Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Rehberi
DNS Değişimi
< Forumda Göremediğiniz (Kırık Olarak Karşınıza Çıkan) Resimleri Görebilmek İçin Çözümdür >

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz ki Türkiye internetinin alt yapısında çeşitli erişim yasakları oluyor. Korea-Fans bünyesinde bir çok resim bulunuyor ve bu resimlerin hepsine erişim imkanınız olmayabiliyor genelde bilgisayarlarınız da bulunan DNS ayarları ilk aldığınız andaki ayarda duruyor çünkü elle ayarlama gerektiren bir faktör, öz DNS adresleriniz yani oynama yapmadıklarınız Türkiye yasaklarına engel olamıyor ve forum içerisindeki bazı resimleri göremiyorsunuz. Örneğin imgur sitesinden taratılan resimler için bu ayar şuan için şart. Sizlere resimlerin çoğunu görmenize yarayacak DNS anlatımını yapacağım adım adım uyguladığınız da sorun kalmayacaktır. Imageshack tabanlı fotoğraflar da sorunlarınız devam edebilir. Bu ayarlar bilgisayarınıza zarar vermez aksine her zaman tavsiye edilir internet hızınızı arttırır.

Anlatım fotoğraflarının her birini görebilmek için Spoiler (Click to view) yazısına tıklayınız.

1 - Başlat menüsünden Denetim Masasını açıyoruz.

[spoiler][Resim: W9a2nN.png][/spoiler]

2 - Ağ ve İnternet bölümünde ki Ağ durumunu ve görevlerini görüntüleye basıyoruz.

[spoiler][Resim: 6qp4V7.png][/spoiler]

3 - Solda üst tarafta yer alan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirine basıyoruz.

[spoiler][Resim: W98lv2.png][/spoiler]

4 - Kullandığınız internet ağına sağ tıklayıp özelliklere basıyorsunuz. Örneğin ben Kablosuz kullandığım için Wi-Fi seçeneğine gelip sağ tıkladım ve Özelliklere bastım. Kablolu ise Etherneti seçmelisiniz.

[spoiler][Resim: 3jWXZ2.png][/spoiler]

5 - Açılan sayfada İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'e çift tıklıyorum ve açıyorum.

[spoiler][Resim: R98aZ6.png][/spoiler]

6 - DNS sunucu adresini otomatik al seçeneğindeki işareti Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullana getirip resimdeki numaraları giriyorsunuz ardından Çıkarken ayarları doğrula seçeneğine basıp Tamam 'a tıklıyorsunuz. İşlem bu kadar ardından forumdaki fotoğrafları görebilirsiniz eğer hala sorun yaşar iseniz özel mesaj atarak yardım alabilirsiniz. Smile

[spoiler][Resim: p8M73m.png][/spoiler]

Bu numaralar da neyin nesi şeklinde aklınızda soru oluşabilir hemen bilgi vereyim arkadaşlar bu numaralar OpenDNS adını verdiğimiz çok popüler bir DNS hizmeti sunan firmanın özel adresleridir ve tüm Dünyaya kullanıma açıktır. Herhangi bir tehlike arz etmez bunun dışında GoogleDNS de var onu kullanmak isterseniz aynı şekilde kutucuğa numara girmeniz gerekecek numara şöyle;
8.8.8.8
8.8.4.4

İkisinin bir farkı var mı şeklinde bakacak olursak ikisi de çok popüler, hızlı ve kullanışlı ikisini de kullanabilirsiniz. ^^

Aklınızda soru olursa özel mesajla sorabilirsiniz, keyifli forumlar. Smile

Not: OpenDNS'de hız sıkıntısı yaşarsanız GoogleDNS ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Şuan için GoogleDNS'ler daha ön plandadır.
#4everpcy
• Bir kez kaçar uçurtması,
sonra gökyüzüne küser insan.

Bu Konudaki Mesajlar
Forum Rehberi - tarafından earendil - 27-04-2016, Saat: 22:42
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 27-04-2016, Saat: 23:00
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 27-04-2016, Saat: 23:12
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 27-04-2016, Saat: 23:59
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 28-04-2016, Saat: 0:23
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 28-04-2016, Saat: 0:36
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 28-04-2016, Saat: 15:02
RE: Forum Rehberi - tarafından earendil - 28-04-2016, Saat: 15:17