Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Economic, Industry and Market News From Korea
Yazar Mesaj
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,402
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #3841
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/

(12-08-2017 20:20)Minsu94 Yazılan:   Samsung, LG Mulling To Release New Flagships On Same Day

Samsung ve LG Aynı Gün Yeni En İyilerini Yayınlamak İçin Can Atıyor

Önceki günlerde Samsung Electronics Co. ve LG Electronics Inc. , bu ayın ilerleyen günlerinde yeni en iyi modellerini sergileyeceklerini açıkladı.

Kaynaklar, Samsung’un LG ile benzer bir program düşünerek, eylül ayı ortasında resmi olarak piyasaya sürülmeden önce 1 Eylül'de öngörülen Galaxy Note 8'e yönelik ön siparişlerin verilmeye başlanmasını planladığını söylüyor.

Samsung, 23 Ağustos tarihinde New York'ta öngörülen Galaxy Note 8'i sergilemeyi planlıyor ve LG de 31 Ağustos'ta Almanya'da LG V30'un tanıtımını yapacak.

Endüstri gözlemcileri, aynı gün Samsung ve LG'nin ilk kez en iyi olan modellerini piyasaya sürdüğünü belirtti.

2016 yılında Samsung, Galaxy Note 7'yi LG V20'nin bir ay öncesinde satışa başlamıştı. Bu yılın başlarında ise LG, Galaxy S8 akıllı telefonlarından önce G6 satışlarını başlatmıştı.

Endüstri gözlemcileri, piyasaya sürülme tarihlerinin kararın açıklamasının önceki modellerin satışlarında önemli bir etkisi olmadığını da ekledi.

Endüstri içinden bir kişi, "İki şirket benzer tarihlerde akıllı telefonları tanıtmaya karar verdiklerinde, bu onların yüz yüze rekabet istediklerini gösteriyor. " dedi.

Minsu94


SEOUL, Aug. 12 (Yonhap) -- South Korean tech giants are seeking to start sales of new flagship smartphones on the same day next month, industry sources said Saturday, amid intensified competition in the global market.

Samsung Electronics Co. and LG Electronics Inc. both earlier announced they will showcase their new flagship models later this month.

Sources said Samsung plans to start pre-orders for the presumed Galaxy Note 8 on Sept. 1 ahead of its official release in mid-September, with LG also considering a similar schedule.

Samsung plans to showcase the presumed Galaxy Note 8 in New York on Aug. 23, with LG also set to unveil the LG V30 in Germany on Aug. 31.

Industry watchers said it would mark the first time for Samsung and LG to release flagship models on the same day.

In 2016, Samsung started sales of the Galaxy Note 7 a month ahead of the LG V20. Earlier this year, LG kicked off sales of the G6 ahead of the Galaxy S8 smartphones.

The decision apparently came as release dates did not have significant impacts on sales of previous models, industry watchers added.

"As the two companies decided to introduce the smartphones on similar dates, it is likely they are seeking face-to-face competition," an industry insider said.


12.08.2017 – KBS World News

[Resim: 2wkB7.jpg]

[Resim: 2wkB8.jpg](12-08-2017 20:38)Minsu94 Yazılan:   Sales Of Gold Bars Rising Amid Rising Tension On Peninsular

Yarım Adadaki Artan Gerginliğin Ortasında Yükselen Altın Külçe Satışları

Yerel bir tüccar olan Kore Altın Borsası, 100 gramlık altın külçelerim günlük ortalama satışlarının Çarşamba gününden bu yana ortalama 50 adet olan satışlardan keskin bir yükseliş göstererek 250 adete ulaştı.

Sanayi gözlemcileri, küçük altın külçelere olan talebin, kilo düzeyindeki ürünlere kıyasla daha kolay taşınması nedeniyle arttığını söyledi. Tüccar ayrıca, şu an 10 gramlık bir altın külçenin 550.000 won (US $ 480) civarında işlem gördüğünü ekledi.

Tüccardan bir yetkil, "Bu haftadan itibaren 50'lerinde ve 60'larında altın külçe satın alan varlıklı tüketicilerin sayısı artıyor." , "Bu hareket görünüşte gerçekleşmesi beklenen ağustos ayı krizinin söylentileriyle birlikte jeopolitik gerilimi izledi. "dedi.

Piyasa gözlemcileri, Kore Yarımadası'ndaki gerginlik ortadan kalkıncaya kadar, şu an için altın külçelere olan talebin artmaya devam etmesinin beklendiğini belirtti.

Minsu94


SEOUL, Aug. 12 (Yonhap) -- Sales of gold bars, regarded as a safe haven for investors, are increasing in South Korea amid escalating tension with North Korea, industry sources said Saturday.

The Korea Gold Exchange, a local trader, said the average daily sales of 100-gram gold bars reached 250 units since Wednesday, rising sharply from 50 units on average.

Industry watchers said the demand for smaller gold bars is increasing as they are easier to carry compared to kilo-level products. A 10-gram gold bar is currently trading at around 550,000 won (US$480), the trader added.

"Starting this week, the number of affluent consumers in their 50s and 60s purchasing gold bars is increasing," an official from the trader said. "The move apparently followed the geopolitical tension, along with rumors of a crisis in August."

Market watchers said the demand for gold bars is expected to continue increasing for the time being, until the tension on the Korean Peninsula settles down.

12.08.2017 – KBS World News

[Resim: 2wkB9.jpg]


12-08-2017 20:44
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #3842
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
S. Korean Firms Pledge More Than 894 Bln Won For PyeongChang Winter Olympics

PyeongChang Kış Olimpiyatları İçin Koreli Firmalar 894 Milyar Won'dan Daha Fazlası İçin Söz Verdi

Bu söz, komitenin 940 milyar won'luk hedef taslağından %5 oranında eksik ve Güney Kore’de şubat ayında ülkenin doğusundaki doğu Alp şehri olan PyeongChang’da ilk kez gerçekleşecek olan Kış Olimpiyatları toplam bütçesinin %33.6’sına denk geliyor.

Güney Kore'nin en büyük aile şirketi olan Samsung Group, 100 milyar won değerinde bir anlaşmaya imza attı.

Dünyanın en iyi akıllı telefon üreticisi olan Samsung Electronics, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin dünya çapında en üst düzeydeki ortaklıklarından birisi.

2014 yılında Samsung Group'un en iyilerinin yer aldığı birimi, IOC ile olan ortaklığını 2020 yılının sonuna kadar genişletti. Anlaşmaya göre Samsung, 2018 yılında Güney Kore'de gerçekleşecek olan PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda ve 2020'deki Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda atletler ve diğer katılımcılar için akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere geniş yelpazede cihaz tedarik ederek sponsor olacak.

Samsung C & T Corp., Samsung’un bir birimi olan rahat ürünler markası Bean Pole’ü sporcuların açılış ve kapanış törenleri sırasında giydikleri üniformaları sağlamak için hazırladı.

Bu arada Hyundai Motor Group'un en iyileri olan üniteleri Hyundai Motor ve Kia Motors, PyeongChang organizasyon komitesi tarafından resmi olarak kullanılmak üzere araçlar sağlamayı planlıyor.

Hyundai Motor, Mercedes Benz E sınıfına ve BMW 5 serisine rakip olan orta-lüks bir otomobil olan G80'i yapıyor. Hyundai Motor'un G90’ı ise, Mercedes Benz'in S sınıfı ve BMW'nin 7 serisine karşı yarışıyor.

PyeongChang organizasyon komitesine göre, Güney Kore'nin 2 numaralı mobil taşıyıcısı olan KT Corp., stadyumlarda Wi-Fi ağları kurma, sporcular ve antrenörler için konaklama tesisleri kurma sorumluluğunu üstlenecek.

Kurul ayrıca, Güney Kore perakende devi Lotte Group'un Olimpiyat mekanlarının etrafında hediyelik eşya hediye dükkanları açacağını da belirtti.

Diğer Güney Koreli kurumsal sponsorlar aile kontrollü holdingler olan SK Grubu ve LG Grubu da içeriyor.

Minsu94


SEOUL, Aug. 12 (Yonhap) -- Dozens of South Korean companies have pledged to sponsor more than 894 billion won (US$781 million) to the PyeongChang Winter Olympics, the PyeongChang organizing committee said Saturday.

The pledge is about 5 percent shy of the committee's goal of drawing 940 billion won and accounts for 33.6 percent of the total budget for South Korea's first-ever Winter Olympics to be held in the country's eastern alpine city of PyeongChang in February.

Samsung Group, South Korea's largest family-controlled conglomerate, has reached an agreement worth 100 billion won.

Samsung Electronics, the world's top smartphone maker, is one of the top partners of the International Olympic Committee worldwide.

In 2014, the flagship unit of Samsung Group extended its partnership with the IOC to the end of 2020. Under the deal, Samsung will sponsor South Korea's PyeongChang Winter Olympics in 2018 and the Tokyo Olympic Games in 2020 by supplying a wide range of devices, including smartphones, tablets, laptops and desktops, for athletes and other participants.

Samsung C&T Corp., a Samsung unit that has casual brand Bean Pole, is set to provide uniforms that athletes will wear during opening and closing ceremonies.

Meanwhile, Hyundai Motor and Kia Motors -- flagship units of Hyundai Motor Group -- plan to provide vehicles to be officially used by the PyeongChang organizing committee.

Hyundai Motor makes the G80, a mid-luxury car that rivals the Mercedes Benz E class and BMW 5 series. Hyundai Motor's G90 is pitted against the S class of Mercedes Benz and 7 series from BMW.

KT Corp., South Korea's No. 2 mobile carrier, will be responsible for setting up Wi-Fi networks in stadiums and lodging facilities for athletes and coaches, according to the PyeongChang organizing committee.

The committee also said South Korean retail giant Lotte Group will operate souvenir gift shops around the Olympic venues.

Other South Korean corporate sponsors include family-controlled conglomerate SK Group and LG Group.

12.08.2017 – KBS World News

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
12-08-2017 21:01
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ozgedamla Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 38
Üyelik Tarihi: 13-04-2015
Rep Puanı: 1
Mesaj: #3843
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Households' M2 Holdings Up W44Tn in H1

Hanelerin M2 Holdingleri, Ilk Yarıda W44Tn Yükseldi

Güney Koreli haneler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından toplam ulusal dengenin sağladığı para arzı, yılın ilk yarısında büyüdü.

Bank of Korea verileri Cumartesi günü hanehalkı ve kar amacı gütmeyen kuruluşların Haziran ayından bu yana 2,4 katrilyon puanın toplam M2 bakiyesinin 1.3 katrilyonunu kazandığını gösterdi. M2 para arzı nakit ve kolaylıkla nakde dönüştürülebilen banka mevduatı gibi kısa vadeli finansal ürünler içerir.

Hanelerin M2 holdingleri, 2016 yılının ikinci yarısında kaydedilen 37 trilyon won'luk artışla karşılaştırıldığında Ocak-Haziran döneminde yüzde 3,5 oranında büyümüş veya 44 trilyon won'a yükselmişti. 2009 yılından bu yana en büyük ilk yarı artış budur.

Hanehalkının para arzındaki artış, düşük faiz eğiliminin sürmesine bağlı olarak piyasalardaki bol miktarda likiditeye bağlanmaktadır. Ayrıca, yüksek gelirli ailelerin nakit tasarruflarını arttırdıkları düşünülmektedir.

Bir KK yetkilisi, M2 hanehalkı holdingleri arasında vadeli veya taksitli vadeli mevduatların iki yıldan az sürede olduğunu ve düzenli banka mevduatlarının önemli ölçüde arttığını söyledi

ozgedamla


The money supply held by South Korean households and nonprofit organizations out of the total national balance grew in the first half of the year.

Bank of Korea data on Saturday showed households and nonprofits held 1.3 quadrillion won out of the total M2 balance of 2.4 quadrillion won as of late June. M2 money supply includes cash and short-term financial products such as bank deposits that can be easily converted into cash.

Households' M2 holdings grew 3.5 percent or over 44 trillion won from January to June, compared to the 37 trillion won increase recorded during the second half of 2016. The first-half increase is the largest since 2009.

The growth in households' money supply is attributed to ample liquidity in the markets resulting from the continued low interest rate trend. Also, higher income households are believed to have increased their cash savings.

A BOK official said that among the M2 holdings of households, fixed term or installment deposits with a maturity of less than two years, and regular bank deposits have notably increased.


12-08-2017-kbs world radıo

[Resim: PrZpBd.jpg]
(Bu Mesaj 12-08-2017 21:10 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
12-08-2017 21:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #3844
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Lotte Department Store Sets Up Prayer Room For Muslim Tourists

Lotte Alışveriş Merkezi, Müslüman Turistler İçin Namaz Odaları Ayarlıyor

Alışveriş merkezi yetkilisi, çarşamba günü Seoul'ün batısında bulunan Jamsil'deki mağazasında erkek ve kadınlar için ayrı olarak ayarlanmış 49,6 m2'lik bir oda açacaklarını açıkladı. Oda, Kuran'ın, İslam'ın dini metinlerinin ve ayak banyolarının kopyalarına sahip olacak.

Lotte, yerel bir perakendecinin Müslüman turistler için ilk defa bir namaz odası ayarlayacak olduğunu söyledi.

Perakendeci, Müslüman nüfusun farklı taleplerini karşılamak için Seoul'ün Jamsil ve Myeongdong'daki mağazalarında bulunan Müslüman dostu restoranları sertifikalandırmayı da planlıyor.

Kore Turizm Örgütü verilerine göre 2016 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 33’lük bir artışla 980.000 Müslüman turist Güney Kore'yi ziyarete geldi.

Yerel perakendeciler, ABD anti-füze sisteminin konuşlandırılması üzerine diplomatik bir tavır sergilemesi karşısında Çinli ziyaretçilerin sayısındaki keskin düşüşün üstesinden gelmek için turistik portföylerini çeşitlendirme çabalarını hızlandırdı.

Haziran ayında, Pekin'in mart ayının ortasında grup tur paketlerinin satışını yasaklamasından sonra dördüncü ayında Güney Kore'deki Çinli turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 66.4’lük bir oranla azalarak gerileme kaydetti.

Minsu94


SEOUL, Aug. 13 (Yonhap) -- Lotte Department Store, the country's leading retailer, said Sunday it will open prayer rooms for Muslims at its store in Seoul this week as it steps up efforts to attract more tourists from the Middle East and Southeast Asian countries.

The department store operator said they will open a 49.6 square meter room, separated for men and women, at its store in Jamsil, west of Seoul, on Wednesday. The room will have copies of the Koran, the religious text of Islam, and foot baths.

Lotte said it is the first time for a local retailer to designate a prayer room for Muslim tourists.

The retailer is also planning to certify Muslim-friendly restaurants at its stores in Jamsil and Myeongdong in downtown Seoul to meet different demands from the Muslim population.

In 2016, some 980,000 Muslim tourists came to visit South Korea, up 33 percent from a year earlier, according to data from the Korea Tourism Organization.

Local retailers have been ramping up efforts to diversify their tourist portfolio to overcome the sharp decline in the number of Chinese visitors in the face of a diplomatic row over the deployment of a U.S. anti-missile system here.

In June, the number of Chinese tourists in South Korea plunged 66.4 percent compared to the same period last year, marking the fourth straight month of decline after Beijing banned the sale of group tour packages in mid-March.

13.08.2017 – KBS World News

[Resim: 2wnjj.jpg]

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
13-08-2017 16:19
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ozgedamla Çevrimdışı
Member : 회원
*
Member : 회원

Mesajlar: 38
Üyelik Tarihi: 13-04-2015
Rep Puanı: 1
Mesaj: #3845
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
S. Korea's Youth Labor Underutilization Rate 22.6% in July

G. Kore'nin Genç İşsizlik Oranı Temmuz Ayında % 22.6

Güney Kore'de genç işsiz sayısının oranı, bu yıl daha da kötüleşti gibi görünüyor.

Cumartesi günü elde edilen istatistiklere göre , ülkenin 15-29 yaşlarındaki genç nüfusun işsizlik göstergesi Temmuz ayında yüzde 22.6 oldu.

Gösterge, Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından hazırlanan yönergelere dayanarak, yetersiz çalışanlar ve halen yarı zamanlı işlerde çalışan ancak tam zamanlı çalışmayı isteyenlerin sayısını yansıtıyor. Ayrıca, iş aramaktan vazgeçip işsiz kalan kişileri seçimle değil, başka koşullar nedeniyle sayılıyor.

Gençler için gösterge, Mart ayı hariç, bu yılın her ayında, bir önceki yılın altı ayına göre yüzde 1.8 arttı.

İstatistik Kurumu'ndan bir yetkili göstergedeki artışın bu yıl gençlerin istihdam durumunun kötüleştiğini gösterdiğini söyledi.


ozgedamlaYouth unemployment in South Korea appears to have worsened this year.

According to Statistics Korea on Saturday, the country’s so-called labor underutilization indicator for young people aged between 15 and 29 marked 22-point-six percent in July.

The indicator, based on guidelines made by the International Labor Organization, reflects the number of people who are underemployed and those who currently hold part-time jobs but want full-time work. It also counts unemployed people who have given up looking for work not by choice but due to other circumstances.

The indicator for young people increased by point-six to one-point-eight percentage points on-year every month this year, except in March.

An official at Statistics Korea said that the rise in the indicator shows the employment situation for young people has worsened this year.


13.08.2017- KBS WORLD Radio

[Resim: zB7JN7.jpg]
(Bu Mesaj 17-08-2017 7:59 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
13-08-2017 16:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #3846
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
S. Korean Carmakers' Profitability Falling Behind Foreign Rivals

Güney Koreli Otomobil Üreticilerinin Karlılığı Yabancı Rakiplerinin Gerisinde Kaldı

Sektördeki veriler, üst düzey otomobil üreticisi Hyundai Motor Co'nun ilk yarı işletim marjının bir önceki yıla göre yüzde 1.2’lik bir azalışla yüzde 5.4’e düştüğünü gösterdi. Kardeş şirketi Kia Motors Inc. ise yıllık yüzde 2.2’lik bir düşüşle yüzde 3'lük bir marj sundu.

Faaliyet marjı açısından, Hana Financial Investment tarafından yapılan bir ankette 12 büyük otomobil üreticisi arasında Hyundai Motor, belirtilen süre boyunca dört adım gerileyerek dokuzuncu sıraya yerleşti.

Kia Motors, geçen sene bulunduğu sekizince sırasından gerileyerek listenin alt sıralarına yerleşti.

Sanayi gözlemcileri, düşen kârların artan pazarlama harcamaları ve Seoul ile Pekin arasındaki en son diplomatik gerginlik nedeniyle Asya'nın 1 numaralı ekonomideki satışlarında bir düşüşe neden olduğunu söyledi.

Yetkililer, büyümeyi canlandırmak için üretim maliyetlerini düşürmek ve rekabet edebilirliği arttırmak için araştırma ve geliştirme çalışmalarını genişletmek zorunda kaldıklarını da ekledi.

Almanya merkezli BMW AG, yüzde 11.2'lik oranla ilk yarıda en yüksek faaliyet kar marjını bildirirken onu sırasıyla yüzde 9.6’lık oranla Daimler AG ve yüzde 8 ile ABD merkezli General Motors izledi. Volkswagen ise yüzde 7.7'lik bir marj açıkladı.

Minsu94


SEOUL, Aug. 13 (Yonhap) -- South Korean carmakers posted lackluster profitability over the first half of 2017, industry data showed Sunday, falling far behind major overseas rivals.

Top carmaker Hyundai Motor Co.'s first-half operating margin was 5.4 percent, down 1.2 percentage points from a year earlier, industry data showed. Its sister company Kia Motors Inc. also posted a margin of 3 percent, down 2.2 percentage points on-year.

In terms of the operating margin, Hyundai Motor moved down four notches over the cited period to be ranked at the ninth place among 12 major carmakers in a survey by Hana Financial Investment.

Kia Motors was placed at the bottom of the list, down from the eighth place posted last year.

Industry watchers said the falling profits are attributable to increased marketing expenditures and the latest diplomatic tension between Seoul and Beijing, which led to a decrease in their sales in Asia's No. 1 economy.

To revitalize growth, Hyundai and Kia need to expand research and development to reduce production costs and increase competitiveness, they added.

Germany-based BMW AG posted the highest operating margin in the first half of 11.2 percent, followed by Daimler AG and U.S-based General Motors with 9.6 percent and 8 percent, respectively. Volkswagen posted a margin of 7.7 percent.


13.08.2017 – KBS World News

[Resim: 2wnji.jpg] [/color][/size]

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
13-08-2017 17:07
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Zeynep Nermin Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 217
Üyelik Tarihi: 05-07-2017
Rep Puanı: 14
Mesaj: #3847
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Sales of ice cream on decline in S. Korea

Güney Kore'de Dondurma Satışlarında Düşüş

Kore Tarımsal Balıkçılık ve Gıda Ticaret Birliği tarafından derlenen verilere göre, Güney Kore dondurma pazarının 2012'de yayınlanan 1.9 trilyon won'dan % 39.2'lik düşüşle 2016'da 1.2 trilyon won'a (1 milyar ABD Doları) ulaştığı tahmin edildi.

Endüstri gözlemcileri, daha fazla tüketici buzlu kahve gibi alternatif ürünler seçtiği için düşüş yaşandığını söyledi.

Güney Kore'nin büyük mağaza zinciri CU, dondurma satışlarının yılın başından bu ayki perşembeye kadar % 10.8 arttığını, buna karşılık buzlu kahve satışlarının aniden % 24 arttığını söyledi.

CU ayrıca; sporcu içecekleri, soda ve maden suyu satışlarının da sırasıyla yüzde 25, yüzde 21.4 ve yüzde 23 oranında arttığını belirtti.

Endüstri içerisinden biri "Dondurmanın başlıca tüketicileri olan çocukların sayısı düşüyor. Kahve de dahil olmak üzere, pazar hacminin azalmasına yol açan birçok ikame mal var." dedi. "Piyasanın yakın zamanda tekrar büyümesi mümkün görünmüyor."

Zeynep Nermin


SEOUL, Aug. 13 (Yonhap) -- Sales of ice cream products in South Korea fell sharply over the past years, industry data showed Sunday, apparently as a rising number of consumers opted for other desserts, including coffee.

According to the data compiled by Korea Agro-Fisheries & Food Trade Corp., the South Korean market for ice cream was estimated at 1.2 trillion won (US$1 billion) in 2016, down 39.2 percent from 1.9 trillion won posted in 2012.

Industry watchers said the decline came as more consumers are choosing alternate products, such as iced coffee.

South Korea's major convenience store chain CU said the sales of ice cream edged up 10.8 percent on-year this month through Thursday, while that of iced coffee shot up 24 percent.

Sales of sports drinks, soda and mineral water also advanced 25 percent, 21.4 percent and 23 percent, respectively, CU said.

"The number of children, major consumers of ice cream, is falling. There are also many substitutes, including coffee, leading to the decrease in the size of the market," an industry insider said. "The market is unlikely to rebound down the road."

13.08.2017- Yonhap News

[Resim: 2wnzF.jpg]
13-08-2017 18:54
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,395
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #3848
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Finance Minister Vows Risk Management Against North's Threats

Maliye Bakanı, Kuzey'in Tehdit Risklerine Karşı Uyarıda Bulundu

Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerginliklerin artmasıyla birlikte yerel ekonomi piyasasındaki dalgalanmaya karşı uyarıda bulundu.

Pazartesi günü, Seoul Hükümet Kompleksinde düzenlenen bakanlar toplantısında Kim, Kuzey'in tehditlerinin etkisinin küresel düzeyde genişlediğini söyledi. Küçük bir şokun piyasadaki dalgalanmayı artıracağı ihtimalini ortadan kaldırmanın zor olduğunu belirtti.

Bakan, geçmişten farklı olarak finansal piyasaların, Pyongyang ile Washington arasındaki tırmanan gerginliği ciddi bir durum olarak değerlendirdiğini de ekledi.

Kuzey Kore'nin, ABD'nin Guam bölgesine balistik füzeler atacağı yönündeki son tehdidini takiben, yerel ekonomi ve döviz piyasalarındaki hareketliliğin genişlediğini açıkladı.

Arzu Can


Finance Minister Kim Dong-yeon has vowed vigilance against potential volatility in local financial markets amid heightened tensions between North Korea and the United States.

During a policy meeting at the Seoul Government Complex on Monday, Kim said the impact of the North's threats has been expanding to a global level. He said it is difficult to rule out the possibility that a minor shock will increase market volatility.

The minister added that unlike the past, financial markets appear to perceive the escalating tension between Pyongyang and Washington as a grave situation.

Volatility has been expanding in local financial and foreign currency markets following North Korea's recent threat that it will launch ballistic missiles toward the U.S. territory of Guam.

14.08.2007 – KBS World

[Resim: YN7YjE.jpg]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 14-08-2017 19:10 değiştirilmiştir. Değiştiren : Arzu Can.)
14-08-2017 18:55
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
uncrowned queen Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 3,213
Üyelik Tarihi: 30-11-2013
Rep Puanı: 155
Mesaj: #3849
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
Teşekkür ederiz. Smile

Remember us, remember that
we lived..
''VON''

[Resim: oODZk9.gif]
14-08-2017 19:14
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,395
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #3850
RE: Economic, Industry and Market News From Korea
KOSPI Closes 0.63% Higher at 2,334.22

KOSPI % 0.63 Oranında Değer Kazanarak 2.334.22 Seviyesinde Yükseldi

Karşılaştırmalı Kore Kompozit Hisse Senedi Fiyatları Endeksi (KOSPI) Pazartesi günü 14,51 puanlık bir yükselişle ya da yüzde 63'lük bir artışla 2 bin 334.22 kapanışta değer kazandı.

Teknoloji ağırlıklı olan KOSDAQ da 1 puan yükselterek 0,03 puan ya da yüzde 0.16 puana yükseldi. O da günü 629.7'de kapadı.

Döviz piyasasında, yerel para biriminin değeri, Amerikan doları karşısında 3,8 puan galibiyet kazanarak 1.139,7 oranında değer kazandı.

Arzu Can


The benchmark Korea Composite Stock Price Index(KOSPI) on Monday rose 14-point-51 points, or point-63 percent, to close at two-thousand-334-point-22.

The tech-heavy KOSDAQ also rose, gaining one-point-03 points, or point-16 percent. It closed the day at 629-point-37.

On the foreign exchange market, the value of the local currency strengthened three-point-eight won against the U.S. dollar, closing at one-thousand-139-point-seven won.

14.08.2007 – KBS World

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
14-08-2017 19:38
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS