Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Education News From Korea
Yazar Mesaj
nazozgen Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
Korea-Fans News Agency

Rep Puanı: 8
RE: Education News From Korea
Ministries Begin Talks over Funding Free High School Education

Bakanlıklar Bedava Lise Eğitimi İçin Fon Hakkında Konuşmaya Başladı

Eğitim Bakanı Yoo Eun-hae'nin açıklamasına göre; ilgili devlet daireleri, gelecek yılın başından itibaren bedava lise eğitimi sunmak için fon planlamasını nasıl yapacaklarını konuşuyorlar.

Perşembe günü parlamento denetiminde konuşan Yoo; devlet, gelecek yılın ikinci dönemine kadar bedava lise eğitimi için ilk adımı atmaya başlayacak dedi.

Yoo'nun açıklamasına göre; şu an için ilgili bütçeyi sağlayacak birçok planlama yapılıyor. Yoo, Eğitim Bakanlığının Finans Bakanlığı ile de bu hususta konuşmalara başladıklarını söyledi.

Büyüyen vergi aidatlarıyla bu hamle için yolun açıldığını not düşen bakan, Merkezi Hükümet'in bedava eğitim projesi için Yerel Hükümet'e daha çok sermaye ayırmasını söyledi.

nazozgen

Education Minister Yoo Eun-hae says related government agencies are discussing how to fund a plan to offer free high school education beginning next year.

Speaking at a parliamentary audit session on Thursday, Yoo said the government believes it is possible to take the first steps for free high school education no later than the second semester of next year.

She said they are looking into several plans on how to secure related budgets, adding the Education Ministry has already begun discussing the issue with the Finance Ministry.

Noting that growing tax revenues this year is paving the way for the move, the minister said the central government needs to transfer more funds to local governments to help with the free education project.

11.10.2018 - KBS World Radio

[Resim: EDoZ4A.jpg]
11-10-2018 19:47
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpace

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler