoms Make for Colorful Cup of Tea
#1
Garden Blossoms Make for Colorful Cup of Tea

Bahçe Çiçekleriyle Yapılan Bir Fincan Çay

[Resim: y0rQ3N.jpg]

Bahar kapıyı çaldı ve kış boyunca boş kalan yerler artık Doğa Ana’nın muhteşem renkleriyle göz kamaştırıcı hale geldi. Ancak bazıları için bahar sadece yılın belirli bir zamanında etrafın renkli çiçeklerle dolması değil.

Şarap uzmanları* şarap üretip sunabilirken, çay uzmanları* da çay sanatının uzmanlarıdır ve farklı türdeki çiçek çaylarını rengine, kokusuna ve tadına göre ayırt edebilirler. Kore Araştırma Enstitüsü Mesleki Eğitim Merkezinde bir çay uzmanı olabilmek için lisans bile veriliyor. *(Ç.N: garson olarak da geçmektedir.)

Fikir birçok kişi için tanıdık gelse de aslında Kore’de yaklaşık 1.000 çay uzmanı vardır. Bu sayı, hip hop grubu D. Base’den Nam Hyun-joon bir çay uzmanı olarak çalıştığını söyledikten sonra arttı.

[Resim: EP4oRB.jpg]
Manolya çayının iltihabı önleme gibi sağlığımıza birçok yararı vardır. Kiraz çiçeği çayı (sağdaki) sadece göze değil, insan sağlığına da hitap etmiyor.

Kore Çiçek Çayları Birliği başkan yardımcısı Choi Karl-la: “Çiçek çayının en güzel yanı doğal renginin içerisinde olmasıdır” dedi. Tamamen açmış çiçekleri kuruttuktan ve onları sıcak suya batırdıktan sonra gerçek renkleri açığa çıkıyor: Altın top çiçeğininki kırmızı, beyaz kadife çiçeğininki sarı, balon çiçeğininki mavi. Choi: “Derler ki, çiçek çaylarını gözlerinizle içermişsiniz” diye ekledi. Choi’e göre renkler en iyi, çay şeffaf camlara döküldüğünde görülürlermiş.

Çay sanatını öğrenme fırsatını elde etmek isteyenler için Seoul, Bangbae-dong’da Paaram Çay Evi adında bir kafe var. Bu kafe 800 saat eğitim almış, deneyimli çay uzmanı Park Mi-jung tarafından açılmıştır. İlk katı kafe olarak kullanılırken ikinci katı çay uzmanı olmakla ilgilenenler için bir eğitim enstitüsü olarak kullanılıyor.

Evinizde kendi çayınızı demlemek isterseniz, aklınızda tutmanız gereken önemli bir şey var: farklı renkler yalnızca farklı tatlar vermiyor, bunlar vücutta da farklı etkiler yaratıyor. Bu yüzden çiçek çayı sadece göze hitap etmiyor aynı zamanda birçok yönden sağlığa faydalıdır da. Örneğin lezzetli ve aromatik beyaz manolya çayının sindirim sistemini rahatlatmak ve iltihabı etkili bir şekilde durdurmak gibi sağlığa birçok faydası vardır. Bunun yanı sıra kiraz çiçeği çayı tatlı bir aromaya ve enfes bir tada sahiptir. Bu çay antioksidan açısından yüksek ve gıda zehirlenmesinin tedavisinde oldukça faydalıdır.


Kaynak


[Resim: Jqv9gB.gif]
Alıntı
#2
Garden Blossoms Make for Colorful Cup of Tea

[Resim: y0rQ3N.jpg]

Spring has arrived and what was barren throughout the winter is now resplendent in Mother Nature’s brilliant hues. But for some, spring is not the only time of year they surround themselves with colorful flowers.

Just as sommeliers manage wine, tea sommeliers are the masters of the art of tea and are able to distinguish different kinds of flower teas by their color, scent and taste. There is even an official license, granted by the Korea Research Institute for Vocational Education & Training, to become a tea sommelier.

Although the idea may not sound familiar to many, there are actually some 1,000 tea sommeliers in the country. The number is said to have risen when singer Nam Hyun-joon, from hip-hop group D. Base, stated that he “was working as a tea sommelier.”

[Resim: EP4oRB.jpg]
Magnolia tea, carries several health benefits, such as the ability to stop inflammation. Cherry blossom tea, right, is not only aesthetically pleasing but also good for one’s health.

“The biggest beauty of flower tea is within its natural color,” said Choi Karl-la, the vice president of the Korea Flower Tea Association. After completely drying the fully bloomed flowers and immersing them in hot water, their true colors are revealed; red for globe flowers, yellow for white marigolds and blue for platycodons. “There is a saying that you drink flower tea with your eyes,” said Choi. According to Choi, the colors look their finest when poured in transparent cups.

For those who would like to get a chance to learn the art of tea, there is a cafe named Paaram Tea House in Bangbae-dong, southern Seoul. It was opened by tea sommelier Park Mi-jung, who has had 800 hours of education and experience. The first floor is a cafe, while the second floor is used as an educational institute for those interested in becoming tea sommeliers.

If you’d like to try brewing your very own tea at home, an important thing you should keep in mind is that different flowers have not just different tastes but also different effects on the body. Therefore, flower tea is not merely eye-pleasing but also contains many health benefits. For example, the tasty and aromatic white magnolia tea has several health benefits, such as the ability to soothe the digestive system and effectively inhibit inflammation. Additionally, cherry blossom tea has a sweet aroma and a smooth taste. This tea is high in antioxidants and is extremely helpful in treating food poisoning.


Source


[Resim: Jqv9gB.gif]
Alıntı
#3
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
#4
Teşekkür ederiz. Smile
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#5
Teşekkür ederiz. Smile
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
#6
Garden Blossoms Make for Colorful Cup of Tea
Translated by Yasemen PESKIRSOY

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise