Gönder Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 1 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do Re Mi Fa Sol La Si Do/도레미파솔라시도 (2008)
Yazar Mesaj
fatmaelif Çevrimdışı
나는 좋아한다 당신 Bi Rain
*
Member : 회원

Rep Puanı: 82

[Resim: JKBX2ci.jpg]

Diğer Adı: Do Re Mi Fa Sol La Si Do
Yıl: 2008
Süre: 105 Dk.
Yönetmen: Keon-hyang Kang
Senaryo: Keon-hyang Kang, Yeo-ni Kwi
Türü: Drama / Romantizm

Oyuncular ==> Karakter
Jang Geun Suk==> Eun-gyu
Cha Ye Ryun ==> Jeong-won
Ui-cheol Jeong ==> Hee-won Kang
Ju-hwan Im ==> Jae-kwang Yoon
Min-ji Park ==> Na-ri -Sin
Eun-kyeong ==> Nah Yoon-ah
Mae-ri Lee ==> Dong-hee
Geun-hee Lee ==> Jeong-won'un babası
Hye-ok Kim ==> Jeong-won'in annesi
Choon-gi Kim ==> Eun-gyu'un babası
Hyo-choon Lee ==> Eun-gyu'in annesi
Yoo Sik ==> Hee-won'un babası
In-sook Choi ==> Hee-won'in annesi
Won-joo Moon ==> Deok-pal

KONU:
Jung-won lunaparkta çalışırken sevimli bir ejder kostümü giyer ve Eun-gyu kendisiyle alay ettiği için üzerine soda döker. Kısa bir süre sonra, Jung-won, yeni komşusunun Eun-gyu olduğunu öğrenir. Eun-gyu, Jung-won’u yaptığı işi ailesine söylemekle tehdit eder. Jung-won, Eun-gyu’nun çenesini kapalı tutabilmek için bir hafta boyunca gitarını taşımayı kabul eder.

Jung-won, Do Re Mi Fa So La Si Do grubunun vokalisti olan Eun-gyu’ya karşı özel hisler beslemeye başlar. Bu Eun-gyu için de geçerlidir. Bir süre sonra bir çift olurlar.

Kaderin garip bir cilvesidir ki Jung-won prova odasına gittiğinde eskiden tanıdığı bir yüzle karşılaşır, Hee-won. Bu her şeyi daha da karışık hale getirir. Hee-won ve Jung-won 10 yıllık arkadaştılar. Ama Jung-won, Hee-won’un ailesinin parçalanmasına neden olan bir şey yaptıktan sonra birbirleriyle hiç konuşmadılar. Jung-won’dan intikam almak isteyen Hee-won, “arkadaşlarının” onu sakat bırakana dek dövmesine müsaade eder. Jung-won şimdi öğrenir ki kendi erkek arkadaşı, Hee-won’un en iyi arkadaşıdır.

Hee-won, ne yapmış olursa olsun hâlâ yakın arkadaşı olarak gördüğü Jung-won’u sevdiğini ve kendisine geri dönmesini istediğini itiraf eder. Jung-won da, Hee-won’un kendisine yaptığı şeye rağmen hayatına kabul eder. Böylece Jung-won iki kişi arasında tercih yapmak zorunda kalır…

Konu Çevirisi: Maria (Bitişini yazmadım. Biggrin)
-----------------------------------------------------------------------
English

Hangul: 도레미파솔라시도
Directed by: Kang Geon-hyang
Produced by: New Crayon Entertainment
Cast

* Cha Ye-ryeon as Jeong-won
* Jang Geun-suk as Eun-gyu
* Jung Eui-chul as Hee-won
* Im Joo Hwan
* Han Su-yeon
* Lee Eon
* Park Min-ji
* Kim Hye-ok

Release date: 2008
Running time: 105 minutes

Synopsis

Based on the internet novel of the same title and written by Guiyeoni, Do Re Mi Fa So La Si Do is a touching love story with bittersweet elements.

Jung-won wears a funny dragon suit, while working at the amusement park, and pours soda on Eun-gyu, because of his taunts. A short while later, Jung-won finds out that Eun-gyu has moved into the house next to hers. Eun-gyu now threatens to tell Jung-won’s parents that she works part time at a local mart. To keep Eun-gyu quiet, Jung-won agrees to carry his guitar for a week.

Jung-won then starts to develop feelings for Eun-gyu, who is the lead singer of a band called Do Re Mi Fa So La Si Do. Eun-gyu also starts to develop similar feelings for Jung-won. The two soon become a couple.

With an odd twist of fate, Jung-won went to the band's rehearsal room and meets a familiar person from her past, a boy named Hee-won. Their relationship makes everything more complicated. For 10 years , Jung-won and Hee-won were close friends, but because Jung-won did something that broke Hee-won's family apart they stopped talking to each other completely. And Hee-won, seeking revenge at Jun-won, allow his "friends" to beat her rendering her crippled. Jung-won is now surprised to learn that her ex-close friend is now best friends with her boyfriend.

Hee-won admits that he still likes his best friend despite what she did and he wants her back. Jun-won accepts him back into her life despite what he did and when Hee-won makes her choose between him and Eun-gyu, Jun-won makes the choice of going with Hee-won. Which leaves Eun-gyu devastated, he gives her one last chance to come back to him or else he will never be able to sing again but she breaks his heart once more and chooses Hee-won after he begged her.

A few months after it happened Jun-won hears that Eun-gyu had gotten into an accident and was diagnosed with temporary amnesia, he forgets all about her. She then spends all her time trying to get him to remember. The last scene is an re-enactment of the bands last show in which Eun-gyu gave her a last chance. The movie ends with him remembering everything and begging Jun-won not to leave him again in which she promises she never will...
(Bu Mesaj 06-11-2014 0:42 değiştirilmiştir. Değiştiren : Ebrulî*.)
01-07-2008 21:53
Tüm Mesajlarını Bul
Majesty Çevrimdışı
Stark
Korea-Fans V.I.P.

Rep Puanı: 493
Cvp: Do Re Mi Fa Sol La Si Do
Güzel bir filme benziyor, paylasim için tesekkürler.
(Bu Mesaj 25-01-2010 3:10 değiştirilmiştir. Değiştiren : butterfly7.)
01-07-2008 22:23
Tüm Mesajlarını Bul
R@CK Dışarıda
αутα¢
Korea-Fans V.I.P.

Rep Puanı: 233
Konusu nedir acaba?
01-07-2008 23:12
Tüm Mesajlarını Bul
fatmaelif Çevrimdışı
나는 좋아한다 당신 Bi Rain
*

Rep Puanı: 82
Genç müzik-asigi Eun gyu, enerjik Jeong^a asik olur ama rakipleri Hee-won Kang ikisini birbirinden ayirmak için elinden geleni yapar.

Konusu bu biraz kisa ama bu kadar bulabildim.Çünkü daha yeni bir film konusu pek fazla yok.
(Bu Mesaj 03-07-2008 14:43 değiştirilmiştir. Değiştiren : fatmaelif.)
02-07-2008 5:26
Tüm Mesajlarını Bul
İnciküpelikız Çevrimdışı
*

Rep Puanı: 84
Konusu güzelmis. Smile Rakip falan. Biggrin Tesekkürler! Smile

(Bu Mesaj 14-06-2011 21:43 değiştirilmiştir. Değiştiren : sule5353.)
03-07-2008 3:23
Tüm Mesajlarını Bul
saylan_çu Çevrimdışı
*

Rep Puanı: 372
Cvp: Do Re Mi Fa Sol La Si Do (2006)
Birazdan bu filmi izleyecegim.
Çok güzel bir filme benziyor.Smile
20-11-2008 19:57
Tüm Mesajlarını Bul
saylan_çu Çevrimdışı
*

Az önce bitirdim çok harika bir filmdi...
Kiz çok sevimliydi Smile ayrica 2. oglkanida anliyorum ama yaptiklari genede çok fazlaydi...
Sonunda üzülmesine üzüldüm.Bu kanun hiç degismeyecek galiba illaki üzülen birileri oluyor Sad
Eun gyu ya gelince çok tatliydi Smile Delirmis halleri acikli filmin ortasinda üzüntüyle karisik tebessüm etmeme sebep oldu.
Ayrica abla-abi diyaloglari çok güzeldi Smile)
Kisacasi eun gyu ve jeong won çok tatlilardi ask hikayeleri çok güzeldi içime isledi resmen...Özellikle eun gyu'nun hisleri...
Izlemenizi siddetle tavsiye ederim Smile Ben çok çok begendim...
Ayrica en kisa zamanda filmdeki sarkilari bulmaliyim Biggrin eun gyu nun sesi çok güzeldi...
'' Lunaparklari sevmiyorum...''

''Gerizekalinin biri ''Biggrin O gerizekali dedigi dinazora(kiza) bir gün asik olacagini düsünürmüydü acaba Smile Ama benim içimde kaldi keske ögrenseydi kizin o dinazor oldugunu Smile
(Bu Mesaj 21-11-2008 1:43 değiştirilmiştir. Değiştiren : saylan_çu.)
21-11-2008 1:32
Tüm Mesajlarını Bul
prencess Çevrimdışı
<< kaybolmuþ>>
*

Rep Puanı: 98
Ben de bu filmi birkaç gün önce izledim. Ve çok begendim. Zeynep dedigin gibi dinazora sarki yazmasi çok komikti. Özellikle kizin yaninda, kizin dinazor oldugunu bilmeden yapmasi ve kizin sinir olmasi çok hostu. Birde ben sarkilarini çok begendim. Gerçekten kendimi söylüyordu. Çok hos bir ses ve güzel sarkilar...

(Bu Mesaj 14-06-2011 22:09 değiştirilmiştir. Değiştiren : sule5353.)
21-11-2008 10:48
Tüm Mesajlarını Bul
ISÝS Dışarıda
~.ஜ۩۞۩ஜ.~ Isis
Korea-Fans V.I.P.

Rep Puanı: 217
Ben de simdi indiriyorum. Izleyecegim Insallah.Smile

(Bu Mesaj 14-06-2011 22:05 değiştirilmiştir. Değiştiren : sule5353.)
21-11-2008 17:28
Tüm Mesajlarını Bul
saylan_çu Çevrimdışı
*

RE: Cvp: Do Re Mi Fa Sol La Si Do (2006)
prencess Yazılan:Ben de bu filmi birkaç gün önce izledim. Ve çok begendim. Zeynep dedigin gibi dinazora sarki yazmasi çok komikti. Özellikle kizin yaninda, kizin dinazor oldugunu bilmeden yapmasi ve kizin sinir olmasi çok hostu. Birde ben sarkilarini çok begendim. Gerçekten kendimi söylüyordu. Çok hos bir ses ve güzel sarkilar...

Galiba kendi söylüyordu Smile Ama kendi söyledigi sarkilari bulamadim aramaya devam edecegim yinede Smile
Bazi kisiler kiz çok çirkin dediler ama bence kiz çok sevimli ve alimli Smile Ben çok begendim Smile
Ayrica kizin kardesinin ablasina '' abla...Seni seviyorum '' dedigi sahneye bayildim Blush bu iki kardes baya sekerdi Smile
(Bu Mesaj 14-06-2011 22:10 değiştirilmiştir. Değiştiren : sule5353.)
21-11-2008 17:35
Tüm Mesajlarını Bul
Gönder Konu Kapalı 

[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpace

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler