Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokdo Museum / 독도박물관
Yazar Mesaj
Marco Tali Çevrimdışı
Admin Assistant
*****
Admin Assistant

Mesajlar: 46
Üyelik Tarihi: 15-07-2017
Rep Puanı: 16
Mesaj: #1
Dokdo Museum / 독도박물관
Dokdo Museum / 독도박물관

[Resim: jWbXjD.jpg]

-Adres-
Dokdo müzesinin konumu: 90-17, Yaksuteo-gil, Ulleung-eup, Ulleung-gun, Gyeongsangbuk-do

-Açık-
09:00 - 06:00
Yeterli gezebilmek için kapanma saatinden yarım saat önce giriniz.

-Kapalı-
Ulusal Yeni Yıl Tatilleri
Yılbaşı günleri ve Kore Şükran Günleri
Çalışma saatleri ve kapanış tarihleri duruma göre değiştirilebilir

-Tanıtım-

Dokdo müzesi, Kore'nin bağımsızlığının 50. yıl dönümünde müze binasını inşa eden Samsung Kültür Vakfı ve Ulleung-gun'un yardımıyla kuruldu. İlk müze müdürü olan Lee Jong Hak (1927-2002), Kore içinden ve dışından birçok malzeme toplamıştır. Hong Sunchil'in (gönüllü muhafızların lideri) ve bazı gönüllü Dokdo ve Yeşil Ulleung-dokdo kulübünün yardımıyla 8 Ağustos 1997'de Kore'de tek bölgesel müze olarak açıldı.

Müze, Sambongdo'nun (üç kayalık) imajına dayanılarak inşa edilmiş ve 8,068 metrekarelik alan, 1,600 metrekare bina büyüklüğüne sahip 3 katlı bir binadır ve birinci katta 3 sergi salonu (Daimi Sergi Salonu 1,2 ve Özel Sergi Salonu) vardır. Merkezi salon ve ayrıca bir sergi salonu (Daimi Sergi Salonu 3), Doğal Ekoloji için Medya Odaları ve ikinci katta Dokdo'yu seyretmek için Lobi vardır. 8 Ağustos 1998'de, Dokdo müzesinin dışı, müzenin 1. yıl dönümü ve General Lee Sun Shin'in ölümünün 400. yıl dönümünde inşa edilmiştir.

Dokdo ve Ulleung tarihimize ve kültürümüze girdiği MS 512 yılından (Silla Kralı JiJeung döneminde) beri, Dokdo bizim topraklarımız olarak kaldı. Geçtiğimiz günlerde, Dokdo sadece küçük ve yalıtılmış bir ada olarak kabul ediliyor ve anlamsız bir ada olarak değerlendiriliyordu. Fakat, şimdi, siyaset, ekonomi, askeri ve bilim açısından çok önemli bir yere sahip. Çünkü geçmişe göre daha çok denize bağlıyız. Bu nedenle biz Japonya'nın bize sahip olma hakkına karşı çıktık ve Kore'nin gururunu koruduk.

Dokdo müzesinin amacı, Dokdo ve Kore'nin doğu kıyılarında materyaller aramak, kazmak, toplamak, araştırmak ve faaliyetlerinden kazandıklarını sergilemek, yönetmek, eğitmek, kamuoyuna duyurmaktır. Bu materyaller, Japonyanın Dokdonun kendi toprağı olduğunu iddia ettiği zaman, gerçek olmayan bilgileri çürütmek amacıyla bilgiler verirler.

-English-

-Address-
Dokdo museum is located in 90-17, Yaksuteo-gil, Ulleung-eup, Ulleung-gun, Gyeongsangbuk-do

-Opening Hours-
am 09:00 ∼ pm 06:00
For your enough viewing, please enter the museum 30min prior to close at least.

-Closing Dates-
National Holidays of New year’s days
New year’s days and Korean thanksgiving days
opening hours and closing dates can be changed depending upon situation

-Introduction-

Dokdo museum was founded on the 50th anniversary of Korea's independence with the help from the Ulleng-gun, which has provided the lot and Samsung Foundation of Culture, which has actually built the building for museum. And The first curator, the late Lee Jong Hak(1927-2002), who has collected many materials from the inside and outside of Korea. And it was opened as the only territorial museum in Korea on August 8th, 1997 with the help from the late Hong Sunchil (the leader of volunteer guard) and some groups such as the volunteer guard of Dokdo and the Green Ulleung-dokdo club.

The museum was built in the image of Sambongdo (three rocks) and It has 8,068 square meters of building site, 1,600 square meters of building size. It is a 3-story-building and has 3 exhibition hall on the first floor (The permanent Exhibition Hall 1,2, and Special Exhibition Hall), central hall and also one more exhibition hall(The permanent Exhibition Hall 3), Media Rooms for Natural Ecology, and Lobby to View Dokdo on the second floor. Since August 8, 1998, outside Dokdo museum has been built in the anniversary of the 1st year of Dokdo museum and in the 400th anniversary of General Lee Sun shin's death.

Dokdo is our territory ,which has remained as our territory, since AD 512( 13th year under King JiJeung of Silla) when Dokdo and ulleung was assigned to our history and culture. For the past days, Dokdo has been considered just as a small and isolated island and considered as a meaningless island. But, Dokdo now has very important position of politics, economy, military and science because we depend on the sea more than the past. Due to this reason, we are opposed to Japan to take the right of possession and protect the pride of Korea.

The aim of Dokdo museum is to excavate, collect, research materials around Dokdo and the east sea of Korea and by exhibiting, managing, educating, publicizing what they gain from their activities, they show their materials and information that disprove the untruth when Japan claims its territory on Dokdo. And it also aimed to inspire people with out nation's territoriality and nationality.

Kaynak / Source

[Resim: ZEzoQA.jpg]
(Bu Mesaj 11-08-2017 8:44 değiştirilmiştir. Değiştiren : Yüsra JaeJoong.)
11-08-2017 0:41
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yüsra JaeJoong Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 21,389
Üyelik Tarihi: 19-12-2010
Rep Puanı: 573
Mesaj: #2
RE: Dokdo Museum / 독도박물관
Teşekkür ederiz Talha, ellerine sağlık. Smile

Life's a beach, enjoy the waves~
11-08-2017 8:46
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
uncrowned queen Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 3,194
Üyelik Tarihi: 30-11-2013
Rep Puanı: 152
Mesaj: #3
RE: Dokdo Museum / 독도박물관
Teşekkür ederiz. Smile

[Resim: VMr5lv.gif]
11-08-2017 16:15
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,075
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 870
Mesaj: #4
RE: Dokdo Museum / 독도박물관
Dokdo Museum / 독도박물관
Translated by Talha ERIS

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/


[Resim: qWRam5.gif]
11-08-2017 17:28
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS